По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Одне з найбільш процвітаючих польських міст – Бидгощ – часто називають "польською Венецією". Місто, що знаходиться на півночі країни, є її музичною столицею та центром польського судноплавства.

Перші згадки про місто в історичних джерелах сягають XIII століття, та вже через століття місто отримало привілеї від самого польського короля та почало активно розбудовуватись. Зокрема, в цей час в Бидгощі будується замок, а саме місто укріплюється кам’яними стінами.

У XIV столітті місто перетворилось на великий торговий центр – за сіллю та зерном сюди з’їжджались купці з усієї Європи.

Постійні військові баталії неабияк ослабили Річ Посполиту, тому з часом одне за одним почали занепадати польські міста. Так, наприкінці XVII століття Бидгощ захопили шведи, зруйнувавши при цьому місцеві укріплення та саме місто.  

В результаті двох поділів Польщі у XVIII столітті місто перейшло під владу Прусії. Нові господарі починають перебудовувати місто, зокрема, будують Бидгощський канал, що з'єднав річки Брду та Віслу з річками Нотець і Вартою.

Цей унікальний ансамбль гідротехнічних пристроїв, разом із парком, що оточує його, в сучасних умовах є одним із кандидатів на те, аби увійти до списку світової спадщини ЮНЕСКО.  

 

Відвідуючи Бидгощ, варто оглянути кам'яні стіни міста, зведені в XV столітті. До наших днів збереглась також прилегла до них вежа, пам'ятка XVII століття. Її висота – 30 метрів.

Символом міста стали три зернові сховища, збудовані наприкінці XVIII століття. Колись тут зберігались продукти, які транспортувались до інших польських міст.

Варто оглянути й місцевий муніципалітет. Будівлю зведено в середині XVII століття, і спершу тут був Єзуїтський коледж. А згодом це було приміщення звичайної школи, спершу – польської, а пізніше – німецької. І лише в XIX столітті тут розмістився місцевий муніципалітет.

На початку 90-х років минулого століття будівлю повністю відреставрували та модернізували.

Цікавою архітектурною формою є Філармонія Ігнекі Джана Пейдрюского. Збудована в середині XX століття, будівля має два концертні зали, що вміщують близько тисячі відвідувачів.

Зал філармонії є одним із найвідомщих в Європі. Також він має чудову акустику та розміщує невеликий музей усередині – тут знаходяться скульптури та зображення композиторів з усієї Європи, а також експоновано дуже давні музичні інструменти, зібрані по всьому світу.

 

Увагу привертає вулиця Августи Кісзковского. Тут розміщено комплекс будівель, стиль яких відображають польську архітектуру початку милого сторіччя.

Церква Успіння Святої Діви – маленька, побудована в стилі готичного Ренесансу наприкінці XVI століття. До того на її місці була старовинна дерев'яна каплиця.

Сьогодні у храмі є різнокольорові розписи, знаходиться надзвичайно красива готична люстра, дві решітки з кованого заліза та дерев'яний вівтар XVII століття. До початку XIX століття в церкві був склад, згодом – пожежне депо. У 1993 році церкву нарешті відреставрували та відкрили для богослужінь.  

Приваблює відвідувачів і євангельська церква, зведена наприкінці XVIII століття у готичному стилі й у формі хреста.  При храмі споруджено вежу з куполом, а перед церквою розташована скульптура Ісуса.

Римсько-католицька церква Святої Трійці побудована в стилі бароко з трьома бічними нефами і трансептом, напівкруглим вівтарем і вежею, зверху над якою – розкішний  купол.

Усередині церкви знаходяться чудові фрески, а в круглій каплиці, що при храмі, зберігається давня картина із зображенням Святої Діви Марії.

Ще одна церква – Священного Серця, збудована на початку XX століття німецькими католиками. Будівельна ініціатива стала реакцією на будівельний проект церкви Святої трійці.

Тут можна захопитися вівтарем, виготовленим місцевим митцем Маріаном Фачунскі.   При вході в церкву висить меморіальна дошка, на якій є імена усіх парафіяльних священиків, вбитих під час нацистської окупації.

Римсько-католицька церква Святого Марціна та Миколая зведена в середині XV століття на місці дерев'яної церкви, яку спалили тевтонські лицарі. ЇЇ зовнішнє та внутрішнє оформлення виконане в стилях бароко та рококо.

В храмі є декілька вівтарів, зокрема, на головному з низ розташовується готична картина, що відноситься до епохи Відродження – "Мадонна з трояндою – Свята Діва Гарної Любові", пам'ятка XVI сторіччя.

Ворота храму виготовлені також в готичному стилі.

Також місто є центром музичної культури, адже саме тут проводяться оперні та музичні фестивалі. Зокрема, кожного року у період з квітня до травня на Бидґощський оперний фестиваль приїжджають ансамблі найбільших оперних сцен Європи.

Бидгощ приваблює багатством оригінальної архітектури в стилю необароко, через що його часто називають „малим Берліном”. 

 

Цікавим для відвідувачів міста є маленький кам'яний фонтан, названий місцевими жителями як "Діти, що грають з гусаком".

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook