По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Неофіційна столиця Словаччини, чарівне місто Банська Бистриця, розкинулось в центральній частині країни, на півдорозі між двома найбільшими містами – Братиславою та Кошице.

 

Спочатку Банська Бистриця була невеликим селом, але у XIII столітті сюди переселилося декілька десятків сімей німецьких колоністів, тож поселення стало швидко збільшуватись.

Вже невдовзі селище стало крупним торговим осередком, і в середині XIII століття угорський король Бела IV подарував Банській Бистриці міські права. З цього часу починається активна забудова міста та перетворення його в важливий промисловий центр.

Важливою віхою в історії Банської Бистриці став період Другої світової війни. У 1944 році місто стало ядром антифашистського опору і саме тут знаходився штаб народних повстанців.

В наш час Банська Бистриця лідирує серед інших словацьких міст за кількістю історичних пам'ятників та шаленим темпом культурного життя міста.

 

Найважливіші архітектурні пам'ятки зосереджені в центральній частині міста. Головна міська площа має овальну форму та називається Старою. Тут височіє пам’ятник Діві Марії. Сама площа оточена готичними будинками, які колись звела місцева знать. В одному з таких аристократичних особняків одного разу навіть проголосили королем намісника угорського престолу.

 

Є у міста і своя "пізанська" вежа з годинником XVI століття, встановлена а подяку Діві Марії за припинення смертельної чуми. Вежа збудована у XVIII столітті, але вона також відома своєю історією: в її підземеллях колись розміщувалася в'язниця та камери для тортур.

Поруч знаходиться собор Святого Франциска, пам'ятка архітектури XVIII століття. Власне цей чудовий храм раніше був резиденцією католицького єпископа. 

Собор славиться своїми фресками та цікавий монастирськими дворами й спорудами. До речі, собор Святого Франциска є абсолютною копією єзуїтського храму Джезу, що в Римі.

В експозиції представлені цікаві документи, які дають уявлення про структуру та організацію підприємства. Зокрема, деякі документи засвідчують, що навіть в період пізнього середньовіччя вже практикувалася чітка система вивчення попиту, аналізу економічних показників, було налагоджене постачання та збут.


Гордістю місцевих мешканців є Гірський музей, що в колишньому будинку Турзових, і який прославиться далеко за кордоном. Саме Турозій, місцевий житель, наприкінці XV століття заснував перше в Європі акціонерне товариство – мідноливарний завод.

Та головною архітектурною цінністю міста є місцева фортеця, що в давнину була резиденцією короля Бели Четвертого. Але на жаль, від колишньої могутності замкової споруди залишився лише барбакан, три бастіони і частина стіни.

 
В пам'ять про словацьке повстання 1944 року, в місті засновано музей. Тут зібрані унікальні експонати військового часу - документи та особисті речі повстанців. Також при вході в музей можна побачити військову техніку тих часів – танк, гармату й навіть літак.


Банська Бистриця вважається музичною столицею країни: тут постійно відбуваються музичні фестивалі за участю всесвітньо відомих виконавців.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook