Як поводитися, аби уникнути штрафу: поради автомобілістам

Інтернет кишить порадами про те, як сперечатися з інспектором ДАІ і судитися через штрафи. Однак, розраховані вони на ті випадки, коли водія звинувачують в порушенні ПДР несправедливо. Але що робити в ситуації, якщо ви дійсно порушили правила і сперечатися з інспектором марно? Зазвичай, водії або дають хабара (на жаль, це явище в міліції, незважаючи на всі заяви про боротьбу з корупцією, так і не викорінили), або погоджуються на протокол і потім платять штраф. Перший шлях - поза законом, оскільки за дачу хабара передбачена кримінальна відповідальність, другий - складний, оскільки після оплати штрафу потрібно ще і зареєструвати цей факт в ДАІ. В іншому випадку, там будуть вважати водія боржником і передадуть справу держвиконавцям, які часто беруть авто під арешт. Сегодня.ua розповідає, як законно розійтися з ДАІ без фінансових втрат.

Визнайте свою провину

Кожен водій знає, що далеко не всі інспектори ДАІ - хабарники і вимагачі. Серед них часто трапляються і ті, кого дійсно турбують питання безпеки дорожнього руху. Знайомий даішник автора статті, наприклад, принципово перестав брати хабарі після того, як витягнув трупи з понівеченого авто, де їхала сім'я з маленькими дітьми. Хотів після цього звільнитися, але в його селі іншу роботу знайти складно і навіть 1600 грн. зарплати (плюс часом дають премії) вважаються непоганими грошима.

Фото: avtopravda.com

Цілком можливо, що чесний інспектор трапиться і вам. Тому замість того, щоб пхати в книжечку з правами 100-150 грн (стандартний "корупційний" тариф) або сперечатися в тому випадку, коли порушення дійсно було, краще зізнатися і продемонструвати каяття - сказати, що порушення було випадковим або вимушеним і пообіцяти, що у майбутньому так не робитимите. Зазвичай, після цього інспектор запитує по рації історію ваших правопорушень: якщо за рік це було перше порушення ПДР, то обмежується зауваженням.

Тримайте авто в порядку

Фото: vyatka.ru

Домовитися з інспектором про те, щоб вас відпустили з миром, набагато складніше, якщо допущено не одне, а відразу кілька порушень. І навіть якщо вам вдалося довести свою невинуватість по тому адмінправопорушенню, яке послужило причиною зупинки, інспектор оштрафує вас за щось інше. Найчастіше це - непристебнутий ремінь безпеки (особливо чіпляються в тому випадку, якщо на передньому сидінні перевозять дитину без автокрісла), відсутність поліса автоцивілки (просто так його перевіряти не мають права, але при розгляді адміністративної справи можуть попросити, і це законно), технічні несправності, при яких заборонено експлуатувати авто (наприклад, поламана ліва фара) або якщо на авто встановлено газобалонне обладнання, а відмітки про це в техпаспорті немає.

Також, практично нереально уникнути штрафу в тому випадку, якщо ви порушуєте часто: повторні протягом року порушення ПДР вважаються обтяжливою обставиною.

Поводьтеся спокійно

Багаторазово перевірено: лестощі жодного позитивного ефекту не дають, а панібратство може навіть погіршити діалог з інспектором. Він не стане лояльно ставитися до водія, який не визнає свою провину в очевидному випадку та / або грубіянить.

Більш грамотний підхід - максимально ввічливе спілкування з інспектором, бажано з посиланням на законодавство і пункти ПДР. Наприклад, за останні роки автора статті відпустили шість разів після відповідного прохання, сформульованої таким чином: "Я визнаю, що порушив ПДР, і дуже шкодую про це. Обіцяю, що більше це не повториться. Я не є злісним порушником правил, а якщо є порушення, завжди плачу штраф. Так як порушення правил незначне, прошу в цей раз обмежитися усним зауваженням відповідно до статті 22 КоУАП. Правила порушив тільки через обставини - уникав ДТП (або назвіть іншу причину, яка змусила вас порушити) ".

Фото на головній з Flickr (by Vladimir Yaitskiy)

За матеріалами "Сегодня.ua"