По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна храмів і середньовічного лицарства

Столиця: Валетта
Площа:316 км²
Мова: мальтійська, англійська
Валюта: мальтійська ліра (ML)
Рух: лівосторонній.
Релігія: католицизм
Часовий пояс: GMT +1

Контакти Українського посольства:
Via Guido d'Arezzo, 9, Roma - 00198
Телефон: 00 39 06 841 26 30
Факс: 00 39 06 854 75 39
Пошта: emb_it@mfa.gov.ua
Сайт: italy.mfa.gov.ua

Важливі номери телефонів:
Поліція - 191
Швидка допомога - 196
Пожежна охорона - 199
Довідкове бюро - 190

Мальта настільки крихітна країна, що на території Києва могло б поміститися майже 3 таких, але, не зважаючи на розміри і ландшафти, які часом здаються пустельними, вона приваблює туристів могутньою середньовічною фортецею, скромними, проте чистими пляжами, старовинними храмами та підземеллями. Крім того, береги Мальти полюбляють дайвери, та і саме море тут казково гарне.

В середні віки Мальта мала свій власний лицарський орден - Мальтійський, можливо саме завдяки тому, пам'ять про це, а також історія лицарства збереглися тут краще, ніж у інших країнах Європи. 

Фото з Flickr (by albireo2006)

Мальтійський архіпелаг складається з островів Мальта, Гозо та Коміно і розташований у центрі Середземного моря. Не зважаючи на те, що довжина берегової лінії всіх трьох островів становить лише 137 км, тут є на що подивитися.

Узбережжя Мальти глибоко порізане численними гаванями та скелястими бухтами. На Мальті немає ні річок, ні гір, лише розорані терассами поля, котрі відділені одне від одного кам'яними огорожами, старовинні міста і симпатичні рибальські села, мальовничі виноградники і море.

Фото з Flickr (by ChrisLeeVella)

Коли найкраще їхати

Клімат Мальти - середземноморський,  це означає, що зими тут м'які, а літо спекотне та сухе. Проте морські вітри та вузькі вулички міст і селищ роблять цю спеку цілком стерпною. Зважаючи на те, що середня температура взимку становить +14оС, а влітку +26оС, то приїздити на Мальту можна в будь-який час. Єдине, на що можна зважати - найбільш спекотний період тут триває з липня по вересень.

Особливості отримання візи

Для отримання візи необхідно приїхати до Посольства особисто. Процес отримання візи на Мальту може прискорити наявність шенгенської візи протягом останніх 12 місяців або чинної візи в США.

При оформленні туру на Мальту через турфірму, віза ставиться при в'їзді. У імміграційний офіс Мальти надсилається імміграційна анкета, після розгляду якої видається підтвердження про отримання візи.

З собою в поїздку треба взяти фотографію. Якщо ви отримуєте візу після прибуття, то потрібно подати документи до Посольства Мальти, отримати реєстраційний номер і оплатити гербовий збір.

Документи для отримання візи на Мальту:

- закордонний паспорт;

- заповнена анкета встановленого зразка;

- 2 фото 3х4;

- підтвердження про бронювання авіаквитків;

- підтвердження про бронювання номера в готелі;

- оригінал запрошення приймаючої сторони;

- діти до 18 років надають копію нотаріально завіреного дозволу на виїзд від батьків;

- оригінал і копія медичної страховки, що діє на весь термін поїздки на території Мальти і Шенгену. Сума покриття повинна становити не менше 30 000 євро, до переліку послуг крім медичних повинна також входити можлива репатріація останків на батьківщину.

Документи для неповнолітніх:

- копія нотаріально завіреної довіреності на вивезення дитини від того з батьків, хто не їде. У разі якщо дитина подорожує у супроводі третіх осіб, копія довіреності надається в обов'язковому порядку (при собі необхідно мати оригінал).

Документи для студентів:

- довідка з місця навчання (+ переклад);

- копія студентського квитка;

- спонсорський лист від родичів, які оплачують поїздку, довідка з місця роботи із зазначенням посади та окладу, а також копія сторінки паспорта з особистими даними спонсора (+ переклад).

Ввезення в країну іноземної валюти не обмежене, але декларація обов'язкова. 

На Мальті немає Українського посольства - воно одне для Італії, Мальти та Сан-Марино і знаходиться в Римі.

Національна кухня

Мальтійська кухня схожа на італійську: тут полюбляють макарони з сиром, соуси з базиліком та часником, рибу на грилі, тушковані в горщику овочі. Головна мальтійська страва називається fenek - це кролик, тушкований в червоному вині з овочами, якого подають з тушкованою картоплею, морквою, часником і помідорами. Ще одна місцева става - мальтійські пиріжки з сиром рікотта та зеленим горошком і пиріжки з фініками. ЦІкаво буде скуштувати браджіолі (Bragioli) - рулети з яловичини, часника та варених яєць, суп джбейна (Gbejnа), зварений на основі козячого та овечого сиру. Щодо десертів, то можна скуштувати халву тат-торк (цукрований миндаль) та каннолі - хрусткі вафельні трубочки з творогом рікотта. Ну а найекзотичніша мальтійська страва, безумовно, спагетті під соусом з чорнил восьминіга.

Цікаво, що на Мальті немає такого явища як вчорашній хліб - наприкінці дня весь хліб, який не був проданий, відправляється на переробку.

Fenek. Фото з Flickr (by Chez Basilic)

На Мальті, як і в інших середземноморських країнах Європи, є вино власного виробництва. Практично у кожному супермаркеті можна зустріти окрему поличку або стенд з місцевими винами, а у кафе та ресторанах можна замовити розливне "домашнє" вино. Не варто лишень купувати найдешевше вино та вино в паперових пакетах.

Цікаво, що вино на Мальті робили ще на початку нашої ери, пізніше лицарі зробили технологію виробництва цього благородного напою майже досконалою і навіть церковні служителі на островах Мальтійского архіпелагу не цураються доброго вина. Про це свідчить, наприклат, той факт, що на острові Гозо є бар, де можна випити вина, зробленого з виноградників місцевого єпископа, або, як його називають місцеві, Bishop's wine.

Традиції

Мальтійців легко впізнати, вони невисокі, смагляві і якось невловимо один на одного схожі. Мальтійський акцент англійської мови буває настільки незвичним, що часом важко розібратися у тому, що вам намагаються сказати, але завдяки тому, що Мальта знаходилася під британським протекторатом з 1800 по 1979 року, англійську мову тут знають всі.

Мальтійці живуть кланами, майже все корінне населення острова - члени кількох найбільших стародавніх родів. 

Цікаво, що  іноземець(-ка) громадянство може отримати громадянство Мальти лише у випадку одруження з громадянином, або громадянкою цієї маленької країни.

Мальтійці дуже не люблять, коли їх порівнюють з арабами.

Мальтійці вірять, що корабель св. Павла розбився біля їхніх берегів і можуть сердитися, коли хтось у цьому сумнівається. 

98% мальтійців - католики, церковне благословення заміжжя тут обов'язкове і майже немає розлучень.

На мальтійських пляжах офіційно заборонені нудизм та засмагання топлес для жінок, а при відвідинах місцевих храмів (їх тут більше 300!) краще утриматися від шортів та відкритих плечей.

Є і зовсім дивовижні речі. Наприклад, щоб придбати телевізор на Мальті, необхідно отримати досить дорогу ліцензію.

Найбільш яскраві національні свята та події

Свято на честь кораблетрощі св. Павла

10 лютого

Фото з Flickr (by apes_abroad)
Улюблене і найбільше місцево свято. У цей день вулицями Валетти проносять величезну статую св. Павла, яку осипають з вікон гірляндами та конфеті і голосно вітають оплесками всі перехожі. За старовинною легендою, корабель, на якому плив св. Павло, розбився біля берегів Мальти. Святий чудом врятувався, прожив на Мальті три місяці, навертаючи місцевих жителів до християнства і творячи чудеса. У Валетті, у церкві  Кораблетрощі св. Павла відбувається святкова месса англійською та мальтійською мовами.

Пасха і Страсний тиждень

З 24 по 31 березня

Фото з redigo.ru

Шоу починається вже у четвер на Страсному тижні, коли у різних містах влаштовуються яскраві паради. Найяскравіша святкова хода проходить вулицями Валетти - серед ряджених можна побачити фарисеїв, Понтія Пилата, римських легіонерів. У ці дні всі церкви острова закутуються червоним та пурпуровим оксамитом, а прихожани носять по вулиці статуї Ісуса Христа. В суботу тканину знімають і прикрашають храми квітами, а ввечері о 20:00 всі церкви країни вмикають святкову ілюмінацію. Зважаючи на розміри Мальти та величезну кількість церков, виглядає це просто феєрично.

Регата на честь Мадонни Переможниці

8 вересня

Фото з redigo.ru

Ці перегони влаштовують на честь перемоги над турками 1565 року, коли величезна турецька армія відступила перед мужністю та хоробрістю невеличкого гарнізону, котрий захищав острів. Майже всі жителі Мальти збираються в цей день на набережній і всі свистять, гудять в дудки, вболіваючи за свої команди. Головними учасниками перегонів є національні різнокольорові мальтійські човни.

Місця, які варто побачити

Мальта дуже пишається своєю історією та архітектурним пам'ятками: храмами і палацами, вузькими мощеними вуличками, старовинними будівлями у містах та селах. 

Валетта

Фото: Clive Vella / Malta Tourism Authority

Столиця Мальти була побудована хрестоносцями близько 300 років тому і зараз є одним з найсимпатичніших міст Європи. Вона ніколи не руйнувалася і більшість будівель виглядають майже так само, як колись. Хіба з'явилися червоні телефонні будки (британський протекторат) та кольорові вивіски і вітрини крамциць на центральних вулицях.

Зовні Валетта виглядає як фортеця - за товстими мурами кольору топленого пряженого молока ховаються велика кількість храмів, барокових палаців і будівель, вузькі химерні вулички, безліч сходів, проходів, портиків і балконів, майданчиків тощо.

Фото з Flickr (by Leslie Vella)

У храмі св. Іоанна, котрий зовні скидається на фортецю, а всередині нагадує палац, вся підлога встелена нагробними плитами мальтійських лицарів.

Центральна вулиця Республіки перетинає місто від головної брами до форту святого Єльма, у якому раз на місяць актори влаштовують реконструкцію битви військ Наполеона з місцевим гарнізоном.

Фото: Malta Tourism Authority

Крім храмів та палаців у Валетті варто побачити музей-арсенал зброї, Королівську Оперу, палац Великого Магістра і резиденцію сучасного Прем'єр-міністра країни, а також практично кожну будівлю, стіну, вуличку і балкон.

Мдіна

Фото з Flickr (by Last Edwardian)

Якби не авто на вулицях, то це маленьке містечко вигладало б як і сотні років тому, тут немає ні вітрин, ні яскравих сучасних вивісок, ні реклами. Тут можна знімати історичні фільми, здається, наче Мдіна застигла у часі.

Тут знаходиться один з найстрашніших у світі музей тортур, де зібрані не лише найрізноманітніші знаряддя, але й можна побачити насаджені на піки воскові голови, а ще відвідувачам показують на манекенех, як допитували в'язнів у часи Середньовіччя.

У катакомбах Мдіни колись молився св. Павло, корабель якого, за легендою, затонув біля берегів Мальти. 

Гозо

Цей острів ідеально підходить тим, кому подобається тиша і спокій. Маючи лише 14 км в ширину і 7 км завдовжки, Гозо може стати гарним притулком для "дикого" відпочинку. А у маленьких рибальських поселеннях можна винайняти віллу або невеличку хатку.

Фото з Flickr (by leslievella64)

На Гозо знаходиться дуже гарна базиліка Та-Піну. Місцеві жителі стверджують, що чам можна почути голос Діви Марії, молитви справджуються, а свідченням чудесного одужання калік слугує ціла колекція милиць та фото колишніх хворих.

Фото: Malta Tourism Authority

На узбережжі Гозо знаходиться дуже мальовниче Лазурне вікно - скеляста арка у морі, котра має природнє походження. На двох масивних скелях по 40 м в діаметрі лежить уламок 100 метрів завдовжки. Щоб відчути сповна розміри цього природно чуда, варто проплисти крізь арку на човні, або "пішки".

Фото з Flickr (by frans.sellies)

Поруч з Гозо знаходиться і одне з найвідоміших серед дайверів місць на планеті - Блакитна діра - частинка моря, відгорожена скелею і сполучена з великою водою підводною аркою. Вона має 26 метрів у глибину і пускає до своїх таємниць лише досвідчених дайверів.

Фото з Flickr (by Giovanni Trezzi)

Коміно

Фото з Flickr (by snowyturner)

Крихітний острівець між Мальтою і Гозо, його навіть не одразу видно на мапах. Його населення - менше 10 людей. Розміри острова, 1,5 км², тут полюбляють відпочивати дайвери і саме тут знімалися деякі епізоди фільму "Троя" з Бредом Пітом у головній ролі. 

З Мальти сюди можна доїхати з міста Чиркевва, звідти ходять катери, котрі за невелику плату довезуть на острів.

Марсашлокк

Фото з Flickr (by StewieD)

Це село на півдні острова Мальта більше схоже на один великий рибний ресторан. Тут є рибний ринок, безліч рибалок і чарівних кольорових човнів.

Як пересуватися Мальтою

По Мальті можна пересуватися на авто, мотоскутері, велосипеді, автобусами, а також, звісно, пішки. Крім того, між островами ходять пароми та величезна кількість невеликих кольорових човнів.

Цікавими представниками громадського транспорту Мальти нещодавно були ретро-автобуси, які у 2011 році були замінені новими автобусами з кондиціонерами. Але шанси побачити і цих техно-пенсіонерів залишилися і якщо не вийде покататися на них, то можна, бодай, сфотографувати. Інтервал автобусного сполучення 10-15 хв, ходять вони чітко за графіком, з 6 ранку до 23:00. Автобуси зупиняються за вимогою  - потрібно натиснути на відповідну кнопку, або попросити водія зупинитися. Будь-який автобус можна піймати прямо на дорозі, або на зупинці. Для поїздок на автобусах можна придбати проїзні квитки - на дві години, один день, тиждень або місяць.

Фото з Flickr (by leylandbus)

На Мальті є таксі, але користування ними коштує досить дорого.

Найзручніше пересуватися по островах на автомобілях, які можна орендувати досить просто. На Мальті визнаються всі національні та міжнародні водійські права. Сідати за кермо дозволяється з 18 років. Але компанії, які здають авто в оренду, вводять власний віковий ценз - від 25 до 70 років. Якщо ваш вік знаходиться поза його межами, існує додатковий тариф за страхування. Вартість оренди авто - від 16 до 28 євро на день. Можна також орендувати мотоскутер - це коштуватиме дешевше, лише 10-15 євро на день. Але варто пам'ятати, що для поїздок на скутері або велосипеді, необхідно мати шолом і одягатися відповідно до вимог безпеки руху (одяг з довгими полами може потрапити в колесо і викликати аварійну ситуацію).

Між усіма островами Мальти ходять пороми. Цікаво, що пором з Мальти на Гозо безкоштовний, а назад коштує 6,5 євро. Крім поромів, між островами ходять катери та яскраві кольорові човники. Пороми ходять з 6:00 по 23:00, а з червня по жовтень - цілодобово.

Фото з Flickr (by CanonShots-SanDiego)

Правила дорожнього руху

Рух на Мальті лівосторонній. Дороги у гарному стані, але часто досить вузькі - не більше двох смуг - по одній у кожний бік. 

Тут слід бути особливо уважним щодо пішоходів, так як дороги вузькі, а тротуари часто відсутні, то люди ходять по краю проїжджої частини.

Обмеження швидкості: на шосе 60 км/год, у місті - 40 км/год.

Пішохідні переходи, зазвичай, означені не лише смугам на асфальті, але й двома помаранчевого кольору ліхтарями по обидва боки від дороги і нічною підсвіткою.

Телефонні розмови під час керування автомобілем заборонені і навтіь hands-free у вухах водія не вітається.

У містах є безкоштовні і багатоярусні платні паркінги. Парковка у невідповідному місці карається штрафом або евакуацією автомобіля. 

В історичному центрі Валетти рух автомобілів заборонений.

Дорожних знаків на Мальті мало, часто вони не зовсім зрозумілі і суперечать одне одному, тому необхідно користуватися навігатором.

Мальтійці дуже темпераментні і часто можуть ігнорувати правила дорожнього руху.

Важливо знати

Національну валюту, мальтійську ліру, можна вивозити з країни у розмірі не більше 25 мальтійських лір на людину. Щодо ввезення, то цей ліміт становить 50 мальтійських лір на людину. Можна ввозити не більше 200 сигарет, абе відповідної кількості тютюну та сигар, 1 пляшку лікеро-горілчаних виробів, 1 пляшку вина. Ввезення зброї, наркотиків та тварин категорично заборонені.

Фото на головній з Flickr (by Flashback Pictures)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook