По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Столиця та найбільше місто Поморського воєводства – Гданськ – розташоване на південному узбережжі Гданської затоки, а вихід до Балтійського моря зробив його головним портовим містом в Польщі та основною ланкою в ланцюзі товарообміну між країнами європейського континенту.

Батьківщина Гавелія, Фаренгейта, Шопенгауера, Грасса, Валенси та інших відомих людей щороку приймає п'ятсот тисяч туристів з усього світу.

В історичних джерелах Гданськ вперше згадується наприкінці X століття як місто, в якому правили слов'янські князі, що називали себе Померанськими герцогами.

В XIII столітті місто отримує любецькі міські права, тому невдовзі тут оселяються німецькі купці з Любеку та інших північнонімецьких та балтійських торгових міст.

Після смерті останнього нащадка роду Померанських за владу в місті змагаються польські князівства й навіть Тевтонських орден, який після тривалої боротьби-таки отримав Гданськ начебто як подарунок від польського короля.

В цей період місто досягає найбільшого процвітання та навіть стає членом Ганзейського союзу – найбільшого об’єднання торгових міст Північної Європи, змінивши при цьому назву на Данціг.

Усвідомлюючи небезпеку з боку сусідніх князівств, тевтонці будують оборонні споруди в місті. Проте правлять вони містом не довго – вже в середині XV століття повстання місцевих мешканців вигнало загарбників з міста.

Відтоді привілейоване місто залишається під владою Польської Корони.

У XVIII після тривалої боротьби з українськими козаками та північними народами Річ Посполита втрачає свою військову могутність. Так один за одним починають занепадати польські міста, і вже у наприкінці XVIII століття після другого поділу Польщі до Данціга вступають пруські війська.

Німеччина володіє містом до 1920 року, коли згідно з Версальським договором воно перейшло під контроль Ліги Націй. У той час місто контролювали німці, які становили понад 90% населення міста.

До слова, саме з Данціга й розпочалась Друга світова війна. Так, в результаті воєнних баталій на цій території, місто було практично зруйноване. По завершенні війни місто, увійшовши до складу Польщі, почало відроджуватись, повернувши при цьому свою попередню назву.

Більшість історичних пам'яток розташовані в центрі міста, вздовж або поблизу вулиці Длугої та Длугої Тарг, що оточені будівлями, реконструйованими у стилі XVIІ століття.

У цій частині міста, його ще називають Старим містом, знаходяться численні архітектурні пам'ятки, галереї мистецтв і ремісничі майстерні, де виготовляються прикраси з бурштину.

Тут же – готична ратуша і Двір Артуса, в якому свого часу місцеві аристократи приймали королів.

 

Двір Артуса побудований в Гданську в середині XVII століття, названий в честь легендарного короля кельтів, що вважався ідеальним монархом серед мешканців міста. Після пожежі в 1476 року двір перебудували, надавши будівлі готичних елементів.

На завершальних етапах Другої світової двір було знищено, проте згодом цю пам'ятку знову відновили.

Цікаво, що тут, у дворі Артуса можна побачити найвищу в Європі кахельну піч, висота якої понад 10 метрів.

В кінці вулиці Длуги Тарг знаходяться Зелені Ворота, через які можна вийти до річки Мотлави. Воротa побудовані в XVI столітті за проектом Ганса Крамера не як традиційні ворота, а як резиденція для особливих гостей.

Тому цю частину міста іноді називають Королівським шляхом, адже саме ним через величні ворота до Гданська в'їжджали монархи, хоча довжина цієї вулички – всього 300 метрів.

Поруч розташувався Золотий дім, символ заможності гданського міщанства. Деякі частини його фасаду покриті тонким шаром справжнього золота.

Тепер у цьому будинку розташований Морський інститут.

Навпроти цього фантастичного будинку – фонтан Нептуна, улюблене місце зустрічі закоханих. Бог моря Нептун тримає в руці тризуб, навколо нього - різні чудовиська з глибин морів і океанів.

 

Фонтан Нептуна має особливе значення для мешканців міста та в сучасних умовах є символом міста.

У Гданську багато костьолів. Найбільший в Європі, збудований з цегли – костел Пресвятої Діви Марії, знаний серед населення як Марьяцький.

Костел будувався 159 років, всередині нього вміщується двадцять тисяч осіб. Відвідуючи костел, варто звернути увагу на великий вівтар Фербера, виготовлений у XV столітті. Варто відвідати однин з найбільших готичних костелів в Європі - храм Пресвятої Діви Марії XVI століття.

 

У ньому знаходиться велика колекція скульптур та картин в стилі бароко, а також найбільший у Польщі астрономічний годинник.

 Ще один архітектурний шедевр – власне вулиця Марьяцька. Це невелика вулиця з вузькими кам'яницями та просторими терасами. У підвалах із низькими стелями розмістилася галерея бурштинової біжутерії.

До речі, Гданськ по праву називають світовою столицею бурштину – бурштинове виробництво розвивається тут вже багато століть.

Одним із найоригінальніших архітектурних пам'яток Гданська XIV століття є портовий кран, званий Журавлем – на даху крану поміщений мідний журавель. Кран не тільки для розвантаження, але також виконував оборонну роль. Також він вважається одним з найбільших у Європі.

На річці Молтава також стоїть на вічній стоянці корабель-музей "Солдек".

Портове місто приваблює мандрівників не лише архітектурними формами, а й розвиненою туристичною інфраструктурою. Для любителів активного відпочинку в Гданську прокладено велосипедні доріжки, розроблено маршрути для походів на байдарках, і, звісно, облаштовано пляжі вздовж берегової лінії.

Гданськ славиться своїми парками. Тут є зоологічний сад, Оливський парк зі старовинними насадженнями, культурний парк міських фортифікацій “Фортеця Гданськ” з унікальними пам’ятками військової архітектури, а також заповідники Собєшевського острова.

В Ґданську знаходиться Оперний театр, Балтійська філармонія, філармонія імені Шопена та низка музеїв. Престиж міста також підтримують різні фестивалі та заходи, такі як Шекспірівський фестиваль, Ярмарок святого Домініка та Фестиваль доброго гумору .

Місто є кандидатом на звання культурної столиці Європи.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook