PGE-Arena

Фото commons.wikimedia.org

Місткість 42 000

Місць для неповносправних 50

Паркомісць 2 245

Відкриття – 18 червня 2011 року

Стадіон PGE-Arena (Ґданськ) тамтешні мешканці називають "бурштиновою ареною". В екстер’єрі будівлі використано 18 тисяч плиток, що за кольором нагадують бурштин, який спрадавна збирали на берегах Балтійського моря. Арена, яка вміщає 42 тисячі глядачів, розташована у мікрорайоні міста під назвою Летніца – в центрі умовного трикутника зі Старого міста, знаменитих корабелень та аеропорту. 

Стадіон спроектувало німецьке архітектурне бюро Rhode-Kellermann-Wawrowsky (Дюссельдорф), у доробку якого – футбольні об’єкти Ганновера та Гельзенкірхена. Арена 50-метрової висоти буде мати вісім рівнів: один підземний і ще сім над землею.

Футбольне поле (105 м на 68 м) розташується на нульовому рівні. Під час концертів та інших масових заходів його накриватимуть  захисним шаром, щоб не пошкодити футбольне покриття. 

Безпека спортсменів та вболівальників забезпечує ультрасучасна електроніка Safety Management Systems, використовується також система автоматичного регулювання і спостереження. 

Естетично спроектована і зелена зона довкола арени. Навколо стадіону на висоті 7 м над рівнем землі передбачені місця для прогулянок. Та й сама "бурштинова"арена потопатиме в зелені. Для цього передбачені насадження з понад 200 молодих дерев, між якими розмістять бетонні лави випуклої форми, що нагадують розкидане каміння. 

Особливістю нового стадіону Ґданська є його багатофункціональність, що дозволить використовувати арену навіть у нематчеві дні. Тут є конференц-зала з VIP-рестораном, магазини, паби, торгово-сервісні площі. Інфраструктура стадіону підготовлена таким чином, щоб забезпечувати розваги і відпочинок мешканців Ґданська сім днів на тиждень. Для цього навіть вносили суттєві зміни до проекту спорудження арени, які збільшили площу, відведену для торгівлі, сервісу та бізнесу, до 9000 квадратних метрів. 

Нова арена офіційно стала домівкою для ґданського футбольного клубу «Легія». 

На стадіоні проведуть три зустрічі в групі С Євро-2012, а також один чвертьфінал. 

Офіційний сайт стадіону: pgearena.gdansk.pl