Братислава

На берегах річки Дунай розташувалося надзвичайно мальовниче місто. Колись це місце називали Пожонь та Пресбург. Зараз ми знаємо місто, як Братиславу, - столицю та гордість незалежної Словаччини.

Цікавий факт: Братислава - єдина столиця у світі, яка межує з двома державами - Австрією та Угорщиною. Раніше, щоб доїхати з Братислави до Відня, треба було лише... сісти у міський трамвай.

Постійні поселення проживали у цій місцевості ще за часів неоліту. До V сторіччя тут затвердились слов`янські племена.

Перша згадка про місто датується 907 роком. В цей час воно було завойоване мадярами. Тоді ж місто, що опинилося у складі Угорщини, називалося Пожонь.

З початком німецької колонізації назву було змінено на Пресбург. Місто стало важливим торговим центром Європи.

 

Тривалий час Пресбург був резиденцією короля Матяша Корвіна. Коронації проходили у Пресбурзі до 1848 року.

Цікаво, що саме у цьому місті було укладено мир між Францією та Австрією. Відбулося це у 1805 році.

У 1989 році в Братиславі відбулася "Оксамитова революція". Вона призвела до падіння комуністичного режиму. У 1993 році місто отримало статус столиці незалежної держави - Словаччини.

Братиславський Град - один із важливих символів міста. Цей замок неодноразово відновлювався після пожеж та руйнацій. Тут поєднуються елементи пізньої готики та ренесансу. Зараз на території Граду знаходяться різноманітні цікаві експозиції.

Між Головною площею та площею Примаса знаходиться міська ратуша. Вежа збудована в готичному стилі. Це одна з найстаріших ратуш у всій країні.

Ратуша

На Головній площі знаходиться статуя Роланда, з якою пов`язана романтична легенда. Місцеві розповідають, що статуя обертається, але - лише раз на рік. Якщо дівчина побачить, як обертається статуя, - то вона неодмінно скоро вийде заміж.

У Братиславі можна побачити декілька дуже красивих церков. Одна з таких - Францисканська, яка є однією з найстаріших у місті. У XVI сторіччі тут проводились королівські публічні заходи.

Місто дуже пишається Новим мостом. Це єдиний міст у Братиславі, що не має жодної  опори в руслі Дунаю. На верхівці опори (а це 85 метрів від землі!) знаходиться... ресторан, який з`єднано з оглядовим майданчиком.

Новий міст

А ще у місті є зоопарк. Гордістю експозиції вважаються рідкісні, але надзвичайно красиві, білі тигри.

Братислава - місто демократичних цін. Проживання в готелі обійдеться приблизно в 50 євро за ніч. Ціни на їжу теж доволі скромні: наприклад, піццу можна купити всього за 5 євро, дуже ситний обід - до 10 євро.