По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Green card для закордонної поїздки: яку обрати

14 листопада 2013  АвтоТревел

Десять страхових компаній – саме стільки гравців, за даними Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ), зараз на ринку страхування "зелена карта". І коротка відповідь на запитання "Як вибрати страховика для поїздки за кордон на авто?" звучатиме "виберіть найближчий офіс будь-якого з них".

"Вартість поліса "Зелена карта" фіксована і регулюється законодавчо. У 2013 році остання зміна вартості поліса було 2 лютого - незначне збільшення у зв'язку із зростанням курсу євро", - пояснює Наталія Луценко, начальник управління страхування транспортних ризиків та обов'язкових видів страхування страхової групи ТАС.

Фото: Flickr.com (Sean_Marshall)

Обов'язкова і важлива

"Зелена карта"

Поліс green card обов'язковий для перетину кордону. Його наявність перевіряють і українська, і зарубіжна прикордонні служби.

"Одного разу, подорожуючи з України до Росії і вже під'їжджаючи до кордону, ми пригадали, що не придбали страховку. На щастя, на під'їзді до пропускного пункту було кілька вагончиків страхових компаній, в одному з яких нам за 10 хвилин оформили поліс. Для цього ми пред'явили техпаспорт автомобіля і внесли оплату - 419 грн ", - розповіла киянка Ілона Левченко.

"Зелена карта" - це аналог української страховки "автоцивілка" (ОСАЦВ), яка діє на території інших країн. Вона позбавить водія - винуватця аварії - від витрат на компенсацію шкоди, заподіяної потерпілій стороні.

"Ліміти покриття - максимальні суми, в межах яких проводяться страхові відшкодування по "зеленій карті" визначаються законодавством тієї країни, в якій відбулося ДТП", - додає Наталія Луценко.

Сьогодні поліс "зелена карта" діє на території Австрії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Латвії, Швеції і не лише там. "Більша частина - це країни Європи. Але є й інші, такі як Туніс, Ізраїль, Туреччина, Кіпр. Всього угоду підписало 45 країн, серед яких і Україна ", - зазначив Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій PZU в Україні .

Скільки коштує

Ціна страхового поліса залежить від трьох чинників: території покриття, типу транспортного засобу та тривалості дії страховки. Територіально всі "зелені карти" діляться на два види: для Білорусі, Росії та Молдови і для всіх інших країн (країн-членів міжнародної системи автострахування "Зелена картка"). Найдорожчі поліси - для автобусів, найдешевші - для мотоциклів.

 

Договір страхування можна укласти на термін від 15 днів до 1 року. Але старший спеціаліст відділу розгляду страхових справ управління врегулювання збитків АСК "ІНГО Україна" Олександр Мартиненко рекомендує купувати "зелену карту" з невеликим запасом. "Якщо ви поїхали в подорож, наприклад, на 14 днів, то ми радимо придбати поліс з терміном дії один місяць. У подорожі можливі непередбачені обставини, які можуть вплинути на тривалість вашого перебування за кордоном. У цей період ваша відповідальність має бути застрахована - це вбереже вас від багатьох проблем, починаючи від штрафів за відсутність страховки і закінчуючи ДТП", - пояснює він.

Страховка "зелена карта" видається на автомобіль, а не на конкретного водія, тому керувати автомобілем за кордоном може і власник авто, і його дружина, друг чи донька, головне при цьому - наявність водійського посвідчення.

Що робити при ДТП?

перш за все, необхідно зафіксувати місце події (ДТП), викликати поліцію і отримати від них довідку про обставини ДТП. "Якщо ДТП сталося з вашої вини, необхідно надати дані "зеленої карти" потерпілому учаснику ДТП, або віддати потерпілому копію карти. Оригінал карти і полісу обов'язково повинен залишитися у Вас", - пояснює Наталія Луценко.

Якщо Вам належить підписати документ, наприклад, протокол поліції, в якому вказується на незрозумілій для вас мові інформація, то біля свого підпису необхідно вказати "Я не знаю і не розумію (вказати якої саме) мови".

Про ДТП Вам необхідно обов'язково повідомити свою страхову компанію упродовж 15 днів.

І ще - страховики вкрай негативно ставляться до ідей застрахованих "домовитися на місці" з іншою стороною (учасниками ДТП), не викликаючи поліції і не проводячи всі формальні процедури.

"Якщо ви не винні в ДТП, вкрай не рекомендуємо вирішувати питання з винуватцем ДТП шляхом розрахунків на місці події. По-перше, ви ризикуєте не отримати належну компенсацію заподіяної вам шкоди. По-друге, подумайте, що ви зможете пояснити працівникам поліції, котрі зупинять вас в іншому місці, щодо наявних слідів ДТП на вашому авто", - попереджає Олександр Мартиненко.

Відшкодування збитків ДТП постраждалим відбувається тієї страховою компанією, яка застрахувала винуватця події. Якщо винним визнаний українець, то, відповідно, українська страхова покриває збиток, заподіяний іншій стороні під час ДТП.

"Співробітники поліції направляють протокол в місцеве страхове бюро, яке після оцінки збитку виставляє відповідний запит на компенсацію збитку в українське страхове бюро (МТСБУ). МТСБУ перераховує кошти в місцеве страхове бюро, яке вже компенсує збиток постраждалому", - зазначає Олександр Мельничук.

ТОП-7 рекомендацій власникам поліса "Зелена карта"

1. Не пересувайте транспортні засоби-учасники ДТП до приїзду поліції, в жодному разі не з'їжджайте з місця ДТП.

2. Викличте поліцію і дочекайтеся її приїзду. Якщо у ДТП є травмовані, надайте їм допомогу до приїзду відповідних служб.

3.Чекаючи приїзду поліції, запишіть всі можливі дані учасників ДТП, а також його свідків (номерні знаки автомобілів, дані про водіїв). Необхідно сфотографувати місце ДТП і пошкодження, завдані автомобілям.

4. Після приїзду поліції виконуйте всі вимоги, пов'язані з оформленням ДТП, передайте представникам поліції необхідні документи і обов'язково копію вашого сертифіката "Зелена карта".

5. Якщо ви не володієте мовою країни, де сталося ДТП, постарайтеся не підписувати документів, призначення і зміст яких вам не зрозумілі, якщо ж ви не можете цього уникнути, підписуйте із застереженням про нерозуміння змісту документа та мови, якою він складений.

6. Обов'язково отримайте копію протоколу, а також інших документів, складених поліцією. Запишіть дані про полсмена, який прибув на місце ДТП.

7. Після повернення в Україну, якомога швидше зверніться до страхової компанї, у якої ви придбали "зелену карту" із заявою про страховий випадок.

Фото на головній: www.marshlakeyukon.ne

За матеріалами theinsider.com.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook