По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Будапешт

Угорщина, Пешт
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Базиліка Святого Іштвана названа на честь першого короля Угорщини Іштвана Святого. Храм розташований в самому серці угорської столиці на площі з однойменною назвою та є найбільшою святинею Будапешта.

Будівництво базиліки почалося в 1851 році, коли Будапешт був ще зовсім маленьким містом. Архітектор Йозеф Хілд, який почав проект, помер, і справу в свої руки взяв Міклош Ібл.

При огляді наполовину завершеного будівлі він виявив на стінах тріщини. Через 8 років, 1868 році, базиліка завалилася. Архітектор Ібл почав відновлення храму, але не дожив до дня завершення будівництва. У 1905 році базиліка була закінчена архітектором Йозефом Каузером в стилі неоренесансу.

На думку більшість архітекторів, в Базиліці бракує світла: лише зрідка, в погожі дні, окремі промені, яким вдається сюди пробитися, ненадовго пожвавлють статуї і орнамент церкви.

Загальна площа храму становить 4730 м2, діаметр куполу - 22 м., а висота - 96 м. Базиліка є одним з найвищих будівель Будапешта і володіє найбільшим дзвоном в Угорщині, вага якого 9 тонн.

Базиліка Святого Іштвана має план грецького хреста. Зовні над головним порталом знаходяться мармурові зображення короля і мозаїчна картина. Усередині церкви чотири колони підтримують купол і перед ними стоять.

На головному вівтарі стоїть статуя Святого Іштвана, навколо якого розміщено п'ять бронзових барельєфів на сюжети з життя першого угорського короля.

В Базиліці зберігають найголовнішу реліквію угорської Католицької Церкви - мощі першого короля Угорщини Іштвана Святого: в каплиці можна побачити його череп, а в самому храмі - муміфіковану руку святого.

Під храмом знаходиться великий підвал, де під час Другої світової війни зберігалися всі важливі історичні та міські документи, цінності мистецтва. У 2006 році в склепі храмубув похований один з найвідоміших угорців сучасності - легенда угорського і світового футболу - Ференц Пушкаш.

Якщо піднятися на дзвіницю, то зверху відкривається чудова панорама на столицю Угорщини - "перлину Дунаю".


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook