По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Як вести авто в тумані

2 жовтня 2012

Туман створює сильні спотворення об'єктів, змінює відстань та колір. Якщо туман достатньо сильний і, крім усього іншого, на дворі ніч, то варто задуматися: чи не відкласти поїздку до кращих часів? Але якщо їхати таки потрібно, то доведеться ризикнути, але водія-початківця спотворення реальності можуть привести до біди.

Проте, в тумані не лише початківець може постраждати, але й цілком досвідчений водій, так що тема ця серйозна і потребує дослідження, що і здійснила Shkolazhizni.ru.

Туман - це скупчення в приземному шарі атмосфери дрібних водяних крапель або крижаних кристалів, які погіршують горизонтальну видимість до 1 км і менше. При видимості від 1 до 10 км помутніння атмосфери, викликане присутністю крапель або кристалів, називають серпанком, а помутніння, обумовлене пилом, димом або іншими твердими частинками, - імлою. Від хмар туман відрізняється тим, що він виникає безпосередньо поруч з землею.

Туман утворюється в результаті конденсації або сублімації водяної пари навколо рідких або твердих частинках домішок, які містяться у повітрі.

Крім значної зміни видимості, під час туману дуже складно визначити відстань до об'єкта. Неможливо зрозуміти: стоїть попереду автомобіль чи рухається. До певного моменту це просто світла пляма попереду вас, яка раптово виринає з туману прямо перед носом і пролітає поруч.

Ще одна неприємна особливість туману - спотворення кольорів. В тумані змінюються всі кольори, крім червоного. Жовтий ставати червонуватим, зелений - жовтуватим. Тому, потрапивши в туман, уважніше поставтеся до сигналів світлофора, переконайтеся, що ви бачите саме зелене світло. Нехай ваші реакції будуть дещо уповільненими, аніж "фатально швидкими".

Дальнє світло в сильному тумані абсолютно безпорадне: створює непроникну білу стіну. Тому краще використовувати лише ближнє світло.

Туман обмежує можливості зору. Задля кращої орієнтації варто підключити до праці інші органи чуття. Привідкрийте вікна і слухайте. Можливо, те, що невидиме зору, стане "очевидним" для слуху.

Добрими помічниками в складній ситуації можуть стати додаткові протитуманні фари. Але про них слід подбати заздалегідь. Такі фари можуть бути білими або жовтими. Зустрічним водіям більше заважає біле світло. Жовте світло набагато м'якше. Багато що залежить і від форми фар. Традиційно круглі фари кращі.

Аще важливо правильно встановити "протитуманки". Туман стелиться приблизно на відстані 30 см від землі. Чим нижче туман, тим він рідкіший. Фари повинні бути встановлені саме так, щоб світити там, де туман рідшає. Так світло йтиме з-під туману і буде освітлювати дорогу.

Фото на головній з Flickr (by lawatt)

Євген Довбня, © Shkolazhizni.ru


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Сашко _ 02.10.2012 19:14
Прибор ночного видения поможет забить Х на туман!
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook