По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Спілкування на дорозі: загальновідомі у водійському середовищі знаки

25 вересня 2012  АвтоТревел

Подорожуючи шляхами України і найближчих пострадянських держав, неможливо не помітити, як у різних ситуаціях на дорозі водії спілкуються між собою за допомогою блимання фарами і звуків клаксону. Пропонуємо вашій увазі деякі загальновідомі у водійському середовищі сигнали та знаки, а також ситуації, у яких їх використовують.

"Обережно, засідка ДАІ!"

Цей не зовсім легальний та законослухняний сигнал є, наразі, чи не найпоширенішим на дорогах України та Росії. Виглядає це приблизно так: вам блимає зустрічне одне авто, потім наступне... Швидше за все попереду причаїлися працівники державтоінспекції, тож варто звернути особливу увагу на свою "поведінку" на дорозі.

"Дякую!"

Ви їдете в своєму ряді, але у нього настирливо проситься інше авто. Ви можете його пропустити або ж - не пропустити. І якщо ви оберете перший варіант, то, зазавичай, побачите, що авто, яке вас обігнало, блимнуло вам фарами. Це означає, що вам трапився чемний водій і "подякував". Можете подумки відповісти "прошу". Переміщення по рядах на трасі - один з найчастіших випадків подякувати таким сигналом, проте, можуть бути і інші.

"Дай дорогу!"

Цей сигнал застосовується, переважно, на трасах. Уявіть собі ситуацію: ви рухаєтеся у лівому ряді після того, як обігнали кілька авто, раптом бачите, як вас дуже швидко наздоганяє інше авто (зазвичай - крутий джип, або авто представницького класу) і посилено блимає фарами (іноді, якщо особливо поспішає, може, навіть, сигналити). У такому випадку ліпше зміститися у правий ряд і пропустити цього нетерплячого вперед. 

"Обганяй!"

Ви рухаєтеся по трасі, а попереду вас ледве волочиться завантажена велика фура. Смуга одна і ви не маєте достатнього огляду зустрічної смуги. Раптом ви помічаєте, що вантажівка увімкнула правий поворот, хоч і не має куди звертати (а ще може трішки "притиснутися" до обочини). Це означає, що водій фури потурбувався про вас, переконався, що зустрічна смуга вільна і пропонує вам йти на обгін.

"Пропустіть, будь ласка!"

Уявіть собі, що ви рухаєтеся по головній, а попереду знаходиться перехрестя, на якому зламався світлофор. Авто по головній летять нестримним потоком, а на другорядній дорозі зібрався такий нічогенький затор. Перше авто на другорядній дорозі блимає фарами - просить його пропустити. Якщо ви схильні до гарних вчинків, то блимніть фарами у відповідь і зупиніться, щоб хоч якась частина "заблокованих" таким чином автомобілів змогли проїхати. 

Звуковий сигнал

Українські водії, на відміну від їх грузинських, або, наприклад, узбецьких колег, використовують звук клаксону не особливо часто. Проте, якщо вам активно сигналять, то, швидше за все, ви щойно здійснили на дорозі не зовсім вправний або не дозволений правилами дорожнього руху маневр. У деяких випадках, особливо влітку, коли вікна у авто відчинені, замість звуків клаксону ви можете почути багатоперхову лайку.

Незрозумілі сигнали

Якщо вас обганяє авто, водій якого робить вам активні і загадкові знаки руками, показує на задню частину вашого автомобіля тощо, то знайте, що вас намагаються попередити про те, що з вашим автом не все гаразд. Наприклад, відчинився багажник, двері або спустило колесо. Помітивши незрозумілі знаки з боку інших водіїв, краще зупинитися і оглянути свій транспортний засіб.

Окрім сигналів, якими водії спілкуються між собою, існують і  такі, що призначенні для спілкування з іншими представниками дорожнього руху. Наприклад, пішоходи. 

Зважаючи на те, що наші водії не завжди пропускають пішоходів на тих пішоходних переходах, де немає світлофорів, якщо ви перебуваєте у ролі пішохода і бачите, що найближче до вас авто блимнуло фарами та пригальмувало - не думайте, що до вас заграють, просто сміливо переходьте дорогу, адже вам трапився порядний і чемний водій. У відповідь можете посміхнутися, або помахати рукою, так ви дасте йому зрозуміти, що побачили та оцінили його вчинок.

А які ще сигнали ви зустрічали на дорогах нашої країни? А у інших країнах?


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook