По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Оформлення авто за новими правилами

7 березня 2013  АвтоТревел

При купівлі нових авто особливих проблем при реєстрації немає, але от якщо авто купується з рук, автомобілісту доведеться побавитися - процедура реєстрації для тих, хто займається цим вперше, виглядає досить заплутаною і тривалою. У минулі роки подібні допомагали вирішувати питання так звані прискорювачі - посередники між МРЕВ та автовласником, які за певну суму допомагали заповнювати документи і працювали провідниками в заплутаних лабіринтах приміщення Державтоінспекції, пише Сегодня.ua.

Але в 2012 році Кабмін кілька разів вносив зміни в процедуру оформлення транспортних засобів, а у жовтні минулого року були прийняті зміни до Податкового кодексу: зокрема, скасовано 3%-збір від вартості автомобіля при його перепродажу.

Що в підсумку змінилося, і як тепер зареєструвати автомобіль? З цими питаннями журналісти звернулася до начальника столичного МРЕВ-5 Валерія Делікатного. Також вони попросили допомогти розібратися з документами адвоката Олексія Святогора і самі спробували зняти б/в автомобіль з обліку і зареєструвати його на нового власника.

Забігаючи наперед відзначимо, що процедура дійсно спростилася, проте назвати її ідеальною або хоча б зручною язик не повертається. Очевидно, законодавцям потрібно продовжувати роботу щодо спрощення алгоритму. Адже в разі будь-якої нестандартної ситуації (наприклад, при купівлі авто за дорученням) ходити від віконця до віконця і стояти в чергах автовласникові доведеться довго. А витрати, котрі при цьому виникатимуть, складно назвати доступними для небагатого автомобіліста.

Що спростив Кабмін

Згідно з минулорічними змінами, багато чого з того, що створювало "головний біль" для автомобілістів, скасували. Журналісти вибрали 7 головних змін.

1. Експертизу авто при його реєстрації або зняття з обліку тепер замовляти необов'язково.

2. Якщо авто змінює власника, то номер можна залишити і старий. Однак це можливо лише в тому випадку, якщо новий господар живе в тому ж регіоні, що і колишній. Також при продажі авто можна залишити номери собі, щоб потім встановити їх на нове авто. У цьому випадку номера при знятті ТЗ з обліку потрібно здати в МРЕО на зберігання.

3. Міняючи адресу, відновлюючи втрачені документи або змінюючи їх (наприклад, через зміну прізвища), авто в МРЕВ тепер можна не показувати.

4. Продаючи авто (або роблячи подарунок), тепер не потрібно знімати його з обліку, але при наявності документа, що підтверджує законність його придбання (договір купівлі-продажу, рішення суду тощо). Можна прямо переоформити ТЗ на нового власника.

5. Зареєструвати авто можна в будь-якому регіоні, незалежно від прописки його господаря.

6. Тепер вам не можуть відмовити в реєстрації, якщо ви не сплатили всі штрафи.

7. Найголовніше - при оформленні ненового автомобіля (який вже був зареєстрований на території України) тепер не потрібно платити 3%-ний збір до Пенсійного фонду. У попередні роки саме цей збір був пов'язаний з головними складнощами: і дорого, і було бажання дати хабар, щоб авто оцінили дешевше.

Як оформити авто по-новому

Давайте змоделюємо ситуацію по переоформленню б/в автомобіля.

Крок 1. Зняття з обліку авто продавцем. Власник авто пише заяву про те, що йому потрібно зняти авто з обліку. У МРЕВ йому "мітять" техпаспорт - якщо він старого зразка (паперовий, з ламінацією), то його розрізають і ставлять позначку про зняття з обліку, якщо нового зразка (пластиковий), то відрізають куточок і видають облікову картку. Також потрібно отримати транзитні номера (з ними можна їздити до 2 місяців).

Крок 2. Оформлення угоди купівлі-продажу. Існує три варіанти законного продажу авто. По-перше, через комісійний магазин або брокера (потрібно заплатити за послуги з оформлення довідки-рахунка близько 1 тис. грн). Відзначимо, що якщо ви не є власником автомобіля, а дієте від його імені за дорученням, то довідку-рахунок виписати на себе не можна (не можна продати авто самому собі) - вписують дані родича. І надалі для того, щоб він оформив автомобіль на вас, потрібно або привезти його, або отримати довіреність на право діяти від його імені. Саме тому при купівлі автомобіля по генеральній довіреності найкраще вписувати в неї відразу два імені - своє і родича. Крім того, в ДАІ можуть зажадати нотаріально завірену копію довіреності - її також краще зробити при отриманні генеральної довіреності, щоб потім не шукати нотаріуса біля МРЕВ.

По-друге, в нотаріуса можна укласти договір купівлі-продажу (ця послуга коштує близько 800 грн). Відзначимо, що нотаріус вимагає письмову згоду іншої людини (якщо продавець перебуває в шлюбі) і оригінал Свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

Крок 3. У МРЕВ. Упродовж 10 днів після купівлі авто необхідно поставити його на облік. Для цього потрібно написати заяву, подати у віконце для реєстрації договір купівлі-продажу (або довідку-рахунок), паспорт, ідентифікаційний код і транзитні номери разом з квитанціями про оплату послуг МРЕВ (до 700 грн). Співробітник МРЕВ оглядає авто, а також перевіряє його по базах даних - якщо воно не не в розшуку (або під арештом), новому власникові видають техпаспорт на його ім'я.

Авто-двійники

В Україні діє схема легалізації авто методом створення автомобіля-двійника. Під викрадений або нерозмитнений автомобіль підбирають такий же (за кольором, типом кузова) і за допомогою своїх людей в ДАІ або на СТО з'ясовують дані техпаспорта.

Після цього номер кузова перебивають і друкують підроблений техпаспорт (при сучасному розвитку техніки це нескладно). У підсумку з'являються дві ідентичні машини. Так як довіреність сьогодні не є обов'язковим документом, а при зупинці авто даішники проводять звірку номерів рідко, то на "двійнику" можна їздити роками, а власник "оригінального" авто про це може і не підозрювати. Більш того, часто про це не підозрює і новий власник, який вважає, що купив авто за дорученням.

Проблеми виникають при спробі зняти таке авто з обліку або перереєстрації. Якщо таку машину виявляють, її забирають на штрафмайданчик, і покупцеві авто доведеться через суд доводити, що він є добросовісним покупцем, а потім намагатися легалізувати авто. Якщо воно не числиться як крадене, це може закінчитися успішно, але займе багато часу, нервів і грошей (доведеться заплатити і за розмитнення). Прикмета шахрая: продаж авто за дорученням на 40% дешевше ринкової вартості.

За що можуть "завернути" авто

Іноді можуть виникати непередбачувані проблеми.

Прострочені штрафи. Хоча законодавством не передбачена можливість відмовити автовласникові в реєстрації / перереєстрації авто за несплачені штрафи ДАІ, часто бувають випадки, коли автомобіль затримують саме з цієї причини. Справа в тому, що якщо Державтоінспекція не отримує підтвердження про оплату штрафу, вона звертається до виконавчої служби. У цьому році часто бувало, коли держвиконавець навіть за несплачені 255 грн (мінімальний штраф за перевищення швидкості) заарештовує все майно боржника, а автомобіль оголошував в розшук.

Якщо співробітник МРЕВ виявляє такий автомобіль, то його затримують до приїзду держвиконавця, а вже той забирає його на штрафмайданчик. Арешт на автомобіль може бути накладений і з якоїсь іншої причини, наприклад, в ході судової тяганини з банком (якщо машина купувалася в кредит і він до кінця не виплачений).

Викрадений автомобіль. Якщо співробітник МРЕВ виявляє перебиті номери або інші невідповідності з даними техпаспорта (або сам техпаспорт підроблений), то авто перевіряють по базі на предмет викрадення. Якщо авто було викрадене, викликається патруль, складається заява працівником, який це виявив. Потім працівникові міліції віддають доповідну записку, водія можуть затримати до з'ясування обставин. У МРЕВ залишається копія записки. Водія разом з авто та документами доставляють до райвідділу, де вже міліція приймає рішення про порушення кримінальної справи.

ГБО. Якщо на автомобіль встановлено газобалонне обладнання, доведеться побігати. Річ у тому, що це вважається переобладнанням, яке потрібно реєструвати в ДАІ (міняти техпаспорт), що роблять далеко не всі. У підсумку при перереєстрації потрібно спочатку замінити старий техпаспорт на новий із записом "встановлено ГБО", тут же знищити новий техпаспорт (зняти машину з обліку) і одержати інший з даними нового власника.

Щоб не платити двічі за заміну техпаспорта, простіше під'їхати на СТО, де ставили газ, і там взяти документи про те, що машину переобладнали, наприклад, за день до цього (це коштує 100 грн), а тоді вже їхати в МРЕВ знімати її з обліку. Річ у тому, що законодавство дозволяє реєструвати ГБО не відразу, а протягом 10 днів.

П'ять нестандартних ситуацій при оформленні авто в МРЕВ

1. Спадок. Випадків, коли людина отримала авто в спадок від далекого родича, але не може ним користуватися, оскільки загублений техпаспорт (у померлого дізнатися місцезнаходження документа неможливо), дуже багато. У лютому 2012 року Кабмін прийняв зміни, які дозволяють зняти авто з обліку на підставі свідоцтва про право успадкування. Отримувати новий техпаспорт (на померлу людину) при цьому не потрібно.

2. Нове прізвище. Дуже часто жінки після зміни прізвища не змінюють права і техпаспорт, що згодом виливається в додаткові клопоти при оформленні авто - замінити документи все одно доведеться, але займе вся процедура набагато більше часу. При заміні прав при зміні прізвища складати іспити не потрібно, а зробити це водій зобов'язаний протягом 10 днів (правда, у співробітника ДАІ на дорозі немає можливості виявити таке порушення - громадянський паспорт водій з собою возити не зобов'язаний).

3. Нерозмитнений автомобіль. У минулому році в Україні з'явилася нова схема відходу від необхідності розмитнювати автомобіль. Суть схеми в тому, що авто ввозиться без розмитнення на правах тимчасового ввезення на 1 рік. Дана процедура регламентована Стамбульською конвенцією про тимчасове ввезення, а терміни перебування - Митним кодексом України. Для відповідності вимогам конвенції авто оформляється на литовську або польську фірму і, відповідно, господарем є вона. Водій (покупець ТС) оформляється в штат фірми і отримує трудовий договір, путівки, відрядження. ДАІ в тому випадку, якщо виявляє на дорозі такий автомобіль, відразу викликає на місце "злочину" співробітника Держмитслужби. У цьому році були прецеденти, коли митники забирали такі авто на штрфмайданчики, але потім програвали суди і були змушені повертати автомобілі.

4. Биті номери. Старі автомобілі іноді проблематично зняти з обліку, оскільки одна чи кілька цифр номерів двигуна та / або кузова не читаються. Це може бути пов'язано з корозією або наслідками ДТП. Проблема вирішується проведенням експертизи, в ході якої встановлюється первинний номер вузла і з'ясовується, чи не було знищення номера умисним. Якщо доведено, що з боку власника ніяких протиправних дій не було, в техпаспорт ставиться відповідна відмітка.

5. Збереження номера. Як повідомлялося вище, законодавство дозволяє зберегти номер і не витрачати гроші на купівлю нового. Для цього достатньо написати в МРЕВ заяву, в якій повинен бути вказаний термін, на який ви хочете зарезервувати за собою номерні знаки, і сплатити 3,6 грн за кожну добу зберігання одного комплекту. Після закінчення строку, зазначеного в заяві, держномери за незатребуваністю стають власністю ДАІ. Врахуйте, що новий номер коштує близько 300 грн - так довго його зберігати немає сенсу.

Фото на головній з www.firehow.com

За матеріалами Сегодня.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [4]
Коментар:
Захисний код:
Автолюбитель _ 07.03.2013 19:33
Невозможно предъявить документ о законности приобретения если авто предварительно не снято с учета. Комиссионная торговля работает по Пост КМ N1200 от 11.11.2009, где п. 43 предписывает принимать на комиссию а/т только снятый с учета. Нотариусы также требуют экспертной оценки для определения стоимости своих услуг + госпощлина (1 или 5 н.м.) + снятый с учета а/т. Сколько можно читать этот бред о прямой перерегистрации без снятия с учета? Отменили только сбор в ПФ и налог на 1 продажу в течении года. Шума вокруг "покращень" больше чем "покращеннь".
ник _ 07.03.2013 08:48
Непонятно, почему до сих пор не принята прямая перерегистрация авто по
гендоверенности, которая, в связи с принятым законом, действительно
упрощает процедуру, а получается, что в одном регионе и одном МРЭО необходимо
по-старому снимать с учета, а потом ставить на учет авто. И еще, номера
оставить не так просто, надо приводить старого владельца, что тоже абсурдно.
Единственный плюс – налог 3% убрали, за остальное держаться зубами.
ваипуапупкуп _ 07.03.2013 08:15
нихрена не поменялось (оформлял неделю назад) таврия обошлась в 2100 грн... единственное что убрали это 3% налог...
и нотариусам плевать на законы: согласно изменениям пошлина за договор купли-продажи движ имущ. 85 грн ля чужого и 17 для родственника... а они 800 грн берут – настоящий правовой беспредел!
1 _ 07.03.2013 08:11
Все написано хорошо! Однако, мне лично не понятно, как сотрудник МРЭО и на каком основании выявит авто с измененными узлами и агрегатами. Для проверки авто необходимо внести изменения в ЛКП (царапины, смывка краски, частичная разборка авто для получения доступа к номерам кузова или двигателя), это может сделать только эксперт, на основании заявления гр-на, либо по постановлению. Сейчас эксперт не осматривает авто, а только проводит фотографирование и сверку номеров. Большинство автолюбителей даже не подозревают, что управляют "левым" транспортом и вообще ни чего не знают о авто. Если автовладелец уверен в своем автомобиле, его не смогут "развести" на деньги ГАИ или КОБРА.
А в остальном все здорово, молодцы – убрали налоги!
Да, забыл добавить, при покупке авто покажите эксперту свидетельство о регистрации, оно может быть "левым". Всем удачи!
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook