По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Дитяче автокрісло: як правильно перевозити малечу в авто

19 червня 2012

Перевезення дітей в салоні автомобіля, на перший погляд, - завдання простt: достатньо поставити автокрісло, посадити в нього дитинe і пристебнути її ременями безпеки. На практиці ж цей простий алгоритм працює не завжди: по-перше, багато помиляється вже при встановленні крісла, по-друге, змусити дитину сидіти в ньому не просто (на руках в мами малечі подобається більше). По-третє, не всі дорослі розуміють, що автокрісло є лише одним з інструментів забезпечення безпеки дитини в автомобілі, а зовсім не панацеєю на всі випадки життя. Здебільшого ж, безпека дитини залежить від грамотного поведінки батьків - будь-яка помилка може призвести до трагічних наслідків.

Пристебніть пасажирів на задньому сидінні!

Відоме російське видання якось провело експериментальний краш-тест. В автомобіль посадили манекенів, які мали імітувати сім'ю: три дорослих (за вагою та розміром) манекени і один дитячий ( шестирічний "хлопчик" вагою 22 кг). Двоє дорослих "сіли" попереду, а "дитина" з "бабусею" і "дідусем" - позаду. Головна особливість краш-тесту полягала у тому, що жоден з дорослих манекенів не був пристебнутий. Авто розбили на швидкості 50 км / год. Результати виявилися несподіваними. Якщо у передніх пасажирів, згідно  показів датчиків, шанси вижити ще є, то "смерть" тих, хто був позаду - гарантована. При цьому один з них навалився всім тілом на пристебнуту дитину і у прямому сенсі її роздушив. При повторному експерименті, "дитини" на задньому сидінні не пристебнули. Дитячий манекен полетів вперед і вдарився головою об лобове скло...

З урахуванням результатів описаного експерименту, наполегливо рекомендуємо змушувати пристібатися пасажирів ззаду навіть у тому випадку, якщо дитина сидить в найсучаснішому автокріслі. Крім того, що непристебнуті пасажири на задньому сидінні ризикують отримати серйозні травми в разі ДТП самі, так вони ще й завдадуть серйозної шкоди дитині, якщо впадуть на неї.

Зверніть увагу: пристібаючись, дорослі надають дітям гарний приклад, демонструючи таким чином і турботу про безпеку, і повагу до законодавства.

Немовлятам - особлива увага!

Ще коли я забирав свою дитину з пологового будинку, звернув увагу, що лише поодинокі водії придбали спеціальну люльку ще до народження дитини. Від пологового будинку додому майже всі їдуть, тримаючи немовля на руках. Природно, що в хвилини радості, ніхто не думає про те, що буде у випадку ДТП. А дарма: 3 з гаком кілограма щастя при зіткненні на якусь частку секунди перетворюються в 12 кг (утримати таку вагу на руках в екстремальній ситуації не в змозі навіть дуже сильна людина). А якщо немовля ще і перевозять на передньому сидінні без автокрісла, існує висока ймовірність того, що воно вилетить крізь скло.

І навіть через півроку-рік після народження водії, зазвичай, не поспішають в магазин за автокріслом. Тато-водій відповідає, що він їздить з дитиною особливо акуратно. Але чи впевнений він у акуратності та адекватності всіх сусідів по дорозі?

Для новонароджених потрібна люлька з внутрішніми ременями, які гарно фіксують дитину. З точки зору зручності та економії, рекомендуємо купувати коляску-трійку, в комплект якої входить і люлька, і крісло, а на літо вона трансформується у тростину. Це зручно: і люльку, і крісло можна відразу ж поставити на шасі коляски - відвезти дитину у будинок можна, навіть, коли вона спить.

Зазначимо, що дітей, віком до 1 року, необхідно возити спиною у напрямку руху. В такому випадку навантаження на голову, шию і спину буде розподілятися рівномірно. 

Не залишайте дитину в авто на самоті!

Нещодавно у Києві сталася трагедія. Дворічна дитина, яку батьки залишили спати в салоні, пішовши в магазин, прокинулася і вирішила піти пошукати батьків - відкрила двері і вийшла на дорогу. Цього, звісно, ​​ніяк не міг очікувати водій вантажівки, який проїжджав повз. На жаль, незважаючи на спробу водія об'їхати малюка (з виїздом на зустрічну смугу) -дитина була смертельно травмована.

Батьки будуть звинувачувати водія, який збив дитину, але винні у цій трагедії лише вони - залишати дитину одну в авто, яке і з юридичної, і з практичної точок зору є "джерелом підвищеної небезпеки", не можна у жодному разі. До речі, в деяких штатах США за це можуть навіть позбавити батьківських прав, а в ЄС штрафують на велику суму. Нашим законодавством відповідальності за такі дії не передбачено зовсім. Даремно.

Певна річ, що якщо ви просто виходите з салону на 2-3 хвилини, наприклад, на заправці, а дитина спить, діставати її з автокрісла і брати з собою не варто. Однак, ви зобов'язані переконатися в тому, що малюк не покине салон самостійно. Просто пристебнути його ременем безпеки автокрісла недостатньо - у 2 років діти вже добре вміють справлятися із засувками, не кажучи вже про ручки відкривання дверей в салоні. Саме для цього на задніх дверях передбачені "дитячі" блокіратори дверей - зовні авто відкрити легко, а от зсередини - неможливо.

Особливості дитячого тіла

Зважуючи ступінь безпеки дитини в автомобілі, потрібно розуміти, що дитина - зовсім не зменшена копія дорослого, а дуже крихкий і вразливий чоловічок. Асоціація безпеки дітей на автотранспорті наводить такі факти з медичної літератури.

Кісткова тканина. Відрізняється підвищеним вмістом води, низькою концентрацією мінеральних солей і волокнистої структурою. Тому кістки гнучкі і м'які, в тому числі й кістки черепа. При сильному ударі голови у дитини буде травмовано мозок, і травма ця буде значно серйознішою, ніж у дорослого.

Голова і скелет. Голова - найбільша і найважча частина тіла. У новонародженого її маса становить 25% від маси тіла, а у дорослої людини - лише 6%. У скелеті багато хрящової тканини, яка не така міцна, як кістки. Шийні хребці пласкі, складаються з окремих кісток, які теж пов'язані між собою хрящами. Хрящі заміщаються кістковою тканиною лише до 3 років. У дорослої хребці не лише повністю костеніють, але і мають сідловидну форму. При різкому русі голови вперед вони ніби підтримують один одного. А ось дитяча шийка при різкому поштовху легко ламається. Справа в тому, що при сильному поштовху, який відбувається при ДТП, "важку" голову різко відкидає, і основне навантаження припадає саме на область шиї, де "запас міцності" досить малий.

Дитячі автокрісла провідних виробників сконструйовані з урахуванням всіх перерахованих особливостей. Згідно з даними ДАІ МВС України, такі пристрої знижують ризик травми в ДТП на 71% для немовлят і на 54% - для малюків 1,5-3 років, а від 3-12 років - вдвічі.

Як вмовити дитину сидіти в кріслі

Багато батьків серед моїх знайомих не користуються автокріслом тільки тому, що дитина не хоче в ньому сидіти - будь-яка спроба посадити її туди призводить до дитячої істерики, яка посилюється, коли батьки ще й пристібають «особистість» ременями безпеки. У мене такої складності не виникало тому, що звичку пристібатися вдалося прищепити дитині з дитинства - ремені використовувалися і в автолюльках, і в колясці, і на велосипедику (у всьому світі дітей привчають пристібатися з дитинства, щоб потім вони робили те ж саме і в дорослому віці, коли самі сідають за кермо).

А от з племінником, якого до цього не привчили, довелося помучитися. Не допомагали ні вмовляння, ні крик батьків. Але коли вони прикріпили на спинці сидіння водія портативний DVD-програвач (600 грн) і включили на ньому диск з мультиками, дитина сіла в автокрісло, встановлене відразу за водієм, з великим задоволенням. Але це - один з варіантів. Дуже допомагає усунути "бунт на кораблі" перетворення процесу поїздки на гру. Наприклад, спробуйте голосно оголосити: "Наступна зупинка - дитсадок. Правильно і своєчасно сплачуйте за проїзд!". Дитина всю дорогу буде розмірковувати над тим, що мав на увазі тато. Також дуже добре відволікти дитину піснею, казкою (диски з аудіокнигами продаються зараз скрізь) або просто дати їй у крісло книжку-розмальовку або іграшку. Важливо знати: навіть при сильному ДТП автокрісло знижує ризик серйозної травми для дитини в сотні разів.

Закон: за крісло немає штрафу

Пункт 21.11. ПДД прямо забороняють перевозити на передньому сидінні дітей, зріст яких менший 145 см або молодших 12-річного віку, без спеціального пристрою, що дозволяє пристебнути дитину. Існує покарання за порушення правил користування ременями безпеки в розмірі 51-85 грн, але про автокрісло нічого не сказано - інспектор ДАІ оштрафувати за його відсутність не може. Закон, також, не вимагає використання автокрісла позаду. Турбота про безпеку - справа самих водіїв.

Фото на головній з Flickr (by MRBECK)

Владислав Бовсуновський, Сегодня

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx