По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Найромантичніше європейське місто – Венеція - розкинулось на північному сході Італії, на 118 невеликих островах Венеціанської лагуни Адріатичного моря. Місто, що стоїть на воді, здобуло світову славу завдяки неперевершеній архітектурі та приголомшливим карнавалам, яких не побачимо більше ніде в світі.

 

Перші поселення на території сучасної Венеції з'явились  у V столітті, і вже у IX столітті місто перетворилось на великий торгольний центр.  Неабиякого розцвіту зазнало в часи хрестових походів. Зокрема, після четвертого такого походу до складу Венеції належало узбережжя Далмації, Мореї, Іонічні та інші острови та навіть невеликий квартал у Константинополі. Так Венеція перетворилась на велику морську державу.

У XV столітті до її складу увійшла Верона, Падуя, Віченца, Равенна, Кремона та інші міста північно-східної Італії. Та наприкінці XV століття військово-політичний вплив зменшується у через завоювання турками Константинополя. Втрата важливих торгівельних зв’язків стала початком занепаду країни.

Наприкінці XVIII століття Венецію окупували війська Наполеона, після чого її приєднали до складу Австрії, і лише в другій половині XIX століття – увійшла до Італійського королівства. 

Острови міста з'єднують 175 каналів, головним та найбільшим з яких є Канале Гранде, тобто Великий канал. Довжина цього каналу – близько трьох кілометрів, а ширина – біля 50 метрів. По обидва боки Великого каналу простягаються прекрасні палаци, що й творять витончений світ таємничої готики та розкішного бароко. Деякі старовинні будівлі зведено безпосередньо над водою, тож вийти з будинку можна лише ступивши з порогу у гондолу.

 

До речі, гондоли та невеликі катери – єдиний  громадський транспорт у Венеції, адже лише водним транспортом можна добратись з одного куточка міста до іншого.

Центральна вулиця Венеції – славнозвісна Площа Святого Марка, яку ще називають "серцем Європи".  Саме тут, на одній з найкрасивіших у Європі площ, відбуваються усі святкування та урочисті події.

 

Посеред площі стоїть головних храм міста – прекрасний п’ятикупольний собор святого Марка, зведений в XI столітті над гробницею Святого Марка, покровителя Венеції. Зразком для будівництва собору стала церква Апостолів у Константинополі, саму святиню побудовано з цегли, а фасади собору прикрашені мозаїкою, скульптурою, колонами та різьбою. Серед мозаїки на фасаді собору виділяються композиції "Страшний суд" та зображення, що ілюструють історію викрадення й привезення до Венеції тіла святого Марка.

 

Перед собором розташована вежа Кампаніеле – найвища споруда у Венеції. Її висота становить близько 99 м. Свого часу вежа була не тільки дзвіницею, а також і маяком для кораблів, що повертались з далекого плавання. На початку XX століття вежа завалилась, але невдовзі  її було відбудовано до первинного вигляду.

Ще одна захоплююча будівля – годинникова вежа початку XVI століття, що також розташована на Площі Святого Марка. Цікаво, що годинник показує не лише час, але і фази місяця та рух сонця щодо знаків зодіаку й пір року. Над циферблатом годинника встановлена скульптура Мадонни, а у верхній частині вежі – лев, став вже став символом міста.

Палац Дожів розташовано в місці, де з’єднуються Площі Святого Марка та Пьяцетті. Раніше  це була урядова будівля Венеціанської республіки, тепер же – художній музей.  Палац

 

Дожів, як і собор Святого Марка, будувався та прикрашався впродовж п’яти сотень років аж до XVI століття. Споруда має лише один вхід – бронзові ворота. Цими дверима можна потрапити до внутрішнього двору, що оточений двоярусними мармуровими аркадами і прикрашений давньогрецькими фігурами.

Кожного року на початку лютого Венеція перетворюється на казкове місто – впродовж десяти днів тут триває дивовижний карнавал та бал-маскарад. Так, містом бродять прекрасні дами в бальних сукнях та лицарі в костюмах гвардійців, амазонки, ангели, вампіри та інша нечисть. Також повсюди бігають фокусники, жонглери й акробати. За своєю грандіозністю венеціанському поступаються лише карнавали в Ріо-де-Жанейро.

 

Серед інших визначних місць старовинного міста – базиліка Санта-Марія Глоріоза Дей Фрарі, Санта-Марія делла Салуте та Сан-Дзакаріа, Археологічний музей та Музей історії мореплавства, венеціанського скла, Музей семисот венеціанців, палац Корнер та Корнер-Спінеллі, Пезаро й Редзоніко. Цікавими для туристів є також стара бібліотека Сан-Марко та школа Братства святого Рокха.
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook