По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Реєстрація авто за новими правилами

24 жовтня 2012

У 2012 році Уряд України кілька разів вносив зміни до Порядку реєстрації транспортних засобів. Метою змін було спрощення, прискорення і здешевлення цього процесу. Але, як би красиво це не виглядало на папері, в житті, часом, результати реформ виявляються не настільки вдалими. Щоб з'ясувати, чи дійсно поставити авто на облік стало простіше, швидше і дешевше, InfoCar.ua провів експеримент, відправивши свого співробітника в київське МРЕО № 12 з завданням оформити на своє ім'я (причому, не за місцем реєстрації) тільки що куплений б/в автомобіль.

Що змінилося?

Давайте спробуємо розібратися з тим, які конкретно зміни були внесені в порядок реєстрації ТЗ упродовж нинішнього року.

Для реєстрації транспортного засобу тепер не потрібно подавати документ про оцінку його вартості (для сплати 3% в Пенсійний фонд), тобто податок сплачується із суми, зазначеної в довідці-рахунку або договорі купівлі-продажу. Крім того, нові автомобілі тепер не підлягають експертно-криміналістичній експертизі (перевірці на угон, перебивання номерів агрегатів та ін), а власники старих авто, при бажанні, мають право написати заяву і передоручити таку перевірку будь-якому експерту, внесеному до Реєстру державних судових експертів .

Якщо ТЗ раніше був зареєстрований не в Україні, то в документах на автомобіль, виданих іноземною державою, відмітка про зняття з обліку тепер не є обов'язковою.

Якщо авто ввозиться в Україну у зв'язку з переїздом власника на ПМП або в якості отриманої згідно закону спадщини, надавати довідку з посольства (консульства) іноземної держави про проживання там власника ТЗ та легальності реєстраційних документів немає  необхідності.

З Порядку також виключено пункт, в якому говорилося, що до отримання підтвердження підрозділами ДАІ з місця попередньої реєстрації, власникам ТЗ видаються номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон, після закінчення терміну дії якого (три місяці) експлуатація ТЗ забороняється.

Не можуть відмовити в реєстрації ТЗ тепер і тим, у кого є несплачені штрафи за порушення ПДР. Цей пункт із Закону "Про дорожній рух" видалений, як вилучена і заборона на реєстрацію переобладнаних (шляхом заміни кузова на кузов іншої марки, моделі, серії чи модифікації) легкових автомобілів або виготовлених на їх базі саморобних легкових автомобілів. Реєструвати можна транспортні засоби, переобладнані як суб'єктами господарювання, так і в індивідуальному порядку. У першому випадку необхідно надати свідоцтво про погодження конструкції щодо безпеки дорожнього руху, оформлене ДП Державтотранспорт-НДІпроект чи Центром безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС на відповідний тип переобладнання. Разом з ним необхідно представити і сертифікат відповідності (для ТЗ, що працюють на газовому паливі - не обов'язково), виданий органом з оцінки відповідності. У другому випадку, для індивідуально переобладнаних ТЗ та переобладнаних для роботи на газовому паливі, при реєстрації знадобиться акт технічної експертизи або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією, яка має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, або органом з оцінки відповідності, або підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО.

Ще одне дуже важливе нововведення стосується тих, хто живе не там, де зареєстрований, що є особливо актуальним для Києва та обласних центрів. Тепер, придбавши авто, не потрібно переганяти його за тією адресою, яка записана у паспорті, адже це можуть бути сотні кілометрів. Досить приїхати в будь-яке МРЕВ, подати документи і отримати номерні знаки того регіону, де зареєстрований новий власник авто. Те ж саме стосується і заміни водійського посвідчення, але це тема для окремої розмови.

Якщо ж, наприклад, покупець і продавець з одного регіону, то більше не потрібно знімати автомобіль з обліку і заново його реєструвати. За новими правилами, достатньо лише написати заяву на пряму перереєстрацію ТЗ з одного власника на іншого із збереженням номерних знаків. Це і часу займе набагато менше, і обійдеться значно дешевше.

Перевірка боєм

Перш, ніж вирушати в МРЕВ, ми подзвонили за телефоном гарячої лінії столичного ДАІ, щоб з'ясувати, в яких конкретно МРЕВ Києва можна поставити авто на облік іногородньому громадянину. Отримали відповідь: "Реально - не знаю, тому що час від часу надходять скарги, а за паперами - в МРЕВ № 3, 12 і 13". Цікаво, що до 1 серпня керівництво ДАІ обіцяло налагодити роботу за принципом єдиного вікна у всіх МРЕВ столиці, а до 1 січня 2013 року - по всій Україні. Втім, для нас це не принципово. Відхилення від термінів, в будь-якому випадку, краще, ніж тотальна бездіяльність.

Отже, їдемо в МРЕВ, взявши з собою всі необхідні документи, а це:

- Документ, що підтверджує законність покупки автомобіля (довідка-рахунок або нотаріальний договір купівлі-продажу);

- Паспорт та ідентифікаційний код нового власника;

- Транзитні номери (червоні), отримані при знятті автомобіля з обліку або при виписці довідки-рахунка;

- Старий техпаспорт і виписку про зняття автомобіля з обліку (облікова картка).

Зверніть увагу, що якщо техпаспорт старого зразка (ламінований), то він повинен бути розрізаним, з відповідною відміткою ДАІ про зняття автомобіля з обліку всередині самого документа. Якщо ж техпаспорт нового зразка (пластиковий), він повинен бути з надрізаним куточком, а до нього повинна додаватися облікова картка (на звичайному аркуші паперу) з печаткою МРЕВ, який знімав автомобіль з обліку.

За бажанням, в новий техпаспорт можна вписати двох близьких родичів, які матимуть право на керування вашим автомобілем. Для цього потрібно написати відповідну заяву, додавши до неї копії паспортів тих, кого ви вказуєте. Якщо ж є бажання і необхідність довірити ТС більше, ніж двом особам, їх теж можна вказати в заяві, проте вони отримають лише тимчасові реєстраційні талони.

На наш подив, черг у віконцях прийому документів не було, незважаючи на те, що експеримент відбувався в суботу. Звернувшись з питанням про те, що і в якій послідовності робити, отримуємо від співробітника МРЕВ досить докладні інструкції (а головне - не отримуємо відмову у взятті на облік не за місцем реєстрації), беремо і заповнюємо бланк заяви про проведення комплексного дослідження транспортного засобу і вирушаємо в касу. А там - приємно дивуємось, оскільки ціни на послуги МРЕВ дійсно знизилися, а деякі з обов'язкових платежів і зникли зовсім:

Спецпродукція для реєстрації автомобіля

бланк свідоцтва про реєстрацію 185,63 грн
державний номерний знак, 1 шт. 126,56 грн

Послуги ДАІ з реєстрації автомобіля

для транспортних засобів закордонного виробництва 190,15 грн
для транспортних засобів вітчизняного виробництва і виробництва країн СНД 152,63 грн
печатка на акті експерта-криміналіста 54,36 грн

 

Разом:

- 683,26 грн (для автомобіля іноземного виробництва);

- 645,75 грн (для автомобіля вітчизняного виробництва);

- Податок до Пенсійного фонду в розмірі 3% від вартості автомобіля, згідно з довідкою-рахунком;

- Комісія банку за внесення платежів від фізичних осіб (трохи більше 30 грн).

Оплативши послуги і податок, шукаємо експерта-криміналіста, щоб він звірив номери кузова та двигуна. Потім забираємо акт, віддаємо пакет документів для складання заяви на реєстрацію транспортного засобу... і все! Тепер можна підходити до віконця з написом "Прийом документів" і чекати, коли вам видадуть нові номери і техпаспорт. Транзитні номери (червоні), звісно, потрібно буде здати.

Порада: заздалегідь подумайте над тим, як швидко і легко зняти транзитні номери, щоб при цьому ще й не забруднитися. Візьміть з собою ганчірку або серветки. Вони знадобляться і для того, щоб протерти номери двигуна і кузова перед їх оглядом експертом.

На все про все у нас пішло близько трьох з половиною годин, тобто можна з впевненістю констатувати, що процес реєстрації авто насправді став простішим і швидшим. Щоправда, без ложки дьогтю все ж не обійшлося. Справа в тому, що дані про встановлення авто на облік за місцем реєстрації власника і для іногородніх громадян вносяться в різні програми. І якщо в першому випадку ніяких проблем немає, то у другому - є. Поки система не налагоджена, вона дає збої. Нам, маючи на руках всі документи, завершити процес реєстрації вдалося лише на третій день.

До речі, на наших очах кілька людей перереєстрували автомобіль безпосередньо з одного власника на іншого. Отже, ця процедура теж працює. Головне тепер, щоб нові правила безперебійно запрацювали у всіх без виключення МРЕВ України.

Далі — більше

На тих заходах щодо спрощення та здешевлення процедури реєстрації автомобіля, які введені вже зараз, Уряд зупинятися не збирається. Наступним кроком має стати скасування збору до Пенсійного фонду при перереєстрації транспортних засобів, що вже стояли на обліку в Україні. Вступити в силу це нововведення повинно в середині листопада 2012 року.

Правда, для компенсації втрат законодавці підняли ставку збору при першій реєстрації з 3% від вартості ТЗ (нині діє для всіх) до 3-5% в залежності від ціни ТЗ. Ось як це буде виглядати в цифрах:

Вартість транспортного засобу  Ставка збору %

Розмір збору

до пенсійного фонду

до 165 ПМДРЛ* до 174900 грн  3  до 5247 грн
від 165 до 290 ПМДРЛ від 174901 до 307400 грн 4 від 5247 до 9222 грн
більше 290 ПМДРЛ більше 307401 грн 5 більше 9222 грн

* ПМДРЛ - прожитковий мінімум для працездатних осіб. Станом на жовтень 2012 року дорівнює 1060 грн, а з 1 грудня 2012 року - 1096 грн.

Наостанок хотілося б звернути увагу читачів на той факт, що, за великим рахунком, необхідність в "бігунках", яких навколо будь-якого МРЕВ завжди було і є багато, відпала. Процедура реєстрації автомобіля стала настільки простішою, що платити комусь гроші за те, що можна без особливих зусиль зробити самому, просто не має сенсу.

Фото на головній з Flickr (by Vicente Piorno)

www.InfoCar.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [3]
Коментар:
Захисний код:
Нечипор _ 02.01.2013 18:58
Всі власники ТЗ не поїдуть до Києва ставити на облік автомобілі,на переферії як був бардак так і залишився, (Луцьке РЕП ДАІ 02,01,2013рік) – бланків техпаспортів нема," рішали" "толпою" вирішують всі питання, звичайно за "бабки"
йцукен _ 24.10.2012 19:04
страшно спугнуть, неужели это произошло!!!!
Driver _ 24.10.2012 18:56
дякую за статтю, корисна інформація
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook