По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Що робити, якщо паркувальники все ще вимагають гроші

6 квітня 2012

"Хочу всіх запевнити, що постанова ПКМУ № 1342 не буде скасована. Ми твердо стоїмо на позиції, що паркомати мають бути встановлені у всіх містах України", - написав прем'єр-міністр на своїй сторінці в Facebook. "Також хочу звернути увагу всіх, що водії можуть не платити паркувальникам, оскільки ці дії розглядаються як незаконні...Місцеву владу потрібно мотивувати встановлювати паркомати. Все не робиться відразу. Щоб остаточно навести порядок у цій сфері, потрібен якийсь час", - уточнив Азаров.

Нагадаємо, 1 квітня набула чинності Постанова Кабміну № 1342 від 3 грудня 2009-го року, згідно з яким паркувальники мають право стягувати з водіїв гроші тільки при наявності обладнаного майданчика і паркомата. Здавалося б, вимагачі в синьо-помаранчевих жилетах повинні покинути вулиці великих міст, однак, як зазначає Сегодня, ніяких змін не відбулося - як і раніше, варто тільки зупинитися в центрі міста, як з-під землі виростає чолов'яга з вимогою дати грошей. Навіть незважаючи на те, що водії знають про незаконність таких "прохань", все одно губляться, не знають, що відповісти, і платять.

Журналісти провели експеримент - протягом декількох днів паркувалися по всьому місту і кожен раз пред'являли новий аргумент не платити за незаконну парковку.

Автоюрист Олексій Святогор порадив роздрукувати табличку з написом великими літерами "паркувальникам не подаю". Він сам так зробив ще рік тому і завжди показує на цю табличку відразу після того, як паркувальник вказує на напис "Платна парковка". Експерт каже, що юридично ці написи рівносильні. Журналісти, проте, пішли більш цивілізованим шляхом: роздрукували постанову Кабміну і виділили потрібні пункти маркером. Крім того, роздрукували рішення Вищого адмінсуду України, згідно з яким заборонено затримувати авто в разі відмови водія платити за парковку. Папери подіяли безвідмовно на всіх парковках.

Спеціально виділимо слово "майданчик" - мова йде про огороджену і спеціально виділену територію, а не про шматок тротуару з паркоматом. Об'їхавши весь Київ, журналісти знайшли такі майданчики лише біля супермаркетів, та й то вони не повністю відповідають вимогам Кабміну, оскільки плату біля магазинів бере оператор, а не паркомат. Тобто парковок, відповідних вказаному акту, в Києві і, швидше за все, і у всій Україні, немає взагалі. Оскільки, з точки зору законодавства, майданчики з паркоматами парковками не є, вимагати гроші з водіїв ніхто не має права. Це пояснили і оператору з талонами і той навіть не сперечався.

Якщо возитися з документами немає можливості, часу або бажання, паркувальника можна повністю ігнорувати - без конфліктів, образ, суперечок і загроз. Виключно в експериментальних цілях журналісти "пояснили" паркувальнику своє небажання платити жестами глухонімих - також спрацювало. Ще експеримент показав, що заява водія про те, що він працює в прокуратурі, міліції, СБУ, суді, Верховній Раді (або іншій авторитетній організації) теж діє не менш ефективно. Причому "ксиву" показувати не довелося - паркувальник "зникав" і так. Кілька разів "здирникам" просто говорили, що грошей немає. Ніякої законної можливості у паркувальника взяти у водія гроші, якщо він їх не дає, немає, а відмова сплачувати не є правопорушенням.

Якщо ви вже наперед знаєте, що ситуація може перерости в конфлікт, то найкраще відразу включити диктофон або камеру. Після цього потрібно дуже спокійно, не провокуючи паркувальника на необдумані дії, пояснити зміст статті 189 Кримінального кодексу.

Згідно з частиною першою цієї статті, вимагання з погрозами караються позбавленням волі на строк до 5 років. Але оскільки паркувальник знаходиться на службі, то можна пригрозити і другою частиною цієї статті - вимагання, вчинене з використанням свого службового становища. За такі дії можна сісти у в'язницю на 7 років.

Якщо паркувальник, наприклад, накинеться з кулаками, потрібно або піти від зіткнення, або закритися в машині і викликати на місце події міліцію. Зроблені записи, а також показання свідків доставлять нестриманим паркувальникам дуже багато проблем.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx