По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Суворе, але справедливе і безпечне місто

Столиця: Сінгапур
Площа: 710,2 км²
Мова: англійська, китайська, малайська, тамільська
Валюта: сінгапурський долар (SGD). 1 SGD ~ 6,5 грн
Рух: лівосторонній.
Релігія: Буддизм 42,5%, Іслам 14,9%, Християнство 9,8%, Даосизм 8,5%, Католицтво 4,8%, Індуїзм 4%, інші релігії 0,7%, 14,8% - атеїсти
Часовий пояс: випереджає київський на 5 годин

Контакти Українського посольства:
50 Раффлз Плейс, №16-05 Сінгапур Ленд Тауер, Сінгапур, 048623
Телефон: (65) 6535 6550
Факс: (65) 6535 2116
Пошта: emb_sg@mfa.gov.ua, ukremb@singnet.com.sg
Сайт: singapore.mfa.gov.ua

Важливі номери телефонів:
Поліція - 999
Швидка допомога і пожежна охорона - 995

Його називають Європою на екваторі та азійським Нью-Йорком, але, якщо бути чесними, туристи із західного світу їдуть в Сінгапур, щоб подивитися на те, як виглядатиме майбутнє, до якого Європі, наприклад, ще йти і йти.

Вражаючі хмарочоси з басейнами на дахах, оглядові майданчики на неймовірних висотах, велетенські торгові центри, суворі, але справедливі закони, майже повна відсутність злочинності та корупції - усе це, а також чарівні краєвиди та екзотика цього міста-держави приводять щорічно у місто 18 млн. туристів з усього світу. 

Міська влада Сінгапуру запевняє, що перебувати на 2-й (після Гонконга) сходинці у рейтингу найбільш відвідуваних міст світу місту допомагає міська стратегія розвитку, ключовими пунктами якої є - інновація, інтеграція та продуктивність.

Фото з Flickr (by williamcho)

Сама назва Сінгапур у перекладі з санскриту означає "місто Лева". До складу міста-держави входять 63 острова, здебільшого невеличких. 

Сінгапур добре відомий ще й як всесвітній шопінг-центр, місце, де проходить найбільший у світі розпродаж. сумнівних розваг тут немає, ввезення жуйвальної гумки карається значним штрафом, а наркотиків - смертною карою. Штрафами карають і за паління в громадських місцях, викидання сміття, перехід вулиці на червоне світло тощо, а за оральний секс посадять до в'язниці на 10 років.

Але потужного потоку туристів такі закони не спиняють, а за кількістю всіляких туристичних атракціонів та сімейних розваг, Сінгапур посідає одне з чільних місць у світі.

Фото з Flickr (by cheishichiyo)

Коли найкраще їхати

Сінгапур знаходиться у Південо-Східній Азії, на острові біля півострова Малакка, за 137 км північніше від екватора. Найнижча температура у році тут +19°C, а найвища  + 36°C. Загалом упродовж року у Сінгапурі майже не змінюються такі параметри як температура повітря та води, вологість повітря та кількість опадів. Сезон дощів тут триває з жовтня по січень, та і у інші місяці вода з неба падає 14-19 днів на місяць.

Особливості отримання візи

Громадянам України для відвідування Сінгапуру потрібна віза. Максимальний термін перебування в країні - два тижні. Якщо перебування в країні менше 96 годин і є авіаквитки до третьої країни, віза для транзиту через Сінгапур не потрібна.

Процес подачі документів: документи можна подати в посольстві Сінгапуру в Москві з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 11:00 (прийом анкет), а забрати паспорт з 11:00 до 12:00.

Консульський збір: становить $25. Якщо дані про дитину вписані до паспорту батьків, для дитини віза відкривається безкоштовно.

Термін оформлення візи: протягом 4 робочих днів.

 Основний список документів:

1. закордонний паспорт (термін дії його повинен спливати не раніше, ніж через 6 місяців після подачі заяви на отримання візи);

2. 1 підписана й заповнена англійською мовою анкета зразка 14А із вклеєною кольоровою фотографією;

3. роздруківка про бронювання авіаквитків (туди й назад) або самі авіаквитки, якщо вони вже куплені;

4. підтвердження про бронювання номера в готелі (можна роздрукувати електронний лист із підтвердженням бронювання);

5. квитанцію про оплату збору за оформлення й оплату самої візи.

6. Запрошення від туристичного агентства, що підтверджує мету й терміни поїздки.

Митні правила:

Дозволено безмитне ввезення для осіб старше 18 років: 1 л міцних спиртних напоїв, 200 шт. сигарет, 50 шт. сигар, 250 г тютюну, 1 л вина, 1 л пива, а також предмети і речі домашнього вжитку в межах особистих потреб.

Заборонено ввезення: жувальної гумки будь-якого виду, зброї, вибухових речовин, м'яса та м'ясних продуктів. За ввезення наркотиків - смертна кара.

З усіх пасажирів, які вилітають міжнародним рейсом, стягується аеропортовий збір у розмірі $12. Збір не стягується з пасажирів, які не залишали транзитну зону, і з дітей у віці до 2-х років.

Національна кухня

У зв'язку з тим, що більшість жителів Сінгапура китайці, сінгапурська кухня має відчутний присмак китайської кухні, а ще - індійської, манільської. І якщо китайська - це лапша, рис, свинина, соуси та тофу, то індійська - рис з куркою, прянощі, а манільська - страви з морепродуктів.

Варто звернути увагу на супи: з реберцями, який китайці називають "супом з м'ясними кісточками" і який, крім власне свинячих реберець містить також рис, лапшу, овочі гриби і тофу та з лапшею - велетенську миску рисової лапші з кокосовим молоком, мілко порізаним тофу і жменею морепродуктів. 

Фото з redigo.ru

Скуштуйте також запечену у глиняному горщику курку з рисом та грибами та обсмажену з морепродуктами та зеленню рисову лапшу, а відварена з прісним рисом курка, до якої окремо подадуть соуси та густий бульйон, взагалі вважається південно-азійською класикою.

Фото з Flickr (by QuantMe)

Кулінарна культура в Сінгапурі взагалі дуже розвинена, у величезній кількості кафе та ресторанів там готують страви з усього світу а у закладах преміум-класу зможуть вдовольнити практично будь-яку, навіть найекзотичнішу, гастрономічну примху клієнта.

Традиції

Сінгапур називають "Містом заборон", про це повідомляється на тапбличках, котрі можна побачити всюди. Перш за все, викиньте жувальну гумку ще в літаку - ввезення її у Сингапур карається штрафом, про наркотики не може бути і мови - за них карають смертю, не можна також ввозити інформаційні носії, які містять сцени сексуального характеру або насильство. 

Безліч обмежень та заборон діють і у межах міста - не можна їздити на велосипеді по містках, в окремих районах заборонено ходити босоніж та бігати, не можна їсти на ходу, в метро чи на вулиці, палити, матюкатися та обійматися, штрафують за плювок на землю, викинуте повз урну сміття, перехід вулиці на червоне світло.

Тут слід бути вічливими з людьми, а при порушені якогось закону "домовитися" з представником закону не вийде - за таку спробу теж доведеться відповідати перед тим же законом. 

Фото з redigo.ru

Якщо в Україні майже кожне правило можна обійти, можна уникнути якимось чином відповідальності, тощо, то у Сінгапурі краще бути законослухняним громадянином, як і більшість сінгапурців, які дуже пишаються правом жити у своєму місті-державі, і називають себе сінгапурцями незалежно від того, до якої етнічної групи вони належать. 

Заходячи у храм, або до когось в дім, слід знімати взуття. Прийшовши в гості, добре мати при собі якісь невеликі подарунки. Проте, не даруйте китайцям годинники, квіти, торти або морозиво, індійцям не варто приносити подарунки у білій упаковці (асоціюються з похороном), а малайці сповідують іслам і зовсім не потішаться алкоголеві та гаманцям, та і у випадку з малайцями, обдаровувати їх слід не на початку гостин, а по їх завершенню, перед виходом.

Фото з Flickr (by calvinistguy)

Одяг може бути неофіційним, але спортивний костюм та шорти ліпше залишити в Україні. Поява у громадських місцях в пляжному одязі вважається непристойною, а у ресторанах високого класу та деяких готелях чоловікам бажано з'являтися у сорочці з краваткою.

У більшості готелів та ресторанів Сінгапуру чайові включені в рахунок і не вітаються. 

Найбільш яскраві національні свята та події

Тапуйсам

27 січня

Фото: Photo courtesy of the Singapore Tourism Board

У цей день в кварталах Маленької Індії збираються сінгапурські йоги і влаштовують парад надлюдських здібностей. Цій традиції уже більше 2000 років, але варто розуміти, що видовище це - не для людей з слабкою психікою. Учасники святкового параду проколюють тіло десятками і сотнями голок, шпиць, гачків, збираються у процесію і лякають іноземних туристів своїм виглядом.

Китайський карнавал

20 - 21 лютого

Фото з Flickr (by fiftymm99)

Святкується після Китайського Нового року і збирає значно більше людей. Починається з виносу велетенського та яскравого надувного дракона 80 метрів завдовжки, а закінчується запуском тисяч китайських ліхтариків. Крім того, кожен карнавал - це десятки конкурсів, вечірок та концертів по всьому острову.

Великий сінгапурський розпродаж

Травень-червень

Фото: Photo courtesy of Singapore Tourism Board

Мабуть, найбільша акція розпродажу в світі. У ній беруть участі всі магазини та крамниці Сінгапура - від страшенно дорогих та гламурних бутіків до загублених у віддалених кварталах невеличких крамничок. 

День Незалежності

9 серпня

Фото: Photo courtesy of the Singapore Tourism Board

Найбільше, найяскравіше та наймасовіше свято міста-держави Сінгапур - це святкування його Дня Незалежності (від Малайзії). Місцеві жителі називають його просто - "parade". Програма свята - парад, авіашоу та вечірній салют. Останній - грандіозне видовище тривалістю у 15 хв. Однією з кращих спостережних точок за цим морем вогнів є дах готелю Swissotel Stamford, на який можна потрапити безкоштовно.

До знакових у Сінгапурі подій слід також віднести етап перегонів "Формула-1", який щорічно проводиться тут з 20 по 22 вересня. Від інших етапів по всьому світу він вирізняється тим, що Сінгапур - єдине місце в світі, де боліди змагаються між собою на нічній трасі.

Місця, які варто побачити

В Сінгапур приїздять, щоб побачити, як виглядатимуть міста нашої планети в майбутньому, щоб побачити вражаючий міський пейзаж з найвищих у світі оглядових майданчиків, прогулятися китайським та індійським кварталами, потрапити на найбільший у світі розпродаж. Сінгапур здатний запропонувати своїм гостям видовища та розвиги найрізноманітнішого характеру, від пляжного відпочинку на острові Сентоза до відвідин казково красивих садів міста, вражаючого зоопарку та справжніх джунглів. Крім того, Сінгапур має що запропонувати любителям вечірок та клубного відпочинку та багато іншого.

Merlion

Фото з Flickr (by hubmedia)

Статуя міфічної істоти - Мерлайона - захисника Сінгапура є головною пам'яткою міста. За легендою, цей напів-лев, напів-риба захищає місто від ворогів та інших напастей упродовж багатьох років. Статуя-фонтан висотою 8,6 метрів, яка вважається "оригінальною", була побудована в 1972 році на набережній Marina Bay. Копія Мерлайона є на острові Сентоза, вона значно більша і має 37 метрів заввишки, а по місту розкидані ще 5 "офіційних" копій цієї скульптури.

Фонтан багатства (Fountain of Wealth)

Фото з Flickr (by chooyutshing)

Цей фонтан потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі. Окрім розмірів, фонтан вирізняється тим, що повністю спроектований за принципами фен-шуй - вода, що тече згори вниз, ззовні усередину символізує примноження і збереження багатства. Існує і традиція для тих, хто хоче досягти успіху та збільшити свої доходи: для цього потрібно торкнутися до води у фонтані. Щоб туристи могли це зробити, тричі на добу - з 9:00 до 11:00, з 14:30 до 18:00 та з 19:00 до 19:45 великий фонтан вимикають, залишаючи лише невеличкий фонтанчик по центру, щоб кожен бажаючий міг намріяти собі багатство та процвітання. Фонтан є складником і центральним об'єктом бізнес-комплексу Suntec City.

Оглядове колесо Singapore Flyer

Фото: Wong Chek Poh/Image courtesy of Singapore Tourism Board

Singapore Flyer - найвище оглядове колесо у світі. У найвищій точці кабінка з туристами опиняється на висоті 165 метрів над землею. З такої висоти у ясну погоду можна побачити береги Індонезії, які знаходяться на відстані 45 км. Колесо працює цілодобово, але квитки на цей вражаючий атракціон коштують не дешево: дорослий - $22, дитячий - $16.

Оглядова башта Tiger Sky Tower

Фото з Flickr (by alantankenghoe)

Підйом на 131 метр Tiger Sky Tower здійснюється у кабінці, розрахованій на 72 людини. Кабінка підіймається дуже повільно, а піднявшись до верхньої межі, починає обертатися навколо своєї осі, демонструючи Сінгапур у всій красі. З такої висоти повністю видно місто, острів Сентоза, а також, як і у випадку з оглядовим колесом Singapore Flyer, в ясну погоду проглядається Індонезія. Найвищий оглядовий майданчик Азії працює з 09:00 до 21:00. Вартість квитків: дорослий - 15 SGD (~ 100 грн), дитячий - 10 SGD.

Singapore Botanic Gardens

Фото з Flickr (by zrq73p)

Аби не здалося, що Сінгапур - лише кам'яні джунглі, де немає місця живій природі, варто бути справедливим - Ботанічний сад Сінгапура вважається одним з найкращих тропічних ботанічних садів у світі, тут зібрні практично всі відомі науці тропічні рослини з усіх куточків світу, а колекція орхідей у Національному Парку Орхідей складає більше 60 тисяч видів цих квітів і є найбагатшою на планеті. Сад працює без вихідних з 5:00 до 12:00. Вхід безкоштовний.

Singapore Zoological Gardens

Фото з Flickr (by awee_19)

В зоопарку Сінгапура відсутні клітки та грати. Точніше - саме стежки та доріжки для відвідувачів оточені парканами та гратами, а от жителі зоопарку гуляють там вільно та безперешкодно. Тут живе найбільша в світі колонія орангутангів і можна годувати та гладити тварин - наприклад помацати хобот слоненяти, пригостивши його бананом. Але заприятелювати з тигром, левом або носорогом відвідувачам не дозволять, для їхньої ж безпеки. Зоопарк працює з 8:30 до 18:00 без вихідних, вартість квитків  - 18 SGD з дорослого та 9 SGD - з дитини.

Фото: Photo courtesy of the Singapore Tourism Board

З 19:30 по 24:00 в Сінгапурському зоопарку можна потрапити на унікальне нічне сафарі. По зоопарку можна пересуватися на спеціальному трамвайчику або пішки і можна наштовхнутися на лігво тигрів або гніздо крокодилів, але не варто боятися, туристичні стежки у зоопарку надійно захищені. Вартість нічного сафарі - $25.

Китайський квартал (Chinatown)

Фото: Photo courtesy of the Singapore Tourism Board

Історичне серце міста, практично єдине місце, де ще можна зустріти вузькі старовинні вулички з дерев'яними будиночками, у яких працюють майстри традиційних ремесел. На перехрестях зустрічаються астрологи, спеціалісти з фен-шую, провісники долі, а також дзеркала, що мають відлякувати злих духів, і все це посеред антикварних та чайних крамничок та традиційних маленьких ресторанчиків, переповнених китайськими делікатесами. Цікаво, що саме у Чайнатауні знаходяться найстаріші, проте, зовсім не китайські храми Сінгапура - найперша мечеть міста на Mosque Street та відомий індуїстський храм Sri Mariamman на South Bridge Road.

Маленька Індія (Little India)

Фото з Flickr (by toivo)

Це місце стане незамінним для тих туристів, які бояться справжньої Індії, з її антисанітарією. Тут можна скуштувати індійські страви, придбати сарі, спробувати справжнє карі, та попорпатися на розкладці з дешевим золотом, потрапити на шокуюче свято йогів Тапуйсам, прогулятися між безліччю ювелірних крамничок, закутавшись у густі аромати сходу.

Канатна дорога на острів Сентоза

Фото з Flickr (by madaboutasia)

Довжина цієї підвісної канатної дороги - 25 км. Місцева канатка стала першою в світі, де почали ходити кабінки, цілком зроблені зі скла. Сінгапурці вирішили не зупинятися на досягнутому і в 2010 запустили кілька кабінок, інкрустованих кристалами Swarovski. З висоти 91 м пасажири можуть споглядати Сінгапур з його офісними хмарочосами, переповненими багаторівневими розв'язками та житловими кварталами. Чим ближче до Сентози, тим помітніша різниця: у пункті прибуття  знаходиться безтурботний острів з пляжами та 37-метровою статуєю вже згадуваного вище міфічного Мерлайона. Працює з 8:00 до 22:00 без вихідних, вартість - 24 SGD.

Острів Сентоза

Фото з Flickr (by fiftymm99)

Раніше тут знаходився сховок піратів, потім британська військова база, у наш час острів став центро розваг та пляжного відпочинку Сінгапура. Тут знаходиться найбільший в Азії океанаріум Underwater World, парк розваг Universal Studio, музей Засновників Сінгапура, гарні пляжі, безліч ресторанів та готелів. Дістатися на Сентозу можна на поромі, по насипній дорозі або підвісною канатною дорогою.

Крім цього всього, варто подивитися на Сінгапур з даху готелю Marina Bay Sands (200 м), прокататися на автобусі-амфібії, побачити шоу фонтанів, яке відбувається щовечора о 20:00 та 21:30 на набережній Marina Bay, відвідати Парк птахів, прогулятися торговою вулицею Orchard Road, сходити в котрийсь з нічних клубів тощо.

Як пересуватися містом-державою Сінгапур 

Транспортна система Сінгапура - одна з найкращих у світі. Найпопулярнішими видами метро є MRT (Mass Rapid Transit) та LRT (Light Rail Transit), якими можна дістатися практично до кожного туристичного об'єкту міста.

Фото з Flickr (by DanielKHC)

Вартість одноразового проїзду в метро Сінгапура залежить від відстані і коливається від 80 центів до 2 SGD. Пересадки безкоштовні. Квитки можна придбати в автоматах або в касира. Пам'ятайте, що Subway - це не метро, а "підземний перехід". Завантажити карту метро Сінгапура в форматы pdf можна тут

Фото з Flickr (by My Soul Insurance)

Автобусна мережа сінгапура охоплює всі куточки міста. Платити можна готівкою водієві, назвавши станцію, куди їдете, але решти він вам не дасть, тому, перебуваючи у місті кілька днів, простіше буде скористатися проїзним - EZ-link (діє на всі види транспорту, навіть на монорельсовий поїзд на Сентозу). Придбати EZ-link у касах метро, або в аеропорті. 

Як користуватися проїзним? При посадці у будь-який вид транспорту, потрібно доторкнутися карткою до спеціального лічильника. При виході не забудьте доторкнутися ще раз, оскільки буде знята максимальна вартість проїзду. Розрахувати вартість проїзду заздалегідь можна тут.

Щодо таксі, то воно в Сінгапурі відносно недороге, але існує складна система націнок (за виклик по телефону, вночі, проїзд по центру, свята, години пік і т.п. - всі вони показуються на лічильнику). Але ловити таксі на ходу тут не прийнято. Таксі беруться тільки на стоянках або біля готелів/торгових центрів. Іноді там вишиковуються довгі черги, як у Києві на зупинках громадського транспорту в годину пік. В таксі можна розраховуватися карткою.

Фото з Flickr (by paolounique)

Для того, щоб взяти у Сінгапурі авто напрокат, необхідні водійська права міжнародного зразка та кредитна картка.

Правила дорожнього руху

Фото з Flickr (by williamcho)

Рух в Сінгапурі лівосторонній. 

Швидкість у місті - 60-70 км/год, на мігістралі - 80-90 км/год.

Вулиці переходять виключно на пішохідних переходах на зелене свістло світлофора, де пішоходи мають перевагу при будь-якому інциденті - практично у бідь-які аварійні ситуації на пішохідному переході винним визнають водія. 

У Сінгапурі діє Electronic Road Pricing system (електронна система дорожніх платежів, ERP). Пункти ERP - це такі П-образні ворота з датчиками, які розташовані на центральних вулицях міста та магістралях. Ці системи автоматично знімають гроші з пластикових карток, які розташовуються у спеціальних пристоях в автомобілях. Вартість проїзду зростає в години пік і зменшується, коли автомобілів на вулицях небагато. 

Фото з mycicerone.ru

Користування ременями безпеки в Сінгапурі є обов'язковим навіть для пасажирів на задньому сидінні автомобіля.

Важливо знати

У Сінгапурі всі закони створені зовсім не для того, щоб їх порушували. Тому збираючись зробити такі звичні в українських реаліях речі, майте на увазі, що у місті-державі Сінгапур за них добряче штрафують. У Сінгапурі не можна смітити, плювати на землю, матюкатися, публічно обійматися, не можна палити у громадських місцях, переходити вулицю на червоне світло або не по пішоходному переході, не можна їсти та пити на вулиці, жувати жувальну гумку тощо.

В Сінгапурі, на відміну від інших країн Азії, шанобливо ставляться до черг, тому, навіть якщо вам терміново потрібно пропхатися наперед, краще спокійно дочекайтеся своєї черги.

Якщо зберетеся відвідати масаж ступнів в Сінгапурі, то майте на увазі, що хоч ця процедура є дуже корисною, але її проведення тут досить болюче.

Якщо ви приїхали в Сінгапур на шопінг, то не займайтеся ним на вихідних - корінні сінгапурці полюбляють ходити по магазинах саме у вихідні, але не для того, щоб щось придбати, вони просто гуляють, створюючи масовку і більше заважають туристам, котрі прийшли з метою затаритися товарами.

Фото на головній з Flickr (by cheishichiyo)


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook