По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна полярного сяйва, вулканів, гейзерів та льодовиків

Столиця: Рейк'явік
Площа:103 000 км²
Мова: ісландська, більшість населення знає англійську мову
Валюта: ісландська крона (ISK)
Рух: правосторонній
Релігія: лютеранство
Часовий пояс: GMT +0

Контакти Українського посольства:
Vahaniityntie, 9, 00570, Helsinki, Finland
Тел.: (8 10 3589) 228 90 00
Факс: (8 10 3589) 228 90 01
E-mail: emb_fi@mfa.gov.ua, ukrainian.embassy@kolumbus.fi
Сайт посольства: www.mfa.gov.ua/finland/ua/

Почесне консульство України в Ісландії
Адреса: Laugavegur 7, 101 Reykjavik, Iceland
Телефон: +354 511 1220
Факс: +354 511 1214
E-mail: iceland@islandia.is

Єдиний телефон екстрених служб - 112

Ісландія знаходиться на острові посеред Атлантичного океану і попри те, що північна її частина перебуває за межами полярного кола, а біля її берегів дрейфують величні айсберги та мальовничі крижини, завдяки течії Гольфтриму, клімат тут м'який і комфортний.

Фото Андрія Єрмолаєва

Зелені пагорби і стрімкі скелі, величні айсберги та відчутне у гейзерах та вулканах гаряче дихання планети, мальовничі фьорди, вражаючі і неземні пейзажі, отари симпатичних овець та коней, котрі мирно пасуться посеред зелених пагорбів - саме такою бачать Ісландію мандрівники.

Фото з Flickr (by shootingthedog)

Ця країна не схожа на жодну іншу: чорні пляжі, лавові пустелі, червоно-жовті долини з калюжами киплячій бруду, різнокаліберні кратери, місцями наповнені блакитними озерами, велетенські льодовики і заплави, а поруч - вкрите мохом каміння...

Фото Андрія Єрмолаєва

Крім того, життя в Ісландії спокійне та комфортне, населення гостинне і освічене, а улюбленим відпочинком ісландців є подорожі своєю надзвичайною країною.

Коли найкраще їхати

Попри те, що назва острова перекладається як "крижана країна", клімат тут не можна назвати арктичним. Середньорічна температура південного узбережжя острова  складає + 5 градусів: в липні + 12, у січні -1. А на півночі - від -2 до -11 градусів.

Найкраще приїздити сюди в час полярного літа - з травня по вересень, коли не холодно, на повну працюють готелі та громадський транспорт. 

У вересні та березні в Ісландію варто приїздити за полярним сяйвом, а також щоб покататися на лижах та снігоходах.

Час від часу в Ісландії відбуваються виверження вулканів і сміливці приїздять щоб помилуватися цим величним і дуже небезпечним явищем.

Фото: Kristján Freyr Þrastarson/Barcroft Media

Особливості отримання візи

Ісландія є членом Шенгенської угоди, тому громадянам України для в'їзду на острів потрібна віза.

Необхідні документи для отримання візи:

1. Паспорт, дійсний щонайменше протягом трьох місяців після повернення в Україну. Переконайтеся, що у паспорті є принаймні одна вільна сторінка з позначкою "ВІЗИ / VISAS".
Якщо ви маєте кілька паспортів - оригінали (та копії всіх сторінок) мають бути також надані до посольства.

2. Копія сторінок паспорта з інформацією про місце і дату видачі, дату закінчення терміну дії, попередні візи, сторінки зі штампами та відмітками, дійсний дозвіл на проживання/роботу в Україні/Білорусі (якщо Ви є громадянин іншої країни, та проживаєте в Україні) тощо.

3. Заповнена анкета на отримання візи та 2 фото паспортного зразка, зроблені протягом останніх трьох місяців.

4. Оригінал та копія квитанції про сплату консульського збору.

5. Копія всіх сторінок внутрішнього паспорта.

6. Довідка з місця роботи/навчання, яка засвідчує дозвіл на відсутність заявника на період його/її закордонної поїздки, а також, де вказано посада, яку ви займаєте, середня заробітна плата,
для приватних підприємців - копія свідоцтва про реєстрацію та податкова декларація за останні 6 місяців.

7. Документи, які підтверджують стабільне матеріальне становище або доходи заявника: довідка з банку або довідка від роботодавця або довідка про сплату податків.

8. Поліс медичного страхування + ксерокопія першої сторінки, дійсний на всій території Шенгенської угоди, протягом усього періоду перебування за кордоном та на суму щонайменше €30 тис. Віза може бути надрукована лише при пред'явленні оригіналу поліса.

9. Бронювання авіаквитків

10. Бронювання готелю та ваучер

Крім того, для туристичної візи необхідно додати:

- Туристичний ваучер від акредитованого туристичного агентства.

- Маршрут подорожі

Національна кухня

Традиційна кухня Ісландії досить специфічна. Тож не варто дивуватися таким стравам, як квашена риба або протухле акуляче м'ясо.У кафе та ресторанах подадуть цілком нормальні та смачні стейки з конини і баранину. Місцева баранина виділяється відсутністю жиру і специфічного запаху.

Традиційно багато страв з морепродуктів - морських гребінців, креветок, сьомги, палтуса, акули, тріски тощо.

Крім того, ісландці їдять скир - молочний продукт, щось середнє між йогуртом і сиром, та хардфіскур - сушену тріску.

В Ісландії страшенно полюбляють пити каву, а от пиво, вино і міцні напої хоча і доступні, але дуже дорогі. Традиційне ісландське пиво - бреннівін, різновид шнапсу, роблять з картоплі і ароматизують кмином.

Традиції

Ісландці - нащадки вікінгів, саме з цього острова в Європу прийшли славнозвісні історії про скандинавських богів і героїв - ісландські саги, у яких відображена давня та середньовічна історія цього невеликого народу. Ісландці дуже пишаються своєю історичною спадщиною та красою природи.

Потрапивши в цю країну, ви навряд чи зустрінете двох однаково одягнених людей. Тут не прийнято хамити за кермом, і в в якому разі не можна проігнорувати людину, яка "голосує" на узбіччі.

Звички і звичаї в Ісландії також відрізняються від звичних більшості країн: ісландці багато читають, хоча на освіті ніхто не схиблений - вони досить вільні та відкриті у своїх смаках і поглядах.

Розмірене та спокійне життя ісландців на перший погляд може здатися нудним. Посидіти в п'ятницю в теплій компанії і провести час за бесідою і приготуванням смаженого м'яса ото й, здавалося б, усі розваги, адже працьовиті ісландці постійно зайняті роботою - на фермах, на рибопереробних заводах. Але у вільний від роботи час вони вирушають в мандри. Пристрасть до подорожей, вочевидь, дісталася їм від предків - вікінгів, яких і сьогодні тут добре пам'ятають і шанують.

Чайові в Ісландії не дають: вартість обслуговування включається в рахунок. Втім, за особливе обслуговування можна і віддячити - це нікого не образить. В деяких готелях, ресторанах і нічних клубах - платний гардероб.

В Ісландії заборонений професійний бокс, а також тримати вдома у якості домашніх тварин черепах та ящірок. Під забороною знаходяться також стриптиз і проституція. Аще тут не знайдете жодного ресторану McDonald’s.

Найбільш яскраві національні свята та події

Треттаундін (Yule Lads 13th Night)

6 січня

Яскраве зимове свято, дослівно "Тринадцятий День Після Різдва" (або Тринадцята ніч Йоля) - радісні проводи в гори останніх Дідів Морозів. Спалювання торішнього сміття і феєрверки. А одразу після нього починається Зимовий фестиваль. Під час цього свята ісландці щедро частують гостей вареними овечими головами і акулячим м'ясом "з душком" - традиційним ласощами древніх вікінгів.

Фестиваль мистецтв у Рейк'явіку

З 1 по 31 травня

Фото з Flickr (by chadmagiera)

Цей щорічний фестиваль мистецтв, що проводиться у найпівнічнішій столиці світі - найстаріший і найбільш шанований в Європі. У програмі фестивалю багато концертів, театральних вистав, виставок, танцювальних постановок і навіть опера. Але e центрі уваги, звісно, ісландська культура, її минуле і сьогодення.

День незалежності Ісландії

17 червня

Фото з Flickr (by Anosmia)

Головне національне свято Ісландії - у цей, на згадку про день в 1944, коли Ісландія отримала незалежність від Данії, день по всій країні відбуваються костюмовані ходи, концерти та вуличні вистави, а також народні гуляння з кульками, феєрверками та живою музикою.

Місця, які варто побачити

Щоб перерахувати всі природні чудеса та принади цієї невеличкої острівної країни не вистачить ні часу, ні таланту. Адже такої кількості дивовижних ландшафтів, мальовничих пагорбів та скель, крижаних заток, льодовиків, айсбергів, величних водоспадів, чарівних гейзерів, страхітливих вулканів тощо не знайти у жодній іншій країні світу.

Рейк'явік

Фото з Flickr (by Sarah Jane)

Рейк'явік - найпівнічніша столиця світу, знаходиться на півострові на узбережжі Атлантичного океану, в оточенні вулканічних хребтів. Вдень це тихе та спокійне місто, з затишними вуличками, на яких примостилися дерев'яні будиночки з кольоровими дахами, а вночі тут починається бурхливе життя. Усі місцеві жителі та гості вирушають в похід ресторанами та барами, відвідують кіно, театри та галереї, нічні клуби та концерти.

Лютеранська церква Хатльгрімскірк'я

Фото з Flickr (by dvdhaven)

Цю незвичайну і найвищу в Ісландії церкву видно з будь-якого місця в столиці. Висота її вежі - 73 м. Перед церквою стоїть скульптура ісландця Ейрікссона, котрий побачив береги Америки за 500 років до Колумба. Церква відкрита для відвідувачів щодня, а по неділях у ній відбуваються богослужіння.

Перлан

Фото з Flickr(by J. van de Pas)

Унікальна споруда в столиці Ісландії - цікава як зовні, так і зсередини. На чотирьох циліндричних резервуарах, де раніше зберігалася гаряча вода з термальних джерел, котры використовувалася для обігріву міста, зараз знаходиться скляний купол, де розмістилися кафе і ресторан з чудовою кухнею. В куполі також знаходиться оглядовий майданчик, звідки видно все місто, гори і океан. А у резервуарах під куполом знаходяться виставкові майданчики і штучний гейзер. В одному з циліндрів зараз знаходиться музей воскових фігур вікінгів. Години роботи кафе - з 10:00 до 21:00, ресторан відчиняється о 18:30.

Башта "Уяви собі світ"

Фото з Flickr (by .Guð)

Ця будівля була зведена за ідеєю Йоко Оно на честь пам'яті про Джона Леннона у 2007 році. За ідеєю авторів вона має символізувати маяк cвіту. Слова "Увіть собі cвіт" написані на ній 24 мовами. Шість ліхтарів рухаються навколо башти і проектуються у небо зеркалами, утворюючи потужні струмені світла. Вогні на башті горять з 9 жовтня по 8 грудня та з 21 по 31 грудня.

Гора Есья

Фото з Flickr (by Thorlakur)

Цю вершину видно майже з будь-якої точки Рейк'явіка, можливо саме тому її називають ангелом-охоронецем міста. На гору полюбляють підійматися як звичайні люди, так і серйозні альпіністи (існують маршрути різної складності), а на вершині сміливців чекатимуть приголомшливі краєвиди і книга відгуків, яку, за переказами, перечитують місцеві ельфи.

Скульптура "Sun Voyager"

Фото з Flickr (by christine zenino)

Цю сталеву скульптуру, котра нагадує корабель вікінгів створив ісландський митець Йон Гуннар Арнасон. На жаль, встановили її вже після смерті автора, у 1990 році. Скульптор стверджував, що це зовсім не пам'ятник вікінгам, а символ людських мрій про нові, ще не відкриті землі.

Блакитна Лагуна

Фото з Flickr (by christine zenino)

Рейк'янес - невеликий півострів в Ісландії, який знаменитий на весь світ дивовижним термальним джерелом і назвою Блакитна Лагуна. Блакитна Лагуна утворилася внаслідок виверження згаслого вулкана. Джерело утворилось із застиглої лави, через пористу структуру якої постійно просочується гаряча вода. Дістатися сюди дуже просто - поїздка від міжнародного аеропорту Кефлавік займе якихось 30 хв. Навколо лагуни побудований спа-комплекс, квиток на територію якого коштує 20 євро. Середня температура води в Лагуні +37 градусів.

Долина Гейзерів

Фото з Flickr (by moohaha)

Долина Гейзерів має назву Хаукадалур (Haukadalur). Знаходиться в північній частині Ісландії, на північ від озера Лейгарватн. У долині можете побачити багато гарячих джерел, гейзерів, найзнаменитіші з яких - Гейсир (Великий Гейзер) та Строккюр. Варте уваги красиве небесно-синє озеро Блезі. На півночі долини розташувався один із найкрасивіших водоспадів Ісландії - Гюдльфосс.

Водоспад Гюдльфосс

Фото з Flickr (by pocius)

Гюдльфосс - один із найпрекрасніших і наймальовничіших водоспадів Ісландії. Його назва у перекладі означає "золотий водоспад". Водоспад знаходиться на річці Хвітау, в долині Хаукадалур, на півдні Ісландії. Бурхлива річка Хвітау спотикається на численних порогах, деякі з яких мають 21 м заввишки, утворюючи хмари бризок.

Вулкан Ейяфьятлайокудль

Фото: commons.wikimedia.org

Кілька років тому вулкан, назву якого неможливо вимовити з першого разу, викинув в атмосферу так багато попелу, що практично паралізував роботу авіакомпаній світу. Час від часу Ейяфьятлайокудль прокидається, викидаючи в небо розпечене повітря та випускаючи потоки розпеченої лави. Під час таких вивержень сміливці приїздять сюди, щоб помилуватися і сфотографувати величне і небезпечне явище.

Хусавік

Фото з Flickr (by Bill Ward's Brickpile)

Це місто знаходиться на східному узбережжі затоки Ск'яульванді і вважається центром переробки сільськогосподарської продукції, тож якщо є бажання покуштувати справжню і дуже якісну ісландську їжу, сюди обов'язково потрібно завітати. Крім споживання смачних м'ясних та молочних продуктів, в Хусавіку милуються на китів, займаються підлідною риболовлею, катаються на лижах та джипах. Влітку тут 24 години на добу світло, а взимку настає полярна ніч.

Західні Фйорди

Фото з redigo.ru

Ця місцевість розташувалася у північно-західній частині острова і дістатися до неї можна лише позашляховиком. З точки зору геології, це найстаріше місце в Ісландії, але через суворі умови життя тут зовсім мало людей. 

Ісафйордур

Фото з Flickr (by magical-world)

Головне місто регіону Західні фьорди налеляють біля 3 тисяч людей, тут все пронизане староісландстким духом і, швидше за все, щоб зберегти цю атмосферу, нормально дорогу сюди не прокладатимуть ще кілька десятків років.

Хорнстрандір

Фото з Flickr (by icelandaurora)

Територію цього віддаленого, найпівнічнішого півострова Західних Фйордів люди залишили ще в середині минулого століття, не втитримавши ізоляції та суворих природніх умов. Але за екстримом, недоторканою природою та пригодами слід вирушати саме сюди, на мальовничий півострів, нещодавно проголошений заповідником.

Національний парк Ватнайекюдль

Фото з Flickr (by klausk)

Ватнайекюдль - це назва льодовика, який займає восьму частину площі Ісландії. Природні чудеса у парку зустрічаються на кожному кроці, тут варто зробити буквально кілька кроків, щоб замість крижаних брил побачити гейзери та термальні джерела, а лавові поля нагадують марсіанські або місячні пейзажі.

Лагуна Йокурсарлон

Фото з Flickr (by  joeri-c)

На території парка Ватнайекюдль знаходиться льодовикова лагуна Йокурсарлон – одне з наймальовничіших місць острова. Ця невелика затока наповнена айсбергами, які то наближаються до берегів, то рухаються в бік океану. Освітлення змінюється залежно від часу доби і створює неймовірні за ефектністю умови для зйомки фотографій.

Вулкан Аск'я

Фото з Flickr (by esquiloctero)

Вулкан Аск'я оживав востаннє у 1961 році. Зараз у його кальдері, оточене з усіх боків скелями, знаходиться найглибше озеро Ісландії - Йоск'юват, а у сусідньому кратері - ще одне, зовсім невеличке, озеро Віті; вода у ньому тепла і має характерний сірчаний запах.

Полярне сяйво

Цікава програме спостереження за полярним сяйвом складена у містечку Stokkseyri, яке знаходиться за 60 км від столиці. У місті діє Центр ісландських чудес (Icelandic Wonders Center), присвячений ельфам, тролям та полярному сяйву. У зимовій частині центру підтримують мінусову температуру і запропонують подивитися фільм про полярне сяйво та скуштувати напій, приготований із льоду найбільшого в Європі льодовика Ватнайекюдль. Потім туристів везуть у Центр привидів Draugasetrið. А вже після цього починається полювання на полярне сяйво.

Або ж можна самостійно шукати його, прилетівши в Ісланді у березні або вересні.

Фото з Flickr (by Arnold van Wijk)

Як пересуватися Ісландією

Залізниць в Ісландії немає. Країною можна пересуватися на авто, міжміськими автобусами, мотоциклами, велосипедами, пішки і внутрішніми авіарейсами. Автобуси вирушають з терміналу BSI Terminal практично до кожного з найцікавіших місць острова, проте найкраще подорожувати Ісландією на авто - власному, або взятому напрокат.

Прокат авто тут коштує не дешево - від 170 USD за добу, але якщо мандрівникам вдається знайти собі транспорт, то вирушивши по трасі №1 вони можуть насолодитися всіма найцікавішими природными чудесами цієї дивовижної країни. У Рейк'явіку також можна взяти напрокат мотоцикл або велосипед.

Зображення з autotraveler.ru

На дорогах острова вдосталь заправок, але працюють вони лише вдень. На багатьох заправках існує система самообслуговування, де можна самостійно залити бензин і розрахуватися з автоматом готовкою ,або банківською карткою. Крім того, на заправках можна отримати безкоштовні мапи місцевості.

Правила дорожнього руху

Рух в Ісландії правосторонній. Платних доріг тут немає, гроші збирають лише за проїзд через тунель Hualfjörður, який поєднує Рейкьявік та Акранес.

Більшість доріг мають ідеальне покриття і навіть у гірській місцевості по них можна пересуватися на звичайному легковому авто.

Швидкісний режим має досить стандартні обмеження: до 50 км/год у населенних пунктах, 80 км/год - на дорогах з гравійним покриттям і 90 км/год - на асфальтованих автошляхах. Навіть на місцевих дорогах вдосталь дорожних знаків, котрі вказують водіям на обмеження та заборони. Крім того, по всій Ісландії вистачає вказівників, інформаційних щитів, карт-схем тощо, котрі стануть у пригоді мандрівникам.

Фото з Flickr (by ystenes)

В Ісландії обов'язково їздити з увімкненим ближнім світлом 24 години на добу, крім того, використання ременів безпеки також обов'язкове, навыть для пасажирів на задньому сидінні. Дітей до 6 років необхідно перевозити у спеціальному кріслі.

За кермом забороняється користуватися мобільними телефонами.

Забороняється перевозити бензин в каністрах.

За водіння в стані алкогольного сп'яніння і за порушення швидкісного режиму стягуються досить великі штрафи. Їх можуть стягувати полісмени безпосередньо на дорозі, або ж видають квитанцію, за якою можна сплатити у будь-якому банку або поліційному відділку.

З 1 листопада по 15 квітня усі авто на острові мають бути "взуті" у зимові шини. Крім того, у кожному авто обов'язково має бути знак аварійної зупинки. 

Фото з Flickr (by Sindrinn)

Важливо знати

Якщо мандрівник прибуває в країну більш ніж на 3 місяці, то йому необхідно зареєструватися в міграційній службі. В Ісландію можна ввезти 1 літр вина або спирту або 20 пляшок пива, 200 сигарет або 250 грамів тютюну. Існують вікові обмеження: на алкоголь до 21 року, на тютюн до 16 років. Заборонено ввозити вогнепальну зброю, наркотики, сире м'ясо, рибальські снасті, спорядження для тварин.

Під час прогулянок неподалік від місць масового скупчення гейзерів слід гуляти обережно, оскільки потоки гарячої води вистрибують з-під землі несподівано і часто бувають дуже гарячими (більше 150 градусів вище нуля).


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook