Шенгенська віза: важливі поради

Шенгенська віза -  чарівний документ, який відкриває перед мандрівником нові країни та напрямки. Проте, навіть ті, хто йде в посольство не вперше, зустрічаються з певними проблемами, оскільки у кожної країни є власні нюанси прийому і обробки документів. tochka.net розповідає на що обов'язково потрібно звернути увагу напередодні важливої ​​подачі документів на отримання шенгенської візи.

Записуватися на подачу документів краще по телефону. Можна також записати з собою кількох людей, якщо ви їдете групою. У деяких посольств бувають збої на сайті, тому онлайн-реєстрація на подачу документів не завжди надійна.

Фото: Taxiarchos228 / Wikimedia Commons

Фотографію для шенгенської візи можна зробити самостійно, головне уважно ознайомитися з вимогами. Таким чином, замість 30 гривень можна буде заплатити лише 1,50 грн. Просто сфотографуйтеся за всіма правилами і створіть колаж в онлайн-редакторі. Потім роздрукуйте фото на матовому папері в звичайному фотоательє.

Обов'язково заповнюйте анкету, бажано англійською. У деяких посольствах немає анкет взагалі, тому треба приходити з ідеально заповненим бланком. Якщо такої анкети не буде, то може і не бути візи.

Якщо мета поїздки "Культура", то шенгенську візу не потрібно буде оплачувати. Але в такому випадку потрібно якось довести це документами, що підтверджують мету поїздки.

Фото: Thomas Wolf, www.foto-tw.de

Щоб шенгенська віза обійшлася дешевше, не обов'язково брати довідку з банку про кількість грошей на рахунку. Можеш просто взяти виписку про рух грошей за останні три місяці і зняти міні-виписку про баланс на рахунку з банкомату. Варто також зробити ксерокопію банківської карти.

Не обов'язково бронювати готель на всі ночі перебування в шенгенській зоні. Про своє переміщення можна написати в супровідному листі. Звертайтеся до високоповажного посла особисто. Поясніть у листі мету поїздки, розпишіть план подорожі по днях. 

Купувати квитки для посольства не обов'язково. Можна їх просто забронювати. Для цього знайдіть підходящі за датами квитки та забронюйте їх, потім внесіть номер броні у відповідне поле на сайті checkmytrip.com. Таким чином ви отримаєте готові квитки, які можна надати в посольство.

Фото: DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0

Щоб не виникало питань, страховку краще оформляти в акредитованих посольством страхових агентствах. Не забувайте про коридор у +15 днів.

Шенгенська віза видається в середньому за тиждень. Записуватися на подачу документів варто за місяць до поїздки.

Скласти документи для шенгенської візи краще в правильному порядку: закордонний паспорт, анкета з фото, копії всіх заповнених сторінок закордонного паспорта, копії заповнених сторінок українського паспорта, квитки, бронь готелю, довідка з банку + підтвердження балансу на рахунку, страховка, супровідний лист та інші документи.

За матеріалами tochka.net