По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Одне з найкрасивіших голландських міст – Дельфт – розташоване на шляху з Гааги до Роттердаму.

Дельфт популярний у всьому світі завдяки порцеляні, яка тут виробляється та яка повторює секрети славнозвісної китайської порцеляни.Місцеві ремісники заснували так звану дельфтську школу розпису порцеляни, додавши до традиційних біло-блакитних кольорів нові відтінки. Дельфтську порцеляну можна купити тут скрізь.

Серцем міста є ринкова Площа Маркт, навколо якої розкинулись усі міські пам'ятки. Насамперед, це собор Новий собор (Nieuwe Kerk), де знаходиться усипальниця королівської сім'ї та мавзолей Віллема I, убитого в Дельфті в 1584 році. До речі, ім'я Віллема I, принца Оранського, оточене в Нідерландах особливою пошаною і повагою. Його називають батьком нації, тому що він є засновником королівської династії і першим правителем Республіки з'єднаних провінцій.

 

Собор служить також місцем поховання відомого голландського художника Ян Вермеєра, а також його ровесника і земляка - винахідника мікроскопа і зачинателя мікробіології - Антоні ван Левенгука. Нещодавно, тут був похований і принц Клаус, чоловік королеви Беатрікс.

Готичний собор Старий собор (Oude Kerk) є усипальницею знаменитого голландського адмірала Корнеліуса Тромп, який здобув у XVII столітті аж 32 перемоги в морських боях проти англійців. Відважний Тромп разом з іншим голландським адміралом Міхаелем де Рюйдером були законодавцями лінійної тактики ведення морського бою, що призвело до створення нового класу морських кораблів - лінійних бойових кораблів. Цікаво відзначити, що Oude Kerk є падаючою вежею, що чимось нагадує свого знаменитого побратима в італійській Пізі.

Навпаки Старого собору знаходиться інша пам'ятка міста – замок принца (Prinsenhof). В цій споруді, що в минулому була частиною монастиря, принц Віллем I був застрелений найманим вбивцею, підісланим іспанським королем Філіпом II. Сліди від кулі, що вразила батька нації до цих пір можна побачити на дерев'яній панелі. В наші дні в Прінцгофі розміщено експозиції міського музею.

У порівнянні з Амстердамом в Дельфте набагато спокійніше. Менше велосипедистів та автомобілів, нижче будинку і вже канали. З перших кроків місто чарує скромною красою затишній провінції, мальовничістю і спокоєм сонячного суботнього ранку.

 

Дельфт – це університетське місто, де знаходиться прославлений технічний університет, заснований в 1842 королем Вільямом II, тому в місті завжди багато молоді і досить приємна атмосфера. Єдиний недолік: дівчат серед студентів цього закладу практично немає.

Серед інших визначних пам'яток міста – Східні ворота, ратуша, зведена ще в XVII столітті в стилі голландського ренесансу та Музей зброї.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook