По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Площа - 525,16 км²
Населення - 1736000 осіб
Національний склад - угорці, німці, словаки
Основні конфесії - римо-католики, протестанти
День міста - 17 листопада
Офіційний сайт міста - www.budapest.hu

Будапешт - місто, унікальне у багатьох відношеннях. Столиця Угорщини є і найбільшим містом країни. За чисельністю населення, Будапешт посідає дев'яте місце в Європейському союзі.

А ще Будапешт - єдина столиця європейської держави, яка є і курортом. Мінеральні джерела існували тут ще з II століття. Зараз у місті діють 26 купалень.

Будапешт з'явився завдяки злиттю трьох угорських міст - Пешта, Буди і Обуди. Сталося це в 1873 році.

Цікаво, що колись на цьому місці існувало кельтське поселення Ак-Інк. Це був торговельний і ремісничий центр.

Місто неодноразово руйнувалося монголами і турками. Активно розвиватися Будапешт почав після утворення австро-угорського королівського уряду.

У 1944 році в місті перебували німці. Вони знищили всі мости і велику частину будівель. Особливо постраждала єврейська частина населення.

Активне відновлення міста тривало з 1950 по 1956 роки. До цього часу була істотно розширена площа Будапешта.

Одним із символів міста є міст Сечені, побудований в 1849 році. Під час війни міст був підірваний, а відновили його тільки до 1949 року. Свого часу це був найбільший міст у світі.

Міст Сечені

З цією спорудою пов'язано безліч легенд. За однією з них, якщо жінка хоче перевірити чоловіка на вірність, то повинна попросити його пройти по мосту. Якщо він жодного разу не зраджував дружині, то... мають заричати леви. Звичайно ж, леви ніколи не гарчать. Але саме так жителі перевіряють, як справи з почуттям гумору у туристів.

Ще однією із знакових споруд Будапешта є парламент. Особливо видовищно виглядає ця будівля ввечері. Внутрішні приміщення парламенту можна порівняти з музеєм: зали прикрашені приголомшливими фресками та картинами.

Тут же, під величезним куполом, зберігається Свята Корона та інші королівські регалії. Легенда свідчить, що саме ця корона одягалася на голову першого угорського короля. Однак історики вважають, що це тільки легенда.

А вздовж Дунаю простягнувся фасад дивовижно красивого Королівського палацу. У ньому ж розташована Національна галерея. А от на самій Набережній теж багато цікавого, зокрема, пам'ятники Шекспіру та принцесі.

Однією з найкрасивіших вулиць міста можна назвати проспект Андраші. Тут дуже багато будівель в стилі неоренесансу. Однією з таких є Оперний театр. Будівля в стилі бароко прикрашена численними картинами, скульптурами та орнаментами.

Цікаво буде погуляти в Міському парку. Тут знаходяться знамениті купальні Сечені, замок Вайдахуняд, зоопарк, цирк та парк розваг.

Будапешт - одне з найдоступніших міст Європи. Приміром, обід з першого і другого тут можна отримати, заплативши всього 10 євро. Обов'язково спробуйте національне угорське блюдо - гуляш. Цей "королівський суп" складається з м'яса, картоплі, грибів і галушок. Але будьте обережні - страва дуже гостра.

У плані проживання тут теж дуже зручно. Кожен турист може обрати найбільш відповідний варіант. Приміром, зупинитися на ніч в хостелі можна всього за 20-30 євро. Ніч у готелі, звичайно, буде дорожче - від 100 євро.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook