По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Столиця Німеччини, її найбільше місто та другий найбільш густонаселений центр Європи – Берлін – розташований на північному сході країни вздовж річок Шпрее і Хафель. Берлін часто називають "зеленим" містом, адже паркові та садові ділянки займають третину площі усього міста.

Вперше місто згадується в історичних джерелах в першій половині XIII століття, проте археологічні знахідки свідчать: на території Берліна проживали давньогерманські племена ще у VII столітті до н.е.

За однією з версій назва міста має слов'янське походження й походить від слів berl або birl і означає «болото», але побутує й інші думка щодо назви. Деякі дослідники вважають, що назва міста походить від німецького слова bär, тобто «ведмідь». А, як відомо, саме ведмідь був символом Берліна ще у середні віки.

У XII столітті на місці німецької столиці існувало два міста – Берлін та Кельн. Та вже через сто років ці два міста об'єднали в єдине.  Так на карті Європи з'явився Берлін.

Берлін не одноразово був головним містом німецьких державних утворень, зокрема маркграфства Бранденбурґ, Королівства Прусія, Німецької Імперії, Східної Німеччини. У 1990-му році місто стало столицею об’єднаної Німеччини.

Під час Другої світової війни значна частина Берліна була зруйнована.
Після захоплення міста Червоною армією та капітуляції Німеччини Берлін, як і вся Німеччина, був розділений на дві частини – західну, що була під владою США, Великобританії та Франції, а також східну, де правила радянська влада.

У 1953 році в Східному Берліні відбувся масовий антиурядовий виступ, придушений радянськими окупаційними військами. У той час як ФРН заснувала нову столицю в місті Бонн, НДР свою столицю розмістила у Берліні. З ініціативи соціалістичної НДР, через конфлікт між Сходом і Заходом, на території міста в 1961 році була споруджена Берлінська стіна.

 

Так, перейти з однієї частини Берліна в іншу можна було лише пройшовши прикордонні контрольно-пропускні пункти.

Історичну стіну повалили лише в 1989 році під тиском місцевого населення із занепадом Радянського Союзу, а вже через рік Східна й Західна Німеччина об’єднались та стали єдиною країною.

Сьогодні це – місто-калейдоскоп, в якому співіснують старовинні будівлі і сучасні квартали.

Берлін зустрічає гостей широким бульваром Курфюрстендам та історичної вулицею Унтер-ден-Лінден, де розташовані всесвітньо відомі музеї, будівлі епохи кайзерівської Пруссії. Це – східна частина міста, яка знаходиться на Музейному острові і, яка є справжнім музейно-мемуріальним комплексом.

Тут знаходиться Кафедральний собор – головний та найбільший протестантський храм в місті, Люстгартен – чудовий парк та Юнгфернбрюкке – найстаріший та єдиний розвідний міст в Берліні.

 

Є тут і Нойє-Вахе – монумент жертвам наполеонівських і двох світових воєн, Академія співу, будівля старої комендатури та  штаб-квартира Вермахту.

Особливо цікавими для гостей міста є Цейхгауз – Німецький історичний музей, опера Унтер-ден-Лінден, що є однією з найяскравіших архітектурних споруд та Кафедральний собор Святої Ядвіги, що був збудований як перший католицький храм в Прусії по завершення Реформації у XVIII столітті з дозволу самого короля.

На головній площі міста знаходиться  один з кращих та найвідоміших в світі Музей воскових фігур мадам Тюссо та славнозвісні Бранденбурзькі ворота – символ возз'єднаного Берліна.

Тут же - Меморіал пам'яті убитих євреїв Європи, Музей Кеннеді, Берлінська телевежа, Годинник світу, Червона ратуша та фонтан Нептуна.

Є на острові й Музей конопель, Музей НДР, Музей природознавства, німецький та французький собори, синагога та театр «Фольксбюне».

На території колишнього Західного Берліну знаходиться Шарлоттенбурзька або Червона ратуша, зведена в середині XIX століття. Сьогодні тут знаходиться місцеве самоврядування.

В центральній частині острова також знаходиться Будинок культур світу – єдиний національний центр Німеччини для сучасного неєвропейського мистецтва, де відбуваються художні виставки, театралізовані виступи, концерти, авторські читання, кінопокази та міжнародні семінари з образотворчого мистецтва та культури неєвропейського світу.

Тут же - Колона Перемоги, Палац Бельвю – резиденція німецького президента, а також Німецька опера, Палац Шарлоттенбург, Меморіальна церква кайзера Вільгельма, Театр-дес-Вестенс, фонтан «Земна куля», берлінський зоопарк, а також старовинна вілла Лукхардтів на Геєрштрассе та улюблений серед гостей міста Берлінський ярмарок.

Новий Берлін розкинувся навколо  Потсдамської площі.


Тут знаходиться Музей кіно, філармонія та Зал камерної музики, Музей музичних інструментів, Нова національна галерея та картинна галерея. Цікавими є Музей комунікації, Німецький технічний музей, а також Лейпцизька площа та вулиця, де відбуваються популярні в Європі книжкові ярмарки.

Окремо існує і Урядовий квартал. Тут знаходиться Рейхстаг, Будинок Пауля Льобе, Будинок Марії Елізабет Людерс, Будинок Якоба Кайзера, а також Відомство федерального канцлера Німеччини та іноземні посольства.

Куди не глянь -  скрізь па'мятники. Серед таких пам'ятник Бетховену, Гайдну і Моцарту. В столиці встановлено пам’ятник жертвам комуністичного деспотизму, кінна статуя Фрідріха Великого, пам'ятник полеглим зенітникам, жертвам берлінського повітряного мосту, меморіал пам'яті убитих євреїв Європи.

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook