По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Екзотична, яскрава і кольорова країна, де вшановують корів і їздять на слонах

Столиця: Нью-Делі
Площа: 3 287 590 км²
Мова: хінді, 17 регіональних мов. Багато хто у країні володіє англійською.
Валюта: індійська рупія (INR). 1 USD=54 INR.
Релігія: індуїзм (80% населення), решта припадає на іслам, християнство, буддизм, джайнізм, анімізм та ін.
Рух: лівосторонній
Часовий пояс: +3,5 відносто київського часу

Контакти Українського посольства:
46, Paschimi Marg, Vasant Vihar, New-Delhi, 110057, India
Тел.: +10-91 (11) 614-60-41, 614-60-42
Факс: +10-91 (11) 614-60-43
E-mail: embassy@bol.net.in

Важливі номери телефонів:
- Поліція - 100
- Пожежна команда - 101
- Швидка допомога - 102
- Туристичний офіс (Нью-Делі) - 332-00-05, 332-00-08, 332-01-09.
- Бюро інформацфї міжнародного аеропорту Нью-Делі - 329-11-71.

Для європейця Індія є не просто екзотичною країною, це інша планета, з вражаючими традиціями та ритуалами, неймовірними краєвидами, химерною архітектурою та щирими, усміхненими людьми. Глобалізація не оминула цієї своєрідної країни, наповнивши ринки високотехнологічним хламом і отруївши душі багатьох людей. Проте, саме звідси колись прийшли наші предки, принісши з собою любов до танців, пісень, і навіть таке звичне для українця слово "майдан".

Фото з Flickr (by Cristóbal Jorge Bañón)

Складно буде знайти у світі ще одну настільки різноманітну та багатогранну стародавню культуру, як та, що постала на півострові Індостан. Тисячі туристів їдуть сюди, аби подивитися на величні Гімалаї, потрапити в загадковий Тибет, торкнутися священних вод Гангу, скуштувати настільки ж неймовірно екзотичні, як і гострі страви місцевої кухні і, в кінці кінців, стати на шлях пошуків внутрішньої гармонії, розібратися з своїми прагненнями та бажаннями.

Фото з Flickr (by lestans)

Поруч з захоплюючими трекінговими маршрутами по Малому Тибету - Ладакху, Індія здатна задовольними потреби будь-яких мандрівників, адже поруч з брудними кварталами бідноти, місцями, де померлих спалюють просто на вулицях, поруч з суворими законами найвищих гір світу, Індія має безліч цивілізованих, ба, навіть вишуканих курортів в Гоа, а також велику кількість 4-та 5-тизіркових готелів, які готові прийняти туристів з найвибагливішими цивілізаційними вимогами.

Коли найкраще їхати

З травня по жовтень в Індії триває сезон дощів, у цей час випадає близько 80% річної кількості опадів, тож обираючи Індію метою своїх мандрів слід звернут увагу на те, що найкращим часом для подорожі буде проміжок між жовтнем та березнем. У цей час там триває "прохолодний сезон", але температура майже не опускається нижче +15 градусів за Цельсієм.

Особливості отримання візи

Туристична віза до Індії видається строком на 1 місяць, 3 місяці та 6 місяців. Жодних складнощів із отриманням візи для громадян України немає. В деяких штатах Індії існує обмеження в пересуванні. Для відвідування таких територій туристу необхідно отримати спеціальний дозвіл. 

На офіційному сайті посольства Індії в Україні вказано перелік необхідних для отримання візи документів, можна завантажити відповідні бланки а також дізнатися про види віз та їх вартість. Звичайна туристична віза на термін до 6 місяців коштує $40.

Повертаючись з Індії звертайте увагу на свій багаж, щоб випадково не прихопити з собою: шкури тигрів, інших диких тварин; пір`я птахів; шкіру ті вироби зі шкіри рідких видів рептилій; живі рослини; золоті та срібні злитки; антикваріат та предмети старовини, строк виготовлення яких – більш ніж 100 років тому; валюту Індії – рупії. Вивіз цих речей з країни забороняється.

Національна кухня

Фото з commons.wikimedia.org

Індійська кухня традиційно є вкрай гострою та пряною і присмачена безліччю різноманітних спецій у великих обсягах. Ви, звісно, можете попросити офіціанта подати вам ту чи іншу страву без спецій, але будьте готові до того, що, чемно посміхнувшись, офіціант принесе те, від чого волосся стане дибки і у роті спалахне полум'я. Якщо спеції вас так дістануть, що ви захочете знайти порятунок у всюдисущих  "макдональсах", то маєте знати, що і шкідливого світового ширпотребу вони не оминули. 

В Індію варто їхати вегетаріанцем, бо, по-перше, корова тут священна тварина - не сподівайтеся, що вам подадуть телячий стейк, а по-друге - тут досить багато мусульман, тож про свинину також можна забути. Залишається курятина і баранина, але їх індуси не дуже вміють готувати. Натомість для вегетаріанців Індія стане справжнім раєм і вивіски на ресторанах, на кшталт - 100% vegetarian, означають, що у таких місцях м'ясо ніколи не з'являлося на кухні і не торкалося посуду.

Цікаво, що найкращу і найсвіжішу їжу можна знайти у невеличких кафе та їдальнях-дхабах, місцях, де харчуються самі індуси.

Для різних регіонів характерні різні страви, котрі подаються в певний час доби. Наприклад, на півночі традиційно снідають пиріжками-самосами, духм'яним хлібом пурі, сумішшю тушених овочів (бхаджі, або сабджі) та йогуртом-курдом, а на півдні найпопулярнішим сніданком є масала-доса (млинець з тушеними овочами) з соусом чатні.

На обід та вечерю найчастіше їдять бір'яні (пряний рис з м'ясом та яйцем), карі та масали. Карі - страва, де насичена спеціями паста карі змішується з рибою, м'ясом (курятина), домашнім індійським сиром панір та купою спецій, суміш яких називається масала. До всього цього подається багато різного свіжого хліба (чапаті, роті, наан).

Фото з commons.wikimedia.org

У близькому до великої води Гоа можна скуштувати акул та лобстерів, а в Ладакху - пельмені момо і м'ясний суп тукпа.

Запивають усе це добро кисломолочним лассі, свіжовидавленим соком цукрової тростини з лаймом і молочним чаєм.

Застільний етикет практично єдиний для різних етнічних груп країни. Перед трапезою і після її завершення необхідно вимити руки, так само як і в перервах між стравами - зазвичай для цього кожному гостю подається миска з теплою водою і лимоном. Першим приступає до їди господар або старший з присутніх. Під час трапези варто дотримуватись тиші. Приборами користуватися необов'язково - багато індійських страв, наприклад хліб і карі, прийнято їсти руками

Традиції

Індія вражає різноманіттям культур та звичаїв, важко не лише описати, але й просто згадати усі ті, наприклад, традиційні норми поведінки, які зовсім відрізняються від набагато більш звичних для нас європейських звичаїв. Індійці вважають за краще тримати дистанцію. Не прийнято доторкатися до тіла або одягу людини, таким жестом людини можна образити.

Фото з Flickr (by FreeRishad)

Подружні індійські пари на людях поводяться вкрай стримано, навіть не тримаються за руки, не кажучи вже про обійми та поцілунки посеред вулиці. Побачивши милу дитину, не поспішайте гладити її по голівці, індуси вважають, що так можна їй дуже зашкодити. Велике значення тут має культ ненасильства - він проявляється не лише у стосунках між людьми, але і в ставленні до тварин. Навіть злочинний світ тут порівняно ненасильницький, бо найчастіше злочинцями-рецидивістами є не індуси, а представники інших національностей.

Усі знають, що корова - священна тварина, проте це не означає, що збивші її автом ви потрапите під "суд Лінча", адже індуси вірять у переродження і тому, хто вбив священну тварину, наступні життя принесуть покарання. В Індії шанують мавп, котрі поводяться не надто чемно, можуть красти гаманці, фотоапарати, сумочки, чи, навіть, оточити туриста та галасливо вимагати у нього чогось їстівного.

Фото з Flickr (by Elishams)

Є в Індії традиції, які можуть по справжньому шокувати мандрівника. Перш за все, сатті - спалення вдів. Часто вдови самі цього прагнуть, адже інакше вони стають об'єктом загальної зневаги. Перебуваючи в Індії, ви рідко бачитимите жінок, не тому, що індуси ховають їх від іноземців - їм просто не довас, вони працюють, працюють весь день. Натомість чоловіків ви зустрічатимите всюди, і вони не завжди будуть зайняті.

Фото з Flickr (by Cristóbal Jorge Bañón)

У Індії немає більш значної події в сім'ї, ніж весілля. Індійське весілля зачаровує починаючи від релігійного ритуалу, закінчуючи бенкетом.

Особливе ставлення в індусів до кремації, є навіть спеціальне місто - Варанасі, де це найчастіше роблять. Спалювання - складний обряд, що включає обмивання, оплакування, читання молитов, власне спалювання і розвіювання попелу над Гангом, не повністю спалених, просто кидають в середині річки з вантажем, прив'язаним до ніг.

У той же час люди купаються в річці, миються, перуть білизну, п'ють воду і відвозять воду з собою, вважаючи що "Ганг - чистий. Бруд - брудний".

Найбільш яскраві національні свята

Кумбха мела

27 січня -26 лютого

Фото з Flickr (by rodrigo sombra)

Проводиться у одному з священних індуїстських міст - Праяг, Насик, Уджайн, Харидвар. Це навіть не свято, а обряд паломництва, під час якого десятки і сотні тисяч індуїстів купаються у водах Гагну і, таким чином, очистити карму. Колоритно виглядають на цьому святі тисячі садху (святих старців-аскетів), часто одягнених лише у попіл, вони збираються на свято, аби поспілкуватися з людьми і помірятися своїм вмінням оволодіння тілом та духом.

Холі

27-29 березня

Фото з Flickr (by Carol Mitchell)

Найяскравіше кольорове свято Індію, під час якого всі учасники перетворюються на художникі і картини водночас. Цей день вважається традиційним Святом весни, дорослі в цей час поводяться як діти - обливаються водою, обсипаються порошковими фарбами. Бої фарбами можуть тривати кілька днів, після чого усі відмиваються одягаються в найкрасивіший одяг і вирушають в гості. Найбірхливіше Холі святкують в штатах Уттар Прадеш, Раджастан, Пенджаб та у Західній Бенгалії, а у Делі та Варанасі відбувається справжнісіньке кольорове божевілля.

День народження Ганеші

1 вересня

Фото з Flickr (by santosh_sinha)

Шрі Ганеша Чатуртхі є одним з найбільш шанованих індуїстських богів. У цей день створюють зображення бога з глини, приносять йому фрукти, молоко, квіти та солодощі, а наприкінці дня опускають Ганешу в воду. Особливо гарно це свято відзначають у штаті Махараштра.

Дівалі

3 листопада

Фото з Flickr (by pyardiya)

Свято вогнів Дівалі - це свято водночас видовище і небезпечне. У цей день по всій Індії запалюють свічки та ліхтарики, запускають феєрверки і підривають петарди. Свято символізуює духовне відродження, розвиток, перехід від темряви до світла. У святкову ніч завдяки ілюмінації в містах стає світло, наве вдень.

Місця, які треба побачити

У такій величезній країні як Індія щоб побачити все, варте уваги, треба витратити ціле життя, а краще - не одне, чим і займаються самі індуси вже протягом багатьох тисячоліть. Але є місця, без відвідин яких з Індії краще не повертатися.

"Золотий трикутник": Агра - Делі - Джайпур

Тадж-Махал

Фото з Flickr (by Märcù)

Агра - надзвичайно чисте та приємне місто, саме тут знаходиться найвідоміша гробниця в світі і одне з чудес архітектури - Тадж-Махал. Цей шедевр монгольської архітектури є символом тривалого та чистого кохання; його побудував великий монгол Шах-Джахан для поховання своєї коханої Мумтаз-Махал. Вартість відвідин Тадж-махалу для іноземців досить висока (750 рупій ~ $15), а по п'ятницях він зачинений.

Делі

Фото з Flickr (by maniya)

Столиця індії складається з двох частин: Нью-Делі - чисте і доглянуте місто у місті, побудоване англійцями, ат Олд-Делі - старе місто, що претворилося у велетенський мегаполіс. Чутливому європейцеві слід ходити по Делі дозовано і важливо не перестаратися, аби не отримати культурного шоку. Проте, обов'язково слід побачити Національний музей, Велику мечеть, Зал суспільних прийомів Великих Моголів, Перлинну мечеть, Національну галерею сучасного мистецтва тощо.

Джайпур

Фото з Flickr (by Himalayan Trails)

Весь Джайпур раніше поміщався за рожевими стінами фортеці Pink City. У наш час місто значно більше, але все найцікавіше у ньому так само знаходиться за рожевими стінами і обходиться пішки за один день: Міський палац, палац Хава Махал, стародавня обсерваторія Джантар Мантар, музеї, мінарети та храми.

Мумбай

Фото з Flickr (by André Pipa)

Найбільш населений, хаотичний та суперечливий мегаполіс Індії є водночас і столицею індійського кінематографу - Боллівуду. Крім того, Мумбай є найбільшим фінансовим та торговим центром країни і портовим містом. Тут варто подивитися на вокзал Вікторії - чи ненайкрасивіший вокзал Азії, побачити Ворота Індії, погуляти по набережній Мартін Драйв, навідатися до вулиці сувенірних магазинів Causeway.

Варанасі

Фото з Flickr (by mark.photos)

Справжнє серце Індії, священне місто куди індуси приїздять зустріти смерть. Тут омиваються в священних водах Гангу, на берегах якого палають погребальні вогнища, попіл з яких потім теж буде кинутий в річку. Тут є навіть готелі, куди приїздять доживати віку перед тим, як тіло спалять, а попіл розвіють. До священної річки приносять запашні квіти і до їх аромату приєднується запах коров'ячих "пляцків", а поруч з сяючими ювелірними крамницями тут туляться вкрай бідні безхатьки.

Гоа

Фото з Flickr (by matthewparker)

"Індійське Середземномор'я" приваблює піщаними пляжами, прозорою водою, храмами з білого каменю в Панаджі, португальським фоттом в Чопорі а найбільше - особливим "вільним" духом циї місць, куди приъздять мандрівники та дауншифтери з усього світу.

Ладакх (Малий Тибет)

фото з wikimedia.commons.org

Індійська частина Тибету - Ладакх, займає 2/3 штату Джамму і Кашмір і в наш час є центром тибетського буддизму-ламаїзму. Раніше тут проходив Великий шовковий шлях. Вражаючі краєвиди гімалайських вершин, повністю збережені буддійські храми, високогірні поселення і суворий клімат, волохаті яки і особлива атмосфера духовного і фізичного зростання над собою западають глибоко в серце і змушують мріяти про повернення до цих чарівних місць. 

Це зовсім не повний перелік цікавих місць у Індії, адже є ще Армітсар із Золотим Храмом - святинею сикхів, безліч цікавих музеїв, руїн, загублених у джунглях міст, пропонуємо вам дослідити, а потім розповісти про це.

Що привезти з собою

Фото з Flickr (by Eric Lafforgue)

Індійські сувеніри, це, перш за все - різноманітні шерстяні та шовкові шалі (Варанасі), хустини, сарі, кольорові тканини, ювелірні вироби з золота та срібла, коштовного каміння (Джайпур), а також різноманітні буддійські талісмани (Ладакх). Крім того, у Гоа, на нічному ринку в Арпорі, можна придбати яскраві циганські ковдри, кашмірські хустини-пашмін, та тибетсько-непальське срібло. І, звісно, спеції - їх можна знайти на будь-якому вуличному ринку.

Як пересуватися країною

В Індії добре розвинений залізничний транспорт. Вагони бувають від найколоритніших (General) до кондиціонованого першого класу, який краще вибирати у спеку. Аналогом нашого плацкарту є клас SL, але полички по три - одна над одної і немає постільної білизни. Кажуть, що квитки можна придбати на сайті irctc.co.in, але щоб зробити це, потрібно буде запастися терпінням. У самій індії на великих вокзалах є окремі каси для іноземців.

Фото з Flickr (by fredcan)

Непогано розвиненим тут є також автобусне сполучення, на дальні дистанції ходять незвичні для нас автобуси зі спальними місцями. Квитки на автобуси можна придбати у турагенствах, на вокзалах і безпосередньо в автобусі.

З аеропортів і вокзалів можна поїхати на таксі, каси зняходяться тут же. Потрібно оплатити проїзд і не віддавати таксистові, доки не відвезе до місця призначення. Що б водій не говорив, понад квитанцію йому не варто нічого давати. Загалом таксі в Індії оснащені лічильниками, тож будьте готові до того, що вас можуть возити не найкоротшим шляхом.

Фото з Flickr (by Prabuddha Ray)

Колоритно виглядають також авто-, вело- та бігові рикші. А ще можна взяти в оренду мопед, або мотороллер, але на дорозі будьте обережні, рух в Індії хаотичний, правил майже ніхто не дотримується, швидше і далі їде той, хто голосніше сигналить і кричить.

Правила дорожнього руху

Фото з Flickr (by teveve)

В Індії лівосторонній рух, не забувайте про це. Більшість доріг знаходяться у вельми кепському стані, вони вузькі, знаків та розмітки практично немає. Очевидці стверджують, що і правил дорожнього руху в Індії майже неможливо помітити. Попри те, що всі учасники дорожнього руху сигналять, активно жестикулюють та галасують, усі ці емоційні прояви є вкрай доброзичливими. Зрештою, сотні тисяч індійських водії примудряються якось роз'їжджатися на своїх погано регульованих перехрестях і показник, рух автомобілів повільний, часто утворюються затори.

До речі, якщо затор утворився з вини корови, або слона, які вибрели на дорогу, ніхто з водіїв не сигналить і не сердиться, доки тварина не піде далі у своїх справах, тож подорожуючи Індією на авто, будьте чемні та доброзичливі до всіх, кого зустрінете на дорозі і буде вам щастя.

Фото з Flickr (by Arpana/Rajal)

Важливо знати

Перебуваючи в Індії треба розуміти, що для індусів іноземні туристи часто є єдиним джерелом доходу і вони всіляко намагатимуться "збити" з мандрівника якомога більтше грошей. тому, наприклад, якщо у таксиста "поламався" лічильник, торгуватися варто починаючи з суми, вдвічі або втричі меншої за ту, яку просить водій. Не вірте порадам таксистів щодо готелів, магазинів і т.д., зазвичай ціни там вдвічі більші, ніж в інших місцях, і значний відсоток з різниці отримає саме ваш "добрий таксист". Крім того, ніколи, чуєте, ніколи не давайте грошей наперед, це має стати правилом і догмою, про яку не варто забувати.

Фото з Flickr (by kay ef)

Майте на увазі, що кожен індус, який хоче стати вашим гідом, прагне розвести вас на гроші, рішуче відкидайте будь-які пропозиції "дружби" і не переймайтеся, що абориген на вас образиться - він уже побіг шукати іншу грошовиту жертву.

Фото з Flickr (by Cristóbal Jorge Bañón)

Якщо бажаєте придбати в Індії коштовне каміння, то варто добре на ньому знатися, інакше вам заговорять зуби і продадуть блискучий, але зовсім не коштовний непотріб.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook