По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна пляжів, реггі, растаманів та піратського рому

Столиця: Кінгстон
Площа: 11 500 км²
Мова: офіційною мовою є англійська, більшість місцевих жителів розмовляє ямайською креольською мовою "патуа"
Валюта: ямайський долар (JMD)
Рух: лівосторонній
Релігія: християнство (протестанти, католики), значний вплив мають традиційні культи, привезені предками місцевих жителів з Африки
Часовий пояс: відстає від київського на 7 годин

Контакти Українського посольства:
22 Norbrook Drive, Kingston 8, Jamaica, Embassy of Russian Federation
Тел.: (876) 924-1048
Факс: (876) 925-8290
E-mail: rusembja@colis.com

Важливі номери телефонів:
Пожежна охорона - 110
Поліція - 119
Швидка допомога - 110

Острів Ямайку відкрив Христофор Колумб, під час своєї другої експедиції 1494 році. Згодом місцеве населення острова - араваки, були знищені іспанськими колонізаторами, які і почали завозити на острів чорношкірих рабів з Африки, для роботи на цукрових плантаціях плантаціях. Пізніше острів потрапив до складу Британської імперії, яка залишила після англійську мову та гарно збережену вікторіанську архітектуру.

Фото: StevenIceton / Flickr

Цікавою для туристів Ямайка стала в 60-х роках минулого століття, коли американські хіппі, які вважали її чимось на кшталт райського острова. Перші готелі на острові з'явилися у 80-х роках ХХ ст., а у наш час туризм став однією з найголовніших статей прибутку місцевої економіки.

Усім відомі реггі-ритми Боба Марлі, який народився тут і якого на Ямайці просто обожнюють тут можна почути в будь-якому місці та будь-який час. Чисте море з ласкавими хвилями, чарівні пляжі, оточені пальмами, спекотне сонце в чистому небі, привітні, щасливі та завжди усміхнені люди.

Фото: Whitey's Pics / Flickr

Окрім Боба Марлі та реггі, славу Ямайці приніс місцевий ром, який дуже любили пірати Карибського моря та Ернест Хемінгуей.

У наш час Ямайка - це пляжі та реггі, тепле море та растамани, гори з печерами і водоспадами та підводні гроти, а також чудовий сервіс у готелях та ресторанах.

Фото: Sapple's Photography / Flickr

Коли найкраще їхати

Приїздити на Ямайку можна у будь-яку пору року. Щоправда, з травня по листопад триває сезон дощів, але вони не тривалі і, зазвичай, йдуть після обіду. 

Не зважаючи на дощі, упродовж всього року температура повітря на убережжі, як і температура води має 26 - 30 градусів тепла. 

З грудня по квітень вночі буває трішки прохолодно, іноді набігають невеличкі дощі.

Фото: Whitey's Pics / Flickr

Особливості отримання візи

Для громадян України в'їзд на Ямайку безвізовий, при умові перебування на острові до 30 днів. 

Національна кухня

Кулінарна спадщина корінних жителів Ямайки індіанців-аравака - це рагу з солодкого картоплі, кукурудзи, юки, маніоки, бананів та інших тропічних овочів і фруктів. На Ямайці їдять рис і боби, свиняче рагу, рибу в кокосовому молоці, козлятину в соусі карі і всілякі страви з морепродуктів. Британці привезли з собою традицію пекти кекси та пудинги, а індійські заробітчани - карі та хліб роті.

Фото: Eversato / Flickr

Окремим пунктом на острові проходить їжа растаманів, яка тут називається I-tal. Зазвичай її готують "без" чогось: без солі, без хімії, без м'яса, без молочних продуктів, без алкоголю, без тютюну, без наркотиків тощо. Растамани полюбляють їсти овочі, фрукти, сою, зерно, свіжовичавлені фруктові та овочеві соки. А у спеціальних раста-ресторанах можна замовити "фестиваль" - велику тарілку-асорті (рис, боби, салат, водорості тощо).

На Ямайці дуже полюбляють какао, його слід обов'язково скуштувати. А улюбленцем серед чаїв є чай з лимонної трави.

Аби освіжитися тут п'ють коктейлі з фруктових та овочевих соків. Пиво тут привозне - чілійське, американське, бразильське, аргентинське по $10 за пляшку.

Фото: Guzzle & Nosh / Flickr

Не варто забувати про ямайський ром, який тут наливають всі і всюди, а також готують з нього коктейлі.

Традиції

Більшість ямайців є привітними та доброзичливими людьми, які сподіваються від туристів такого ж шанобливого ставлення, яке викликає захоплення і повагу місцевих жителів. Основні ознаки ямайців: усмішка на обличчі, легкість спілкування, життєрадісність, а також близькість до природи.

З іншого боку, така привітність, часом, може виявитися лише маскою. Рівень злочинності в країні досить високий, тому завжди варто проявляти обережність.

Фото: Felix Sonodea / Flickr

Однією з головних національних особливостей ямайців є особлива, характерна неспішність у справах і вкрай спокійний і безтурботний погляд на життєві проблеми. Недарма неофіційними девізом острови і всіх його жителів є слова "No problem!"

Все на острові - від одягу жителів до літака, який приводить сюди гостей, часто буває розфарбованим у яскраві кольори - це частина ямайської культури.

Фото: nzinghashakur / Flickr

На острові поширений рух під назвою Растафарі. Для представників цього руху - растаманів - характерними є пацифізм, а також ритуальне вживання марихуани, що є своєрідним символом Растафарі. Найвідоміший растаман - співак Боб Марлі, який на Ямайці вважається культовою особистістю, майже божеством.

Та не думайте, що легкі наркотики мають на Ямайці повсюдне поширення. Офіційно поширення марихуани є незаконним і за це можна потрапити до в'язниці.

Фото: MirOgRafíA / Flickr

Незважаючи на жвавість і свободу в поведінці, ямайці більше цінують консерватизм, наприклад, дивна поведінка або публічні прояви кохання (поцілунки, наприклад) позитивно оцінені не будуть.

Ямайці дуже дбайливо ставляться до своєї культури, необхідно поважати їхні патріотичні почуття.

Найцікавіші свята та події

День Боба Марлі

6 лютого

Фото: lifeoftheastrospace.blogspot.com

Всесвітньо відомий музикант та співак Боб Марлі народився 6 лютого 1945 року у бідній сільській родині на Ямайці і став музичною легендою. Жителі Ямайки дуже шанують пам'ять про музиканта і в його день народження реггі звідусіль.

День відміни рабства на Ямайці

1 серпня

Фото: simonbouchard / Flickr.com

Свято відміни рабства на Ямайці та інших територіях, котрі належали або досі входять до складу Британської Співдружності ще називають Днем емансипації. У цей день в країні вихідний. Святкується він вельми яскраво. З найбільшим розмахом веселощі проходять у столиці і головному порту Ямайки Кінгстоні, у якому знаходиться Парк Емансипації. Упродовж всього дня ямайці несамовито веселяться - танцюють під звуки там-тамів, влаштовують костюмовані шоу і дегустують місцеві страви та напої, активно залучаючи до всього цього туристів і гостей острова.

Місця, які варто побачити

Окрім пляжного відпочинку та активних видів водного спорту, таких як дайвінг, віндсерфінг, водні лижі, катання на катері з прозорим дном тощо, Ямайка також цікава своїми історичними та природними пам'ятками.

Кінгстон

Фото: ciprian.chiru / Flickr.com

Столиця Ямайки знаходиться між горами та морем. Сучасна частина міста нагадує сучасні американські містечка - магазини, бутіки, ресторани, гарний асфальт та неонова реклама, кафе, автосалони, супермаркети, все на світі, окрім Mc'Donalds, який на острові немає.

Інша частина міста - це його нетрі, насичені справжнім духом острова і місцевого колориту. Відвідуючи їх варто поводитися обережно, хоч вони і здаються небезпечними , але туристи, які не забувають про обачність, зможуть відчути там справжній дух Ямайки.

У Кінгстоні знаходиться будинок-музей Боба Марлі. Це прекрасний шанс дізнатися багато про життя музиканта, доторкнутися до реліквій, придбати унікальні сувеніри.

Фото: Dacx Photography / Flickr

Варто побачити: Порт Рояль – колиску піратів, Форт Чарлз - одну із старих фортець Ямайки, похилий поверх Гидді Хауса, каплицю Святого Петра.

Крім того, з Кінгстона можна піднятися у Блакитні Гори, які його оточують, і на схилах яких знаходяться кавові плантації.

Порт Рояль

Фото: Jamaica Tourist Board

Піратська столиця Карибського моря в минулому і туристичний центр у наш час. Раніше тут було велике місто, величезний торгівельний центр у карибському басейні, але після землетрусу більша частина пішла під воду, залишивши ямайцям лише форт Чарльз та церква Св. Петра, у якій зберігається трофейне срібло славнозвісного пірата Генрі Моргана. Форт відчинений з 9:00 до 17:00, вартість квитка - $2. Сам Порт Рояль знаходиться на відстані 10 км від Кінгстона.

Порт Антоніо

Фото: dubdem sound system / Flickr.com

Ще один піратський порт в минулому. Зараз тут займаються, в основному, банановим бізнесом. Це сонне містечко, прикрашене залишками минулої пишноти. Тут можна побачити кілька цікавих будівель вікторіанської епохи, рибацькі хатини, замок-готель на півострові і зруйнований форт. Місцеві жителі вважають, що смажена на грилі курка народилася в одному з місцевих ресторанів, і часто сюди приїздять саме для того, щоб її скуштувати. За 11 км від Порта Антоніо знаходиться печера Блакитна Діра з мінеральними джерелами.

Блакитна Діра

Фото: Abeeeer / Flickr.com

Печера природного походження, всередині якої знаходиться кілька поєднаних між собою залів і підземне озеро з водою блакитного кольору. У цих же печерах знаходяться кілька мінеральних джерел. Потрапити в печеру можна з 9 ранку до ночі. Вартість - $7.

Монтего Бей

Фото: heather0714 / Flickr.com

Друге за розмірами місто на острові, після столиці. Моннтего Бей, або Мо-Бей -  дуже популярне серед туристів місце, адже місто знаходиться на березі просторої бухти з піщаним пляжем білого кольору. Тут знаходяться найкращі готелі острова, вирує нічне життя і можна зайнятися будь-яким з видів водного спорту. У місті збереглися будівлі в георгіанському стилі, старовинні дерев'яні будинки, є Церковна вулиця з храмами найрізноманітніших конфесій. З Мо-Бей можна поїхати на екскурсію на плантацію цукрової тростини, відвідати один з колоніальних будинків - Bellfield Geat House - у якому розміщена експозиція, присвячена колоніальній частині історії острова, тощо.

Очо Ріос

Фото: 04deveni / Flickr.com

Невеличке містечко, перевалочний пункт для тих, хто хоче дослідити північну частину острова. У розпал туристичного сезону неподалік можна побачити круїзні лайнери, тож у місті гарно розвинена туристична інфраструктура.

В Очо Ріос знаходиться Село-на-Острові (Island Village) - торгівельно-розважальний центр, де можна нелише зайнятися шопінгом, але й потрапити на концерт, відвідати музей реггі, або популярний бар Margaritavill, який має вихід на пляж.

Водоспад Дунс Рівер

Фото: axle_foley00 / Flickr.com

Цей 183-метровий каскадний водоспад знаходиться за 3 км на захід від Очо Ріос і падає прямо в море. Це місце є дуже популярним, головна розвага - піднятися від підніжжя супроти течії до вершини. Відвідини водоспаду можливі з 7:30 до 17:00 і коштують $15.

Негріл

Фото: micimacka / Flickr

Це місце, яке називають найромантичнішим на Ямайці, знаходиться у західній частині острова. Тут найнеймовірніші заходи сонця, прослідкувати за якими має кожен мандрівник. Бухту біля Негріла також використовували пірати - вони переховувались у ній з награбованим скарбом. У 70-х роках сюди почали їздити американські хіппі та вільні мандрівники, у 1977 році тут відкрився перший готель Hedonism II, про якого розповідали різноманітні пікантні історії: про вечірки свінгерів, нудистських волейбол на пляжі.

Негріл поділяється на дві головні частини: Long Bay - 11-кілометровий пляж, захищений від моря кораловим рифом де багато хто засмагає топлес, а у повітрі відчувається запах ганджі та West End - скелясте узбережжя без пляжу, де розташовані готелі та ресторіни найрізноманітнішого класу.

Печера Йосипа

Фото: Carl MiKoy / Flickr.com

Через цю печеру можна вибратися на площадку з чистою водою, звідки податися на човні у море, але вхід в печеру знаходиться у дворі місцевої жительки Негрілу і потрібно домовлятися про відвідини печери з нею.

Водоспади Мейфілдс

Фото: Carl MiKoy / Flickr.com

Багатоступінчасті водоспади, які знаходяться неподалік від Негріла, оточені тропічними джунглями. Для прогулянки до водоспадів потрібно орендувати спеціальне взуття та взяти гіда, який допоможе помітити цікаві підводні печери та вири. Зворотній шлях пролягає крізь джунглі та бамбуковий ліс, у яких багато метеликів та екзотичних рослин.

Як пересуватися Ямайкою

Станції громадського транспорту на Ямайці зазвичай знаходяться поруч з головними ринками. По острову можна пересуватися автобусами, маршрутками та маршрутними таксі. Останні - найпростіший і найбільш дешевий спосіб подорожування. Маршрутне таксі - це легкові 5-місні автомобілі, куди напихується стільки людей, скільки може влізти, але, з іншого боку, 30-хвилинна поїздка у них коштує близько $2.

Фото: Trevon Haywood Photography / Flickr

Є на острові і ліцензована служба таксі (з червоними номерами). Автомобілі цієї служби мають лічильники, але майже не користуються ними, тому вартість поїздки варто обговорювати перед нею - це коштуватиме біля $2-3 за кілометр.

У Негрілі можна орендувати скутер або моторолер. Це коштуватиме від 20 до 40 USD на день. Застава не потрібна.

Щодо прокату авто, то на Ямайці працюють як міжнародні прокатні компанії Avis, Hertz, Budget, так і місцеві. За $50 в день можна орендувати легковий автомобіль, а за $200 - джип. Більшість компаній вимагають депозит в $500 або здійснюють блокування на пластиковій картці на таку суму.

Правила дорожнього руху

Рух на Ямайці лівосторонній. Швидкісні обмеження: на території населенних пунктів - 35-50 км/год, за їх межами - не більше 80 км/год.

Одразу варто звернути увагу на те, що ямайські водії не вирізняються дисциплінованістю на дорозі. Місцеві водії на дорогах острова бувають як дуже емоційними, так і спокійними, але туристам ліпше не реагувати на емоції інших водіїв - просто намагайтеся рухатися в потоці автомобілів, не створюючи проблем іншим учасникам дорожнього руху.

Фото: Jared Harley / Flickr

На заміських дорогах часто бавляться діти, можуть неспішно прогулюватися домашні тварини.

Технічний стан більшості автомобілів на острові геть поганий, не працюють фари, поворотники тощо. Тому не сподівайтеся на те, що зможете вгадати маневр іншого автомобіля за світловим сигналом. У кращому випадку пильнуйте, чи водій не подає знаків руками. Крім того, автомобільний сигнал також може служити ознакою того, що місцевий водій проводить якийсь маневр. Приготуйтеся до того, що на ямайських дорогах буде весело та гучно.

Важливо знати

При зустрічі з ямайцем, який розмовляє на "патуа", варто ввічливо перепитувати незрозумілі слова. У жодному разі не можна допускати натяків на зверхність традиційної англійської мови острова над цим місцевим діалектом, який є важливою частиною ямайської культури.

Якщо ямаєць не звертається до гостя по імені, у відповідь також варто називати його прізвище з додатками пан, пані, доктор і т.д. Занадто швидкий перехід до невимушеного звертання може розцінюватися як неввічливість.

Під час прийому їжі на Ямайці ввічливіше буде користуватися столовими приборами, а не руками. Також не варто залишати багато їжі на тарілці, це може сприйнятися як відраза до місцевої їжі.

Краще не вимовляти вголос слів на кшталт "негр", "афроамериканець" або "расист". Не користуйтеся словом "hello", місцевим жителям воно не до вподоби. На вулиці (за винятком морських курортів), не варто носити занадто відвертий одяг. Особливо це стосується шортів і міні-спідниць на жінках.

Перш ніж фотографувати людину на вулиці, варто спершу ввічливо запитати у неї дозволу.

На туристичних пляжах зустрічається два типа шахраїв. Одні з них - молоді хлопці та чоловіки, які  видають себе за растаманів, чіпляють багатих іноземок і намагаються розкрутити їх на ескорт-послуги, а інші - велетенські чорношкірі торгівці ганджею, які нав'язливо пропонують її всім підряд і можуть агресивно реагувати на відмову. Щодо цих рекомендується користуватися фразою: "No problem! Respect!".

Митні правила

Заборонено ввезення наркотичних, отруйних, вибухових речовин та вогнепальної зброї, свіжих квітів та рослин, меду, фруктів, неконсервованих м'яса й овочів, а також кави, причому у будь-якому вигляді.

Заборонено вивіз без відповідних документів екзотичних тварин та птахів, предметів старовини, особливо – знайдених на дні моря, а також виробів з хутра й шкіри, не зазначених у в'їздній декларації.

Ввезення та вивіз іноземної валюти не обмежене, місцевої валюти – заборонено.

Фото на головній з Flickr (by m|s)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook