По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна на перехресті культур

Столиця: Скоп'є
Площа: 25333 км ²
Мова: македонська
Валюта: македонський динар (MKD)
Рух: правосторонній
Релігія: Більшість жителів країни (близько 67%) належить до Македонської православної церкви. 30% віруючих - мусульмани.
Часовий пояс UTC +1

Контакти українського посольства в Македонії:
Республіка Македонія, м. Скоп'є, вул. Піту Гулі, 3
Телефон: (8 10 3892) 317 81 20, (8 10 3892) 317 92 59
Факс: (8 10 3892) 317 81 20
E-mail: emb_mk@mfa.gov.ua, ukremb@t-home.mk
Веб-сайт: http://www.mfa.gov.ua/macedonia/

Важливі номери телефонів:
Поліція - 92
Пожежна охорона - 93
Швидка допомога - 94
Допомога на дорогах - 987

Македонія так часто переходила від однієї держави до іншої, що зараз вже складно визначиться, з якою культурою краще співвіднести країну. Вважається, що найближчі родичі македонців - болгари. Але країна побувала і під Візантією, і під Римом, і під Сербським і Болгарським царством, і під Османською імперією. А після війни в Косово до Македонії переїхали біженці албанського походження. Тож, Македонія рясніє храмами різних конфесій, смачними стравами різних національностей і цікавим фольклором.

У цілому Македонія - спокійна країна, з красивими пейзажами, природними озерами, термальними і мінеральними джерелами. Окрема хвала - місцевим гірськолижним трасам. Найвідоміші з них - гора Попова Шапка висотою 1845 м (на захід міста Тетово) і Маврово на самому півдні країни, в 70 кілометрах від Скоп'є.

Фото з vsegeo.ru

Коли краще їхати?

В Македонію можна їхати в будь-яку пору року. Країна знаходиться недалеко від Егейського моря, що робить тутешній клімат теплим взимку і приємним влітку.

Від сезону залежить лише рід ваших занять. Взимку можна провести час на гірськолижних курортах, а влітку побувати на всесвітньо відомих фестивалях, таких як Балканський фестиваль народної пісні і танцю або ж Літній фестиваль в Охриді.

Фото з tonkosti.ru

Особливості отримання візи

Для відвідування Македонії громадянам України необхідно мати візу, яку можна отримати в посольстві Македонії в Києві.

Поїздки (до 90 діб) з метою ділових контактів, обміну в науково-технічній, освітній, культурній та спортивній сферах або журналістської діяльності, навчання та лікування, відвідання родичів або знайомих здійснюються без віз на підставі оригіналу запрошення, завіреного відповідним державним органом Македонії.

При перетині кордону Македонії без візи, потрібно надати:

- Закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не раніше від дати закінчення поїздки;

- Оригінал офіційного запрошення від приватної особи або організації. Запрошення від приватної особи має бути завірене у відділенні македонського суду або у відділенні поліції за місцем проживання особи, яка запрошує. Запрошення від македонської компанії має бути на фірмовому бланку, містити відомості про мету і терміни візиту заявника, його особисті дані, підпис керівника та печатку організації, що запрошує;

або оригінал ваучера, що підтверджує факт оплати туру;

або діючу Шенгенську візу категорії "С".

Фото з Flickr (by nasia..k)

Для отримання візи в посольстві Македонії, необхідно надати:

- Закордонний паспорт, термін дії якого складає як мінімум 3 місяці з моменту закінчення поїздки;

- Ксерокопію першої сторінки закордонного паспорта з особистими даними заявника;

- 1 кольорову або чорно-білу фотографію 3х4 см, без куточків і овалів;

- Заповнену і підписану особисто заявником анкету;

- Запрошення (оригінал або факс) від фізичної або юридичної особи або підтвердження броні готелю на весь термін перебування (оригінал, факс, роздруківку з інтернету із зазначенням імені та прізвища, номера картки заявника та підтвердженням оплати) або ваучер турфірми, в якій придбаний тур, або македонського туроператора;

- Оригінал і копію поліса медичного страхування на весь термін поїздки (ця вимога не є обов'язковою, але збільшує шанси видачі візи);

Для дітей - копію свідоцтва про народження. Якщо дитина подорожує у супроводі одного з батьків або третіх осіб, необхідно надати копію нотаріально завіреної довіреності на вивезення дитини (при собі бажано мати оригінал).

Фото з trezvenie.org

Митні правила

Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений. Вивезення та ввезення національної валюти заборонено. За ввезення виробів із золота і дорогоцінних металів, не призначених для особистого користування, стягується мито в повному обсязі.

Дозволено безмитне ввезення: до 1 л спиртних напоїв, до 200 шт. сигарет, а також продуктів харчування, парфумерних виробів, одягу в межах особистих потреб. Ввезення в Македонію предметів побутової техніки в якості подарунків дозволяється при оплаті мита, для особистих потреб - не більше одного предмета, який заноситься в митну декларацію та обов'язково має бути вивезений з країни. Мотоцикли, велосипеди, спортінвентар тощо, призначені для тимчасового використання на території Македонії, пред'являються митним органам при в'їзді і згодом також в обов'язковому порядку вивозяться з країни.

Фото з ruspo.ru

Заборонено транзит вибухових і отруйних речовин, наркотиків, золота в злитках, пластинах і монетах, предметів історичної та культурної цінності.

Національна кухня

Македонська кухня вмістила в собі кулінарні традиції Туреччини, Греції, Болгарії, Угорщини та Італії. Тому національні страви досить різноманітні.

Македонці люблять страви з бобових. Саме тому навіть салати в своєму складі містять квасолю - наприклад, салат «Айвар», або ж шопський салат з однойменною назвою - "Шопска салата" - з використанням сиру бринза і солодкого перцю.

Фото з woman-project.com

Окремої уваги варта - "Пастрмка", страва яка робиться з охридської форелі. Місцеві жителі пишаються тим фактом, що їм вдається зберегти кришталеву чистоту в озері Охрид, адже якщо це не так, то форель просто не вижила б. Щодо рецепту приготування риби можна сказати, що він дивовижно простий - філе запікають в горщику, попередньо поливши його соусом з рослинної олії, збитих яєць, зелені і часнику.

Фото з Flickr (by ivaylo klissarov)

Ще одна страва македонської кухні - "Чевапчічі" або ковбаски з рубаного м'яса із запашними спеціями і цибулею, подаються з прісним плоским коржем (питою), помідорами і стручковим перцем.

Фото з VMC

Неодмінні страви жителів Македонії, без яких не обходиться жодне сімейне свято, - фарширований перець "Полнетіпіперкі", тушковане м'ясо з рисом і овочами "Гювеч", м'ясні фрикадельки "Кефтінья", а також класичні страви "Мучкаліца" і "Таратор" .

Фото з monteonline.me

Що ж стосується пиття, то македонці виготовляють алкогольний напій - ракію. Насправді, це - самогон відмінної якості. Він нагадує щось середнє між грузинською чачею та італійської граппою, і буває 2 видів - жовта і біла ракія. Відрізняються вони технологією виробництва і міцністю напою, тому потрібно пам'ятати, що одночасно вживати алкоголь різних кольорів не можна ні в якому разі.

Традиції

Македонці доброзичливий і працьовитий народ. А після важкого робочого дня настає час співати і танцювати. Тому культура Македонії багата музикою і танцями.

 Фото з Flickr (by ido1)

Щорічно в Македонії проводиться безліч яскравих фестивалів та ярмарків. Найпомітніші й найбільш зачущі: "Фестиваль Літа Охрид", що проходить в Охриді; "Вечори Поезії Struga" - у Струзі; "Балканський Фестиваль Народу" - в Охриді; "Травневі Оперні Вечори" - у Скоп'є; "Фестиваль Старих Міських Пісень "- в Охриді;" Міжнародний Джазовий Фестиваль"- в Скоп'є.

Фото з Flickr (by mikispost)

Найвідоміший і найпопулярніший народний танець у Македонії - це Теското. Цей чоловічий танець виконується під акомпанемент національних македонських музичних інструментів Тапа і волинки. Починається він з повільного ритму, який до кінця танцю істотно прискорюється. Традиційно танець Теското символізує національне пробудження македонського народу і виповнюється танцюристами, одягненими в національні македонські костюми.

Фото з LJ (by magayeva)

Але найбільш незвична македонська традиція - весілля. Найдивовижніше, що чоловік у цьому процесі займає досить пасивну позицію (в порівнянні з нареченою, ясна річ). Від нареченої ж в Македонії потрібно всебічна підготовка - естетична, фізична і господарська. Вона повинна особисто зшити весільне вбрання, вивчити сценарій чотириденної церемонії та навчитися триматися на коні так, щоб, перескочивши через тин біля будинку нареченого, зіскочити на землю, не торкаючись ні вузди, ні стремена. Вважають, що лише така дружина зможе належним чином керувати будинком і чоловіком, без вуздечки підпорядковуючи його своїм бажанням.

Національні свята

2 серпня - День повстання (Національне свято) або День Св. Іллі (Лінден)

Особливе героїчне свято для Македонії - День повстання, який збігається по датах з днем ​​св. Іллі. У цей день в 1903 році населення Македонії та Одринський Фракії повстало проти влади Османської імперії. І не дивлячись на те, що повстання закінчилося цілковитим фіаско македонців, це свято - символ бойового духу і волю до свободи македонського народу.

Фото з LJ (by Володимир Фролов)

8 вересня - День Незалежності (День Республіки)

Незалежність для Македонії - це наболіла тема. Всю свою історію народ намагався отримати власну державність, і лише в 1992 домоглася цього. 8 вересня в Македонії - офіційний вихідний, на головній площі - концерт, а по телевізору - виступ президента.

Фестиваль Літа Охрид

Широку популярність має «Фестиваль Літа Охрид», який існує вже близько 50 років. У ньому бере участь безліч музикантів і ансамблів. Крім того, користуються популярністю Балканський Фестиваль Народу, Вечори Поезії Struga, свято Старих Міських Пісень, Травневі Оперні Вечори міста Скоп'є та інші свята та фестивалі.

Місця, де потрібно побувати

Скоп'є

Столиця країни - Скоп'є, як місто відоме ще з часів Римської імперії. Сучасна столиця країни розділена на дві частини - Старе місто, заселене переважно мусульманами-албанцями, і Новий, "Зарічний Скоп'є", населений македонцями.

Після руйнівного землетрусу 1963 року народження, коли Скоп'є було зруйновано практично на 70%, Архітектурний вигляд міста сильно змінився. Від старого Скоп'є збереглася лише центральна, прилегла до фортеці Кале (XI ст.), Частина - Чарші, яка останнім часом перетворилася на колоритний ринковий район, який вважається кращим східним базаром Європи.

Фото з flickr (by photojosep)

У старому місті також можна знайти турецькі лазні Дауд-паша, колоритний турецький кам'яний міст XV ст. через Вардар і караван-сараї Куршумлі-хан 1550 року, який у XIX ст. служив в'язницею.

У новій частині міста варто оглянути православний собор на розі бульварів Парітзанскі Одреді і Арм, будівля македонського Парламенту, Музей сучасного мистецтва, Національний Музей Історії та Національну Художню Галерею.

 Фото з flickr (by photojosep)

Поблизу Скоп'є знаходяться руїни римського міста Скупі - центру провінції Дарданія. На схилах прилеглої гори Водно височіє церква Cвета Пантелеймон (1164), прикрашена фресками виняткової художньої цінності. Також неподалік розташовані монастирі Cвета Микита (1307-1308 рр..), Марко (XIV ст.), Cвета Андрій (XIV ст.) І Матка (XV ст.), А також церква Св. Анастасії (XVI ст.).

Бітола

Бітола знаходиться в південно-західній частині Республіки Македонія. Це друге за величиною місто Македонії, що має чіткий відбиток важливого дипломатичного центру Османської імперії. Велике старе місто вражає величною старовинною архітектурою. Центральна пішохідна вулиця Бітоли дозволяє неспішно розглянути неокласичні фасади будівель, прогулятися до парку Бітоли і відпочити там під покровом дерев.

Фото з macedoniaholidaysandtours.com

Найцікавіше місце в місті - руїни античної Гераклеї Лінцестіч, які були засновані в четвертому столітті до н. е.. Філіпом II Македонським. Поруч з Бітолою знаходиться знамените Дойранское озеро і один з найбільш вражаючих каньйонів Європи - ущелина Радика.

Недалеко від Бітоли знаходиться село Курбіново, яке місцеві жителі вважають столицею кераміки.

Охрід

Справжня гордість Македонії - Охридське озеро (площа 358 кв. Км., Глибина до 285 м.), що знаходиться на висоті 695 м. над рівнем моря біля албанського кордону. Це одне з найкрасивіших і найчистіших озер Європи і одне з найдавніших озер світу. За унікальному складу своєї екосистеми Охридське озеро близько до Байкалу, тому на прилеглих до озера схилах хребта Галічіца створений однойменний Національний парк.

 Фото з flickr (by photojosep)

Розташоване на березі озера місто Охрид - одне з найдавніших міст Балкан. Стародавня Ліхніда, що процвітала за часів Великої Македонії, у часи Римської імперії охороняла найкоротший шлях з Риму в Малу Азію - ВіаЕгнатія, і надалі лише зміцнила своє становище. Ані численні війни, ані землетруси не змогли завдати місту якоїсь помітної шкоди, тому і в наші дні Охрид - одне з найцікавіших міст Балкан.

Охрид знаменитий своїми архітектурними пам'ятниками. Тут можна відвідати фортецю Самуїла зі стінами висотою 16 м., ворота Горна Порта (XVIII ст.), базилікуСветі Софія у старому міському центрі, церква Светі Климент з унікальними фресками і галереєю Охридських ікон XI-XIX ст., палац Робеву і мечеть Імарет.

Фото з flickr (by ido1)

Уздовж узбережжя озера збереглося безліч маленьких православних церков із середньовічними фресками, серед яких особливо виділяється знаменитий монастир Светі Наум. На південному березі озера - найважливіший середньовічний центр слов'янської писемності і православ'я на Балканах.

І місто Охрид, і Охридське озеро в 1979 році були внесені ЮНЕСКО до списку Всесвітньої природної і культурної спадщини.

Транспорт

Автобусне сполучення Македонії

Найбільш зручний спосіб переміщення по країні - автобус. З Скоп'є автобусом можна доїхати до всіх міст країни, а також до столиць сусідніх держав. Місце в автобусі рекомендується бронювати за день уперед, особливо якщо це поїздка в Охрид. Квитки купуються в касах автовокзалу, вхід в автобус здійснюється через задні двері, де сидить кондуктор.

Фото з Flickr (by limagiraphe)

Громадський транспорт у містах (тільки автобус) здебільшого має застарілий парк машин. Платити за міський автобус у Скоп'є потрібно талоном ("Гетонья"), купити який можна в будь-якому газетному кіоску або прямо у водія (трохи дорожче). Багаторазові квитки продаються в тютюнових кіосках.

Залізниця Македонії

Македонські залізниці розвинені порівняно слабко, але разом з тим вони функціонують у повному обсязі. Основних ліній дві:

Скоп'є - Градско - Титов Велес - Гевгелія (кордон з Грецією)

Скоп'є - Градско - Прілеп - Бітола

Туристу немає сенсу подорожувати поїздом під час перебування в Македонії, оскільки всі основні пам'ятки країни розташовані на значній відстані від залізниці. Винятком може слугувати поїзд у Гевгелію, на якому зручно дістатися до грецького кордону.

Фото з Flickr (by osdu)

Повітряний транспорт Македонії

Внутрішніх авіаліній через маленьких розмірів території практично немає. Аеропорти Скоп'є і Охрід обслуговують міжнародні рейси авіакомпаній MacedonianAirlines і Avioimpex. До аеропорту Скоп'є можна доїхати на автобусі (25-30 хв.), Який вирушає від міжнародного автовокзалу за півтори години до відльоту літаків, на таксі або на маршрутці.

Правила дорожнього руху

Рух правосторонній. Швидкість для машин і мотоциклів обмежена 120 км / год на автострадах, 80 км / год на шосе і 50-60 км / год в населених пунктах. Штрафи за перевищення швидкості досягають $ 200. Поліція часто контролює дороги радарами. Їзда без ременя безпеки карається штрафом $ 40, а неправильна парковка - $ 90. Деякі дороги платні - проїзд можна оплатити готівкою на спеціальних турнікетах при в'їзді, або спеціальними купонами (продаються на прикордонних КПП).

Важливо знати

Так само як і в Болгарії, в Македонії загальноприйняті жести відрізняються від європейських. Кивок головою в цій країні означає незгоду, а погойдування з боку в бік - згода, схвалення.

У Македонії оголошено заборону на куріння в громадських місцях. Заборонено палити в ресторанах, кафе, барах, навчальних закладах, державних установах, кінотеатрах і інших людних місцях.

Фото з makedonyauniversiteleri.com

Ситуація з безпекою в країні неоднозначна. У християнських районах можна практично не турбуватися про особисту безпеку, а от у районах компактного проживання албанців ніхто не застрахований від будь-яких форм насильства.

У країні бувають випадки дрібного шахрайства, тому слід бути особливо уважним при обговоренні фінансових питань і ніколи не давати гроші вперед, до надання послуги.

При поїздках по країні рекомендується уникати територій, прикордонних з Косово і Сербією. Переміщатися по їх території можна тільки за наявності спеціального дозволу.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook