По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Острів лемурів та баобабів

Столиця: Антананаріву
Площа: 587 041 км²
Мова: малаґасійська, французька
Валюта: Малаґасійський аріарі (MGA)
Рух: правосторонній
Релігія: 52% населення сповідують традиційну релігію (анімалізм, фетишизм, культ предків, сил природи тощо), 41% — християнство (приблизно рівна кількість католиків і протестантів), 7% становлять мусульмани-суніти
Часовий пояс: UTC+3

Посольство України на Мадагаскарі (за сумісництвом):
PO Box 36463, Menlo Park 0102, Pretoria, South Africa, 398, Marais str., Brooklyn 0181, Pretoria
Телефон: (8 10 2712) 460 19 43, (8 10 2712) 460 19 46
Факс: (8 10 2712) 460 19 44
E-mail: emb_za@mfa.gov.ua, dniepr@mweb.co.za

Важливі телефони:
Швидка допомога - 211-70
Пожежна служба - 225-66
Поліція - 229-72

Мільйони років тому Мадагаскар поєднував Африку та Індію, а потім, в результаті руху материків, став островом-заповідником, котрий до наших днів зберігає унікальні ланшафти, рослинність а також - велику кількість тварин, зустріти яких можна тільки тут. Практично вся територія острова поділена на заповідники та національні парки, котрі є настільк и багатими та різноманітними, що подорожувати ними можна нескінченно довго.

Фото: Jean-Louis Vandevivère / Flickr.com

Тут є вулканічні масиви та баобабові ліси, непролазні мангрові хащі і багатокілометрові пляжі. На Мадагаскарі можна купатися в гарячих джерелах, лазити по стародавніх вапнякових скелях, рибалити та спостерігати за міграціями китів.

Фото: Frank Vassen / Flickr.com

Спершу країною керували королі, потім вона стала колонією французів, незалежність від яких Мадгаскар отримав у 1960 році, але справжніми правителями острова слід вважати лемурів, неймовірна кількість яких живе у джунглях національних парків. Місцеві жителі вірять, що в цих тваринок переселяються душі відлюдників, котрі зникають у джунглях.

Коли найкраще їхати

Клімат Мадагаскару має два характерно виражених сезони - сухий та вологий. Під час вологого сезону - з грудня по квітень - на острові часто йдуть дощі та зливи. З травня по листопад триває сухий сезон, тож найкраще приїздити на острів саме в цей період. У різних районах острова клімат може відрізнятися дуже помітно. Середня температура в столиці +18°C, на узбережжі - +24 .. +26°C. На вершинах гірських масивів трапляються значні пониження температури і заморозки.

Фото: Aleix Cabarrocas Garcia / Flickr.com

Особливості отримання візи

Громадянам України для в'їзду на Мадагаскар необхідна віза, отримати яку можна на кордоні. Вартість візи - 118 USD. Термін дії: 90 днів.

Документи, необхідні для оформлення візи:

- чотири заповнені анкети;

- чотири фотографії;

- закордонний паспорт;

- зворотній авіаквиток;

- оригінал запрошення;

- для дітей, які подорожують у супроводі одного з батьків або третіх осіб, потрібно також надати копію довіреності від батька (батьків) на вивіз дитини. Діти до 16 років вписуються у візу батьків (матері).

Митні правила

Ввезення і вивезення іноземної валюти не обмежено (декларація обов'язкова). Ввезення місцевої валюти обмежене сумою у 5000 MGF, вивезення заборонене.

Можна ввозити: до 500 сигарет, або 25 сигар, або 500 г тютюну (особам старше 21 року); 1 пляшки будь-якого алкогольного напою.

Вивезення шкур тварин дозволено лише за ліцензією митниці або інших державних органів.

Заборонено ввезення:

- диких і домашніх тварин (жорсткий карантин);

- зброї, наркотиків, медичних препаратів без відповідного документального супроводу;

-парфумерноъї продукції.

Заборонено вивезення:

- самородного золота і ювелірних каменів;

- виробів з крокодилової шкіри;

- рідкісних видів тварин (в т. ч. і виробів з їхніх рогів, шкіри і кісток);

- рослин, насіння і квітів (в т. ч. засушених);

- лемурів, крокодилів, черепах в будь-якому вигляді (навіть опудал).

Національна кухня

На Мадагаскарі, як і в Індії, є своя священна тварина - зебу (підвид дикого бика). Проте, жителі Мадагаскару активно вживають у їжу м'ясо цього представника тваринного світу. М'ясо зебу схоже на яловичину, але значно жорсткіше. Стандартний гарнір до м'яса - рис.

Зебу. Фото: Splintercellguy / Wikimedia Commons

Їжа на Мадагаскарі, зазвичай, дуже гостра - місцеві кухарі люблять додавати в неї прянощі і стручковий перець. У ресторанах на узбережжях годують лангустами, крабами та устрицями.

По всій країні продаються круасани (дається взнаки колоніальне минуле), смажені банани і рисові коржі. У каві тут люблять додавати неабияку кількість згущеного молока. На місцевих ринках продаються фрукти - хурма, манго, гуава, банани і лічі.

Традиції

На Мадагаскарі проживає близько 20 різних народностей. Більшість жителів - малагасійці. Це змішана етнічна група, тому що на острів у різний час мігрували різні народи. Малагасійці зовні нагадують арабів, персів, африканців, в'єтнамців, явайцев, а часом і японців. Переважна більшість місцевих жителів сповідують давню релігію - культ предків, суть якої полягає в поклонінні померлим праотців.

На Мадагаскарі нормальним є вітатися з незнайомими людьми на вулиці, особливо - з літніми. До місцевих жителям прийнято звертатися за посадою, а не по імені.

Фото: Hery Zo Rakotondramanana / Flickr.com

Яскравою національним рисою можна назвати повільність. Це пов'язано з розміреним життям малагасийцев. Тому на острові вважається звичним неквапливе обслуговування, запізнення транспорту і затримка заходів.

У місцях релігійного культу, в некрополях роблять підношення. Зазвичай це продукти харчування, заборонено підносити гроші.

У священних місцях слід поводитися стримано, дбайливо ставитися до природи і пам'ятників, не рекомендується палити і їсти свинину. У заповідниках не можна рубати дерева і рвати квіти, ловити рибу і полювати, годувати тварин. 

Культ предків сформував особливе ставлення до тварин - багато місцевих жителі вірять, що після смерті душа покійного може переселитися у тварину. Саме тому малагасійці з особливим трепетом ставляться до зебу, крокодилів, хамелеонів, лемурів. Заборонено ображати, а тим більше вбивати цих тварин.

Фото: Fruggo / Wikimedia Commons

На острові немає понять "право" і "ліво", є тільки географічні напрямки "північ", "південний схід" тощо. Відповідно до цієї основної орієнтацією визначається місце розташування в просторі, яке зумовлене символічним змістом чотирьох сторін світу: схід - священна сторона (повернувшись туди, моляться предкам); північ - почесна сторона; захід - сторона повсякденного, мирського життя; південь - сторона зла. Ще одне положення - місце, де знаходиться сама людина.

Місця, які варто побачити

Антананаріву

Фото: t3rmin4t0r / Flickr.com

Це місто було домом для місцевих королів сотні років, а згодом набуло колоніального "французького" характеру. Тут під відкритим небом йде жвава торгівля свіжоспеченими круасанами і багетами, в ресторанах пригощають французьким сиром і вином, вулицями дрейфують старезні "рено" та "сітроени". Кращий спосіб досліджувати місто -  прогулятися мощеними вуличками східчастих кварталів, де ще залишилися симпатичні колоніальні маєтки, а потім сходити на базар.

Королівський пагорб Амбохіманга

Фото: Olivier Lejade / Flickr.com

Пагорб Амбохіманга і прилегла до нього мальовнича долина з 16 сторіччя належали королям Мадагаскару. Тут досі знаходяться залишки колишньої розкоші: збудовані з дерева і вапняку палаци, храми, та фортечні стіни. Тутешні місця вважаються священними і є популярними серед паломників.

Пагорб Амбохіманга знаходиться у 20 км від Антананаріву в однойменному містечку. Дістатися до нього можна на автобусах або маршрутках, які ходять з центру Антананаріву. А якщо хочеться доїхати до священних місць з комфортом - краще взяти таксі.

Вулкан Анкаратра

Фото: Olivier Lejade / Flickr.com

Всього за 50 км від Антананаріву знаходиться пасмо згаслих вулканів Анкаратри, де колись ховалися від переслідування влади втікачі і розбійники. Висота головного вулкана - 2644 метри, він усього лише на 200 метрів нижчий від найвищого мадагаскарського вулкана Марумукутру, який знаходиться в гірському масиві Царатанана, у північній частині острова.

Пасмо вулканів простягається від міста Avironimamo (на півночі) до Betafo (на півдні), а найвищий вулкан знаходиться рівно посередині між містечками Ambatolampy (з східної частини) і Faratsiho (з західної). Дістатися до Анкаратри найзручніше на авто - по трасі номер 7 з Антананаріву.

Крокодиляча ферма

Фото: Sangitiana / Flickr.com

Шкіра крокодилів, які вирощуються на цій фермі, йде на сумочки і ремені, а м'ясо відправляється в місцеві ресторани. Ферму тримає пара французів, які поселилися у лісі в околицях Антананаріву. Крім крокодилів тут живуть лемури і кілька страусів. Ферма знаходиться за 20 км від центру Антананаріву (в передмісті Ivato), неподалік від аеропорту. Вхід на ферму коштує близько $10.

Острів Нусі-Бе

Фото: NASA

Острів Нусі-Бе - популярний мадагаскарський курорт з ванільними плантаціями і гаями фруктових дерев, на яких ростуть банани, манго, апельсини і папайя. Це найкраще місце на Мадагаскарі, де можна зайнятися дайвінгом та рибалкою.

Нусі-Бе забудований симпатичними готелями і нічними клубами, а сервіс тут на рівень вищий, ніж на решті Мадагаскару.

Дістатися до Нусі-Бе найпростіше на катері з містечка Анкіфіев (Ankify) - 30 хвилин, $10. Інший варіант - літаком з Антананаріву компанією Air Madagascar (близько $150).

Авеню Баобабів

Фото: Gavinevans / Wikimedia Commons

Баобаби ростуть по всьому Мадагаскару, але біля містечка Морондави росте ціла їх колонія. Гладкі і потужні стовбури тисячолітніх красенів видно здалеку - дерева перетворюють пустельний степ в сюрреалістичний пейзаж. Морондава відома на тільки баобабами, а й хорошими пляжами. З Антананаріву в Морондаву відбуваються щоденні рейси Air Madagascar (година льоту, близько $110). Дорога на авто займе 10-12 годин.

Парк Раномафана

Фото: Chris Gin / Flickr.com

Парк Раномафана знаходиться відносно недалеко від Антананаріву. Поїздка на авто займе близько 9 години, на автобусі - 11. Темні і вологі дощові ліси займають величезний простір в самому центрі Мадагаскару. У гаях з евкаліптів, пальм і п'ятиметрових папоротей шастають гекони, екзотичні жаби, мангусти і хамелеони. Але головні мешканці парку - лемури (12 видів, найпопулярніші - мишачі і бамбукові). Тваринки зазвичай ховаються в листі дерев, і гіди підзивають їх за допомогою спеціальних свистків.

У парку є досить туристичних стежок, але гуляти по джунглях краще з гідом. Якщо уважно вивчити карту, можна вийти до гарячих мінеральних джерел, у яких можна купатися.

Заповідник Цінджі-дю-Бемараха

Фото: Olivier Lejade / Flickr.com

Величезний заповідник складається з вапнякових скель, які підіймаються у небо на 30 метрів. На дні ущелин між скелями ростуть пальмові гаї, в яких живуть сіфакі - схожі на ведмежат лемури з білою і дуже м'якою шерстю. Головний атракціон у заповіднику - підйом на скелі. Провідники видають страхувальні пояси з карабінами. Хапаючись за гострі зубці руками, потрібно дертися вгору по вапняку до оглядового майданчика. Екскурсію в Цінжі-дю-Бемараха можна придбати в містечку Морондава, яке знаходиться за 200 км від заповідника.

Острів Святої Марії

Фото: gripso_banana_prune / Flickr.com

Колись на Іль-Сент-Марі (так острів називається французькою мовою) жили пірати. Західне узбережжя острова забудоване готелями і ресторанами, на 60 км тягнуться найчистіші пляжі. Разом з курортом Нусі-Бе, острів Святої Марії є одним з кращих місць для купання в усьому Мадагаскарі. За однією з легенд, морські розбійники сховали на острові скарб на суму 200 млн фунтів стерлінгів, але знайти награбовані скарби досі нікому не вдалося. У бухті Forbans досі видно стирчать з води частини затонулих піратських кораблів, а на самому острові збереглися надгробні плити.

Ще одна розвага на острові - спостереження за горбатими китами, які з липня по вересень з'являються у водах протоки між Мадагаскаром і Іль-Сент-Марі.

Дістатися до острова можна повітрям (політ з Антанаріву займе близько години, з Туамасіни - 15 хвилин) і по воді (від Туамасіни потрібно доїхати до містечка Soanierana Ivongo, звідки до Іль-Сент-Марі ходять катери).

Як пересуватися по Мадагаскару

Найпростіший і дешевий спосіб переміщень по країні - це автобуси. Розклад рейсів зазвичай вивішується в аеропорту та на спеціальних стендах аеровокзалу. 

У містах найзручніше їздити на таксі. Є авто двох видів: ліцензовані з емблемою Adema і лічильниками, а також численні "неофіційні таксі", у яких зазвичай немає лічильника, але ціни фіксовані і залежать від відстані і щільності руху. Про вартість поїздки варто домовлятися заздалегідь, обов'язково до посадки в авто. У приватних таксі можна поторгуватися.

Фото: Sangitiana Fararano / Flickr.com

Специфічні види місцевого транспорту - швидкі і зручні "таксі-бе" і більш дешеві, але повільні "таксі-бруси". Вони являють собою щось середнє між "маршрутками" і звичайними таксі. На зупинках завжди є розклад.

Агентства з прокату авто є лише в головних туристичних центрах та в аеропорту. Тому є сенс орендувати авто заздалегідь, ще до вильоту в країну. Для оформлення оренди треба мати кредитну картку (часом стягується депозит) і національні водійські права. Вартість прокату майже така ж, як і в Європі. В оренду зазвичай здають не нові авто, тому перед поїздкою уважно перевіряйте стан транспортного засобу.

Більшість основних трас перебувають в гарному стані, чого не можна сказати про дороги між невеликими населеними пунктами. Малагасійські водії досить акуратні і неспішні. Обгони на трасі рідкісні, в місті ритм руху ще більше сповільнюється. Часто на дорогу виходять домашні тварини, діти і місцеві жителі. У темний час доби дороги практично не освітлюються.

Правила дорожнього руху

Рух правосторонній. На Мадагаскарі діє спрощений режим реєстрації дорожньо-транспортних пригод. Якщо в результаті ДТП за участю двох застрахованих транспортних засобів шкода заподіяна тільки майну і характер пошкоджень не викликає розбіжностей у обох водіїв, оформлення документів може бути здійснена без участі держінспекторів шляхом заповнення стандартних бланків сповіщення страхової компанії про ДТП.

Фото: Sangitiana Fararano / Flickr.com

Важливо знати

Мадагаскар - країна традиційної культури. Норми життя малагасійців ідосі часто регламентуються різноманітними табу - "фаді", різних для того чи іншого району країни, а також етнічної групи. Їх недотримання може призвести до конфліктної ситуації при контактах з місцевим населенням.

Хоча в багатьох закладах чайові і не практикуються, але краще все-таки давати їх у місцевій валюті та при будь-якому зручному випадку, так як рівень зарплат працівників сфери обслуговування вкрай невисокий. У ресторанах і готелях столиці чайові складають 10% від загальної вартості замовлення і автоматично додаються до рахунку.

Кримінальна ситуація в столиці досить спокійна, але певні проблеми з безпекою є. Туристам не слід брати з собою багато грошей і залишати цінні речі без нагляду. Визначні пам'ятки рекомендується оглядати в супроводі гіда або в складі групи. У провінції ситуація більш спокійна, але й там слід дотримуватися порад гіда. 

Перед відвідинами країни туристам рекомендується приймати антималярійні таблетки. Крім того, потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки: стежити, щоб в номері не було комарів та намагатися уникати комариних укусів.

Сиру або неперевірену воду на острові не можна пити у жодному разі. Вода, яка використовується для пиття, чищення зубів або приготування льоду, повинна бути обов'язково прокип'ячена.

Безпечні місця для купання в океані - лагуни і ділянки, які захищені кораловими рифами. В інших місцях часто зустрічаються акули, а в гирлах річок і в мангрових лісах водяться небезпечні плазуни.

Заборонено фотографувати військові і поліцейські об'єкти, а також службовців у військовій формі. 

Фото на головній: Paolo Crosetto / Flickr.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook