По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Друге найбільше після столиці чеське місто Брно розкинулось в південній частині країни, в місці, де річки Світава та Свратка зливаються в єдине ціле.

Сучасна назва міста походить від давньочеського слова "brne", що в перекладі означає "броня", тобто "укріплене", "надійне місце".

Вперше і історичних джерелах місто згадується в XI столітті як укріплена фортеця, проте вчені зазначають, поселення тут зявилось приблизно у V столітті. Місто підтримувало важливе оборонне значення аж до середини XIX століття, а Шпільберзька фортеця в Брно була однією з найвідоміших в'язниць Австро-Угорщини.

В кінці XII століття місто стає центром удільного князівства Пржемисловичів, в кінці XIII, у зв’язку з загибеллю останнього з Пржемисловичів -  стало резиденцією маркграфів моравських.

В XVI столітті брянські та інші чеські володіння захопила Габсбурги, що правили там до XIX століття. Цей період характеризувався неабияким економічним та культурним розвитком міста, його розширенням та забудовою.

Серед найдавніших архітектурних пам'яток міста - костел Святого Іоанна з його химерно розписаним склепінням та собор Святого Петра і Павла, з якого щодня рівно об 11 годині пополудні лунає бій годинника, на згадку про події 1645 року. Одного дня того року місцева влада неабияк стурбувала городян тим, що подзвонила не о 12, а на годину раніше і тим самим повідомила їм про бій зі шведами.

 

Ще одним давнім визначним місцем є споруда колишнього головної міської управи – стара ратуша, зведена ще в XIII столітті. В XVI столітті вхід до внутрішнього дворику ратуші прикрасили чудовими скульптурами та пізньоготичними елементами. Так, по обидва боки від порталу знаходяться фігури зброєносців, що несуть на щитах герб Брно.

Та гордістю міста є старовинна фортеця Шпілберг. Замок Шпільберг - одна з найпопулярніших та визначних пам'яток у цілій Європі.  

 

Замок побудовано в XIII столітті, проте в XVIспоруду було перебудовано в стилі бароко. Впродовж віків фортеця славилась своїми укріпленнями на цілу Європу, і у XIX столітті в її приміщенні розмістили в'язницю.

 

У стінах фортеці мучилися французькі революціонери, італійські карбонарії, польські повстанці і, зрозуміло, місцеві політв'язні, проте найбільші жахіття тут творились під час Другої світової війни.

Не менш відомий Капуцинський монастир, в якому зберігаються муміфіковані мешканці обителі та відомі правителі міста.  

Центральна вулиця старого міста називається Площею Свободи, а раніше вона була Площею Нижнього Ринку, оскільки в середні віки була головною торговим місцем. До речі, всі найважливіші заходи, ярмарки та фестивалі відбуваються тепер саме тут.

 

Гостям міста варто відвідати розташований на головній міській площі театр,  споруда якої є однією з найстаріших та найкрасивіших в Центральній Європі, і яка була зведена ще в XV столітті.  

В північній частині  Брно розташована унікальна пам'ятка - Морaвський крас, що складається з численних печер та підземних гротів. Сучасний Моравський крас – такий собі Діснейленд: туристичними маршрутами печер можна прогулюватись і пішки, і на невеликому човні підземною рікою.

 

Тут знаходяться дивовижні сталактитами та прірви, які не мають аналогів в центральній частині європейського континенту.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook