По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Мертве море, висічена в скелях Петра та бедуїни

Столиця: Амман
Площа: 89,342 км²
Мова: Офіційна мова – арабська. Розповсюдженою є також англійська, яку використовують в бізнесі і яка є обов'язковою для вивчення у школах
Валюта: йорданський динар (JOD)
Рух: правосторонній
Релігія: іслам суннітського толку, є невелика кількість християн
Часовий пояс: збігається з київським

Контакти Українського посольства:
вул. Аль-Умума, 6, Аль-Сагель, Амман, Йорданія
Tел.: (00 9626) 592 24 02, (00 9626) 592 24 06
Факс: (00 9626) 592 24 08
E-mail: emb_jo@mfa.gov.ua
Сайт: http://www.mfa.gov.ua/jordan/

Важливі номери телефонів:
поліція - 192
дорожня поліція - 843402
швидка допомога - 193
пожежна служба -(Амман) 462-2090
поштові послуги - 121

Йорданське Хашимітське Королівство - а саме так офіційно називається ця колоритна країна Близького Сходу - дивом обійшли війни та незгоди сусідів. Воно залишається майже такою ж, якою була упродовж своєї історії - з королем, шейхами та бедуїнами.

Фото: Jordan Tourism Board

Йорданія - аскетична і чиста, країна в пустелі, де мертвим містам та фортецям приходить на зміну Мертве море, а люди - зрівноважені, поважні та  забезпечені. Тут майже немає жебраків та злочинності, майже відсутня промисловість, а на базарах прийнято торгуватися, віддаючи пошану культурі.

Фото: Jordan Tourism Board

У Йорданії знаходиться Петра - легендарне старовинне місто, вирізане у скелях. Неподалік, на березі Червоного моря, знаходиться курортне місто Акаба, де можна скупатися і зайнятися дайвінгом, щоб помилуватися красивими рибами і вражаючими кораловими рифами. Можна податися у марсіанські пейзажі пустелі Ваді-Рам, або випробувати дію закону Архімеда у Мертвому морі.

Фото: archer10 (Dennis) / Flickr.com

Сюди варто приїздити, щоб відчути дух справжнього бедуїнського життя, подихати повітрям пустелі, побачити руїни мертвих міст та закинутих посеред пісків фортець, а також - насолодитися порожнечею і тишею, відпочити від всюдисущої цивілізації.

Фото: Paul Mannix / Flickr

Коли найкраще їхати

У Йорданії майже не буває нестерпно холодно або спекотно. Приїжджати сюди можна в будь-яку пору року. Найспекотніший час - липень і серпень, а найхолодніший місяць - січень. У січні на півночі країни температура складає близько +10, а на півдні +20 і вище.

Фото: Jordan Tourism Board

В Аммані прохолодно буває навіть влітку. Щоб відпочити від літньої спеки, варто податися у гори на півночі країни. А от на Мертвому морі спекотно завжди, гаряче не лише повітря, але і вода в термальних джерелах.

Найкращий час для відвідин країни - весна, коли в пустелі розпускаються квіти і спека лиш на підході.

Фото: Lilie Délice / Flickr

Особливості отримання візи

Громадянам України для відвідин Йорданії необхідна віза, її можна отримати декількома способами:

1. Безпосередньо після прильоту до Амману, в Міжнародному Аеропорті Королеви Алії (або в будь-якому іншому місці при перетині кордону держави).
Виняток становлять лише прибуття до країни по Мосту Короля Хусейна або на поромі з Єгипту. Віза дійсна упродовж двох тижнів з дня видачі, в будь-якому відділенні поліції її можуть без проблем подовжити.

2. У консульстві Королівства Йорданії. При виїзді з Йорданії стягуються податки з туристів, які пробули в країні менше п'яти ночей. Сума невелика, складає 5 йорданських динарів (долари не приймаються).

Документі, необхідні для отримання візи: 

- закордонний паспорт;

- 1 фотографія;

- заповнена анкета;

- медична страховка;

- підтвердження про бронювання готелю

При отриманні візи в аеропорті, консульський збір сплачується безпосередньо на місці.

Офоромленіє візи для неповнолітніх:

Діти, вписані до паспорту одного з батьків, з яким подорожують, в'їжджають по його візі, а ті, хто має власні проїзні документи оплачують повну вартість візи для дорослих. Про те, що з дорослим поїде дитина, вписана до паспорта дорослого, слід обов'язково повідомити, оскільки про це робиться спеціальна позначка у візі.

Здобуття візи в Акабі:

Цю візу можуть отримати безкоштовно всі, хто в'їжджає в країну через Спеціальну економічну зону в Акабі (через порт, сухопутні та повітряні кордони).

Національна кухня

Кухня Йорданії - це рис, курятина, тонкий хліб, помідори, а також делікатес пустелі - хумус, який готують з нута, оливкової олії, часника та лимонного соку і їдять в прикуску з хлібом.

Фото: uncorneredmarket / Flickr

Варто скуштувати місцеву шаурму, а також страву, яку можна скуштувати лише тут - менсаф - зварену у козячому молоці баранину із додаванням йогурту. Вживають йорданці багато салатів зі свіжих овочів. Їжу часто запивають кислим молоком або кефіром.

Каву в Йорданії варять з кардамоном. А ще варто скуштувати місцеве морозиво.

Хоча більшість місцевих жителів сповідують іслам, у Йорданії виготовляють спиртні напої. Місцеві вина не надто дорогі й досить якісні. "Арак" - виноградне вино - подається як столовий напій.

Традиції

Жителі Йорданії - привітні та гостинні люди. Цілком прийнятним вважається запросити в свою оселю ледве знайому людину, або прийти на допомогу розгубленому іноземцеві.

Фото: Jordan Tourism Board

Спекотний клімат багато в чому обумовлює неквапливий темп життя йорданців та деяку забудькуватість. Часом доводиться по кілька разів нагадувати, а замовлення в ресторані можна чекати більше години.

Йорданія відноситься до числа країн з досить консервативними поглядами. Жінки тут обмежені в правах, у деяких випадках їм, навіть, заборонено сидіти поруч з чоловіками, а в йорданських будинках зроблені окремі кімнати для жінок. Жінки мають ходити в закритому одязі та поводитися максимально скромно і стримано.

Фото: Jordan Tourism Board

У той же час, ставлення чоловіків-йорданців до своїх дружин дуже дбайливе. У чоловічих розмовах розмовляти про дружин не прийнято. Жінки Йорданії користуються значною свободою в порівнянні з іншими країнами регіону. Йорданки мають право на повну освіту, вони можуть голосувати на виборах, водити авто і часто грають важливу роль у бізнесі та політиці.

Йорданці, як і більшість мусульман, дуже ревно ставляться до своїх національних і релігійних почуттів. Тож варто бути обережним у розмовах, щоб не образити релігійні почуття місцевих жителів. Особливий час в Йорданії - піст під час Рамадану, коли мусульмани відмовляються практично від всіх мирських радощів.

У цей час їжа, паління або вживання алкоголю в громадських місцях вважається непристойним і образливим. Туристам краще харчуватися в ресторані в готелі або в закладах поблизу пам'яток. Та й поведінка в період посту має бути набагато більш стриманою, ніж в інший час.

Під час суперечок йорданці дуже емоційні, розмовляють на підвищених тонах і активно жестикулюють.

Найцікавіші свята та події

Ультрамарафон Мертвого моря

Квітень

Фото: Getty Images News

Ультрамарафон - це забіг на дистанцію, довжина якого перевищує традиційні для звичайного марафону 42,195 км. У щорічному ультрамарафон Dead Sea Ultra можуть взяти участь всі охочі. Учасники з 50 країн світу повинні пробігти від Аммана до узбережжя Мертвого моря. Цікаво, що перепад висот на дистанції становить 1300 метрів. Водночас з головним забігом відбуваються також напівмарафон та марафон для дітей.

Міжнародний Театральний фестиваль

Квітень

Залишки римського театру в Йорданії. Фото: rockfarmer / Flickr

Щороку у квітні в Аммані проходить міжнародний Театральний фестиваль, куди з'їжджаються актори та труппи з різних куточків світу: Лівану, Туреччини, Палестини, Швеції, Італії тощо. Тут можна познайомитися з театральною культурою всього Близького Сходу буквально за декілька днів. Усі вистави проходять двома мовами - арабською та англійською. 

Культурний фестиваль в Джераші

Липень

Фото: shioshvili / Flickr.com

Щорічне свято культури та мистецтва. Гучне дійство практично неперервно триває два тижні. У програмі фестивалю: балет, опера, естрадні концерти і самодіяльність, шоу барабанів тощо.

Фестиваль Distant Heat

Серпень

Фото: Fila Shakour Distant Heat Team / Flickr

Цей музичний фестиваль триває два дні - перший проходить в  пустелі Ваді-Рам, другий - на березі Червоного моря, в Акабі. Distant Heat - значна культурна подія на Близькому Сході, тут збирається до 2 тисяч учасників. У Йорданії кажуть, що навіть відома своїми танцювальними вечірками Ібіца поступається Distant Heat за розмахом і ефектністю шоу.

Місця, які варто побачити

Амман

Фото: Jordan Tourism Board

Столиця Йорданії величезна, старовинна, хаотична і заплутана. Проте, варто прогулятися старовинними вуличками Старого міста, відвідати різноманітні крамнички, поторгуватися на місцевих ринках. Варті уваги пам'ятки: римський амфітеатр, висічений у скелі, фонтан Німфеум, сторожові вежі аммонітів VIII-VII ст. до н.е., Цитадель - серце столиці, на її вершині знаходиться римських храм Геркулеса, візантійська церква, палац Омейядів та історичний музей; некрополь Аль-Кафах тощо. 

Акаба

Фото: Jordan Tourism Board

Історія цього міста налічує декілька тисячоліть, тут побували загадкові набатейські царі і римські легіонери, візантійці та хрестоносці. Саме тут розгорнулася героїчна діяльність британського полковника Томаса Лоуренса, більш відомого під іменем Лоуренса Аравійського. Тут знаходилися караван-сараї, де відпочивали паломники, котрі йшли в Мекку. 

У наш час Акаба стала популярним морським курортом, з якого видно Ізраїль та Єгипет водночас, де можна скористатися вражаючими дайвінг-спотами, занурившись у прозорі води Червоного моря або просто відпочити на чистих та якісних пляжах.

В Акабі знаходиться занесений у Книгу рекордів Гіннеса найбільший прапор світу - він знаходиться на щоглі 136 метрів заввишки. А Мамлюкський форт, який тут знаходиться свого часу брав штурмом Лоуренс Аравійський.

Фото: Jordan Tourism Board

Відома Акаба і своїми кораловими рифами, які тут особливо яскраві та мальовничі. Окреме місце в дайвінг-спотах займає 7-кілометрове узбережжя Морського парку Акаби.

Фото: redigo.ru

Відоме узбережжя Акаби і цікавими затонулими об'єктами, куди можуть пірнати любителі дайвінгу - такими як затонулий танк (це зробили навмисно для розвитку дайвінгу) та вантажне судно "Сідар Прайд", котре затопили для дайверів за 150 м від берега.

Фото: marcusmoller / Flickr.com

Проте, найцікавішою і, безумовно найвідомішою пам'яткою поруч з Акабою, яка є візитівкою Йорданії і входить до числа нових Чудес Світу, поруч з римським Колізеєм та Великим Китайським Муром, варто назвати старовинне місто Петра, яке знаходиться за кілька десятків кілометрів від Акаби.

Петра

Фото: Jordan Tourism Board

Попри те, що вхідні квитки сюди дуже дорогі, тисячі туристів приїздять подивитися на рукотворне чудо - старовинне місто Петра, висічене в червоних скелях народністю набатеї, які контролювали місцеві торгові шляхи. За різними даними, почали споруджувати Петру ще у 2 тисячолітті до нашої ери. 

Поруч з Петрою знаходиться поселення Ваді-Муса, де знаходяться квиткові каси, кіоски з сувенірами, погоничі верблюдів. Звідси варто пройтися пішки 1 км до входу в каньйон Сік.

Фото: Zaid9999 / Wikipedia.org

Ще один мальовничий кілометр вузьким каньйоном і перед мандрівником відкриється вражаюча картина "Скарбниці" - величезного фасаду, вирубаного в скелі, ще далі у каньйоні - руїни церков, гробниці, замок хрестоносців, античні храми тощо.

Джераш

Фото: Jordan Tourism Board

Це місто виросло на руїнах старовинного римського міста Гераса, котре було свого часу одним з 10 найбільших античних міст. Пізніше місто стало улюбленим місцем відпочинку римського імператора Адріана, свідченням чого залишаються руїни арки названої на честь імператора. Серед інших цікавих місць Джераша варто назвати: замок епохи хрестоносців Аджлун, велетенський римський іподром, вулиця колонад - Кардо Максимум - головна вулиця древнього міста Герас, римський форум, руїни храмів Артеміди та Зевса, театр та терми.

Пустеля Ваді Рам

Фото: Zingaro. I am a gipsy too. / Flickr.com

Пустеля знаходиться неподалік від Акаби і виглядає ніби марсіанський ландшафт. Сюди можна приїхати на авто, здійснити прогулянку верхи на верблюдах, або, навіть, пішки. В пустелі зустрічаються стоянки бедуїнів, де варто обов'язково потрапити на ритуальне пиття чаю. На території пустелі знаходиться наметове містечко, де можна переночувати за 5 динарів з людини. Там навіть душ є.

Мертве море

Фото: neta & Mark's / Flickr

Унікальний природній об'єкт, який знаходиться нижче рівня світового океану на 400 метрів. Мертве море настільки солене, що навіть намагаючись зануритися у воду вертикально, людина зануриться лише по груди. Після купання у солоній воді варто сходити в душ, інакше сіль вкриє шкіру рівною хрусткою скоринкою. 

"Мертвих морів" зараз два, раніше вони були з'єднані, а потім пересохли посередині. В Ізраїльському Мертвому морі практично не залишилося води, Йорданське ж поки що ще можна побачити.

Гора Небо

Фото: Giåm / Flickr.com

Саме на цій горі помер і був похований легендарний біблейський Мойсей, побачивши з неї Палестину. В погожу днину з вершини гори справді видно навіть Єрусалим. Дістатися до гори можна з міста Мадаба на таксі за 2-3 динара.

Ваді-Харрар

Фото: aliciabramlett / Flickr.com

Це місце на кордоні між Йорданією та Ізраїлем вважають місцем хрещення Ісуса Христа. Це практично єдине місце, де можна побачити священну річку Йордан, але так як зона прикордонна, то потрапити сюди можна лише у супроводі гіда. 

Місто-фортеця Карак

Фото: archer10 (Dennis) / Flickr.com

Саме сюди дійшла європейська цивілізація в епоху хрестових походів. Хрестоносці збудували тут фортецю, назвавши її Crac des Moabites. У місті можна знайти недорогі готелі, а зі стін фортеці в гарну погоду проглядається Мертве море.

Гора Аарона

Фото: bluedvls11 / Flickr.com

Неподалік від Петри на горі знаходиться ймовірне місце поховання старшого брата Мойсея Аарона. Підйом на вершину триває 2-3 години, але краєвиди повністю винагороджують виснажливу мандрівку. На вершині, поруч з гробницею, знайдені базиліка у візантійському стилі та великий монастир. 

Умм аль-Джималь

Фото: Verity Cridland / Flickr.com

Руїни стародавнього велетенського греко-римського міста знаходяться неподалік від кордону з Сирією. Раніше це місто було одним з головних пунктів караванного шляху перед Сирійською пустелею. Місто було залишене більше 1200 років тому, але руїни непогано збереглися, збереглися навіть деякі двох-та триповерхові будівлі, залишки водогону і численні гробниці з надписами набатейською мовою.

Пелла

Фото: peuplier / Flickr.com

В античну епоху це місто, яке знаходиться у долині річки Йордан, за 130 км від Аммана, було великим полісом з храмами і театрами. Тут переховувалися палестинські християни. А після землетрусу 749 року будівлі дуже постраждали і дійшли до нашого часу фрагментарно.

Як пересуватися країною

Всередині країни можна переміщатися рейсовими автобусами, на таксі або ж - орендованому авто. Між Амманом та Акабою курсує швидкісний автобус, у якому пасажирів пригощають печивом та соками. Вартість проїзду  ~ 8-10 USD. В аеропорт з Амману можна дістатися автобусом (~2 динари), або на таксі (~20 динарів).

Фото: K. Horn / Flickr

У Петру найзручніше добиратися з Акаби, вартість проїздом автобусом коштуватиме ~ 7 динарів.

У містах можна найняти таксі, коштує це не дорого. Наприклад, проїзд по столиці - від 1 до 4 динарів. 

Середня вартість прокату звичайного авто - 45 USD на день. Для оренди авто необхідно мати водійські права міжнародного зразка та кредитну карту. Всі орендовані авто мають номери зеленого кольору. Виїздити на орендованому авто за межі країни заборонено. 

Правила дорожнього руху

Рух в Йорданії  правосторонній. Написи на дорожніх знаках зроблені арабською та англійською мовами і легко читаються. Також існують спеціальні туристичні дорожні знаки коричневого кольору, котрі показують напрямок і схему проїзду до популярних історичних та архітектурних пам'яток.

Обмеження швидкості в житлових районах - 50-70 км/год і на багатосмуговому шосе в Аммані; 90-110 км/год - по шосе.

Фото: Vendetta / Flickr

Правил дорожнього руху тут дотримуються не завжди, водії часто користуються сигналом. Стан доріг дуже різноманітний, часто зустрічаються "лежачі поліцейські" для обмеження швидкості, але попереджувальні знаки відсутні.

Використання ременів безпеки - обов'язкове, хоча це правило абсолютно безглузде, так як у більшості транспортних засобів їх взагалі не має.

У випадку ДТП з вини туриста депозит з його карти виплачується поліції (згідно дорожного закону королівства Йорданія). Якщо розмір завданої шкоди перевищує суму депозиту, всі необхідні витрати для ремонту автомобіля додатково сплачує винуватець події.

Важливо знати

У деякі мечеті немусульманам заходити заборонено. Жінки повинні пам'ятати, що не варто сідати на переднє сидіння авто -це вважається дуже непристойним. Не варто, також, торкатися до "чужих" ​​чоловіків, навіть для привітання (рукостискання і поцілунки між друзями однієї статі - звичайна справа). Існують спеціальні зали "для жінок" в ресторанах і кафе.

Жінкам краще одягати вільний та скромний одяг, що прикриває коліна і руки, щоб не викликати зайвих хвилювань у місцевого населення. Нудистських пляжів в Йорданії немає, поява без одягу на людях заборонена.

Закохані пари і, навіть, подружжя не повинні показувати свої почуття на людях.

Тут не прийнято зловживати спиртним і ходити в нетверезому стані за межами готелів або барів.

Туристам варто бути обережними з активною жестикуляцією на публіці, так як деякі рухи йорданці можуть зрозуміти неправильно. Для більшості жестів жителі країни використовують праву руку, так як ліва "нечиста". Якщо вам подають їжу, потрібно брати виключно правою рукою і не менше, ніж трьома пальцями.

Перш ніж когось сфотографувати, потрібно запитати дозволу

Не варто відволікати мусульманина або проходити перед ним, якщо він молиться в громадському місці.

Чайові варто давати, дякуючи за гарне обслуговування готельному персоналу (1 динар), екскурсоводу (2 динари з людини), шоферові (1,5 динара з людини), погоничеві коня (2 динари). Чайові звичайно становлять основну частину заробітку йорданців, які працюють у туристичному бізнесі тому, ігноруючи їх, можна образити місцевих жителів.

Митні правила

Ввіз іноземної валюти (крім ізраїльської) і національної валюти не обмежений, аде декларування обов'язкове. Вивіз завезеної валюти не обмежений, національної - не більше 300 динарів. Заборонено ввіз зброї, наркотиків. Існують обмеження на ввіз спиртного (1 пляшка) і цигарок (200 штук). На митниці можуть зажадати сплатити мито за предмети розкоші.

Фото на головній: Jordan Tourism Board


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook