Бремен

Одне з найбільших портових міст Німеччини – славнозвісний Бремен – розташований на західному березі річки Везер, за 60 км від місця, де річка впадає в Північне море.

Місто було засновано в VIII столітті Карлом Великим як резиденцію єпископів, хоча вчені зазначають: на території Бремена поселення Фабіранум існувало ще в II столітті до н. е.

Розквіт міста почався лише через сто років після офіційного заснування, проте вже у XIII столітті Бремен приєднався до Ганзейзького союзу, тобто об'єднання вільних міст, що співпрацюють задля розвитку торгівлі, тому невдовзі вийшов з-під влади єпископа. Так Бремен став вільним.

В період Реформації Бремен також був вільним імперським містом, згодом – попав під владу шведів, після наполеонівських війн – під владу Наполеона, а ще пізніше – був частиною усіх німецьких державних утворень.

В період Другої світової війни місто неабияк постраждало від бомбардувань, проте частина істричних пам'яток все ж збереглась.

Багато з визначних пам'яток Бремена знаходяться в Старому місті, так званому Альдштадті. Вона має вигляд овальної площі, що розкинулась поряд із річкою.

 

Власне ця площа, яка ще називається Ринковою, споруджена у XV та має славу однієї з найкрасивіших у Європі завдяки архітектурним шедеврам, які на ній знаходяться. Однією з таких є будівля Ратуші.

 

З південного боку площі розташовано  Шюттінг – будинок, в якому колись відбувались   збори купецької гільдії. Будівля була побудована в першій половині XVI століття  в стилі фландрійським ренесансу.

На Ринковій площі також знаходяться величний бременський собор Святого Петра. Святиня була збудована у XII столітті за наказом єпископа Адальберта в романському стилі, проте згодом храму надали готичних елементів.

Наприкінці XVI століття більшість місцевих жителів прийняли кальвінізм, то ж невдовзі собор став лютеранським.

Неподалік від площі знаходиться ще одна пам'ятка архітектури - церква Богоматері, відома своїми старовинними фресками та вітражами.

Трохи південніше проходить вулиця Беттхерштрассе, що є твором мистецтв та представляє собою ідеальне поєднання традиційного і експресіоністського стилів цегляної архітектури. Ідея її створення виникла у бременського торговця кавою, мецената Людвіга Розеліуса в 1904 році, а втілення задуму тривало цілих тридцять років.  

На вулиці, довжиною 100 метрів, розкинулись усього сім будинків. Зокрема, тут знаходиться Музей Паули Беккер-Модерзон – відомої німецької художниці-експресіоністки, де виставляються її кращі роботи та Дім-музей самого Розеліуса, де представлено колекцію періоду розквіту ганзейских торгових традицій.

Поряд знаходиться готична церква Йоханніскірхе, що належала колись францисканцям. Її характерною особливістю стала відсутність великих веж.

Також на площі височить статуя лицаря Роланда – символ міста та уособлення його незалежності. Імперський орел на щиті дає зрозуміти, що міське право сягає часів Карла Великого, а сам Бремен підпорядковується лише імператору.

Цікавим монументальним пам'ятником є встановлена перед ​​ ратушею скульптура знаменитих бременських музикантів, персонажів твору не менш знаменитих братів Грімм "Бременські музиканти".

У старому місті є район, де зберіглися старі будинки. Він називається Шнор. В Шнорі розташовано багато пивних і маленьких крамничок. Ця частина міста раніше була заселена рибалками.

 

На вузьких вуличках побудовані маленькі будиночки з внутрішніми двориками XV-XVIII століття. Це напрочуд бідний квартал, який на потачку минулого століття хотіли знести. Проте після  реставрації будинків, ця частина міста стала популярним туристичним місцем.

У центрі Бремена розташований Міський парк, де також створено невеликий зоопарк.