Поморська філармонія імені Інганціо Яна Падеревського

Поморська філармонія імені Інганціо Яна Падеревського – один з найвідоміших концертних залів у Європі. Відкривши двері у 1058 році,  філармонія стала популярним місцем відпочинку бидгощської місцевої еліти.

Адже музичном репертуаром, що виконувався на концертній сцені філармонії,  були невідомі раніше старовинні тексти відомих європейських композиторів, а музиканти дивували публіку грою на незвичних давніх інструментах.  

Будівля філармонії, названа в честь відомого польського композитора, активного громадського діяча та філантропа Інганціо Яна Падеревського, вражає своєю красою та помпезністю. Під керівництвом архітектора Стівена Клайбора  споруда в неокласичному стилі будувалась чотири роки.

Так, у приміщенні філармонії є два концертні зали – головний і фойє, в яких може поміститись тисяча глядачів.

Головний концертний зал вважається одним із кращих у Європі через свою хорошу акустику. Також на сцені розміщено великий орган та розрахована площа для хору з великою кількістю учасників.

У коридорах філармонії можна переглянути декілька експозицій – це такий собі невеликий музей. Тут розміщені бюсти видатних європейських митців – композиторів та художників, а також картини з їхнім зображенням. Також експоновано дуже давні музичні інструменти, зібрані по всьому світу.

Саме в цьому концертному залі відбувається одна з найважливіших музичних подій в Європі -  Міжнародний фестиваль старовинної музики, на який з’їжджається зазвичай близько п’ятдесяти колективів з Європи, Азії та США. 

На сцені бидгощської  Поморської філармонії виступали такі оперні виконавці, відомі в цілому світі, як Петер Андрещевські, Гвендолін Бредні, Сара Чанг, , Нельсон Гоернер, Найджел Кеннеді, Кевін Кеннер, Ольга Керн, Монсерард Кабальє, Казімєж Корд, Єнн Акіко Мейерс, Михайло Травневий,  Курт Мазур, Шломо Мінц, Арто Noраз, Гаррік Олссон, Лучано Паваротті, Пітер Груші, Крістіан Цимерман та інші світові знаменитості.

Репертуар Поморської філармонії добре продуманий, адже керівництво культурного закладу робить все можливе, аби заохотити любити класичну музику слухачів будь-якого віку. Тому тут складено концертні програми не лише для дорослих, але й для молоді.