По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Суздаль

Росія, Володимирська область
Місто-заповідник, що входить до "золотого кільця" Росії – Суздаль – розташований на березі річки Кам’янки, в гирлі річки Нерлі, що на заході країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Найдавніша частина Суздаля – Кремль,  що на рубежі XI-XII століття став фортецею. Неперевершений архітектурний ансамбль творять будівлі Різдвяного собору, Архієрейських палат та Нікольської церкви.

Композиційним центром Кремля є кафедральний собор Різдва Богородиці, зведений в XII столітті.

За переказами, він був побудований на місці закладеного Володимиром Мономахом в кінці XI століття храму Успіння Пресвятої Богородиці - першої християнської церкви в Суздалі. Новозведений кам’яний собор був надбудований і прикрашений рельєфними малюнками, жіночими масками, різьбленням, і оперезаний аркатурою з колонками.

Коли єпископ Симеон заново освятив собор та перейменував його з Успенського в Богородице-Різдвяний, інтер'єр собору був заново розписаний фресками, а підлоги викладені теракотової плиткою.

В середині XV століття  собор згорів, а його склепіння обрушилися. Відновлення чекати довелося довго: лише через століття за наказом царя Василя III його розібрали до аркатурно-колончатого пояса і заново надбудували.

Замість трьох глав зробили п'ять, з високими цегляними світловими барабанами з вузькими щілинами-вікнами. Вражаючими є внутрішні розписи та фрески собору.

У такому вигляді з деякими перебудовами XVII-XVIII століть собор зберігся до наших днів.

Некрополь Різдвяного собору представляє окремий інтерес. Серед похованих під чавунними плитами знаходяться усипальні найвідоміших боярських та князівських родів, таких, як Шуйських, Шуйських-Скопінів, Бєльських. Там же спочивають сини великого князя Юрія Долгорукого – Іван та Святослав.

Під час реставрації у 2005 році в храмі було знайдено мощі святого Арсенія Елассонського, архієпископа Суздальського і Тарусского.


В ансамбль Кремля також входять Архієрейські палати XV-XVII століття - найдавніший пам'ятник цивільної архітектури Суздаля, а також дзвіниця, відома своїм незвичайним годинником.

До складу Архієрейських палат входять житлові та господарські будівлі, трапезна палата і єпископська трапезна церква. В кінці XVII століття була побудована величезна Хрестова палата для урочистих прийомів з дев'ятиметровими стелями.

Крім того, після Другої світової війни в кремлівському дворі встановили ще одну споруду - дерев'яну Нікольську церкву XVIII століття, перенесену сюди з окраїни міста. Церква є одним з прикладів простого і давнього типу дерев'яних конструкцій.

В даний час у приміщеннях Кремля розміщуються експозиції Володимиро-Суздальського музею-заповідника, а на першому поверсі архієрейських палат - ресторан російської кухні.Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook