По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Один з найбільших європейських мегаполісів, місто-порт Гамбург – розкинувся по обида боки річки Ельба у Нижній Саксонії, за 110 км від місця, де ріка впадає у Північне море.

Назва міста походить від слова Hamm, що в перекладі з давньонімецької означає "болотяна місцевість".

Перші поселення на території міста зявились V-VI столітті, в період Великого переселення народів. А вже у VIII столітті, як свідчать археологічні знахідки, тут з'явилось поселення, яке й дало початок сучасному Гамбургу.

В середині IX століття імператор Карл Великий будує тут велику украплену фортецю – Хаммабург, тож місто починає активно розвиватись, зокрема, завдяки торговельним привілеям, отриманим від самого імператора.

Так, завдяки виходу до Північного моря, Гамбург стає важливим портом в Східній Європі, а в середні віки – вступає до Ганзейського союзу – союзу торгівельних міст.

Після наполеонівських війн в першій половині XIX століття місто окупували французькі війська, проте вже через п’ятдесят років місто стало частиною об’єднання німецьких держав.

У період Другої світової війни місто бомбардувала англо-американська авіація, тому було зруйновано значну частину міста та практично увесь історичний ареал, руїни якого знаходяться на сучасній вулиці Дейхштрассе.

Гамбург вважається "зеленим" містом, адже половину його території становлять парки, а прямо посеред центру міста знаходиться озеро Альстер. Воно утворилося в XIII столітті та за площею більше, ніж князівство Монако.

У місті зведено 2400 мостів, що більше ніж у Венеції, Амстердамі та Лондоні разом узятих.

Символом міста є церква Святого Михаїла, або Великий Міхаеліс, що є головною лютеранською святинею в Гамбурзі.

 

Споруджений в середині XVII століття у готичному стилі, храм став першою церквою, побудованої після Реформації. Однак в через сто років внаслідок удару блискавки, храм зайнявся та згорів.

Нову будівлю церкви побудовано в другій половині XVIII століття в стилі бароко, проте і її не оминула жахлива доля. На початку XX століття храм знову постраждав від вогню.

Менш, ніж за двадцять років, церкву відбудували за старими кресленнями без змін її зовнішнього чи внутрішнього вигляду. Іншою була лише вежа – її обшили міддю та зробили не з дерева, як раніше, а із залізобетону.

Над вхідним порталом встановили ​​бронзову скульптуру архангела Михаїла, що своїм списом вражає диявола в образі дракона, а поряд із північною стіною храму – скульптуру засновника  протестантизму Мартіна Лютера.

Споруда храму постраждала в Другій світовій війні, проте її було відреставровано  без жодних змін.

В церкві знаходиться один з кращих органів у Європі.

У крипті церкви розміщено Музей історії храму, там же поховані відомі люди – настоятелі та прихожани церкви, серед яких відомий композитор і органіст Карл Філіп Емануель Бах, син великого Йоганна Себастьяна Баха.

В центральній частині міста знаходиться ратуша – резиденція парламенту та сенату міста, побудована наприкінці XIX століття  в стилі неоренесансу.

А ще раніше на цьому місці стояла інша ратуша, проте її підірвали за наказом міської влади під час сильної пожежі, аби вогонь не перекинувся на зведені поруч житлові будинки.

Будівництво тривало одинадцять років. Для декору 647 залів ратуші використовувалися цінні матеріали: мармур, бронза, латунь. Зали прикрашені фресками, що зображують життя міста, а двері, меблі та рами з дуба і горіха інкрустовані латунню, перламутром, слоновою кісткою.

Сьогодні до ратуші примикає будинок у стилі пізнього класицизму. Це – біржа, найстаріша фінансова установа в Північній Європі і якій ось уже понад 160 років.

Справляє враження Галерея сучасного авангардистського мистецтва, а також знамените зібрання живопису, що зберігається в гамбурзькому Кунстхалле і, яке  належить до найкращих у Європі: там зібрана практично вся європейська класика та німецький романтизм.

Деякі з цих рідкісних екземплярів створені ще в XIV столітті, зокрема, роботи Бертрама, провідного німецького майстра того часу. Одна із секцій галереї показує сучасні роботи таких митців, як Енді Вархола, Джозефа Бойса та Пікассо.

Центром нічного життя Гамбурга стала вулиця Репербанн, яку часто називають "районом червоних ліхтарів" або "гріховною милею". Всесвітньо відомий гамбурзький район має сороміцьку репутацію, що також викликає неабиякий інтерес серед гостей міста. Тут експонують дещо нетрадиційні шедеври – людську плоть.

 

В Ріпербанні знаходяться найкращі ресторани, пивні бари, дискотеки, сексшопи, стрип-бари, а також секстеатр та порнокінотератр.

В місті безліч музеїв, незвичайних музеїв. Серед таких - Митний музей, Музей електрики, Музей стародавніх ляльок та навіть Музей каналізації. Є також Музей еротичного мистецтва, найдавнішим експонатам якого понад 400 років.

Цікавим є Дім двадцяти вдів – одна з найстаріших будівель в місті, пам'ятка архітектури 16 століття.

Колись тут жили крамарі із родинами. У разі смерті торговця його сім'я, за законами того часу, не мала права спадкування майна, тому часто залишалася без засобів для існування. Тоді турботу про вдів брало на себе об'єднання торговців – сусіди в будинку.

Зараз тут невеликий музей старого побуту – філія Музею історії Гамбурга. Квартири обставлені меблями ХVIII століття та відкриті для відвідувачів.

Неодмінно варто побувати на Фішмаркті – рибному ринку, що знаходиться на своєму місці вже чотири століття.

Ринок працює лише з 6 до 10 ранку, так, як у давні часи старійшини дозволяли торгівлю тільки до початку церковної служби. У 1861 році поряд з'явився ще один ринок, що став головним конкурентом рибного. Конкуренція тривала до 1934 року, коли відбулося офіційне об'єднання ринків.

Пам’ятником такого суперництва вважається фонтан зі скульптурою – зображено двох кентаврів поважного віку, які борються за величезну рибину.

На околиці Гамбурга знаходиться в Штеллінгене – знаменитий зоопарк, який вважається одним з найкращих у Європі.

У порту біля причалів завжди безліч судів та човнів. Аби мешканці та гості міста могли прогулятись гаваною.

 

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook