Як заробити 2 тисячі гривень на ожеледиці

Багато хто з постраждалих від погодних умов, снігу, ожеледі або бурульок - можуть домогтися компенсації через суд. Як запевняє газета Сегодня, така схема є.

Юристи радять постраждалим викликати "швидку", зняти фото та відео, взяти контакти свідків. Не зайвим буде і збереження всіх лікарняних та аптечних чеків: адже матеріальні збитки - це сума, витрачена на лікування.

Правознавець Наталія Боголюбова повідомляє, що якщо медикаменти оплачує страхова компанія, то суд може відмовити у виплаті компенсації. Сам же моральний збиток можна оцінити не вище 2 тисяч гривень.

Начальник Сімферопольської інспекції з благоустрою Сергій Баранов пояснює, що частина тротуарів поділена між власниками та орендарями прилеглих будівель.

"Для жителів приватного сектора зона складає 25м, підприємств - до 100 м, а для сфери торгівлі та обслуговування - 50 м. І якщо ви отримали травму на їх території, то і компенсувати лікування повинні вони", - заявив чиновник.

У суд - якщо немає порушення ПДР

Автолюбителі, які постраждали від слизьких доріг, також мають право на компенсацію від служб, відповідальних за прибирання льоду і снігу.

"Потрібно, щоб в обов'язковому порядку був складений акт обстеження ділянки. Якщо причиною ДТП дійсно є поганий її стан, наприклад, ожеледь, то інспектор повинен обов'язково включити в протокол опис цих недоліків і думку самого водія про те, з яких причин сталося ДТП", - пояснює співробітник прес-служби УДАІ АРК Микола Астапов.

"Потім потрібно подавати в суд на дорожні служби. Хоча винуватим можуть визнати і водія, наприклад, якщо він їхав зі швидкістю 90 км/год на слизькій дорозі", - зазначив він.

Однак про подібні розгляди юристи теж у цьому році ще не чули. "Ніхто не хоче йти в суд, адже ремонт авто покриває страхова компанія ", - пояснює Наталія Боголюбова.

"Моральна шкода може бути такою же, як і при падінні пішохода, але отримати її буде дуже складно. А от якщо ви отримали травми в ДТП, то можна сміливо йти в суд, знову ж таки, з чеками з аптек та лікарень", - заявила вона.