По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна Санта-Клауса, полярного сяйва, лижників та мільйона лазень

Столиця: Гельсінкі
Площа: 338 145 км²
Мова: фінська та шведська - державні, саамська має особливий статус, більшість населення розуміє англійську мову.
Валюта: євро.
Релігія: євангелічно-лютеранська церква (84% населення), решта - православні, інші конфесії, а також ті, хто не відносить себе до жодної з релігійних течій.
Рух: правосторонній
Часовий пояс: співпадає з київським (+2 GMT, літній час +3 GMT).

Контакти Українського посольства:
Вул. Вяхяніітунтіе, 9, Гельсінкі, 00570, Фінляндія
Телефон: +358 (9) 228 90 00
Факс: +358 (9) 228 90 01
Пошта: emb_fi@mfa.gov.ua, embassy@ukraine.fi

Важливі номери телефонів:
- Пожежна команда - 112
- Швидка допомога - 112
- Поліція - 112 або 10022
- Адресна довідкова служба (телефони, адреси) - 118.

Якби рай знаходився на Півночі, то Фінляндія, або як її називають самі фіни - Suomi, могла б бути ним. Тут тисячі озер та островів, дикі ліси, у чистих річках водиться форель, на галявинах росте брусниця, тут можна навідатися в дім Санта Клауса, покататися на оленях, або собачих  упряжках, побачити полярне сяйво і білі ночі, попаритися у фінській сауні, поринути у бурхливе міське життя або ж втекти подалі від усіх і насолодитися спокоєм та красою тутешньої природи.

Фото з Flickr (by antonyspencer)

Фінляндія є членом Європейського Союзу та входить у Шенгенську зону.

Засніжена хрестоматійна зима змінюється тут яскравою та свіжою весною, потім надходить тепле літо і, нарешті, барвиста осінь прикрашає чудові фінські ліси золотом.

Завдяки тому, що Фінляндія знаходиться під теплим впливом Атлантики, влітку тут тепло, але не спекотно (20°С на півдні і 15°С - на півночі). Зима ж (-6°С на півдні та -15°С - на півночі) приваблює мандрівників вражаючим видовищем полярного сяйва, засніженої природи та Лапландією, де, як відомо, "живе" Санта-Клаус. 

Фото з VisitFinland.com

Коли найкраще їхати

Фінляндія - це шестимісячний гірськолижний сезон у році. Якщо у столиці - Хельсінкі може бути зовсім не багато снігу, то на півночі, у Лапландії, його зазвичай більше метра. По такому снігові дуже гарно катається в собачих упряжках запряжених чарівними лайками та хаскі. Навесні тут розквітає безліч чарівних квітів, літо та рання осінь приваблюють красою природи, велосипедними, пішими та водними маршрутами.

Фото з VisitFinland.com

Особливості отримання візи

Українці отримують візу для в'їзду на територію Фінляндії у Посольстві Фінляндії в Україні

Візовий відділ Посольства Фінляндії в Києві приймає документи як на отримання візи,  так і  дозволу на перебування з метою проживання, роботи чи навчання за попереднім записом за телефоном контакт-центру: +38 044 594 12 69 з 8.30 до 18.00. Документи на отримання дозволу на проживання подаються виключно в посольство. 

Заяви потрібно подавати мінімум за 10 днів до запланованої поїздки.

Консульський збір: для громадян України коштує 35 євро. Сплачується при подачі заяви, залежно від зареєстрованого номера талона, у банку й у разі відмови не повертається.

Основний список документів:

1. Повністю заповнений латинським шрифтом і власноручно підписаний бланк заяви (сторінки зі штрих-кодом мають бути обов'язково роздруковані і включені до анкети).

2. Актуальна кольорова фотографія (3,5х4,5), вклеєна в анкету.

3. Закордонний паспорт з кінцевим терміном дії мінімум 3 місяці після закінчення планованої поїздки з мінімум двома чистими сторінками. Копія сторінок паспорта з персональними даними заявника, а також копії попередніх віз та штампів.

4. Оригінал і копія всіх заповнених сторінок внутрішнього паспорта.

5. Довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням: номера телефону та адреси організації, даних співробітника і займаної посади, тривалості відпустки, середньої заробітної плати за останні 6 місяців, стажу роботи в даній установі. Також потрібно надати копію ліцензії/свідоцтва про реєстрацію компанії-роботодавця (крім державних установ).

- для приватних підприємців - підтвердження про реєстрацію та господарську діяльність підприємства, наприклад, звіт про сплату єдиного податку, виписки з банківських рахунків

- довідка з навчального закладу (для студентів/школярів)

- копія пенсійного посвідчення (для пенсіонерів).

6. Підтвердження фінансової платоспроможності для непрацюючих (включаючи пенсіонерів і студентів): довідка з банку в оригіналі про дату відкриття та актуальний стан рахунку, або документ від сторони, що запрошує: члена сім'ї, родича або іншої особи, безпосередньо пов'язаної із заявником про фінансування всіх витрат на перебування у Фінляндії.

7. Медична страховка, дійсна протягом усього терміну перебування на території всіх країн-учасниць Шенгенського договору. Страхова сума не менше 30000 Євро.

Додаткові документи для туристичної візи:

- супровідний лист від акредитованого туристичного агентства, якщо заява надається агентством;

- підтвердження про бронювання готелю, порому, круїзу, або туру у Фінляндії;

- програма туру.

З посольством можливо зв’язатись по електронній пошті: kio.viisumi@formin.fi

Національна кухня

Основними складниками більшості фінських страв є природне багатство Фінляндії: м'ясо, риба, гриби та ягоди. Крім того, молочні продукти фінського виробництва вважаються дуже смачними та якісними.

Страви фінської кухні мають химерні назви і вишуканий смак: калакукко - величезний рибний пиріг з салом, запечений у житньому тісті, гравлякс - малосольне філе лосося, калакейтто - фінська уха, хернекейтто - гороховий суп з ветчиною та гірчицею, рейк'ялейп'я - житній хрусткий хліб з діркою в центрі, мерілохі в сметані - сьомга запечена в сметанному соусі, каалівеллі - капустяна каша з перловкою, овочами та молоком, калалаатікко - оселедець, запечений з картоплею та яйцями тощо.

Калакукко. Фото з redigo.ru

Повертаючись з Фінляндії обов'язково привезіть з собою котрийсь з місцевих делікатесів (їх можна придбати в будь-якому супермаркеті): наприклад, сирокопчену оленину, або обліпиховий джем.

Традиції

Фіни - досить стримані та повільні і це не просто національна особливість - це усталений стародавній звичай. Стрімкі рухи та голосна розмова були притаманні простому люду, а от мовчазність, стриманість, ґрунтовність та незворушність були ознакою аристократизму. Тому навіть у наш стрімкий та бурхливий час фіни дещо насторожено ставляться до занадто крикливих та рухливих людей.

Якщо фіни йдуть в гості, то це не абищо, а цілий ритуал. Часто до такого візиту готуються місяцями - як гості, так і господарі - плануєтьсмя програма, страви та подарунки. І не варто дарувати фінам якісь імпортні речі, адже вони, перш за все, великі патріоти місцевого виробника.

Фіни дуже пунктуальні, тож треба мати на увазі, що вітчизняна звичка запізнюватися на будь-яку зустріч може призвести до втрати поштивого ставлення від фіна.

Серед найбільших захоплень фінів: лижі, лазня та риболовля. У Фінляндії є близько 140 лижних центрів, існує безліч лижних маршрутів для лижників з будь-яким досвідом. Традиційною для фінів є "лижна" відпустка у лютому в Лапландії. Спорт взагалі є дуже популярним серед населення Фінляндії, тож займаються ним всі - від малих до старих.

Фото з Flickr (by Jonne Naarala)

На 5 з хвостиком мільйонів населення Фінляндії припадає близько 1 мільйона саун та лазень, адже лазня для фіна - це справжній традиційний ритуал. Для лазні зазвичай вибирають тихе, спокійне місце де-небудь на березі озера. Тут фіни не тільки миються – вони відновлюють сили і знаходять душевну рівновагу.

Не дивно, що у країні з такою кількістю озер поширеним видом відпочинку та релаксації є риболовля. Проте, фіни дуже консервативні у цьому питанні - жодних сітей та електронних вудок - лише найелементарніше приладдя для риболовлі.

Як нащадки мисливців, фіни страшенно люблять своїх собак, котрі, як і їхні господарі, є вихованими і доволі флегматичними. Цікаво, що безпритульних собак у Фінляндії практично немає.

Фото з VisitFinland.com

Найбільш яскраві національні свята

Різдво

24-26 грудня

Фото з redigo.ru

До цього свята в Фінляндії починають готуватися з самого початку грудня: прикрашають вулиці та будинки, а також, за лютеранською традицією, ставлять у вікнах по 4 запалені свічки. Спершу всі йдуть у сауну, потім беруться святкувати. На різвяному столі у фінів обов'язково має бути індичка, свинячий окорочок та овочева запіканка. Запивають смакоту фінським глінтвейном - ґльоґґом та пивом.

Арктичне раллі

24-26 січня

Фото з Flickr (by Wenny118)

Арктичне раллі традиційно проводиться у Лапландії, в Рованіємі. З 46 щорічних змагань фіни перемогли в 43 -х. Раніше це ралі було частино. Чемпіонату Європи, а одного разу навіть входило до Чемпіонату Світу (1977-78 р.р.). За 29 євро глядачі можуть придбати спеціальні пакети, які містять мапу Чемпіонату, інформаційні буклети та доступ на всі трибуни. Заїзди на снігу вражають, особливо цікаво спостерігати за карколомними стрибками автомобілів на снігових трамплінах.

Юханнус

21 червня

Фото з Flickr (by ninara)

У день літнього сонцестояння фіни масово вибираються на природу, де влаштовують пікніки, на яких смажать сосиски та п'ють пиво. Ввечері запалюють вогнища і починаються масові гуляння з піснями та танцями.

День Кекрі

1 листопада

Фото з zhuchkovanna.livejournal.com

Кекрі - традиційне свято в Фінляндії. Це, водночас і свято урожаю (день закінчення сільськогосподарських робіт), день проводів осені та зустрічі зими. Фіни вважають, що саме у цей день душі померлих родичів відвідують свої колишні домівки та своїх рідних. Слово "кекрі" означає "все останнє" і "все перше", тож можна сказати, Кекрі - свято, коли все закінчується, щоб народити щось нове.

Місця, які треба побачити

Чи не найвідомішим туристичним атракціоном Фінляндії є країна, якої немає на мапі, але котра живе у серці кожної дитини і кожного дорослого, який продовжує вірити в казку. Мова йде про казкову снігову домівку Санта-Клауса - Лапландію.

Лапландія

Цей казковий край на півночі Фінляндії славиться своєю недоторканою природою та чистим повітрям. Тут щороку будують сніговий замок, катаються на оленях, собачих упряжках, грають в сніжки до втрати свідомості. На батьківщині Санта-Клауса, Снігової Королеви та гномів є лише дві пори року - полярна ніч та полярний день. Це місце, де хочеться повірити в казку.

Фото з VisitFinland.com

Санта-Клаус живе у столиці Лапландії - містечку Рованієм. Точна адреса його домівки: Napapiiri, 96930 Rovaniemi, Suomi, 016 3562096. Для кращої орієнтації GPS-координати: +66° 32' 37.11", +25° 50' 51.44''. Зрештою, у Фінляндії кожна людина знає, де живе один із символів їхньої країни. Санта-Клаус людина зайнята та ділова - з 10:00 до 18:00 він приймає гостей у своєму офісі, спілкується з дітьми. А його помічники-гноми опрацьовують листи дітей з найзаповітнішими бажаннями.

Рованієм - найзручніше місце, з якого можна дістатися до полярного кола; є у містечкі і гарний гірськолижний центр. Крім того, саме сюди приїжджають милуватися полярним сяйвом і куштувати лапландські страви.

Фото з VisitFinland.com

Гельсінкі

Столиця Фінляндії чиста і компактна. Старе місто тут звужене до розмірів однієї площі, решту міського простору займають сучасні та стильні будівлі. Міська архітектура Гельсінкі дуже раціональна - дивовижно, як у невеликомі місті поміщається стільки музеїв, картинних галерей, затишних кафе і велетенських супермаркетів. Цікаво, що у місті досі можна побачити соцреалістичні скульптури робітників, селян, спортсменів.

Фото з Flickr (by goraiapick)

У Гельсінкі варто відвідувати музеї та картинні галереї, скуштувати копчену форель на Ринковій площі, піднятися на Олімпійську вежу, послухати орган, який звучить зсередини кам'яної брили. У місті багато парків, де можна гуляти, дихаючи свіжим повітрям, милуючись красою природи або влаштувати пікнік на газоні. А залізничний вокзал Гельсінкі відносять до найкрасивіших вокзалів Європи.

Фото з Flickr (by Antti Tassberg)

В офіційній галереї мерії Virka Info проводяться виставки та концерти, а також знаходиться інформаційний туристичний центр.

Місцями, вартими уваги в Гельсінкі є: Heureka - науковий центр Фінляндії, культурний центр Laituri, культурний центр Korjaamo, Парламент Фінляндії, Оглядова вежа Олімпійського стадіону, Міський музей Гельсінкі, Морський трамвайчик у Суоменлінна, Музей образотворчого мистецтва Ateneum, Музей пошти, Музей сучасного мистецтва Kiasma, Музей Суоменлінна&мультимедіа шоу: життєвий шлях Суоменлінна, Національний музей Фінляндії, пором у Суоменлінні, підводний човен Vesikko, Спортивний музей Фінляндії, тропічний тераріум TROPICARIO, Театральний музей, виставковий центр WeeGee, галерея Cygnaeus, музей Gallen-Kallela, Музей архітектури Фінляндії, Музей дизайну, музей і галерея Arabia, музей мистецтв Meilahti, художній музей Tennispalatsi, Художній музей Амоса Андерсона, Художній музей Синєбрюхова, музей Ehrensvärd, Музей культур, Музей Маннергейма, Музей фінської фотографії, Музей Гельсінського університету Arppeanum.

Турку

Найдавніше місто Фінляндії зазнало багатьох потрясінь: пережило Північну війну, страшну пожежу у 1827 році і радянські бомбардування. За свій довгий вік Турку спромігся залишити собі середньовічний замок, величний Кафедральний собор та величезною кількістю чуток та легенд. У замку можна пройти обряд посвячення в лицарі. А про собор розповідають, наче там можна зустріти привидів.

Фото з Flickr (by lifeadeath)

Влітку місто потопає у зелені, а будинкі оповиті плющем, але найкраще сюди їхати напередодні Різдва, коли Турку стає справжньою різдвяною столицею Фінляндії.

Гірськолижний курорт Levitunturi

Знаходиться у селі Sirkka навколо гори Levitunturi і за 160 км від Полярного кола. Крім катання на лижах та сноуборді, варто згадати й про інші можливості активного відпочинку в у цьому місці упродовж всього року: бігові лижі, поїздки на снігоходах, катання на велосипеді, катання на оленячих і собачих упряжках, риболовля, трекінгові походи, веслування тощо. А у готелі Levitunturi можна відвідати найбільший у Лапландії аквапарк.

Фото з Flickr (by Tuomas Uusheimo)

Лижний сезон у Levitunturi триває з середини жовтня до початку червня.

Як пересуватися країною

Громадський транспорт

У Фінляндії гарно розвинений громадський транспорт. Комфортабельні поїзди і автобуси, якы ходять чітко за розкладом, можуть довезти практично в будь-який куточок країни.

Рух поїздів забезпечується державною залізничною компанією ВР (VR). Квитки на поїзд можна придбати на вокзалі або на вебсайті ВР.

Фото з Flickr (by Ilari Lehtinen)

У Фінляндії є велика кількість приватних автобусних фірм; квитки на рейсовий автобус будь-якої фірми можна придбати в автобусних касах або на сайті служби "Matkahuolto".

Крім того, в інтернеті можна подивитися розклад потягів та розклад автобусів міжміського сполучення.

Існує також пошуковий сервер маршрутів громадського транспорту, який може підказати оптимальний маршрут.

Вартість проїзду у всіх видах фінського міського транспорту однакова. Квиток на одну поїздку називається Керталіппу (Kertalippu) і коштує 1,1-1,5 євро, квиток на 10 поїздок називається Kymmenen matkan kortti і його можна купити за 12 євро. Продаються квитки в кіосках преси або безпосередньо у транспортному засобі. Під час поїздки квитки компостують. Входити в автобус або трамвай можна тільки через передні двері. Щоб двері відкрилися на потрібній вам зупинці, необхідно натиснути спеціальну кнопку, яка розташовується збоку від дверей.

Туристам в Гельсінкі можна порекомендувати купити спеціальну транспортну картку "Helsinki Card", яка дає можливість необмежену кількість разів проїжджати в громадському транспорті, забезпечує знижку на проїзд в автобусі до аеропорту. До того ж, така карта гарантує знижки в багатьох музеях і ресторанах, громадських місцях і на поромах. Придбати картку "Helsinki Card" можна в аеропорту у Бюро по туризму Гельсінкі, в Центрі бронювання готелів і в готелях. Ціна картки залежить від часу її дії, ціна карти для дітей і дорослих також різна і становить 9-24 євро на 24 години, 12-32 євро на 48 годин, 14-38 євро на 72 години.

Метро

Фото з Flickr (by tridland)

Метро в Фінляндії є лише у Гельсінкі, воно неглибоке і невелика за розміром, охоплює дуже малу частину міста. Залізничний вокзал також знаходиться на лінії метро (станція - Rautatientori), і це дуже зручно - до вокзалу легко дістатися і з центру міста, і з південно-західних районів. У будні дні та суботу метро працює з 5.15 до 23.45, в неділю - з 6.15 до 23.45. 

Вартість поїздки в метро залежить від того, скільки станцій ви проїхали. Останнє нововведення фінів - можливість оплатити поїздку за допомогою відісланого з мобільного телефону sms.

Авіатранспорт

Найпопулярніша авіакомпанія - Finnair, яка працює як на внутрішніх, так і міжнародних рейсах. Внутрішні перевезення в основному здійснюються між Гельсінкі і Куопіо, Турку, Оулу, Рованіємі, Івало, Тампере, проте загалом у країні - 24 аеропорти

Велосипеди

Фото з Flickr (by )

Влітку у Гельсінкі працює мережа безкоштовних громадських велосипедів - CityBike. По центру міста розкидано 26 станцій, на яких можна на годину взяти велосипед під заставу у 2 євро. Пересування на велосипедах мережі CityBike дозволено теж тільки в межах центральної частини столиці. Пересуватися на велосипеді необхідно в шоломі. У містах та інших населелених пунктах є дуже багато гарно промаркованих велодоріжок. 

Правила дорожнього руху

З 1 грудня по 28 лютого всі автомобілісти в Фінляндії зобов'язані використовувати шиповані покришки і включати автомобільний обігрівач. 

Дорожня поліція Фінляндії навчилася відстежувати за допомогою відеокамер автомобілі за номером навіть у зустрічному потоці авто. Гранична швидкість у місті - 60 км/год, поза містом в загальному випадку - 80 км/год, на зимовій автостраді - 100 км/год, на літній автостраді - 120 км/год. Потрібно слідкувати за знаками і дотримуватися швидкісного режиму. Порушення правил загрожує зустріччю з поліцією і штрафом, а несплата штрафу - проблемами з подальшим в'їздом в країну і ЄС.

Фото з Flickr (by ArtemFinland)

Потрібно звертати увагу на знаки, які попереджають про можливий вихід тварин на трасу - зіткнення з лосем або оленем може мати дуже трагічні наслідки. Особливо часто тварини виходять на дороги в Лапландії. Варто бути уважнішими і, помітивши такий знак, зменшувати швидкість.

Особливу увагу слід приділяти пішоходам. Переходячи по пішохідному переходу, кожна людина в Фінляндії переконана, що будь-який автомобіль повинен її пропустити. Не варто поводитися на дорозі так, як в Україні - можна легко нарватися на штраф.

Штраф за їзду без пристібненого ременя безпеки - 35 євро.

Під час руху необхідно вмикати ближнє світло фар.

На узбіччі доріг в Фінляндії є багато АЗС, які є універсальними сервісними центрами: з магазинами, кафе, туалетом та дитячою кімнатою.

А у безкоштовні туалети на узбіччі доріг можна потрапити, відправивши за допомогою СМС слово "відчинити" фінською мовою на короткий номер, вказаний на дверях туалету, після чого двері автоматично відкриються.

Згідно фінського законодавства, пішохід, який йде в темний час доби по проїжджій частині, повинен одягати на себе спеціальний відбивач (heijastin). Такі відбивачі продаються у спортивних магазинах, супермаркетах, а також у багатьох кіосках, аптеках та на автозаправних станціях.

На сайті Дорожнього управління Фінляндії можна знайти повну інформацію про правила дорожнього руху, дорожні метеоумови, а також лічильник відстаней.

Важливо знати

Правила спілкування в Фінляндії дотичні до трьох основних принципів: ввічливості, коректності та спокійності. Тож будьте уважні та не проявляйте бурхливих емоцій. Вас за це не битимуть, але будуть ставитися дещо зневажливо.

У Фінляндії з жінками вітаються за руку нарівні з чоловіками, та й то лише при першому знайомстві, надалі фіни вітаються усно, або легким киванням. 

Будь які публічні джентельменські поступки жінкам, як "слабкій статі", можуть бути неправильно сприйняті та потрактовані як зневажливе ставлення.

А ще фіни уникають висловлювань щодо політичних поглядів та ситуації і чекають, що їх співбесідники поводитимуться відповідно.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook