По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Як правильно вибрати платіжну карту

9 листопада 2011
Пройшли ті часи, коли банки роздавали картки направо і наліво. Вже три місяці поспіль вартість обслуговування пластикових карт зростає.

За даними компанії "Простобанк консалтинг", "пластик" у гривні "подорожчав" в середньому по ринку на 0,3% -1,5%. У вересні-жовтні-2011 найбільше збільшилися середньоринкові витрати за "золотими" і масовими картками Visa - на 1,44% і 1,23% відповідно.

Але й класичні карти тієї ж платіжної системи не набагато відстають: середні витрати за ними збільшилися за місяць на 0,96%.

Щоб оцінити вартість володіння картою, фахівці розраховують витрати наступним чином: враховуються витрати власника на випуск і обслуговування пластикової картки, разову операцію з переведення в готівку 1000 гривень в банкоматі банку-емітента, а також аналогічну разову операцію на 1000 гривень, але вже в банкоматі банку, що не є партнером емітента.

В результаті в жовтні-2011 масові карти в гривні в середньому обійдуться власникам в 56,68 гривні і 57,93 гривні відповідно для Visa Electron і Maestro. Середні витрати за картками Visa Classic і Mass Mastercard становлять 157,94 гривні та 162,41 гривні.

А карти "золотого" класу обійдуться в середньому по ринку в 556,14 гривні і 565,21 гривні для Visa Gold і Gold Mastercard відповідно.

Цікава ситуація спостерігається в сегменті доларових карт. По-перше, це єдині карти, середньоринкові витрати за якими за останні два місяці трохи знизилися.

А по-друге, якщо ще в серпні-2011 карти Visa всіх класів обходилися користувачам в середньому по ринку дешевше, ніж карти Mastercard, то до кінця жовтня-2011 все змінилося: тепер і масові, і класичні, і золоті карти Mastercard за показником середньоринкових витрат трохи дешевше аналогічних карт Visa.

У сегменті пластикових карт в євро в останній місяць середньоринкові витрати за всіма типами карт росли. Так, карти Mastercard в залежності від класу "подорожчали" на 0,5% -2,2% в середньому по ринку, а карти Visa - на 0,6% -2,8%.

За підсумками ж двох останніх місяців середньоринкові витрати за картками Mastercard виросли на 2,3% -3,1%, а по картах Visa - на 3,4% -5,1%. В результаті, як і в доларовому сегменті, середньоринкові витрати за картками Mastercard в жовтні-2011 виявилися трохи нижче, ніж за картками Visa.

Вибираємо карту

Якщо ви ще не визначилися з тим, яка карта вам потрібна, ми спробуємо провести для вас невеликий лікнеп.

Якщо ви збираєтеся платити карткою тільки в Україні, то вам цілком підійдуть картки початкового рівня - мова йде про Visa Electron або Maestro. З ними можна знімати гроші в банкоматах і розплачуватися в магазинах.

Деякі банки випускають їх для користування тільки на території Україні. На таких картах зазвичай пишуть Valid only in Ukraine. Як ви розумієте, така карта за кордоном обслуговуватися не буде.

Якщо на вашій карті такого напису немає, то не поспішайте радіти - вона може вас підвести в самий невідповідний момент. Справа в тому, що іноземні банки далеко не завжди хочуть працювати з картами низького класу, а саме такі найбільш часто використовують у зарплатних проектах.

У цього "пластику" є обмеження на типи операцій. За ним не завжди виходить бронювати авіа- та залізничні квитки, готелі, орендувати автомобіль, проводити розрахунки в Інтернеті. Якщо ваша подорож передбачає такі витрати, то вам знадобиться Visa Classic або MasterCard Standart.

При цьому при виборі картки, для того щоб розплачуватися за кордоном, експерти радять мультивалютну картку, до якої прив'язано кілька рахунків у різних валютах або один рахунок, на який можна зараховувати гроші в різних валютах.

Таким чином, на одній і тій же картці можуть лежати і гривні, і долари, і євро. А знімається з рахунку та валюта, яка потрібна в даний момент. Тобто при розрахунку в київському супермаркеті з рахунку спишуться гривні.

А якщо, приміром, розплачуватися карткою за обід в європейській країні, то знімуть євро. Правда, це відбудеться тільки в тому випадку, якщо на рахунку достатньо тієї валюти, в якій відбувається розрахунок.

Якщо ви плануєте робити покупки у Всесвітній мережі, то вам знадобиться так звана віртуальна карта, яка зовні може відрізнятися від звичайного "пластику".

На ній найчастіше відсутня магнітна смужка, а її розміри можуть бути істотно менше, ніж у стандартної платіжної карти. Цією карткою можна розплачуватися в магазинах, їх не приймають банкомати, зате для оплати товарів і послуг в Інтернеті вони підходять як не можна краще.

Bigmir.net
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook