Амстердам

Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи.

Сонячна столиця Нідерландів – чарівне місто Амстердам - вважається одним з найкрасивіших міст світу, та ще й до того є одним з головних історичних центрів Європи.

"Північна Венеція" або "Новий Вавилон" з’єднаний з північним морем каналами. Чотири з них протікають у центрі королівської столиці, нагадуючи таким чином півмісяць вже понад чотириста років. Решта - понад 100 каналів, утворили в місті близько 90 островів, які сполучають 400 мостів, що й творять неперевершену атмосферу.

Одні їдуть сюди, як в одну з модних столиць світу, інші - як у цитадель культури і мистецтва, третіх – заманюють знамениті кава-шопи з пиріжками з марихауни. Хтось мріє подивитися на район Червоних ліхтарів, хтось прагне проводити ночі в незліченних нічних клубах.

Головною історичною пам’яткою міста є Королівський палац. У цьому будинку, побудованому в XVII столітті на Площі Дам, спочатку розміщувався муніципалітет Амстердама. Королівським палацом воно стало за наказом Наполеона в 1808 році. Так, у залах досі стоять меблі імперського стилю та висять картини художників школи Рембрандта.

Один з найзнаменитіших музеїв Амстердама – Еротичний музей, де можна оглянутись із історією еротичного мистецтва та долями різних народів в ньому. Цікаво, що вхід дозволено особам, яким виповнилось 18 років.

 

В Музеї марихуани і гашишу можна ознайомитись з правилами вирощування веселої рослини та приготуванням сухої трави до вживання. Серед експонатів представлені різні види марихуани.

Не менш популярним в Амстердамі є Музей Рембрандта – будинок, де великий художник жив з більше двадцяти років в далекому XVII столітті. Тут зберігаються багато з гравюр художника.

Ще одна відома споруда, яка перетворює столицю Нідерландів на місто-музеє – є Музей Рікса – величезний комплекс, в якому виставлені голландські шедеври, включаючи роботи Вермеєра, Франца Хальса і Рембрандта.

Загалом, тут зберігається велике зібрання європейського та азіатського мистецтва. Неподалік знаходиться і Музей Ван Гога - постійна експозиція із сотень картин і малюнків художника.

В музеї будинку-човна можна подивитися на те, як влаштовані всередині ці незвичайні житла, типові для амстердамських каналів. У період з березня по жовтень музей відкритий для усіх охочих.

Місце, яке стало майже синонімом Амстердама – є район Червоних ліхтарів. Ця найстаріша частина міста приваблює натовпи туристів в будь-який час доби, адже тут повії позують в освітлених неоном вікнах. Якщо вас тягне в цей район тільки цікавість, краще відвідувати його в світлий час доби.

 

Відоме місто й пам'ятками скрального характеру. Церква Уде Керке XIV століття -  найстаріша в Амстердамі. Цікаво, що в її крипті похована дружина Рембрандта.

А ось при храмі Вестеркерк – знаходиться найвища і гарна вежа в Амстердамі, яка до того ж є місцем поховання самого Рембрандта.