По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Ями на дорогах: що робити, якщо розбили авто

14 лютого 2013  АвтоТревел

За розбите через погані дороги авто можна відсудити гроші, хоча на практиці навіть рішення суду на користь постраждалого не гарантує своєчасного отримання компенсації.

За словами керуючого партнера адвокатського об'єднання Атторнейс Юнайтед Миколи Голодняка, якщо автомобіль постраждав через незадовільний стан доріг, потрібно обов'язково викликати ДАІ. "Як показує практика, в більшості випадків працівників ДАІ треба переконувати в тому, що вони повинні оформити інцидент саме як ДТП, якщо транспортний засіб (ТЗ) потрапив у яму, в результаті чого завдано матеріальної шкоди власникові ТЗ", - сказав він у коментарі ТСН.

За словами юриста, під час складання протоколу огляду події потрібно уважно простежити за тими відомостями, які в нього вносить інспектор. Описова частина дорожнього полотна повинна бути деталізована, який тип, сухе або мокре, наявність льоду на покритті, розмір самої ями, визначено місцезнаходження її у відношенні до дорожніх споруд.

"За стан дороги завжди хтось відповідає, а деякі дороги в Україні застраховані. Тому обов'язково треба дізнатися у інспектора, яке дорожньо-експлуатаційне управління відповідає за ту ділянку дороги, де сталося ДТП. Запишіть ПІБ інспекторів, які приїхали на місце і склали протокол, при необхідності, в подальшому, буде легше знайти матеріал в органах ДАІ ", - радить він.

Необхідно обов'язково сфотографувати місце інциденту, записати на відео, як відбувається фіксація ДТП. Такі матеріали можуть бути корисними після призначення експертизи, яка встановить зв'язок між ДТП і отриманими ушкодженнями ТЗ.

Після того, як матеріали складено і працівники ДАІ виїхали, транспортний засіб необхідно транспортувати на зручну стоянку, де в подальшому буде необхідно провести автотоварознавчу експертизу, яка визначить суму матеріальної шкоди. Всі витрати, понесені в результаті ДТП, потрібно рахувати і збирати чеки, саме ці суми потім будуть заявлені в суді, як претензія відповідачу.

Якщо автомобіль застрахований за КАСКО, залежно від страхової компанії та умов договору, витрати, всі або їх частину, на себе візьме саме страхова компанія.

Однак саме судовий розгляд, за словами юриста, може затягнутися.

"На жаль, чітко сказати, скільки піде часу, не можна. Кожен випадок є окремим, це залежить від місцевості (регіону), страхових компаній та працівників установ відповідальних за дороги, суди", - розповідає Голодняк.

На практиці такі спори затягуються від 6-ти місяців і до 2-х років, а послуги адвоката обійдуться мінімум в 2 тисячі гривень. Але, у разі прийняття рішення на користь позивача, він отримає відшкодування всіх своїх витрат на ремонт, які підтверджені чеками.

Можна розраховувати і на відшкодування заподіяння моральної шкоди. За словами Голодняк, є прецеденти, коли з власника дороги стягнули 5000 грн моральної шкоди.

Однак навіть отримане рішення суду ще не є гарантією того, що ви відразу отримаєте компенсацію. "У більшості випадків організації, відповідальні за дороги, посилаються на бюджетне фінансування і тягнуть час, що може затягнутися до 2-х років, саме стільки часу знадобилося для стягнення на користь фірми перевізника з Дорожньо-експлуатаційного управління" , - говорить юрист.

Фото на головній з darkroastedblend.com

За матеріалами ТСН.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Никнейм _ 14.02.2013 07:52
Ями на дорогах: що робити, якщо розбили авто
Самый лучший выход, разбить морду тому, кто осенью кричал, сколько дорог понастроили.
А еще догадайтессь, из чьего кармана, будут видшкодовувать ваши неприятности. Если тяжело, подскажу, из кармана лохтората.
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook