Дордрехт

Одне з найстаріших міст Голландії – Дордрехт – пролягає вздовж річки Маас, до якої примикає мальовнича гавань.

Місто, засноване в далекому XI столітті, зберегло неперевершену середньовічну атмосферу й сьогодні, а своєю історичною спадщиною місто зобов’язане трьом річкам, що протікають поблизу. Раніше Дордрехт був одним з найбільших морських торгових центрів Європи, і це своє значення підтримує досі. Глибина затоки, в якій знаходиться місто, дозволяє заходити в нього кораблям з великою осадкою.

З готичних будівель добре збереглися церква Гротекерк, пам'ятка XIII-XV століття та житлові будинки.

 

А крім портів, пам'ятників та старовинних вуличок, в місці є безліч музеїв, де зберігаються кращі полотна європейських митців, а також ту знаходиться відомий монастир "Хет Хоф", що вважається пам’яткою архітектури минулого.

 

В місті знаходиться і один з найбільших національних парків в Нідерландах. Це один з небагатьох парк залишилася в прісноводному районі континентальної Європи. У парку безліч річок і струмків, а так само острова.

Музей засновано в середині XIX століття. Тут експонується колекція, що охоплює більше чотирьох століть. Основна частина виставки присвячена голландському живопису, і включає в себе шедеври від "золотого століття" до нашого часу.

Музей присвячений банкіру Ван Гійну, розташований в будинку, де він жив ​​з 1864 року аж до своєї смерті в 1922 році. У музеї експонуються особисті речі банкіра та членів його родини, також збережено інтер'єр будинку, що датується XVII століттям. Колекція включає в себе образотворче мистецтво та ремісничі вироби, а також малюнки, гравюри та дитячі іграшки.

На кожному кроці тут можна побачити пришвартовані яхти, які для місцевих жителів давно стали звичним транспортом. Для деяких вони навіть стали домівкою.