По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Одне з найбільших міст Норвегії – Берген –  розкинулось на Бергенському півострові, вздовж берега Північного моря, що в західній частині країни.

 

Славнозвісний Берген засновано в другій половині XI століття на березі Вогенської затоки королем Олафом III. Невдовзі тут було споруджено кам'яний замок Бергенхус, що в середні віки став фортецею, довкола якої й почало розгортатись найбільше в епоху Відродження норвезьке місто.

В XII-XIII столітті в Бергені жили норвезькі єпископи, а якийсь час місто навіть було столицею Норвегії.

 

З ослабленням влади норвезьких монархів в XIV столітті влада в Бергені перейшла до рук ганзейських купців, що правили в Бергені до XVIII століття. Проте саме їм місто зобов'язане своєю знаменитою набережною, яка, до речі, є одним із об'єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Незважаючи на руйнівні пожежі 1702 і 1916 років, Берген протягом практично всієї своєї історії залишався найважливішим портом на західному узбережжі Норвегії, а у XVII столітті в Вогенській затоці навіть відбувалась одна з битв англо-голландської війни.

Сучасний Берген – відоме завдяки своїй історії та традиціям місто, посеред якого розкинулись  чарівні ландшафти та визначні культурні й архітектурні пам'ятки.

 

Одна з таких - набережна Брюгген. Перші будівлі міста з'явилися саме тут - на старовинній ганзейській набережній, що впродовж століть залишалася найважливішою та найбільш жвавою частиною міста. Цікаво, що навіть в наші дні, прогулюючись вузькими вуличками, зачаровує неперевершена атмосфера старого міста, яке виглядає так, як і за часів ганзейців.

Ще одні визначні пам'ятки міста - Королівська резиденція та зал прийомів Хоконсхаллен, що збудовані королем Хоконом Хоконссоном в середині XIII століття. Поруч із резиденцією та залом знаходиться не менш давня вежа Розенкранца.

Вежу Розенкранца декілька разів перебудовували й розширювали з тією метою, аби краще пристосувати її для оборонних цілей. До того ж вона служила народним символом протистояння могутнім ганзейським купцям.

Від центру міста можна дуже швидко піднятись до його вершини – гори Флейєн завдяки фунікулеру Флейбанена. З цього місця відкриється чудовий краєвид міста, довколишньої природи та навіть цілого фіорду.

 

На зворотному шляху можна спуститися стежиною вниз до популярного серед мешканців та гостей міста Рибного ринку.

Берген – місто музеїв та галерей. У галереях, що виходять фасадами на озеро Лілль Лунгегердсванн, зібрані вражаючі та рідкісні колекції живопису. Неподалік розташований Бергенський музей мистецтв, де можна оглянути унікальну колекцію творів Едварда Мунка. Крім того, в Бергені розташовано центр сучасного мистецтва і Музей декоративно-прикладного мистецтва Західної Норвегії.

Не менш популярним є Будинок-музей Едварда Гріга – знаменитого норвезького композитора Едварда Гріга. Народившись в середині XIX століття Гріг провів тут 22 роки. За цей час він написав свої найвідоміші твори. Цікаво, що, як внутрішній так і зовнішній інтер’єр не змінився з часу останньої реконструкції 1907 року.

 

Неподалік від Будинку Едварда Гріга знаходиться вілла Трольсален – концертний зал на 200 місць, де проходять вечори камерної музики. Це – один з найбільших концертних залів міста.

Цікавою архітектурною спорудою є дерев'яна церква Фантофт. В 1992 році церква згоріла, її практично відразу відбудували. Тепер вона виглядає так, як і в епоху Ренесансу.

 

Музей Старого Бергена - знаходиться під відкритим небом. До його експозиції входить понад 40 дерев'яних будинків, що зображають архітектуру Бергена XVIII-XIX століття.  Та найкрасивішим у місті вважається маєток Дамсгорд - пам'ятка архітектури XVIII століття.

У 2000 році Берген став культурною столицею Європи.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook