Як отримати шенгенську візу: прості поради туристам

Отримання дозволу на в'їзд до країн ЄС залишається для нас головною перешкодою для подорожей по Європі. Ця стаття по те, як правильно її подолати.

Страховка. Страхова премія повинна бути не меншою 30 000 євро, а франшиза - не більше 100 євро. А термін дії поліса повинен має співпадати з терміном перебування. Проте, на всяк випадок, оформляйте поліс так, щоб він покривав час перебування в країні плюс ще декілька днів. Попросіть чек, що підтверджує його оплату, бо, наприклад, в консульстві Чехії він є обов'язковим до пред'явлення. Крім того, на сайті кожного посольства є список акредитованих страхових компаній. Перевірте - чи є в списку компанія, поліс якої ви збираєтеся оформляти.

Проїзд. Квитки на проїзд або документи, що підтверджують бронювання, обов'язкові для отримання візи. Але процедура отримання візи забере у вас близько тижня. А бронювання авіаквитка не може тривати довше 2-3-х днів. Потім його анулюють, якщо клієнт не викупить квитки. Тут є два виходи. По-перше, можна займатися отриманням візи і бронювати квиток набагато раніше - за 2 і більше місяці. В такому випадку бронь може чекати оплати пару тижнів. По-друге, перевізник може піти назустріч і в продовження броні, і в поверненні оплати. Так, пасажир, що очікує візи, може просити продовження терміну дії бронювання більше 3-х днів.

Платоспроможність. Яку суму грошей потрібно пред'являти чиновникам? Кожне посольство називає різну (в середньому $ 75-100 на добу). Врахуйте - якщо з вами їде дитина, то на нього теж потрібно підготувати стільки ж грошей, як і на дорослого. Якщо у вас немає депозиту і позичити досить велику суму, щоб відкрити рахунок, немає в кого, оформляйте овердрафт. Суть цього кредиту полягає в тому, що банк видає вам суму, наприклад, в розмірі 1,5 зарплати і відсотки нараховує тільки за ту частину грошей, які ви будете використовувати. Тобто ви можете відкрити овердрафт виключно для того, щоб отримати візу, і просто не чіпати ці гроші і закрити кредит, коли повернетеся з поїздки.

Житло. Візовий кодекс ЄС для отримання візи вимагає надати тільки бронювання житла. Але чи повинна бути передоплата - не сказано. Тому консульства трактують це положення по-своєму. Найчастіше, потрібно хоча б часткова передоплата. Форма підтвердження бронювання теж буває різною. Для перестраховки краще отримати підтвердження бронювання по факсу або скановану копію по електронній пошті і заздалегідь уточнити в посольстві, як потрібно оплатити житло - повністю або частково.

Фото на головній з Flickr (pinocchio7_11)

Сегодня