Оренда авто в Україні: поради туристам

Майже будь-яка прокатна компанія з доступних на українському ринку пропонує широкий асортимент автомобілів будь-якого класу за досить доступними цінами - від $ 20 на добу. Ідея оренди здається цілком доречною, якщо ви, наприклад, збираєтеся проїхатися по замках Золотого кільця Львівщини або пам'ятками південного узбережжя Криму, а власне авто в ремонті або ж просто відсутнє., якщо ваше авто не підходить для зустрічі гостей за місткостю або комфортом тощо. Сегодня.ua зателефонувала у 10 провідних компаній і, щоб перевірити послугу на практиці, в одній з них взяла авто напрокат і тепер розповідає, як це зробити найкраще.

Автопрокат: кроки та нюанси

Фото: joaoleitao / Flickr

Документи. Перед візитом до автопрокатної фірми потрібно по телефону або через сайт замовити авто на певний час. Можна, звісно, покластися на "авось", але може статися так, що потрібного автомобіля просто не буде. 

В офісі компанії для укладення договору оренди потрібено взяти паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення водія та гроші. 

Паливо. Орендар отримує авто з повним баком бензину - із таким самим обсягом пального авто потрібно повернути. Не забувайте брати з собою чек на АЗС, де ви заправлялися: якщо представник прокату заявить, що бак неповний, це буде вагомим аргументом на вашу користь (на чеку вказується час заправки, кількість залитого палива та адреса АЗС). Але якщо бензину дійсно не вистачає, з орендаря можуть взяти гроші за "недостачу", причому ціна бензину в цьому випадку буде помітно перевищувати вартість пального на автозаправках. 

Терміни. Якщо авто повернути пізніше, ніж через 2 години після вказаного в договорі терміну, орендаря можуть змусити заплатити додаткову добу оренди. Щоправда, практично всі компанії роблять винятки, якщо причини затримки були об'єктивними (наприклад, затор). Для цього потрібно попередити компанію про запізнення по телефону. Намагатися обдурити автопрокат марно: машини оснащені GPS-пристроями. 

ДТП. Якщо ви потрапили в аварію, потрібно відразу викликати ДАІ, повідомити про подію в страхову компанію і автопрокат. 

Як заощадити. Майже у всіх компаніях роблять знижку у 50 та більше відсотків, якщо авто бронювати за півроку. Також дають знижку в 20-30%, якщо орендувати авто частіше трьох разів на місяць.

Умови оплати

Фото: sigrental / Flickr

Вартість оренди автомобілів залежить від їх класу. Наприклад, за "Ланос" попросять $20-35 (залежно від компанії), а от Porsche Cayenne дешевше $170 на добу навряд чи знайдете. Крім того, чим дешевше автомобіль, тим менша сума застави, яка вноситься при укладенні договору: вона складає від $300 до $2000.

Окрім прямих фінансових витрат, клієнту компанії, що надає послуги автопрокату, важливо знати, що він несе матеріальну відповідальність за будь-які пошкодження, які не є страховим випадком. Це і розбите скло, і пробиті колеса, і потертості кузова, і пошкодження дна автомобіля. Гроші на відшкодування збитку компанія забирає із застави. Якщо ж цих грошей не вистачає, орендар зобов'язаний доплатити необхідну суму. Крім того, орендар, котрий потрапив в ДТП ,зобов'язаний сплатити франшизу.

Кому авто не дадуть

Фото: naezmi / Flickr

Абсолютно у всіх компаніях повідомили, що авто не можна використовувати в якості навчального (в цьому випадку воно маж підвищений ризик потрапити в аварію, крім того, водії-новачки часто їздять так, що авто ламається - палять зчеплення, "вбивають" підвіску). Щоб бути впевненими в тому, що авто не потрапить до рук недосвідченої людини, компанії не видають авто тим, кому менше 21 року, а також тим, чий стаж водіння складає менше 2 років (в окремих випадках, якщо йдеться про авто преміум-класу, це обмеження збільшують до 5 років).

Також потрібно знати, що орендар буде зобов'язаний повністю відшкодувати збитки у разі, якщо пошкодження автомобіля відбулося внаслідок алкогольного або наркотичного сп'яніння (у цьому випадку страховка не діє). "Про це ніхто не говорить вголос, але у нас діє певний фейс-контроль при укладенні договору оренди. Наприклад, ми можемо відмовити людині, якщо від неї пахне алкоголем або є які-небудь інші зовнішні ознаки того, що клієнт зловживає спиртним", - повідомила нам співробітниця однієї з прокатних фірм. Також можуть відмовити без пояснення і з інших причин - наприклад, через надмірну збудженість клієнта.

Фото: bealluc / Flickr

Насамкінець, потрібно знати, що договір оренди практично всіх компаній забороняє передачу керування автомобілем третім особам (у ПДР таких заборон немає).

За матеріалами Сегодня.ua