П'ять кращих навігаторів за співвідношенням ціна/якість

Давно вже минули ті дні, коли в незнайомій місцевості потрібно зупинятися кожні півгодини, щоб питати дорогу у місцевих жителів, якщо в окрузі взагалі є люди.

Тепер потрібний напрямок ввічливим голосом підказує навігаційна система, яка отримує все нові і нові карти навіть найвіддаленіших районів країни.

Окремі прилади-навігатори теж поступово відходять у минуле, поступаючись місцем додаткам для смартфонів, як новий сервіс Яндекса для України і Росії. Тим не менш, за бажанням завжди можна підшукати гарний пристрій за адекватну ціну.

Фінансовий портал Money Crashers підібрав п'ять навігаторів, гідних уваги.

TomTom Go Live 1535M - $ 180*

Цей перший у своєму роді навігатор з оновлюваним програмним забезпеченням, який бере інформацію про цікавлять водія місцях з таких сервісів як Yelp, TripAdvisor, Expedia, а також використовує локальний пошук Гугла і вміє підключатися до аккаунту на Twitter, щоб пересилати міні-повідомлення про своє місцезнаходження і орієнтовне прибуття. Недоліки - дещо незручний "браузер" по категоріях, сходу знайти об'єкт, що цікавить непросто. Твіттер, хоч і буває корисний, але розповідати всьому світові про свою відсутність небезпечно. Краще завести окремий аккаунт.

Garmin nüvi 50 - $110

Відносно недорогий навігатор з дуже великим екраном і дуже простим інтерфейсом особливо сподобається людям з великими пальцями, особливо старшого покоління, яким складно "спілкуватися" з сучасною технікою.

Однак, у дисплея є недолік - зображення виглядає дещо нечітким, іноді явно проглядаються пікселі, так що любителям HD краще дивитися інші варіанти.

Крім цього, в коробці відсутні такі потрібні речі як USB-кабель, а це додаткові витрати і витрачений час.

Magellan Roadmate 5175T-LM Traveler - $ 275

Головною перевагою цього приладу є "довічне" і безкоштовне оновлення карт, що для багатьох є ключовою "фішкою" - нікому не хочеться заїхати в якийсь глухий кут тільки тому, що навігаційна система не знає, що тут недавно влаштували об'їзд.

У Магеллана також є корисна програмка під назвою TourDirector - планувальник відряджень, який дозволяє оптимізувати витрати без нагінки.

TomTom VIA 1535 - $ 130

Це один з найбільш доступних навігаторів даної фірми, і функціонал явно слабкіше того ж Go Live 1535M, про який вже ми писали. Як би там не було, прилад можна підключити до смартфону через блютус і таким чином розмовляти hands-free. Тут є і голосове управління, як у аналогів подорожче, так що відволікатися зайвий раз не доведеться.

Недолік моделі в покритті - поки їдеш по головним дорогам, навігатор справляється зі своїми обов'язками, але варто звернути в закутки і на карті шляху вже немає. Меню теж на любителя і вимагає часу, щоб розібратися. В цілому-хороший вибір за свої гроші.

Garmin nüvi 3790T - $ 285

Дуже тонкий навігатор, за рахунок чого прилад можна встановити практично де завгодно. Як і у попередньої моделі, управляти різними функціями можна голосом, а телефон можна відразу приєднати через Bluetooth і більше не турбуватися про те, що не можна відповісти на дзвінок.

Досить великий недолік - глянсовий екран, який ловить відблиски в самий невідповідний момент. Дані про трафік чомусь не доступні, якщо зняти навігатор з підставки, оскільки виробник вирішив заощадити і вмонтував FM-приймач в шнур живлення, так що без док-станції оновлення не працюють.

*Орієнтовні ціни на моделі на ринку США.

АВТО bigmir)net