По-русски
Українською
 • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
 • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Країна фіордів, вікінгів та суворої природи

Столиця: Осло
Площа: 385 186 км²
Мова: норвезька
Валюта: норвезька крона (NOK)
Рух: правосторонній
Релігія: державна релігія - євангелічне лютеранство
Часовий пояс: GMT+1 (влітку +2)

Контакти Українського посольства:
Адреса: Арбінс гате 4, 0253 Осло, Норвегія
Телефони: (+47) 22 83 55 60, +47 94 805 762 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+47) 22 83 55 57
E-mail: emb_no@mfa.gov.ua, embassy@ukremb.no
Офіційний сайт: norway.mfa.gov.ua

Важливі телефони:
Пожежна служба - 110
Поліція - 112
Поліція (тільки з мобільного телефону) - 911
Швидка медична допомога - 113
Морська рятувальна служба - 120

У сучасному світі, який все швидше котиться до глобальної екологічної катастрофи, Норвегія здається кришталево чистим і спокійним острівцем. Влада Норвегії вкладає величезні кошти у екологію та захист природи, уся країна скидається на один великий заповідник. У цьому заповіднику живе сама природа - вражаюче мальовничі і чисті фіорди, величезна кількість водоспадів, чарівні льодовики, суворі та засніжені гірські вершини.

Фото: Andrea Giubelli / www.visitnorway.com

Відпочинок в Норвегії важко назвати доступним, але відносно високі ціни зовсім не перешкоджають мільйонам туристів приїздити сюди щороку. Сюди приїздять щоб помилуватися чарівною природою, порибалити, сходити у гори, а також покататися на гірських лижах, адже гірськолижний сезон в Норвегії триває з листопада по травень.

Фото: www.visitnorway.com / AuroraBorealis.no

Крім того, не варто забувати, що попри показну північну суворість, норвежці є дуже привітними та дружніми людьми і приймають туристів гостинно та охоче. Варто також скуштувати славнозвісні місцеві морепродукти. А гарантований сніг дозволяє постійно проводити тут Олімпіади та змагання з зимових видів спорту світового рівня.

Фото: CH / www.visitnorway.com

Коли найкраще їхати

Зима в Норвегії - зручний час для поціновувачів гірськолижного спорту. Вся країна вкрита снігом, а у деяких регіонах буває дуже низька температур -40°C. Проте, зазвичай зими не настільки суворі. Варто також зауважити, що це час сильних штормів, сильного вітру та дощу.

Фото: RobK1964 / Flickr.com

Весна тут дуже мальовнича - у цей час прокидається природа, "вмикаються водоспади", але погода в цей час страшенно примхлива - то сніг, то дощ.

З другої половини червня до початку серпня стоїть тепла і ясна погода. Температура в липні і серпні може досягати +25°C - +30°C при низькій вологості. Температура води в морі +18°C. 

Фото: iNorge / Flickr.com

Осінь - найцікавіша пора для екскурсій, коли краєвиди на фьордах і по всій країні дивовижно мальовничі. Восени вдень ще тепло, але ввечері вже прохолодно. Тут завжди необхідно мати присобі водонепроникне взуття, куртку з капюшонами, особливо якщо мандруєте фіордами.

Особливості отримання візи

Норвегія є членом Шенгенської угоди, тому громадянам України для в'їзду на територію країни необхідна віза. Візові заявники повинні зареєструвати свою заяву онлайн через Портал для подачі заяв. Після реєстрації і сплати консульського збору заявник зможе забронювати дату і час для подачі паспорту та інших документів у візовий відділ. Консульський збір для короткотермінової візи для громадян України складає  €35.

Подача документів: з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 12:00.

Видача паспортів з візою: з понеділка по п'ятницю з 15:45 до 16:00.

Термін розгляду заяви на візу С (короткострокову) зазвичай становить 5-7 робочих днів після подання документів у Посольство.

Необхідні документи:

1. Заповнена та роздрукована анкета;

2. Титульний лист ("Cover letter"), який ви отримуєте на електронну пошту (PDF-файл) як підтвердження реєстрації вашої заявки на Візовому Порталі та призначення часу подачі документів;

3. Фотокартка паспортного зразка, зроблена протягом останніх трьох місяців;

4. Дійсний закордонний паспорт(и) щонайменше протягом трьох місяців після повернення в Україну. Переконайтеся, що у паспорті є принаймні одна вільна сторінка з позначкою "ВІЗИ / VISAS";

5. Внутрішній паспорт - копії сторінок з відмітками;

6. Довідка з місця роботи або навчання, яка засвідчує дозвіл на відсутність подавача заяви на період його/її закордонної поїздки. Для приватних підприємців відповідні документи про власну діяльність;

7. Страховий медичний поліс для подорожей повинен бути дійсним у всіх країнах Шенгенської угоди та  Ліхтенштейні протягом усього періоду перебування (кількість днів), а також протягом терміну дії візи. Розмір страхової премії медичного полісу для подорожей повинен бути не менше 30 тисяч євро;

8. Документи, які підтверджують стабільне матеріальне становище або доходи заявника. Це може бути один або декілька з нижчезазначених документів:

  -  Довідка з банку про наявність коштів на рахунку;

  -  Або довідка від роботодавця із зазначенням розміру заробітної плати за останні 6 місяців;

  -  Або виписка з банківського рахунку про рух коштів;

  -  Або витяг (довідка) з карткового рахунку за останні 3 місяці.

  Додатково для туристів:

  -  Детальний щоденний маршрут подорожі англійською мовою на окремому аркуші А4, включаючи витрати на подорож та список мандрівників;

  -  Підтвердження броні готелю.

  Не купуйте квитки на транспорт до позитивного рішення щодо Вашої заяви.

  Митні правила

  Дозволено безмитне ввезення: 200 сигарет або 250 г тютюнових виробів; 1 л міцних спиртних напоїв, 1 л вина, а якщо міцні напої не ввозяться, 2 л вина, 2 л пива; до 10 кг продуктів харчування, до 3 кг м'ясних консервів, не більше 200 л автомобільного бензину (у тому числі не більше 10 л в каністрі).

  Спільна вартість предметів, що ввозяться і продуктів не повинна перевищувати 5 тис. крон. Ввезення міцних спиртних напоїв дозволяється тільки особам, які досягли 20 років, пива та вина - досягли 18 років. Ввезення ліків для особистого використання можливе тільки за наявності рецепту лікаря.

  Заборонено ввезення: сирого м'яса і м'ясопродуктів, свіжих овочів, молочних продуктів, рослині; ссавців тварин, птахів, екзотичних тварин; деякі медикаменти без відповідного дозволу митних органів та рецептурного супроводу.

  Заборонено вивезення: охоронюваних видів тварин і птахів, предметів, що мають художню, культурну та історичну цінність, вартістю більше 5 тис. крон. Порушення митних правил веде до анулювання візи і забороні на в'їзд в країну на досить тривалий термін.

  Національна кухня

  Місцева кухня - це тріска, оселедець, лосось, м'ясо лосів та оленів, морошка і картопля, козячий сир і свинячі шкварки. Норвежці незворушно поєднують рибу з молоком, тріску їдять сушеною або вимочують у лужному розчині перед запіканням, а лосось маринують у бренді з сіллю і цукром. Вершковий соус їдять разом з гірчицею, як бачимо, норвезькі делікатеси - це сама справжня екзотика Півночі.

  Десерт крумкаке. Фото: ilovemypit / Flickr.com

  Страви, які варто скуштувати: різноманітні норвезькі рибні супи - від вершкового до томатного; запечену баранячу голову; форікол - ягнятина з капустою та перцем; яловичі фрикадельки, які подають з підливою, картоплею та гороховим пюре; крумкаке -  хрумке вафельне печиво з вершками та іншими добавками; брюнуст - коричневий козячий сир, який подається до м'яса та на хліб; лютефіск - в'ялену риба, яку перед приготуванням розмочують у лужній воді, її починають їсти на Різдво, але подають і в інші місяці; мюльтекрем - збитий вершковий крем з ягодами морошки.

  В'ялена риба лютефіск. Фото: Jonathunder / Wikimedia Commons

  Традиції

  Норвежці - гостинний і чуйний народ, ніжно любить свою країну - часто можна побачити норвезький прапор на будинках і у вікнах квартир. Громадяни країни законослухняні - навіть рано вранці на безлюдній дорозі не варто переходити дорогу в недозволеному місці - вас просто не зрозуміють.

  Фото: www.factroom.ru

  100% жителів Норвегії відмінно говорять, пишуть і читають англійською. Діти вивчають мову вже з 5-6 років або раніше. Будь-яка дитина старше 10 без зусиль порозумітися з вами англійською. Виняток - дуже старенькі пенсіонери 75+.

  Норвежці люблять і цінують море. Жити воліють не далі 200-300 метрів від води, або в її прямої видимості. Ті, хто живе в глибині країни, все одно купують другий будиночок біля моря. Човна або катера є у 80% населення.

  Фото: www.factroom.ru

  При зустрічі норвежці не обіймаються - лиш потискають одне одному руку, часом роблять це лише кінчиками пальців, а прощаючись - плескають по спині.

  Королівські сім'я Норвегії користується великою повагою, тож не варто відгукуватися про членів монаршої родини з іронією. Норвезьке суспільство має особливу повагу до сім'ї. Цікавою особливістю є законодавча охорона потомствених земель та спадку.

  В Норвегії заборонено паління в громадських місцях. У готелях 50% номерів мають бути призначені для тих, хто не палить.

  У громадських місцях варто поводитися стримано, не смітити і шанобливо відноситися до природи. 

  Норвежці дуже полюбляють здоровий спосіб життя. Існує навіть спеціальний вид пішого туризму - "норвезька ходьба". 

  Фото: CH / www.visitnorway.com

  В Норвегії не прийнято хвалитися своїм соціальним статусом, тому навряд чи ви побачите велетенські палаци, купу дорогих авто та баснословно дорогий одяг або аксесуари.

  Якщо пройтися по норвезьким вулицях у 18.00, нікого не зустрінеш, так як це час сімейної вечері.

  За законом, будь-який житель країни та її гість має право безперешкодного проходу до всіх природних ресурсів без обмежень - як у лісі, так і на морі. Ви можете гуляти і плавати скрізь, де забажаєте. Якщо земля приватна чи обгороджена, то бажано запитати дозволу, чисто з ввічливості.

  В інтересах збереження лісових масивів накладено найсуворішу заборону на розведення багать у період з 15 квітня і по 15 число вересня.

  Фото: Ivan_Horn / Flickr.com

  Одягаються норвежці дуже буденно і просто, як і більшість жителів Європи. 

  У подарунок Норвегія можна привезти якісний алкоголь.

  Найцікавіші свята та події

  День саамського народу

  6 лютого

  Фото: Percita / Flickr.com

  Саами (самоназва), саамі, лопарі - народ в Норвегії, що нараховує приблизно 40 тисяч осіб. Вони вірять у духів, в те, що саме духи - господарі озер і річок. Саами шанують священні камені (скелі, великі брили). До початку XX століття в кожній родині зберігалися загорнені в ганчірочку камінчики - божки. Саами також поклонялися високим пням - сейдам. Їм приносилися жертви. Деякі  мають свої імена та назви. 

  День народження короля Гаральда V

  21 лютого

  Фото: timoelliott / Flickr.com

  У дні свят і пам'ятних дат, а також у дні народження членів королівської сім'ї в місцях, встановлених законодавством, піднімається державний прапор. З 17 січня 1991 року Королем Норвегії є король Гаральд V (HM Kong Harald V), який народився 21 лютого 1937 року.

  День Конституції

  17 травня

  Фото: Scarto / Flickr.com

  Урочистості в цей день проходять по всій країні. У цей день на центральні площі міст виходять всі жителі: на руках приносять немовлят, а на візках привозять людей з обмеженими можливостями. Норвежці дуже пишаються своєю країною, історією та шанують свої свята. Скрізь розвішані національні прапори, а люди вбираються в народні костюми - бюнади. Найактивніше святкування відбувається в Осло. На головній вулиці Карла Юхансена проходить парад, у якому беруть участь школярі та дитячі оркестри. З балкона свого замку ходу вітає королівська родина. Ввечері в місті проходять концерти, театральні імпровізації і організовуються ігри для дітей.

  Міжнародний кінофестиваль в Берґені

  Жовтень

  Фото: www.visitnorway.com

  У програму ювілейного 10-го фестивалю, який відбувся в 2013 році, увійшли понад 100 картин з усього світу, в тому числі фільми, складові найцікавішу конкурсну програму, документальні фільми, авторське кіно та анімаційні картини.

  Місця, які варто побачити

  Осло

  Фото: Tom McNikon / Flickr.com

  Зараз у Осло - сучасному, активному та жвавому мегаполісі, який з'явився на вході у фіорд кілька тисяч років тому,  живе понад 600 000 людей. З Осло починаються всі маршрути по країні. Осло прагнуть зробити столицю привабливою для туристів різного віку і достатку в будь-яку пору року. Тут з'явилося багато маленьких готелів, хостелів, гостьових будинків, які пропонують недороге житло. Це дозволяє зробити поїздку бюджетної для студентів і молодих сімей. Помилуватися багатьма пам'ятками Осло тепер можливо безкоштовно або за невелику суму. В Осло є карта Oslo Pass, яка коштує 230 крон і діє 24 години.

  Фото: Nancy Bundt / www.visitnorway.com

  Oslo Pass надає право безкоштовного входу в більш ніж 30 музеїв, проїзду на всіх видах громадського транспорту (метро, автобус, трамвай, приміські поїзди, пороми, що курсують на острови), безкоштовне паркування на муніципальних стоянках, спеціальні пропозиції зі знижками в ресторанах, магазинах, парках розваг тощо.

  В Осло можна зайнятися спортом та долучитися до мистецтва і культури. У місті більше 50 музеїв і пам'яток (більшість з них зосереджені на півострові Бюгдой), в тому числі і на відкритому повітрі, наприклад, парк скульптур Густава Вігеланда або фортеця Акерсхус.

  Тут регулярно проходять музичні та театральні фестивалі, що здобуло Осло славу і культурної скандинавської столиці. В Осло існує активне нічне життя - одна з найбільш гарячих і бурхливих в Європі.

  Півострів Бюгдой

  Фото: sirispj / Flickr.com

  Прекрасна природа, мальовничі парки, маленькі затишні вулички з красивими будинками, кращі пляжі Осло і найцікавіші музеї - все це зосереджено на півострові Бюгдой. На Бюгдой знаходиться декілька музеїв: Музей кораблів вікінгів, Народний музей "Кон-Тікі", Морський музей і Фрам. Дістатися до півострова Бюгдой краще від Ратушної площі (пірс 3) на морському трамвайчику № 91. 

  Музей кораблів вікінгів

  Фото: Hohlkörper / Flickr.com

  Поруч з Осло, на півострові Бюгдой​​, виставлені знамениті кораблі вікінгів (драккари) - Тюнский корабель, Гокстадский корабель і Осебергский корабель. Будівля музею було розроблено спеціально для кораблів вікінгів одним з найвідоміших норвезьких архітекторів Arnstein Arneberg в 1927 році. Години роботи: 1 травня - 30 вересня: 09:00-18:00, 1 жовтня - 30 квітня: 10:00-16:00. Вартість квитків: дорослі - 60 крон, діти (7-16 років) - 30 крон, студенти - 35 крон.

  Музей Кон-Тікі

  Фото: Hohlkörper / Flickr.com

  У музеї представлені кораблі і предмети, якими користувалися під час всесвітньо відомих експедицій Тура Хейєрдала в тому числі і на острів Пасхи: пліт "Кон-Тікі" і папірусні човни "Ра" і "Ра II", очеретяний човен "Тігріс". У музеї, який працює упродовж всього року, є кінотеатр і магазин сувенірів. Варітість квитків: для дорослий - 60 крон, дитячий (від 5 років) - 25 крон.

  Лижний трамплін Холменколлен

  Фото: Susan Fraser / www.visitnorway.com

  На трамплін можна піднятися на спеціальному ліфті. Ліфт долає тільки частину шляху, тому з певного місця вас чекають 114 сходинок сходів. З самої вершини відкриваються краєвиди на місто і Осло-фіорд. Підніматися краще ввечері, коли панорама виглядає більш ефектно. Трамлін знаходиться біля одноіменної станції метро Holmenkollen.

  Парк скульптур Густава Вільгеланда

  Фото: CH / www.visitnorway.com

  Одне з найбільш відвідуваних туристами місць не тільки в Осло, а й у всій Норвегії. Всі скульптури відображають стани людини. Робіти не мають назв, тож відвідувачі можуть потренувати фантазію. Парк працює цілодобово і вхід у нього вільний. Години роботи: 1 червня - 31 серпня: 10:00-17:00; 1 вересня - 31 травня: 12:00-16:00.

  Фортеця Акерсхус

  Фото: LarsT / Flickr.com

  Будівництво фортеці Акерсхус було розпочато в 1299 році за короля Хакона V. Акерсхус відкрита для публіки щодня. На її території розташовано Норвезьке міністерство оборони і штаб збройних сил. Крім того, тут поховані Король Сігурд I, Король Хакон VII та ін. Години роботи: 12:00 - 17:00. Вартість квитків: дорослий - 70 крон, студентський - 50 крон, дитячий - 30 крон.

  Нова опера

  Фото: Bjørn Eirik Østbakken / www.visitnorway.com

  Будівля Нової опери має унікальну архітектуру і величезні розміри (38 000 кв. м.). У ньому знаходяться три сцени і більше тисячі різних приміщень. Головна сцена у формі підкови призначена для проведення концертів класичної музики. Цей зал - один з найсучасніших у світі, з різними варіантами трансформації і приголомшливою акустикою. У головному концертному залі, який розрахований на 1350 місць, в спинки крісел вбудовані екрани, де можуть транслюватися субтитри на 8 мовах. На даху Опери є оглядовий майданчик.

  Музей Фрама

  Фото: dementia_inc / Flickr.com

  Музей Фрама присвячений, насамперед, одному дерев'яному, парусному кораблю - "Фраму", назва якого з норвезького перекладається "Вперед". Він був побудований в 1892 році за замовленням Фрітьофа Нансена, норвезького полярного дослідника. Після чого з 1893 по 1896 експедиція під керівництвом Нансена борознила на ньому води в арктичних широтах і досягла Північного полюса. У 1910 році на цьому ж судні до Південного полюса ходив інший дослідник - Руаль Амундсен.

  Спеціально для такого героїчного корабля було вибудувано в 1936 році будівлю музею. На сам корабель можна піднятися, подивитися, в яких умовах жили учасники експедиції і доторкнутися руками до дерев'яних частин судна. Серед експонатів музею є також опудала пінгвінів, білих ведмедів, довідкові та щоденникові записи мандрівників, макети, що пояснюють особливість будови корабля, який міг дрейфувати, стиснений крижинами.

  Туристичний потяг Осло

  Фото: gooddays.ru

  Вирушає кожні 30 хвилин, курсує по центру Осло і зупиняється у головних визначних пам'яток міста. Старт подорожі по Осло від Aker Brygge, потім поїзд проходить по Ратушній площі, повз фортецю Акерсхус, вздовж гавані до Парламенту, повз мюзикл-холу і повертається до Aker Brygge. Працює з 10:00 до 19:00. Вартість квитків: дорослий - 70 крон, дитячий (4-16 років) - 30 крон.

  Парк розваг Тюсенфрюд

  Фото: Eirik Newth / Flickr.com

  У парку понад 31 атракціонів для дорослих і дітей. На території парку знаходиться найбільш екстремальний атракціон в Скандинавії - "Швидкісний монстр" (Speed ​​Monster), швидкість цього атракціону близька до швидкості боліда "Формули-1".

  Берґен

  Фото: Kristian Pletten / Flickr.com

  Невеличке, старовинне і дощове містечко, куди щодня прилітають на літаках і припливають на круїзних кораблях тисячі туристів з різних куточків світу, щоб прогулятися по знаменитій набережній Брюгген, внесеної до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а потім податися у дивовижне королівство фіордів.

  Фото: vidart / Flickr.com

  Крім того, Бреґен - найбільше дерев'яне місто Європи. Тут дуже часто йде дощ, самі бреґенці навіть кажуть, що 360 днів у році тут йде дощ, а ще 5 - сніг.

  По Берґену гарно гуляти пішки. Тут можна побачити маленькі дерев'яні будиночки, відвідати місцевий акваріум, зайти в численні музеї та галереї, з оглядового майданчика насолодитися панорамним видом на місто і фіорди. Завдяки Гольфстриму, клімат у місті мякий, тут ростуть рододендрони найрізноманітніших кольорів та розмірів, завдяки чому місто набуває барвистого вигляду.

  Фото: Tyssoy / Flickr.com

  Берген - один з найжвавіших круїзних портів в Європі. Це ворота в країну фіордів - найпопулярніший туристичний маршрут в Норвегії. Норвезькі фіорди включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Берген розташований між найдовшим Согне-фьордом на півночі від Берґена і красивим Хардангер на півдні.

  Набережна Брюґґен

  Фото: Andrea Giubelli / www.visitnorway.com

  Ганзейська набережна Брюґґен - головна визначна пам'ятка і візитна картка Берґена. Це - єдиний подібний квартал епохи Ґанзейського союзу, що зберігся до наших днів і перебуває під захистом ЮНЕСКО. У часи німецької купецького Ганзейського союзу в цій частині Берґена жили одні чоловіки. Жили вони в целібаті. Їм не можна було одружуватися. І якщо в Берґені купця заставали з жінкою, то йому необхідно було виплатити штраф у вигляді великої бочки пива. Пиво це розпивали всі разом. А ще треба було заплатити грошовий штраф, який роздавали бідноті.

  Вся ганзейская набережна - це триповерхові будиночки, оздоблені в різні кольори. У кварталі Брюгген 58 будинків, і якщо заглибитися в проходи між ними, там відкриється особливий міні-місто з кривими вуличками, дерев'яними настилами під ногами і цікавою архітектурою.

  Фунікулер Флейбанен

  Фото: floibanen.com

  З новою оглядового майданчика, розташованого на вершині гори Флейєн на висоті 320 м над рівнем моря, відкривається захоплююча панорама міста, прилеглого архіпелагу і гірських вершин. Вагончик йде всього 7 хвилин, але за цей час туристи встигають отримати незабутні враження. Нижня станція Флейбанен розташована у 150 м від Берґена і Рибного ринку. Два нових комфортабельних вагона оснащені скляним дахом і панорамними вікнами. Кожен з вагонів вміщує до 100 пасажирів. Вартість квитків: для дорослих - 80 крон, для дітей - 40 крон, діти до 4років - безкоштовно.

  Ґейранґер-фіорд

  Фото: Terje Rakke / Nordic life / www.visitnorway.com

  Найвідоміший фіорд Норвегії, в 2005 році внесений ЮНЕСКО до списку Всесвітньої спадщини. Фіорд має завдовжки 15 кілометрів і являє собою відгалуження Стор-фіорду. Подорож на круїзному теплоході по Ґейранґер-фіорду доставить масу задоволення, ви побачите і насолодитеся гірськими пейзажами, дивовижними водоспадами, гірськими серпантинами і маленькими фермами. Найвідоміші водоспади - "Сім сестер", "Фата нареченої" і "Наречений".

  Регіон Соґне-фіорда

  Фото: Johan Berge / www.visitnorway.com

  Соґне-фьорд - найдовший і глибокий фіорд у Норвегії, тягнеться більш ніж на 200 км в довжину, глибина 1308 м. Два відгалуження Согне-фіорду: фіорди Нерой і Аурландс занесені ЮНЕСКО до списку всесвітньої спадщини. На території Соґне-фіорду знаходяться національні парки Jostedalsbreen і Jotunheimen.

  Майже половина Jostedalsbreen покрита льодовиком Jostedalsbreen - найбільшим льодовиком в Європі. Парк славиться своєю різноманітною рослинністю і красивим льодовиковим ландшафтом.

  Фото: Jens Henrik Nybo / www.visitnorway.com

  На території Національного парку Jotunheimen можна помилуватися високими горами, льодовиками і глибокими озерами. Тут більше 200 гірських вершин, що піднімаються на висоту понад 2000 м. Найбільш вдале місце для занять альпінізмом, пішими походами, верховою їздою. У парку мешкають північні олені, лосі, олені, козулі, куниці, норки, росомахи і рисі.

  Національний парк Йотунхеймен

  Фото: Hohlkörper / flickr.com

  Йотунхеймен - неймовірно популярне туристичне і разом з тим тихе і заповідне місце в околицях Ліллехаммера. Тут розташована найвища точка Скандинавського архіпелагу - гора Гальхепігген. Її висота - 2469 метрів над рівнем моря. По національному парку прокладено величезна кількість пішохідних та автомобільних маршрутів, які оточують неприступні льодовики, а в тутешніх найчистіших озерах не переводиться форель. Сюди приїжджають любителі активного відпочинку з усієї Європи. На маршрутах Йотунхейма чудові умови для занять альпінізмом, рафтингом, катання на лижах і каное, верхової їзди і вивчення печер.

  Ліллехаммер

  Фото: geomasters.ru

  Найстаріший гірськолижний курорт Норвегії, який став всесвітньо відомим після Олімпійських ігор 1994 року. Тоді тутешні, відносно пологі схили, які полюбляли галасливі сім'ї, поповнились новими складними спусками, придатними для лижників-професіоналів. І тепер ця ідилічна місцевість поєднує в собі колорит старовинного міста з продуманою інфраструктурою, новими підйомниками, котеджами і готелями і чіплятися пейзажами з льодовиками, найчистішими озерами і неприступними гірськими вершинами.

  Ґаусдал

  Фото: hammershaug / Flickr.com

  Цей сімейний курорт відомий в Норвегії вже більше століття. Найчастіше сюди приїздять великими галасливими сім'ями, обов'язково з дітьми. Про них тут подбали: є дитяча гірськолижна школа, спеціальна зона катання для малюків і десятки всіляких атракціонів, починаючи з катання з гірки, закінчуючи ігровим комплексом "Країна Борсука". Вдосталь покатавшись на лижах, можна податися в подорож на гору Скейкампен. Цей маршрут не дуже складний, тож у сходженні можуть брати участь навіть маленькі діти. З гори, з висоти 1123 метра, відкриваються чудові панорами засніжених долин і схилів високих гір.

  Квітфьєль

  Фото: sirispj / Flickr.com

  Квітфьєль - один з наймолодших норвезьких курортів, що виріс навколо складних, стрімких трас. У наші дні на тутешніх схилах проводиться один з етапів Кубка світу з гірських лиж. А тому цей курорт особливо привабливий для професіоналів. Траси Квітфьєль вже встигли обрости спортивними легендами та історіями. Втім, це зовсім не означає, що на курорт їдуть тільки профі. "Божевільні" норвежці привозять сюди навіть маленьких дітей. Поки батьки ганяють на "чорних" спусках, підлітки освоюють "сині" та "червоні" траси , а малюки -  під керівництвом інструкторів.

  Трюсіль

  Фото: Skistar Trysil / Flickr.com

  Серед найпопулярніших гірськолижних курортів Норвегії, Трюсіль, мабуть, найбільше підходить для сімейного відпочинку. Самі норвежці з маленькими дітьми і підлітками протоптали стежку сюди вже давно. Поки малюки граються в парку Smottenpark, підлітки ганяють на "зелених" і "синіх" трасах, дорослі можуть "відпочити" на "червоних" або "чорних". Трюсіль розташований не дуже далеко від Осло - всього задві з половиною години автобусом.

  Хемседал

  Фото: Hemsedal.com/Nils Erik Bjørholt

  Хемседал - один з найпопулярніших гірськолижних курортів Норвегії, і вcе більше лижників і сноубордистів відкривають його для себе. Він схожий на найзнаменитіші гірськолижні курорти Європи і володіє одним з кращих сноу-парків у світі.

  Гейло

  Фото: Felix Lau / Flickr.com

  Норвезький курорт Гейло, розташований на 700-метровій висоті в долині Гудбрандсдален, - ідеальному місце для новачків, любителів і маленьких лижників. Для малюків тут проводяться навіть спеціальні змагання на окремій дитячої трасі.

  Норвезький автомобільний музей

  Фото: www.olavsrosa.no

  У норвезькому музеї автомобілів у Ліллехаммері зібрана величезна колекція машин з кінця XIX до середини XX століття. Найстаршим експонатом вважається автомобіль Вартубург 1889. Серед найцікавіших авто - паровий автомобіль 1901 року і електричне авто, що датується 1917 роком. Крім раритетних машин у музеї можна побачити, яким був гужовий транспорт в Норвегії минулого століття. Музей працює: 15 червня - 19 серпня: 10:00 - 18:00; 20 серпня - 14 червня: 11:00 - 16:00.

  Піраміда

  Фото: Wen Nag (aliasgrace) / Flickr.com

  Одне з найпівнічныших поселень у світі було засновано в 1910 році шведами, але в 1927 році його продали СРСР. До 1998 року тут жило до 1000 чоловік. У наш час Піраміда порожня, за винятком кількох людей, які тримають маленький готель для туристів.

  Фломська залізниця

  Фото: mike dillon / Flickr.com

  Фломська залізниця - диво інженерної техніки і одна з головних визначних пам'яток Норвегії. Її довжина - 20 км і прокладена від станції Флом, розташованої в гирлі Аурландс-фіорду, до Мюрдал. Дорога проходить по крутих схилах, входить у вузькі гірські тунелі. За вікном проносяться чарівні пейзажі: скелясті гірські схили, приголомшливі водоспади, маленькі села і ферми.

  Етнографічний музей Майхьоуґен

  Фото: Hohlkörper / Flickr.com

  Майхеуген - ціле село, де в літні місяці кипить життя - влаштовуються гучні ярмарки і ходи в старовинних костюмах, проводяться концерти та екскурсії для туристів. З приходом сутінків в тутешній церкві Гармо, побудованої вікінгами в XII столітті, проходить щоденна вечірня служба. Сюди в різні роки звезли і відновили близько 200 старовинних норвезьких селянських будинків, рибальських хатин і церков. Взимку в Майхеугене сніг засипає криті зеленим газоном дахи старовинних будинків. Незважаючи на замети, гуляти вулицями села все одно можна. А з пагорба, на якому розташований музей, можна побачити Ліллехаммер і озеро Мьеса, вкрите льодом.

  Як пересуватися по Норвегії

  Залізничне і автобусне сполучення в Норвегії дуже добре розвинені. Найпівнічніша зупинка поїзда - Бодо (100 км за полярним колом). При купівлі квитка на поїзд доведеться додатково заплатити за бронь місця. Для туристів існує спеціальна система Minipris. Ціни на ці квитки варіюються від 199 - 299 крон. Купувати їх потрібно заздалегідь (дуже зручно робити це через інтернет), але не пізніше, ніж за день до поїздки. Здати їх не можна і діють вони на конкретний поїзд. Економія може вийти істотна, так як тарифи ці поширюються не тільки на невеликі відстані, але і, наприклад, на поїзди від Осло до Бергена (450 км). Отримана при оплаті бронь ще не є квитком. Квиток можна отримати трьома способами. Найзручніше, ввівши код замовлення спеціальний автомат (biletteautomat). Можна також пред'явити бронь в касі (hente pe stasjon) або контролерові в поїзді (henting i tog).

  Фото: Paul & Kelly / Flickr.com

  Найбільша кількість автобусних експрес-перевезень здійснює компанія Nor-Way Bussekspress, сітка маршрутів якої охоплює всю країну. Інша автобусна компанія Lavprisekspressen пропонує дешевші послуги, на її сайті можна зазделегідь придбати квитки. Щоправда, вона пропонує лише три маршрути з Осло: до Ставангера, Трондхайма і Крістіансанда.

  Фото: Teapot.name / Flickr.com

  Оскільки в Норвегії є велика кількість куточків, куди можна діститися лише на авто, тому оренда авто є гарним варіантом для компанії, що складається не менш, ніж з трьох осіб, оскільки, крім витрат на бензин, по дорозі доведеться розоритися за проїзд по тунелях, мостах та на поромах. Крім того, водіння в Норвегії є досить складним, дороги важкі та вузькі, часто петляють і прорубані прямо в скелях. При оренді авто всі фірми пред'являють схожі вимоги для водіїв: вік має бути не молодшим 21 року, стаж водіння більше року. А також - обов'язкова наявність прав міжнародного зразка.

  Завдяки великій кількості островів і проток, Норвегія має дуже розвинену поромну мережу. Пороми ходять куди завгодно і дуже часто. Вони великі, комфортні, і відносно недорогі.

  Правила дорожнього руху в Норвегії

  Рух правосторонній. Значні кількість доріг, мостів, та тунелів в Норвегії є платними. Окрім того, платним є в'їзд у центральні частини таких міст, як Осло, Бреґен, Ставанґер та інші. Якщо ви плануєте перебувати в Норвегії менше трьох місяців, то рекомендується скористатися системою Visitors Payment. За допомогою цієї системи ви можете автоматично оплачувати користування дорогами.

  AutoPASS це ще один спосіб оплачувати дорожній збір в Норвегії. Він є зручним, якщо ви плануєте залишатися в Норвегії більше трьох місяців. Щоб отримати абонемент AutoPASS необхідно мати контракт AutoPASS і спеціальний електронний пристрій AutoPASS On-Board Unit (OBU), який встановлюється на внутрішній стороні лобового скла, за дзеркалом заднього огляду.

  Фото: Brice P / Flickr.com

  Ті, хто не має електронного абонементу AutoPASS або Visitors Payment, на пунктах контролю мають оплачувати проїзд у вікні, позначеному "Mynt / Coin" або "Manuell". Проїзд оплачується або вручну, або в автоматі, який приймає монети. До оплати приймаються лише норвезькі монети. На більшості пунктів приймаються також кредитні карти.

  У будні дні на вулицях міста парковка є платною, також як і на більшості автостоянок. Оплата не потрібна, якщо це явно не вказано. Найбільш поширена система, що використовується в Норвегії, це автоматизовані парковки (P-автомат). У містах також поширені гаражі (P-hus). При в'їзді в гараж треба взяти талон, а оплата відбувається в автоматі при виїзді з гаража.

  Швидкісні обмеження: в межах населених пунктів - 50 км / год, за межами населених пунктів - 80 км / год, на автомагістралях - 100 км / год, швидкість в житлових кварталах має бути не вищою 30 км / год.

  Фото: Alexander Yates / Flickr.com

  Ближнє світло є обов'язковим 24 години на добу упродовж всього року. Штраф - NOK 2000. 

  Використання ременів безпеки обов'язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф - NOK 750 за кожного не пристебнутого пасажира, включаючи водія.

  Штрафи можна оплачувати безпосередньо співробітнику поліції на місці порушення. У разі незаконного паркування поліція може виписати штраф на місці або відбуксирувати автомобіль на штрафмайданчик.

  В авто обов'язково необхідно мати: знак аварійної зупинки, світловідбивальний жилет.

  Використання радар-детекторів заборонене. У разі порушення штраф складає до NOK 10 000 з конфіскацією самого пристрою.

  Фото на головній з Flickr.com (by bjarne.stokke)

  При підготовці тексту використовувалися матеріали з сайтів wikipedia.org, autotraveller.ru, tochka.net і redigo.ru


  Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

  Коментарі [0]
  Коментар:
  Захисний код:
  Авторизація
  Електронна пошта:
  Пароль:
  Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
  Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
  Facebook