По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Найкурортніше узбережжя Чорного моря

Столиця: Софія
Площа: 110 910 км²
Мова: болгарська, часто вживаними є також англійська, німецька та російська
Валюта: лев (BGN)
Рух: правосторонній
Релігія: Православ'я, є також мусульмани-суніти
Часовий пояс: UTC+2 - співпадає з київським

Контакти Українського посольства:
Адреса: Болгарія, Софія, жк Овча купел, вул. Боряна, 29
Телефон: + 359 2 818 68 28, + 359 2 818 68 38
Факс: + 359 2 955 52 47
E-mail: puvrb@mbox.contact.bg, emb_bg@mfa.gov.ua
Website: www.mfa.gov.ua/bulgaria/

Важливі номери телефонів:
Поліція - 166
Швидка допомога - 150
Дорожня допомога - 146

Болгарія завжди була головним курортом Чорного моря. При "живому" Радянському Союзі саме у Болгарії засмагали більшість жителів країн європейського соцтабору і партійні лідери 15 союзних республік. Зараз Болгарія є членом Європейського союзу, хоч і не входить до числа країн "шенгенської зони" і переживає епоху розвитку Чорноморської Рив'єри. З ЄС на курорти Болгарії ллються щедрі фінансові потоки, будуються нові готелі та розважальні комплекси, доглядаються пляжі. А рівень обслуговування тут зовсім не поступаються європейському. У Болгарії є безліч барів, ресторанів, нічних клубів та інших розваг та можливостей.

Фото: Dominic Cristofor / Flickr

Найпопулярніші курорти північного узбережжя Болгарії - це Рив'єра, Золоті піски, Албена та Сонячний день. Південне узбережжя відоме комплексами Сонячний берег, Дюни і невеликими приморськими містами: Созополь, Помор'я, Несеб тощо.

Є у цій країні і свої гірські системи - Піра, Рілин та Родопські гори, які взимку перетворюються на гірськолижні центри - хай і не такі мальовничі, як Альпи, але значно дешевші.

Храм Олександра Невського в Софії. Фото: Sanja Nikolic / Flickr

Болгарія - православна християнська країна з багатою історією, тож тут збереглася великуа кількість старовинних монастирів та храмів.

Коли найкраще їхати

У Болгарії є два туристичних сезони: літній пляжний - з кінця травня до початку жовтня та зимовий гірськолижний - з грудня по березень. Середня температура в січні від +2 до-2оC, липня - до +25оC.

Фото: Bjørn Giesenbauer / Flickr

Особливості отримання візи

Громадянам України для відвідин Болгарії необхідно отримати візу. Це можна зробити у Посольсьві Болгарії, яке знаходиться у Києві (вул. Госпітальна, 1, тел.:+38 (044) 246-72-37, 246-76-72 ), або у одному з Консульств - у Донецьку (вул. 50 років СРСР, 149, тел.:  +38 (062) 337-66-11 ), або Одесі (вул. Посмитного, 9, тел.:  +38 (048) 746-65-54, 746-65-58 ).

Сайт посольства Болгарії www.mfa.bg. Подати документи можна у порядку живої черги або за дорученням.

Консульський збір сплачується після проходження співбесіди та подання документів, у Посольсьві або Консульстві.

Основні документи для отримання візи:

- Заповнена та підписана заявником анкета в тому числі окремо на дітей

- 1 нове фото паспортного зразка

- Закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не раніше трьох місяців з дати запланованого повернення, паспорт повинен мати мінімум 2 чисті сторінки для візи.

- Внутрішній паспорт та копія всіх його сторінок, що містять помітки.

- Медична страховка зі страховою сумою не менше 30 000 євро на випадок термінового лікування, невідкладної медичної допомоги та повернення на батьківщину

- Довідка з місця роботи/навчання.  Студенти повинні надати довідку з місця навчання з дозволом бути відсутнім, а також копію студентського квитка;

- Підтвердження платоспроможності:  Довідка з банку про стан рахунку (видана не раніше ніж за 14 банківських днів до подачі) або копія дорожніх чеків на суму не менше 34 євро в день на одну особу та квитанція про здійснення їх купівлі.

- Резервація готелю на весь період подорожі

- Резервація квитків на літак/автобус в обидві сторони + копії. Якщо турист подорожує автомобілем, йому необхідно оформити румунську транзитну візу. До основного пакету документів необхідно додати 2 фото (в т.ч. для дітей), ксерокопію громадянського паспорта, ідентифікаційного коду, копію техпаспорта, водійських прав та "green card".

Національна кухня

У більшості болгарських страв не обійшлося без турецького впливу - вони схожі і на звук і на смак, одних тільки варіацій люля-кебабів назбирається кілька десятків. Обов'язково варто скуштувати: таратор - найвідоміший болгарський суп, який готують з кефіру, свіжих огірків, кропу, грецьких горіхів та часника; каварму - запечену в глиняному горщику яловичину або свинину з солодким перцем, грибами, помідорами, часником і склянкою червоного сухого вина; кебапчату - котлети на паличці з мілко нарубленої свинини; шопський салат - помідори та болгарських перець з олією, до яких можуть додавати огірки, цибулю,бринзу.

Таратор. Фото: gotuemo.com

Жодне застілля у Болгарії не обходиться без ракії - місцевого фруктового самогону, який женуть з винограду, абрикосів, персиків, сливок тощо.

Традиції

Болгари дуже доброзичливі, привітні, гостинні. До того ж близькість мови і віросповідання болгар і українців допомагають краще розуміти один одного. Болгари є добрими не лише з друзями та знайомими, але і з випадковими людьми. Цікавою особливістю невербального спілкування болгар є те, як вони показують жестами "так" і "ні" - абсолютно протилежно до того, як ми звикли. 

Болгарський національний традиційний одяг є дуже барвистим і різноманітним і служить для випадків, коли потрібно підкреслити національний характер торжества або події або ж національний склад учасників якогось заходу. Народні свята і гуляння обов'язково включають в себе народні танці в національних костюмах.

Народна творчість досі є дуже популярно в Болгарії як серед сільських жителів, так і серед городян. Більш за все це відноситься до пісень і танців. Танцюють на вулицях міст і сіл під час свят, на весіллях, в ресторанах. 

Урочистості в Болгарії традиційно влаштовуються на природі. Святковий "стіл" розташовується на розстелених барвистих тканинах, до нього подають барана, засмаженого на рожні, після столу - змагання з боротьби з призом - живим бараном, а з настанням темряви - багаття і пісні до ранку. 

Фото: e-nlo / Flickr

Болгари дуже цінують почуття гумору, самокритичного підходу до національних рис характеру, до особистих недоліків. Особливо прославилися цим жителі міста Габрово, які завдяки анекдотам, здобули широку популярність.

Найцікавіші свята та події

Свято нестінарів (Ходіння по розпеченому вугіллю)

21 травня

Фото: www.forum-grad.ru

На честь Дня Святих Костянтина та Єлени у невеличкому селі Болгари на південному заході країни проходить дивовижний обряд місцевої секти нестинарів. Після заходу сонця члени релігійної громади насипають з розпеченого вугілля майданчик діаметром 3 метри, та ходять босоніж по вугіллю з іконами в руках. Нестінари стверджують, що у такі миті в них пробуджуються надприродні здібності.

День народних будителів

1 листопада

Фото: www.forum-grad.ru

День пам'яті усіх просвітителів та революціонерів. Саме вони активно відроджували та зберігали болгарську культуру, доки вона знаходилася під владою Османської імперії. Завдяки цим людям - зазвичай, простим вчителям, священникам тощо - з середин и ХІХ ст в Болгарії почали розвиватися література, наука, театральне мистецтво. У цей день по всій країні проходять концерти і виступи народних колективів, а також покладаються квіти до пам'ятників будителів і відбуваються святкові паради.

Місця, які варто побачити

Cофія

Фото: Boby Dimitrov / Flickr

Одне з найстаріших міст Європи - Софія - має вік понад 3 тисячі років, просто пам'яток у столиці Болгарії збереглося дуже мало. А колись імператор Костянтин - той самий, котрий проголосив християнство офіційною релігією Римської імперії, називав Сердику (старовинна назва Софії) - "своїм Римом" і збирався перенести сюди столицю. 

Зараз Софія - такий собі пам'ятник росії - більшість центральних вулиць, площ, пам'ятників та храмів міста названі в її честь, у подяку за звільнення Болгарії з-під влади Османської імперії у ході російсько-турецької війни.

Собор Олександра Невського. Фото: Cameron Woodworth / Flickr

Варто побачити: собор Св. Георгія, руїни собору Св. Софії, собор Олександра Невського, поставлений на честь 200 000 російських солдат, полеглих у боротьбі за звільнення Болгарії від турецького панування та мечеть Буюл Джамія XV століття. 

Церква Святої Софії

Фото: Klearchos Kapoutsis / Flickr.com

Цю церкву можна вважати головним храмом столиці Болгарії, адже саме завдяки їй Софія отримала своє їм'я, а збудували її за наказом імператора Костянтина Великого. Храм будували майже одночасно з стамбульською Айя-Софія.

Банк'я

Фото: Kiril Kapustin / Wikimedia Commons

Один з найпопулярніших курортів Болгарії знаходиться всього за 17 км від столиці, посеред залісненої долини, мальовничих гір та цілющих гарячих джерел. Тут знаходиться багато оздоровчих центрів, де лікують серцево-судинні захворювання та проблемну шкіру. Є тут і велика різноманітних спа-курортів.

Болгарська Рив'єра

Раніше її називали "Червоною", проте віднедавна європейці зрозуміли, що пляжі тут не гірші, ніж в Туреччині або Єгипті, а от ціни - значно нижчі.

Балчик

Фото: www.newstravel.com.ua

Плануючи тижневу поїздку в Балчик, ви ризикуєте не знайти часу для класичного "тюленячого відпочинку", який складається з розслабленого пересування в трикутнику "готель-пляж - найближчий бар". Огляд однієї лише резиденції румунської королеви Марії заслуговує майже цілого дня, не кажучи вже про іншиі архітектурні шедеври та історичні пам'ятки, які категорично потрібно бачити. А ще - ресторани, яхт-клуб, поле для гольфу ... Балчик - це місто, куди варто їхати надовго. Хоча б на пару тижнів.

Тузлата

Фото: kumbarov / Flickr.com

За 4 км від Балчика знаходяться два лиманних озера з термальними джерелами та лікувальними грязями. Поруч з озерами побудували бальнеологічний центр, де лікують захворювання суглобів.

Золоті піски

Фото: koronatour.com

У статусі курорту це місце перебуває трохи більше половини століття. За цей час Золоті піски стали справжньою туристичною Меккою для жителів Росії, Німеччини і країн Східної Європи, які бажають відпочити з користю і при цьому не розоритися. Оздоровчих центрів та розваг тут дуже багато. Для тих, кому спа-процедури здаються занадто дорогим задоволенням, особливо привабливим буде те, що в місцевих відкритих мінеральних басейнах можна купатися абсолютно безкоштовно.

Варна

У радянські роки цей курорт був мрією дорослих та дітей. І якщо раптом таланило опинитися по той бік Чорного моря, в гостинній Варні не соромилися розважатися по повній програмі. Сьогодні Варна з її численними курортами і піщаними пляжами стала гідною альтернативою неспокійному Шарм-ель-шейху і не менш метушливій Анталії. Тут і сервіс якийсь звичніший, і мову зрозуміліша, і піщані пляжі без екзотичних мешканців. Такий собі "закордон", тільки свій, рідний. До того ж, з аеропорту Варни зручно роз'їжджатися по сусідніх курортах, наприклад у Балчик чи в Золоті піски.

Кам'яний ліс (Pobiti Kamani)

Фото: Pavel Gospodinov / Flickr

Неподалік від Варни знаходиться дивовижне місце, природна загадка - на велетенській території площею 50 кв.км розкидані кам'яні стовпи природнього походження. Деякі з них мають близько 10 м заввишки. Кажуть, що це місце має потужну позитивну енергетику і прогулянки серед загадкових каменів сприяють покращенню здоров'я. 

Албена

Фото: albena.bg

Курортний комплекс Албена розташований в 40 км. від Аеропорту м. Варна. Прекрасні природні умови, м'який морський клімат, ласкаве тепле море з рівним піщаним дном і семикілометрова пляжна смуга з дрібним піском. Між готелями, центром курорту і пляжем постійно курсують міні-потяги. Особлива увага на курорті приділяється дітям.

Сонячний берег

Фото: koronatour.com

Найбільш широка смуга пляжів, найчистіше море, бурхливе нічне життя - усе це має наймолодший і найбільший болгарському курорті. Сонячний берег ще й парадоксальний: чим ближче готель до моря, тим дешевше проживання. Це пояснюється не альтруїзмом власників: вся перша лінія була забудована ще в комуністичні часи, а рівень сервісу в перших готелях з того часу не зазнав кардинальних змін. Проте, тих, хто їде на Сонячний берег за синім морем, золотим піском і різнокольоровими вогнями дискотек, відсутність червоної ікри на шведському столі і джакузі в номері не дуже засмутить.

Святий Влас

Фото: koronatour.com

Святий Влас - це один з наймолодших і найменших курортів Болгарії, який швидко розвивається. Він знаходиться всього за 6 кілометрах від найбільшого курорту Болгарії - Сонячного Берега. Але, на відміну від цього курорту тут ще небагатолюдно і тихо. З узбережжя Святого Власа відкривається гарний краєвид на древнє місто Несебр. Неподалік від курорту закінчується один з гірських хребтів Болгарії, завдяки чому гірське повітря змішується з морським і в результаті виходить коктейль, корисний для лікування легеневих захворювань.

Несебр

Сьогоднішній старий Несебр - це уламок стародавнього міста за півкілометра від берега. А ще - приклад дива. Кілька століть тому він пішов під воду, на місці залишився лише клаптик землі 850 на 300 метрів, де зібрані всі міські храми - 40 штук. "Підводний Несебр" добре видно з катера в гарну погоду. У старому Несебрі можна пожити в приватному секторі. Там на дахах повно гнізд чайок, які часто нестямно кричать. Старе місто органічно перетікає в нову частину, де в літній сезон заповнені всі до одного готелі, а на терасах ресторанів майже немає вільних місць.

Поморіє

 

Поморіє - один з тих рідкісних міст узбережжя, які не варто розглядати в першу чергу як морські курорти. Сюди їдуть не за пляжами і морськими хвилями, а за лікувальними солями і грязями Поморійского озера, ароматними винами з місцевих виноградників і душевним спокоєм. Пам'яток тут не так багато, проте влітку майже щотижня проводяться різні культурні заходи на кшталт вечорів поезії, концертів і театральних постановок.

Бургас

Спочатку це було маленьке поселення навколо фортеці (Піргос) у чорноморській бухті. Але тут поруч проходили важливі торгівельні шляхи і воно перетворилося на велике, за болгарським мірками, місто і головний порт Болгарії. Проте, Бургас зумів, не відстаючи від часу, зберегти неповторну чарівність старовини. Крім моря, сонця і багатої історії він може похвалитися неповторними природними багатствами - лісами і озерами. Бургаської аеропорт, другий найбільший в країні після Софійського, приймає майже два мільйони пасажирів на рік, значна частина з яких - туристи, які залишаються в самому місті або їдуть далі в Созополь, Несебр, Сонячний берег і так далі.

Дюни

Фото: queentours.bg

Курорт Дюни розташований на півдні Болгарського узбережжя на природному піщаному пляжі завдовжки 4,5 км. Він отримав своє ім'я завдяки мальовничим дюнам, які прикрашають морське узбережжя. Пісок тут дрібний і золотистий, море тут спокійне, дно піщане, а глибина моря плавно і поступово збільшується. 

Созополь

Фото: koronatour.com

Невеличке містечко, на місці якогось колись знаходилася грецька колонія Аполлонія. Созополь розташувався на невеличкому і мальовничому півострові і відомий традиційною болгарською архітектурую - перші поверхи будинків зроблені з каменю, а другі - дерев'яні. Попри значну кількість туристів влітку, Созополь залишається досить тихим і затишним місцем.

Бансько

Фото: countries in colors / Flickr

Найпопулярніший болгарський гірськолижний курорт, який часто називають Болгарськими Альпами. Проте, популярність має інший бік медалі - завдяки їй, кататися на лижах у Бансько хоч і можна аж до травня, але доведеться витратитися.

Боровець

Фото: Klearchos Kapoutsis / Flickr.com

Це старовинне містечко в горах є, водночас, і одним з кращих гірськолижних курортів Болгарії, а також - найромантичнішим. Адже навколо - старовинні кам'яні будівлі з камінами та пічками, кованими ґратами на вікнах, оточені столітніми соснами під сніговими шапками (взимку). Кататися можна з листопада по квітень.

Рильський монастир

Фото: Nenko Lazarov / www.imagesfrombulgaria.com

Головне православне місце паломництва на Балканах - Рильський монастир - було застовано у Х ст. Паломники приходять аби вклонитися мощам Св. Івана Рильського - найбільш шанованого у Болрагії. На території монастиря є спеціальні гостьові кімнати, де можна заночувати.

Як пересуватися Болгарією

Автобуси і маршрутні таксі - основний транспорт на морських курортах вони мають зручний розклад та дешеві квитки.

Фото: sludgegulper / Flickr

У численних прокатних конторах можна орендувати авто. Проте, у Болгарії існує певна проблема з паркуванням на популярних курортах - спритні місцеві ділки вимагають таксу за стоянку в будь-якому місці узбережжя, інакше погрожують викликати евакуатор. У всіх інших частинах країни паркувальних бандитів немає.

Правила дорожнього руху

Рух правосторонній. Проїзд дорогами Болгарії платний - необхідно купувати так звану віньєтку. Вартість поїзду залежить від тривалості і категорії, наприклад, для автомобілів вагою до 3,5 т - віньєтка коштує €5 - на 7 днів, €13 - на місяць і €34 - на рік. Мотоцикли від плати за проїзд по дорогах звільнені.

Віньєтку можна придбати у спеціальних пунктах продажу, відмічених написом "ROAD CHARGING POINT" на прикордонних контрольно-пропускних пунктах, які працюють 24 години на добу.

Обмеження швидкості: в населенних пунктах - до 50 км/год, за межами населених пунктів - до 90 км/год, на автомобільних шляхах - до 120 км/год, на автобанах - до 140 км/год.

Мінімальна швидкість на автобані - 50 км/год.

У Болгарії передбачені великі штрафи за проїзд у нетверезому стані, а за значний рівень алкоголю або повторне притягнення до відповідальності з тієї ж причини передбачене навіть покарання у вигляді позбавлення волі строком до 1 року.

Ближнє світло є обов'язковим 24 години на добу упродовж всього року. Штраф - 20 BGN.

Використання ременів безпеки є обов'язковим як для передніх, так і для задніх пасажирів. Штраф - 50 BGN.

У разі порушення ПДР, скоєного іноземним водієм, складається акт про порушення і виписується квитанція, яку необхідно сплатити у найближчому банківському відділенні.

У авто обов'язково необхідно мати: вогнегасник, аптечку, знак аварійної зупинки та світловідбивальну жилетку. Штраф - від 50 BGN.

Митні правила

Іноземцям дозволяється ввозити до Болгарії без сплати мита 200 сигарет або 50 сигар, 1 літр міцних алкогольних напоїв або 2 літри вина, подарунки в розумній кількості. При виїзді з країни, цінні речі повинні бути внесені в декларацію. Іноземну валюту на суму менше 1000 доларів США можна вивозити без документів, суму від 1000 до 10000 доларів США необхідно внести у декларацію. Національну валюту вивозити забороняється.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook