По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Столиця Північно-Східної Русі в минулому, місто, що входить до "золотого кільця" Росії – славетний Володимир – розкинувся на лівому березі річки Клязьми, що за 176 км від Москви.

Місто названо в честь відомого в середньовічній Європі князя Володимира Святославовича, що в X столітті розширив свої володіння на сході.

Перші поселення на території сучасного міста існували ще 25 тисяч років тому, у ІІІ тисячолітті до нашої ери тут з'являються волго-фінські племена, а у VI-VII столітті цю територію освоює фінно-угорське плем'я меря.

Тоді заселяти цю землю взялись й словяни: спочатку ільменські словени, а потім – і інші племена.

На початку XII століття князь Володимир Мономах побудував у Володимирі потужну фортецю, захищену з півдня крутими берегами річки Клязьми, з півночі - річкою Либіддю, зі сходу та заходу – глибокими ярами.

Розквіт міста припадає на час правління онука Мономаха Андрія Боголюбського, який в середині XII століття переніс столицю Русі з Києва до Володимира.  

У цей період розгорнулося грандіозне будівництво, розширилося оборонне кільце, з'явились нові фортечні вали. Справу князя Андрія продовжив його брат Всеволод III Велике Гніздо, прозваний так через своє численне потомство.

Як і більшість східно- та центральноєвропейських міст, Володимир було зруйновано й спалено татаро-монголами в тому-таки XII столітті, після чого повернути своє політичне значення та військову могутність місто не змогло.

У XIV столітті Володимир увійшов до складу Московського князівства. Колишня столиця стала рядовим містом Московської держави, що вкрай повільно відроджувалось.

До XVIII століття Володимир був звичайним провінційним містом. У цей час місто перетворюється на головний центр губернії і в XX столітті стає популярним туристичним місто.

Одне з найвизначніших місць Володимира – Золоті ворота – рідкісний пам'ятник військово-оборонної архітектури. Вони були побудовані за Андрія Боголюбського. На жаль, до наших днів від них збереглися лише дві потужні білокам'яні стіни.

Успенський собор – прекрасний зразок російської архітектури XII століття. Це була найбільша споруда давньоруської столиці, яку звели на вершині високого пагорба.

Собор був закладений одночасно оборонним кільцем навколо міста. Для його спорудження князь запросив ліпших архітекторів з Європи.

 

Та не простоявши й сто років,  собор постраждав внаслідок сильної пожежі. Відновити його в первісному вигляді вже не вдалося. Тому храм оточили галереями, по кутах яких поставили чотири голови.

Згодом, з відновленням храму його нещаслива історія не завершилась. Татари, захопивши місто, спалили собор, в якому ховалися не лише городяни, але й князівська родина.

Споруда храму хоч і постраждала, проте не згоріла повністю: він постраждав від пожежі, але не був зруйнованим. У XVIII столітті собор почали реставрувати і наприкінці XIX століття будівля Успенського собору набула первинного вигляду.

Найбільш цікаве творіння епохи Всеволода Велике Гніздо – Дмитрієвський собор, присвячений святому воїну Дмитру Солунського.

У порівнянні з Успенським, Дмитрієвський собор невеликий, але дуже витончений та урочистий. Його стіни покриті скульптурними прикрасами, від чого храм здається ажурним.

 

Вперше в російській архітектурі зустрічається така рясна скульптурна декорація.

На кожному фасаді центром композиції є зображення царя Соломон, що знаходиться посеред рослин та тварин.  У соборі збереглася частина розписів XII століття, в тому числі фрагменти композиції "Страшний суд".

Успенський жіночий монастир заснований в на початку XIII століття князем Всеволодом III на прохання його дружини Марії Шварновни. Страждаючи від важкої хвороби, Марія дала обітницю збудувати жіночий монастир.

Цікаво, що, вилікувавшись, вона не лише звела монастир, а й сама постриглась у черниці.  На згадку про неї монастир згодом став називатися Княгинин.

 

Княгинин монастир став усипальницею княгинь великокнязівського роду. Споруду монастиря багато разів намагались знищити та спалити, але вона щоразу чудом вберігалась.

Також в монастирі зберігаються мощі святого Оврамія Болгарського.

Після Першої світової війни Княгинин монастир був закритий, а Успенський собор почали реставрувати. Напередодні розпаду Радянського Союзу в соборі розмістився музей, а монастир знову відкрив свої двері.  

З кінця XVIII століття Володимир забудовувався за регулярним планом будівлями в стилі класицизму. До пам'ятників кінця XIX століття належить псевдоготичний католицький костел святого Розарія.

Після війни храм було закрито, проте у 90-х роках минулого століття костел знову відкрив свої двері для усіх прихожан.

Історичний ареал Володимира входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook