По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна з чудовою туристичною репутацією

Столиця: Загреб
Площа: 56 500 км ²
Мова: Державна мова - хорватська. Чимало людей спілкуються німецькою, в Істрії багато-хто розмовляє англійською й італійською.
Валюта: Куна (Kn)
Рух: правосторонній
Релігія: Католики - 76,5%, православні - 11,1%, мусульмани - 1,2%, протестанти - 0,4%.
Часовий пояс: GMT +1

Контакти українського посольства в Македонії:
Хорватія, Загреб, вул. Вочарська, 52.
Телефон: 00 3851 461 62 96
Факс: 00 3851 463 37 26
E-mail: emb_hr@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://croatia.mfa.gov.ua/ua

Важливі номери телефонів:
Поліція - 92
Пожежна охорона - 93
Швидка допомога - 94
Допомога на дорогах - 987
Довідкова інформація - 981

Хорватія задовольняє бажання будь-яких туристів. Для пляжників тут є гарне морське узбережжя і безліч островів, для любителів дайвінгу - чиста морська вода, а для тих, кому небайдужа архітектура, - стародавні монастирі, античні руїни та історичні музеї.

Фото с Flickr (by mpancha)

Середньовічний Загреб, християнський Пореч, стародавня Пула, дивовижні курорти Дубровнік, Корчула і Макарська рів'єра - все це Хорватія й усюди варто побувати.

Коли краще їхати?

Найкращий час поїздки до Хорватії - з травня по вересень. Можна їхати й у жовтні чи квітні, але ризикуєте потрапити на холодну воду.

Фото с Flickr (by John & Tina Reid)

Особливості отримання візи

Громадянам України для в'їзду і перебування до 90 днів на території Хорватії необхідна віза.

Для отримання візи необхідно надати наступні документи:

- Анкета: заповнюється в друкованому вигляді ЛАТИНИЦЕЮ або АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ і приноситься або надсилається електронною поштою;

- Діючий закордонний паспорт (для дитини до 18 років, якщо вона не вписана в паспорт батьків - проїзний документ дитини) + копія першої сторінки, копія діючої Шенгенської візи, копії хорватських віз;

- Довідка з місця роботи на фірмовому бланку, де буде зазначена заробітна плата за останні 3 місяці і посада;

- Для школярів та студентів - довідка з місця навчання;

- Для приватних підприємців - копія свідоцтва + фінансовий звіт з податкової за останній квартал / або довідка з банку;

- Для пенсіонерів - копія пенсійного посвідчення.

Фото с Flickr (by jackie weisberg)

ОСОБЛИВІ ВИМОГИ ДО ФОТО:

- 1 кольорове фото (не скановане):

- РОЗМІР ФОТО: 3,5х4,5 (50 - 60% обличчя)

- Для дитина, яка бере участь в турі і має бути вписана в паспорт батьків, - ОБОВ'ЯЗКОВО надати 1 ФОТО.

Необхідні документи для отримання візи (для дитини з власним проїзним документом):

- У разі якщо дитина (до 16 років) подорожує з одним із батьків, або у супроводі третіх осіб - потрібно надати копію довіреності (нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон) та її копію

ТЕРМІНИ ВІДКРИТТЯ ВІЗИ: від 3 до 10 робочих днів.

Фото с Flickr (by HervelineG)

КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР:

Одноразова віза для дорослих і дітей, які мають власний проїздний документ, - 40 ЄВРО.

Для в'їзду в Хорватію необхідні дійсні водійські права і наявність міжнародної автомобільної страховки - зелена карта (green card). Немає необхідності в міжнародних водійських правах, але рекомендується мати національні права, написані латинськими письмом.

Митні правила

При в'їзді в Хорватію без оплати митних зборів і зборів дозволяється ввозити власні речі, 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 грам тютюну, 1 пляшку міцних алкогольних напоїв і 1 літр вина. При внесенні в митну декларацію, яку потрібно пред'явити при виїзді, дозволяється ввозити відеокамери, музичні інструменти, апаратуру для підводного плавання і т.п. Туристи можуть ввозити до Хорватії необмежену кількість іноземної валюти готівкою, у чеках і дорожніх чеках.

Фото с Flickr (by narano)

До Хорватії не можна ввозити вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові та наркотичні речовини, аерозольні балончики, антикварні предмети.

Фото с Flickr (by Elyes)

Із Хорватії заборонено вивозити речі, що мають культурну, історичну та художню цінність. Якщо на вивезення таких предметів є серйозні підстави, необхідно отримати спеціальний дозвіл від державного управління із захисту культурної та природної спадщини. Також заборонено вивозити з Хорватії шкури диких тварин, наркотики, вогнепальну зброю та боєприпаси (на вивезення останніх також потрібен спеціальний дозвіл).

При вильоті з країни беруть аеропортовий збір 8 доларів США.

Національна кухня

Хорватська кухня відрізняється залежно від регіону. У центральній частині країни переважає вплив Угорщини, Австрії та Туреччини. А на кухню узбережжя Хорватії помітний вплив справила італійська кухня - паста, піца і різні варіації страв з морепродуктів.

Одне з найвідоміших хорватських страв - пршут (pršut), в'ялений свинячий окіст. Розрізняють далматський окіст і істарскій. Далматський коптять на вугіллі, а істарскій просто в'ялять на морському вітрі і сонце. Подають пршут зазвичай тонко нарізаним у поєднанні з овечим сиром, оливками і цибулею.

Фото з Flickr (By Tim Ertl)

Обов'язково варто спробувати і захопити з собою у якості сувеніра пажскій сир (Paški sir) - овечий сир з острова Паг. Цей сир виготовляють за старовиною рецептурою сироваріння з особливого овечого молока. Неповторний смак надають ароматні трави (шавлія, розмарин), які ростуть на цьому острові. У процесі дозрівання сир періодично змащують оливковою олією, що ще більше збагачує його смакові якості.

 Фото с gastrotur.ru

Кулен (Kulen) - ще одна характерна національна їжа зі Славонії. Ковбаса з рубаної свинини з великим додаванням різних спецій і паприки. Червона паприка надає ковбасці колір і гостроту.

Фото с LJ (by zagrebchanka)

Найвідоміше рибне блюдо бродет (brodeto або brudet) - фантастичне на смак рибне рагу з додаванням гострих спецій і червоного вина. Взагалі бродет раніше вважався їжею бідняків, вони готували його з рибних залишків.

Фото с eatfish.org.ua

Що ж стосується напоїв, то хорвати люблять говорити: «День без вина, як день без сонця». Виноробство тут - ціла культура. Щорічно в Хорватії виробляється велика кількість червоного і білого вина.

Вино в Хорватії прийнято розбавляти газованою або звичайною водою. Вважається, що так вино відмінно втамовує спрагу в спекотний день. Гемішт (gemišt) - розбавлене мінеральною водою біле сухе вино. Шпріцер (špicer) - вино, розбавлене з содовою. Найпопулярнішими вважаються солодкі вина: малвазія (Malvazija) і Прошек (Prošek).

Фото с Flickr (by dkruljac)

З національних міцних напоїв варто виділити: сливовицю (Slivovitsa) - хорватська ракія з слив і Траваріца (travarica) - ракія настояна на травах. Хорвати п'ють невелика кількість ракії перед їжею, як аперитив.

Традиції

У Хорватії, незважаючи на досить невелику її територію, проводиться величезна кількість фестивалів та свят, які переросли у традиції країни і стали її візитною карткою.

Фото с oliver-ruskovic.net

У Загребі проводяться фестивалі на будь-який смак: у квітні - «Музичне Бієнале», в червні - фестиваль мультфільмів і фестиваль Святого Марка, в липні - міжнародний фестиваль нового театру «Евроказ» та міжнародний фольклорний фестиваль.

Знаменитими і за межами Хорватії вважаються і міжнародний фестиваль театрів ляльок (серпень-вересень), а також літній фестиваль міста Загреба (липень-серпень), виставка квітів «Флора-арт» (червень), міжнародний ярмарок міста Загреба, міжнародні Дні Джазу (жовтень).

 Фото с likecroatia.com 

Фестивалі і свята проводяться й в інших містах Хорватії: у Дубровнику - Карнавал імені Святого Благий, міжнародний літній фестиваль; в Поречі - Фольклорний фестиваль (червень), Музичний літній фестиваль (травень-вересень), Міжнародне Фольклорне свято (серпень), Літня виставка мистецтв.

Фото с LJ (by paletfotostory)

Цікаве своїми традиціями і місто Ровінь. На початку травня з Ровіньських берегів розпочинає свій шлях вітрильна регата «Ровінь-Песаро», в серпні проводиться Ровіньський ярмарок, у вересні - яхтові гонки, а в другій половині вересня Ровінь перетворюється на місце паломництва на честь Святої Еуфіміі.

Є в Хорватії такий район - Далмація. Там один раз на рік у селі Радошіч проводиться «Далматинська корида», на якій б'ються бики. Дуже складно потрапити на це свято, оскільки для цього потрібно знати дату його проведення (а вона завжди різна) і маршрут. Це свято є унікальною місцевою традицією і проводиться виключно як національний, без елементів шоу.

Національні свята

5 серпня - День перемоги та подяки Вітчизни і День Збройних cил

У 1995 році хорватська армія увійшла до Книну - столицю самопроголошеної Республіки Сербська Країна. Ця дата для хорватів стала днем ​​перемоги у вітчизняній війні. Серби ж розглядають дії хорватів як акт етнічної чистки. Державне свято відзначається з усіма притаманними таким днях заходами - народне гуляння, парад пошани, демонстрація досягнень збройних сил і феєрверк.

Фото с skyscrapercity.com

11 листопада - День святого Мартіна

Багато країн у листопаді відзначають свято, що присвячене збору виноградного врожаю. У Хорватії торжество на честь молодого вина отримало назву «Мартіні» - на честь Святого Мартіна, покровителя виноробів і виноградарів.

На стіл цього дня прийнято подавати запеченого гусака і багато вина.

Фото с croatia.hr

Головним місцем святкування Мартін є Загребський регіон, а саме міста Самобор, Светі-Іван-Зеліна, Велика-Гориця, Ястребарско і Дуго-село, покровителем яких є сам святий Мартін.

Місця, де потрібно побувати

Залежно від того, чим би вам хотілося займатися, варто вибирати правильні місця в Хорватії. На території країни налічується більше тисячі островів, 7 національних парків, всесвітньо відомі курорти Дубровник й Опатія і крім цього безліч туристичних визначних пам'яток у великих містах країни.

Загреб

Загреб - столиця Хорватії. Місто розташовується біля підніжжя Загребськіх гір з одного боку і в долині річки Сави з іншого.

Починати вивчення Загреба краще зі знайомства з Старим містом. Від центральної площі Старого граду починається торгова вулиця Іліца, на якій знаходиться безліч магазинів і маленьких кафе.

Фото с Flickr (by roksoslav)

Вам обов'язково варто відвідати Національний театр, а всього в декількох кроках від нього знаходиться музей Мімара. Обов'язково відвідайте Палац архієпископа, побудований в стилі бароко. А з вежі Lotrscak ви зможете насолодитися чудовим видом на місто

Дубровник

Дубровник - must see для всіх туристів, що цінують культурні пам'ятки. Він включений ЮНЕСКО в трійку найкрасивіших міст - пам'ятників Європи епохи Відродження.

Фото с Flickr (by katepedley)

Про це місто можна розповісти багато чого. Можна сказати, що це великий порт на Адріатичному морі, який відіграє помітну роль в економіці Хорватії. Можна сказати про те, що це одне з найкрасивіших міст країни, що має довгу, багату подіями історію. Можна сказати, що це найвідоміший міжнародний курорт на Адріатичному морі. Всі ці якості разом і створили надзвичайно притягальний вигляд міста.

Спліт

Як і Дубровник, Спліт занесений ЮНЕСКО в книгу пам'ятників культури світового значення. Спліт знаменитий своїми літніми фестивалями, театрами, концертними майданчиками, спортивними спорудами.

Фото с Flickr (by oar_square)

Вашим дітям, напевно, сподобається місцевий зоопарк, в якому можна побачити ламу, тигра, гамартроми, крихітних вовченят та інших рідкісних тварин.

Недалеко від Спліта знаходиться місто Брела, який називають самим тихим прибережним курортом Хорватії.

Шибеник

Шибеник знаходиться в центральній частині узбережжя Адріатики, в місці впадання річки Крка в Адріатичне море. Населення міста складає 37060 осіб. Історія міста налічує більше 1000 років. В світі це місто знають завдяки кафедральному собору, оскільки це відомий і єдиний у світі приклад будови, в якому використовувалося послідовне використання виключно кам'яного матеріалу та оригінального монтажу великих кам'яних плитам.

Фото с Flickr (by Sebastian Condrea)

Трогір

Ще один стародавнє місто Далмації - Трогір. Місто розташоване на невеликому острівці, де він, немов палац, підноситься над водою. М'який клімат, пишна рослинність, затишні галькові пляжі і гостинні жителі - все це очікує в Рив'єрі Трогір.

Візитна картка курорту - кафедральний собор XIII століття з унікальним порталом, зведеним місцевим майстром Радованом. Відомим пам'ятником далматінськой різьби по каменю є портал собору, розташований у Трогире, він був висічений в XIII столітті майстром Радованом.

Фото с Flickr (by Cameron Woodworth)

Транспорт

Найпоширеніший вид транспорту - автобус, а в Загребі і Осієку ще й трамвай. Квитки продаються в салоні або в газетних кіосках.

Між містами курсує міжміський автобус і розвинене залізничне сполучення.

Для поїздки на острови курсують катери і пороми.

Фото с Flickr (by Sunlit Skies // Andrew Fuller)

Таксі працює тільки за лічильником. Тариф при поїздці у таксі становить 2.4 USD плюс 0.96 USD за кожен кілометр, плюс 0.16 USD за кожне місце багажу.

Для оренди автомобіля в Хорватії необхідно мати водійські права, стандартна страховка оплачується разом з орендною платою. Найбільші компанії з прокату машин в Хорватії - Avis, Budget, Europcar, Hertz. Навіть при оплаті кредитною карткою, найчастіше необхідно внести депозит не менше $ 200-300 готівкою. Деякі компанії надають знижку в 10% при повній оплаті готівкою. Доба оренди коштує 20 $, плюс 0,2 $ за кожен кілометр (мінімум 100 км) або 300-350 $ в тиждень незалежно від пробігу. 30% страховки автомобіля входять у вартість оренди. Чимало агентств прокату вимагають досягнення орендарем віку 18 років ("Hertz") або 21 рік (в інших агентствах), як неодмінної умови отримання машини. 

Правила дорожнього руху

Практично всі автобани в Хорватії платні. Ціна за проїзд залежить від пройденої по платним ділянкам відстані. Коли заїзджаєш на платну дорогу, треба під'їхати до шлагбаума і в автоматі отримати картку, на якій фіксується місце в'їзду. Як тільки ви виймете карту, шлагбаум автоматично відкриється. При з'їзді, пред'явіть картку службовцю і оплатіть дорогу готівкою або кредитною карткою.

Правила дорожнього руху в Хорватії забороняють водіння в нетверезому стані. Водіям в Хорватії обов'язково треба мати при собі: водійське посвідчення міжнародного зразка, технічний паспорт на транспортний засіб і «зелену карту».

Фото с Flickr (by Cameron Woodworth)

У місті можна пересуватися зі швидкістю до 50 км / год, за містом до 90 км/год, на регіональних дорогах до 110 км/год, на автостраді до 130 км/ч.

Ближнє світло повинен бути включений протягом дня, за невключення фари - штраф 300 кун. Використання мобільного телефону без гарнітури Hands Free заборонено під час керування автомобілем. Штраф: 500 кун. Штрафи за порушення швидкісного режиму від 300 до 3000 кун. Штраф за непристебнуті ремені: 500 кун.

Вночі молоді водії зобов'язані мати супроводжуючого, якому вже виповнилося 25 років.

Відповідно до закону, видані права втрачають силу, як тільки водієві виповниться 80 років.

Фото с Flickr (by Anouksmit)

Важливо знати

В Адріатичному морі водяться морські їжаки. Тому, коли заходиш у воду, потрібно дивитися під ноги. Якщо ві раптом наступите на їжаке і голка потрапить у ногу, її обов'зково потрібно витягнути самотужки чи звернутися до лікаря. Це не смертельно, але голку потрібно обов'язково витягти.

У деяких районах Хорватії є заміновані ділянки - це землі, де лишилися міни з останньої війни 1991-1995 років. Найнебезпечніші райони - поблизу міст Вуковар, Осієк, Сисак, Дрніша, район Плітвіцьких озер. Саме тут була перша лінія фронту. Проїжджаючи біля цих районів, уздовж дороги можна побачити безліч табличок «Mine. Ne prilazite ». Серйозно поставтеся до цих знаків, не сходите з основних доріг, і не заходьте в зруйновані будинки. 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook