По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Алкотест: права водія та обов'язки інспектора

10 січня 2013

З моменту прийняття інструкції про порядок виявлення водіїв, які керують автомобілем у нетверезому вигляді - спільного наказу МВС та МОЗ - пройшло вже більше року. Нагадаємо, що після ухвалення цього документа водія можуть вважати п'яним лише в тому випадку, якщо норма вмісту алкоголю в крові у нього перевищує 0,2 проміле (0,0002 г/л, це приблизно 40 г горілки на 80 кг ваги). На законодавчому рівні була встановлена ​​мінімальна норма, а для контролю тверезості водіїв? відповідно до нового законодавства, керівництво ДАІ пообіцяло закупити цифрові алкотестери, що визначають точну кількість алкоголю в крові.

На той момент дозвіл "трохи випити за кермом" в суспільстві сприйняли неоднозначно - багато хто заговорив про те, що така норма призведе до зростання аварійності, мовляв, наші люди міри не знають. Але самі водії сприйняли нововведення на "ура". Адже нова інструкція дозволяла захиститися від необґрунтованих звинувачень, наприклад, в тому випадку, коли водій приймає ліки, котрі містять спирт.

Але чи дійсно стало легше довести свою невинуватість в цьому випадку? Як виявилося, ідея з перевіркою водіїв за допомогою алкотестерів фактично провалилася - приладів закупили настільки мало, що інспектор навіть при натякові на запах алкоголю з рота, звинувачує водія у нетверезому водінні. А відбитися від такого звинувачення вкрай складно, так як і судді, і суспільство вважають, що якщо на водія складено протокол, значить, він дійсно був п'яний.

Як має відбуватися перевірка згідно закону

За фактом перевірки має бути складений протокол, а робити остаточний висновок про стан водія має право тільки лікар.

1. Спілкування. Інспектор називає суть вчиненого правопорушення - керування у стані алкогольного сп'яніння. Співробітник ДАІ відсторонює водія від керування транспортним засобом і повідомляє, що в присутності двох свідків збирається зробити огляд з використанням алкотестера. Потім пропонує водієві пройти тест добровільно. Згідно зі ст. 130 КУАП, відмова від огляду прирівнюється до визнання у вживанні алкоголю.

2. Протокол. За фактом перевірки інспектор зобов'язаний скласти протокол, в якому вказує ознаки сп'яніння. Після цього даішник зупиняє двох свідків і записує їхні дані в протокол.

3. Перевірка. Інспектор дістає алкотестер, розповідає, як конкретно буде проводити дослідження, показує документи на прилад (свідоцтво про держреєстрацію та перевірці) і просить водія продути трубку.

Якщо результат менший за 0,2 проміле. Інспектор зобов'язаний написати у відповідній графі протоколу про те, що алкоголю в крові виявлено не було або він є, але в допустимій кількості з посиланням на прилад. Після цього дати копію протоколу водієві і відпустити його.

Якщо результат більший за 0,2 проміле. Інспектор має поставити запитання: чи згоден водій з результатами.

а) Якщо згоден. Протокол передають до суду, водія відпускають.

б) Якщо не згоден. У протоколі не вказують нічого, водія направляють в медустанову. При цьому, інспектор заповнює бланк направлення, в який вписує назву медустанови, номер протоколу, дату, результати огляду за допомогою техзасоба (вказує номер алкотестера). Доставка до лікаря здійснюється на авто інспектора, а авто водія залишається припаркованим на місці зупинки.

Перевірка у медичному закладі

1. На момент приїзду в пункт огляду водіїв у інспектора має бути заповнений протокол і направлення, але результати перевірки за допомогою алкотестера він вписувати не має права.

2. Лікар заповнює акт огляду, після цього проводить дослідження за 12 пунктам (перевірка реакції зіниці на світло, пульсу, тиску, а також психофізіологічного стану водія).

3. Через 20 хвилин після першої перевірки лікар зобов'язаний провести її повторно.

4. Лікар зобов'язаний взяти у водія біологічні проби (слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, кров) у дві ємності - одну з них досліджують, а вміст другої зберігається протягом 90 днів на випадок, якщо водій захоче замовити повторну експертизу в ході суду.

5. Висновок про результати повинні скласти у трьох примірниках: для даішника, водія і лікаря для звіту. На підставі висновку лікаря, результати огляду водія фіксуються в протоколі. До протоколу інспектор зобов'язаний прикласти направлення.

Якщо лікар вважає, що водій не знаходиться в стані алкогольного сп'яніння, водія відпускають незалежно від результатів алкотестера.

Під час озвучення діагнозу водія (п'яний чи тверезий) в одному приміщенні повинні знаходитися і водій, і інспектор ДАІ.

Якщо у процесі перевірки водія не виконаний хоч один пункт інструкції, результати такої експертизи вважаються недійсними.

У законі прописане право водія звернутися для проведення аналізів в іншу медустанову. Однак, на практиці, інші державні лікарні в проведенні аналізів відмовляють.

6. У разі якщо водія визнали п'яним, автомобіль, згідно зі ст. 265-2 КУАП, блокується спецзасобом. Доставка на штрафмайданчик здійснюється лише якщо авто істотно (!) заважає дорожньому руху (перекриває проїзну частину).

7. Протокол про правопорушення та водійські права передають до суду, який розглядає справу протягом 90 днів.

Які пристрої може використовувати ДАІ

Важливо знати, що так звані "трубки" (Контроль тверезості) уже рік як скасовані. Процедура перевірки проводиться за допомогою сучасних алкотестерів. Допуски мають чотири німецьких прилади: AlcoQuant 6020, Alcotest моделей 6510, 6810, 7410 Plus com і один білоруський - Алконт 01. У ДАІ частіше використовуються Alcotest 6810 в комплекті з принтером.

Водій повинен подути в прилад через одноразовий мундштук. На принтері алкотестера інспектор ДАІ друкує чек (у двох примірниках), у якому зазначаються дата і час проведення огляду, результат заміру і його порядковий номер. Один прикріплюється до оригіналу адмінпротоколу, інший - до копії. Результати огляду заносяться в адмінпротокол.

 Автор: Владислав Бовсуновський

Фото на головній з Flickr (by JudeanPeoplesFront)

"Сегодня"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [2]
Коментар:
Захисний код:
madrid _ 17.11.2013 18:49
Необходимо акцентировать внимание водителей на том факте, что сначала составляется протокол админ.нарушения и только потом – производится измерение на алкотестере.
В жизни же все иначе: инспектор, чтобы не портить статистику оформления протоколов,сначала просить продуть алкотестер, а уже пе результатам проверки – составляет протокол или нет. Поэтому требуйте заполненного протокола перед проверкой на алкотестере! Как правило, инспектор отпускает водителя, потому что за каждый "неправильно" выписанный протокол, его "нагибает" руководство.
Myshko _ 03.02.2013 10:31
Корисна інформація.
Питання: а чому в статті нічого не написано про такий важливий пункт, що у водія є 2 години з моменту зупинки автомобіля інспектором ДПС, для того щоб пройти перевірку у медичній установі? Інакше результати перевірки не будуть вважатися дійсними.
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook