По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Куточок раю на землі

Столиця: Бріджтаун
Площа: 431 км ²
Мова: англійська
Валюта: барбадоський долар
Рух: лівосторонній
Місцевий час: -4
Релігія: 67% населення - прихильники протестантизму (в основному англікани), 4% населення сповідують католицизм, 12% є прихильниками ісламу, іудаїзму й індуїзму. На частку атеїстів припадає 17% населення.

Контакти Українського посольства:
Адреси: 60 Holland Park, London W11 3SJ.
Телефон: 00 44 207 727 63 12.
Гаряча лінія посольства України у Великій Британии працює цілодобово (телефонувати виключно у разі загрози життю громадянам України!): 00 44 75 5348 3628
Факс: 00 44 207 792 17 08
Їв. пошта: emb_gb@mfa.gov.ua

Важливі номери телефонів:
Швидка допомога - 115.
Пожежна охорона - 113.
Поліція - 112.
Єдина служба порятунку - 119.

Життя на Барбадосі дуже схоже на рай на землі. Тут ніхто не поспішає, весь час світить тепле сонце, острів населяють загадкові тропічні тварини, а з місцевої тростини роблять відмінний ром.

Фото з Flickr (by perrysawatzky)

Барбадос зовсім невеличкий. На машині його можна об'їхати за кілька годин. Але це зовсім не означає, що можна з легкістю відкрити всі місця і занудьгувати. На острові є і печери, і ботанічні сади, і старе місто, і врешті-решт - океан, який можна вивчати нескінченно.

Фото з Flickr (by pinnea)

Коли найкраще їхати

Жителі Барбадосу кліматом розбалувані. Круглий рік тут температура повітря - від +26 С до +30 С, а води - від +25 С.

 Фото з Flickr (by pj'sphoto)

Візовий режим

Громадянам України оформлювати візу на Барбадос не потрібно, якщо термін перебування на острові не перевищує 28 днів.

 Фото з Flickr (by andrew.pierce)

Якщо ж термін більший, то візу необхідно оформити в посольстві Великобританії.

Для отримання візи необхідно надати:

- Дійсний закордонний паспорт з терміном дії не менше 6 місяців.

- Запрошення (туристичне, приватне або службове), ваучер або підтвердження бронювання готелю.

- Підтвердження платоспроможності (виписки з банківських рахунків, квитанції про зарплату і т. д. або гарантійний лист від особи чи організації, що оплачують тур)

- Квитки туди і назад.

- Для в'їзду в країну дитини віком до 18 років з одним з батьків або у супроводі третьої особи, необхідно представити завірений нотаріусом дозвіл від батьків на виїзд дитини з супроводжуючим, із зазначенням країни призначення та терміну дії доручення (не більше 3 місяців), а також ксерокопію всіх сторінок внутрішнього паспорта довірителя.

 Фото з Flickr (by pj'sphoto)

Митні правила

Ввезення іноземної валюти не обмежений (у декларації обов'язково вказати суму грошей). Вивіз місцевої валюти заборонений, іноземної - не більше суми, зазначеної в декларації при прибутті.

 Фото з Flickr (by arcticmonkey)

Особам старшим за 18 років дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 450 г тютюнових виробів, 0,75 л міцних спиртних напоїв і 0,75 л вина, 150 мл парфумів і 300 мл парфумерних виробів, а також подарунків і будь-яких інших товарів загальною вартістю не більше 100 BBD. Заборонено ввезення свіжих плодів і фруктів, домашніх тварин.

 Фото з Flickr (by marv_inr)

Кухня

Кухня Барбадосу, сформувалася, як суміш африканської кухні з традиційними стравами карибських індіанців, і ввібрала в себе трохи від іноземних кухонь. Більшість страв готують з риби і морепродуктів.

 Фото з Flickr (by Barbados Tourism)

До класичної барбадоської кухні відносять такі страви: "ку-ку" - запечена кукурудзяна мука з глибоководними креветками, "пеперпот" - гостре рагу, до складу якого входять різні сорти м'яса, "конкіз" - страва з кукурудзяної муки, коксового горіха, гарбуза, винограду, батату і прянощів, які варяться на пару в банановому листі.

Фото з Flickr (by Mike Toy)

Як гарнір зазвичай подають папайю, ананас, манго, гуаяву, кокосовий горіх, плоди хлібного дерева, хрістофін та столові банани.

Ром - це улюблений напій на Барбадосі. Його п'ють як у чистому вигляді, так і додають в коктейлі. Вважається, що якщо ви не спробували на Барбадосі ром, то ваша поїздка не мала ніякого сенсу.

 Фото з Flickr (by Barbados Tourism)

Культура і традиції

У Барбадосі більшою мірою, ніж на інших островах Вест-Індії, присутній вплив англійської культури. Прекрасним прикладом цього служить національний вид спорту - крикет. У 2007 році Барбадос навіть приймав у себе чемпіонат світу з крикету. Також на острові проводяться щорічні змагання з гольфу Barbados Open. Щорічний чемпіонат світу з гольфу WGC-World Cup в 2006 році також проходив тут.

 Фото з Flickr (by squarerob)

Найбільшою культурною подією Барбадосу є фестиваль - карнавал «Crop Over Festival», присвячений збору врожаю цукрової тростини. Він починається на початку липня і закінчується великим костюмованим парадом у День Кадумент (Kadooment Day) в перший понеділок серпня.

Національні свята

День Незалежності (30 листопада)

Барбадосці настільки життєрадісні, що одного дня незалежності їм мало - свято з приводу набуття островом суверенітету в 1966 році продовжується цілий місяць. Офіційний характер свята не робить його менш веселим: прикрашають і підсвічують в цей період не тільки урядові будівлі, а й просто дороги, що з'єднують населені пункти острова.

Фото з Flickr (by scaturchio

День подарунків (26 грудня)

Ще одна цікава традиція Барбадосу - відзначати День подарунків. Святкування припадає на наступний день після Різдва, тобто 26 грудня. Це свято було запозичено барбадосцамі у англійських поселенців.

 Фото з Flickr (by SAP Sponsorships)

У католицькому церковному календарі цей день присвячується Святому Стефану. Традиційно в День Святого Стефана у храмах роздруковувалися ящики з пожертвами, які тут дарували малозабезпеченим. Колись у це свято заможні люди давали своїй прислузі вихідний, щоб та могла провести святковий обід разом зі своєю сім'єю. За змістом День Святого Стефана є не те щоб самостійним святом, а скоріше додатковим вихідним після Різдва.

 Фото з Flickr (by IDEE_PER_VIAGGIARE)

На сьогодні святкування цього дня обмежується лише тим, що люди дарують своїм рідним і близьким подарунки та влаштовують собі ще один зайвий вихідний.

Місця, де потрібно побувати

Бріджтаун

Бріджтаун - це столиця Барбадосу. У центрі міста - Площа національних героїв, яка до 1999 року називалася Трафальгарською площею, а за змістом залишається нею й досі.

На барбадоської площі, як і на англійській, є памятник адміралу Нельсону. Монумент з одного боку є важливим орієнтиром для місцевих жителів, з іншого боку заважає барбадосцям відчути свою незалежність, тому регулярно збираються підписи на його знесення.

Фото з Flickr (by jusvictor)

Трохи на схід від Трафальгар Сквер стоїть великий собор Святого Майкла, побудований ще наприкінці XVIII століття.

Ще на схід - Королівський парк. Головна пам'ятка парку - гігантський тисячолітній баобаб, йому 10 тисяч років і його можуть обхопити руками 15 осіб.

 Фото з Flickr (by mutovkin)

Але одна з найвідоміших пам'яток острова створена без участі людини - це печера Харрісонс-Кейв. Це цілий підземний світ, тур по якому триває годину або півтори - залежно від способу пересування. У першому випадку відвідувачів провозять по печерному комплексу на спеціальному візку, а в іншому вони обходять печери пішки. Тутешній гід розповість все про сталактити, сталагміти, мініатюрні підземні водоспади й озера - серед них є вельми мальовничі. По вівторках, четвергах, суботах і неділях проходять так звані «екотури» - це занурення під землю на чотири години. У ході прогулянки можна побачити кажанів і ознайомитися з рослинним світом печери.

 Фото з Flickr (by Ever2theSun)

Транспорт

Основою громадського транспорту в Барбадосі є автобусне сполучення. Три автобусні системи працюють 7 днів на тиждень (у неділю рідше), вартість проїзду 2.00 барбадоських долари.

Фото з Flickr (by Boosy's Surf School)

Разом з великими синіми муніципальними автобусами Барбадоської Транспортної Системи автобусне сполучення також представлено приватними маршрутними таксі, які називаються ZR's, а також компанією «minibuses», які об'їжджають усі значимі місця на острові. Ці мікроавтобуси іноді можуть бути переповненими, але зазвичай обирають найбільш видовищні місця для подорожей. Ці автобуси зазвичай відходять або зі столиці Бріджтауна, або з міста Спейтстаун на півночі острова.

 Фото з Flickr (by jleduc)

Взяти автомобіль напрокат можна при наявності водійських прав міжнародного зразка. У фірмі, де ви орендували автомобіль, вам видадуть тимчасові права. Видача місцевих тимчасових прав на термін до 2 місяців обійдеться в 10 барбадоських доларів. Такі права можуть видати і в поліцейській дільниці. Також поширена оренда моторолерів.

Фото з Flickr (by Juha Riissanen)

Правила дорожнього руху

Рух - лівосторонній.

Ремені безпеки пристібати потрібно обов'язково. Дітей до п'яти років потрібно перевозити в спеціальний дитячих сидіннях.

Водити машину можна тільки з 21 року.

 Фото з Flickr (by jonny_w)

Обмеження швидкості представлені в милях:

У місті - 20 миль на годину (приблизно 32 км/год)

За містом - 37 миль на годину (приблизно 60 км/год)

На шосе - 45 миль на годину (приблизно 80 км/год)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook