По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Що робити, якщо до вас прийшли даішники

9 січня 2014  АвтоТревел

Останнім часом працівники ДАІ стали приходити у домівки учасників автопробігу до Межигір'я. Інспектори вимагають від водіїв з'явитися в управління разом зі своїм авто. Юристи "Дорожного контролю" з'ясували, наскільки правомірними є ці вимоги, і як поводитися у подібній ситуації.

Оскільки ЗМІ підняли галас, 3 січня керівництво ДАІ Києва дало прес-конференцію, щоб роз'яснити, навіщо інспектори ходять додому до автомобілістів. "Зрозуміло, ми не знаємо, хто керував автомобілем, тобто ми встановлюємо особу, яка керувала і порушила правила дорожнього руху", - зазначив начальник відділу ДПС Григорій Лукіша.

Дорожній контроль вважає такі дії незаконними. Так, згідно ст.254 КУпАП та п.4.1 Наказу МВС України № 77 від 26.02.2009 року, "у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху працівник ДАІ МВС складає протокол про адміністративне правопорушення, копія якого под підпис вручається особі, яка прітягається до адміністратівної відповідальності".

У нашій ситуації, водія звинувачують у тому, що він вчинив адміністративне правопорушення за ст.122 - 2 КУпАП - не зупинився на вимогу. Це порушення тягне за собою покарання у вигляді штрафу 187 грн або позбавлення водійських прав на термін до 6 місяців.

Закон вказує, що повинен робити даішник. Згідно п.16.1 Наказу МВС № 111 від 27.03.2009 року "працівниками Підрозділів ДПС допускається переслідування транспортних засобів з особами, які не виконали  вимогу працівника міліції про зупинку". У п.16.3.9 написано, що "не проводитися переслідування водіїв, які допустили незначні порушення правил дорожнього руху або коли небезпека порушення минула. У таких випадка про порушення повідомляється на наступний за напрямком руху порушника маршрут патрулювання (пост)".

Фото: sai.gov.ua

Отже, якщо водій дійсно не зупинився, даїшник зобов'язаний або організувати погоню (про що відразу ж доповісти черговому), або повідомити про це авто наступний патруль і на пост ДПС. Так чи інакше, а водія повинні зупинити і скласти протокол на місці. Насправді ж працівники ДАІ просто переписували номери автомобілів.

Що ж до ходіння по квартирах, то це взагалі не передбачено чинним законодавством. Згідно ст.19 Конституції України "органи державної влади їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". Дорожній контроль зазначає: заявляючи про законність таких дій, керівництво Державтоінспекції не називає конкретну статтю закону, яка дозволяє даїшнику в службовий час ходити по квартирах автомобілістів.

У п.2.8 Наказу МВС України № 77 від 26.02.2009 року зазначено, що "якщо при складанні протоколу порушника не було повідомлено про місце і час розгляду справи, йому за місцем проживання (роботи) надсилається рекомендованим листом повідомлення про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС". Ніде не написано про візити додому до порушників.

Виклик здійснюється тільки шляхом відправлення повістки рекомендованим листом. Викликати особу в ДАІ або суду можна тільки в рамках вже відкритого адміністративного провадження. Тобто - якщо вже складено адміністративний протокол і розглядається справа по суті. Виклик водія "для складання протоколу" чинним законодавством не передбачено. І за відмову ходити в ДАІ або суд не передбачено жодної відповідальності. Водій сам вирішує, бути присутнім йому на засіданні чи ні.

Фото: sai.gov.ua

У зв'язку з цим, Дорожній контроль підготував зразок заяви про вчинення кримінального злочину працівником ДАІ за ст 365 КК України - .. "перевіщення влади або службових повноважень". Якщо інспектор ДАІ наполягає, щоб ви з'явилися на огляд, заповнюйте цю заяву, підставляйте свої дані і реєструйте в прокуратурі.

За матеріалами "Дорожный контроль"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [2]
Коментар:
Захисний код:
dd _ 10.01.2014 11:24
бобры вонючие
0000 _ 09.01.2014 17:47
ты глянь какие дебилы
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook