По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Одне з наймолодших польських міст – Гдиня – розташоване на березі Гданської затоки в гирлі річки Вісла, що на півночі країни. Разом з іншими північнопольськими портовими містами – Гданськом та Сопотом, Гдиня утворює агломерацію Тримісто.

Ще сто років тому Гдиня була звичайним селищем, яке лише після Першої світової війни з будівництвом морського порту й почало розвиватись.

Вперше в історичних джерелах Гдиня згадується в XIII столітті. В період пізнього середньовіччя та епохи Відродження місто часто переходило до різних правителів: належало й польським князям, і лицарям Тевтонського ордену, і германським завойовникам.

Місцеві жителі займалися рибальством та сільським господарством, проте на початку ХХ століття через наплив відпочивальників до моря Гдиня почала перетворюватися на дачну місцевість. Так вздовж берега почали будувати будинки та облаштовувати пляжі.

Гдиню було практично зруйновано у воєнних баталіях Другої світової війни. Проте завершення війни знаменувало собою його відродження та нечуваний досі розквіт.

Сьогодні портове місто приваблює туристів насамперед оригінальними музеями та їхніми експозиціями.

Одним з найбільш відвідуваних музеїв є Морський музей, експозиції якого розміщено на двох кораблях.

Перший з таких  – це “Дар Помор”, що представляє собою чудове вітрильне судно.

 

Корабель був побудований на початку ХХ століття на Гамбурзькій судноверфі, а згодом викуплений Польщею для потреб кадетського корпусу. В музеї представлено оригінальний інтер’єр - відреставровано каюти з колекцією експонатів, зібраних екіпажем корабля у далеких плаваннях.

Другий корабель – це польський військовий корабель-торпедоносець “Блискавка”. Він був побудований в Англії в 30-х роках минулого століття.

 

Сьогодні корабель виглядає так, як і 80 років тому: збереглися всі палуби, трапи, трюми, склади торпед, спостережні пункти та вежі.

Судно брало активну участь у боях Другої світової війни, а зараз тут, як і раніше, несуть вахту офіцери військово-морського флоту Польщі.

Також в Гдині знаходиться Музей океанографії, що є одним з найбільш популярних об’єктів польської Балтики.

У музеї діє океанаріум, де є екзотичні мурени та піраньї, золоті та різнокольорові тропічні риби, а також морські черепахи та інші представники підводного царства.

Цікавими експонатами є макет дна Балтійського моря, а також опудала морських тварин.

Важливим історичним об’єктом на окраїні міста є Весперплатте – місце, де 1 вересня 1939 року відбулась висадка німецько-фашистських військ, що знаменувало собою початок воєнних дій на території півночі Польщі у Другій світовій війні.

Цікавим для мандрівників є Музей міста, в якому можна дізнатися багато цікавого історії Гдині.

Хоча Гдиня не є культурним центром країни, проте щороку тут відбувається безліч фестивалів. Серед найпопулярніших – щорічний кінофестиваль польського кіно, на який з'їжджаються любителі кіно з усієї Європи.

Також на Кам’яній горі знаходиться оглядовий майданчик, піднявшись на який можна помилуватися чудовим видом на місто, порт і морську затоку.

Незважаючи на те, що місто молоде, тут можна побачити й середньовічні пам'ятки архітектури, зокрема, костел Архангела Михайла XIII століття, будівлі палацово-паркового ансамблю Колібрі, збудовані XVII століття.

Заслуговує на увагу також і місцева архітектура міжвоєнного періоду. Тоді зародився гдинський модернізм, оригінальний стиль європейського масштабу, що характеризується сучасністю конструкцій, функціоналізмом, типовими для суднової архітектури деталями - вікнами, що нагадують ілюмінатори і надбудовами у вигляді капітанських містків.

Увагу привертає й пам'ятник польському письменнику-мариністу Юзефу Конраду Коженьовському, що неабияк захоплювався морськими подорожами й навіть оспівував їх у своїй творчості.

Неподалік знаходиться Алея Пасажирських Кораблів, на якій розміщено гранітні таблиці в пам'ять про океанські лайнери, що зупинялись в місцевому порту.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook